Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

likoska
21. jan 2015

@mizulienka ja som sa vobec neurazila len vela ludi ani doktorov nevie ze je na trhu ten krem. Ja som na prvej dcerke skusala vsetko mozne olivovy, konopny olej vselijake kremy az toto jej zabrala ale plus uzivala dlhodobo fenistil kv.

matkaasebko
21. jan 2015

Baby vsetky tu spominate biorezonanciu fakt je to take dobre? A hlavne kde je to fakt ze kvalitne? Kt.stránka aby som sibvedela najst najblizsiu pobocky k nam? Dakujem

zt
21. jan 2015

ahojte, prosim o radu,
moj syncek ma 13,5 mesiaca a ma suchu pokozku, hlavne nad clenkami, na lytkach....pediater nam predpisuje Excipial Hydrolotio a Balneu Herbal do kupela. Za posledne 4 mesiace sa to zhorsilo, malicky si to skriabe, az do krvi, ma to zapalene a cervene a ma aj chrasticky. Pediater stale predpisuje to iste, tak som vcera isla ku koznej a ta diagnostikovala AE. Predpisala
-Linola-FETT OLBAD olej do kupela
- Ficidin H krem 2 x denne na loziska
- mliecny krem 100 na premastenie.
Linolu som dala do kupela, mliecnym kremom (taky zarobeny v lekarni) som mu natrela nozicky, ten Ficidin H mozem dat? Obsahuje kortikoidy...aky je vas nazor? Aky iny krem bez kortikoidov by ste mi poradili? A su tie kortikoidy nebezpecne? Lekarnicka mi tvrdila, ze to je len male mnozstvo a len kratkodobo, ze to neuskodi....

A este, mame doma lampu BIOPTRON Pro 1 a neviete mi poradit, ci by som mu mohla tie postihnute miesta na nozickach nasvecovat tou lampou? A kolko minut? Mate niektora skusenost? Dakujem pekne...

zt
21. jan 2015

@mizulienka chudacik malicky....je mi luto, ze sa takto trapite, aj my mame AE....zelam ti vela sily v boji s AE...nech sa chlapcovi malemu co najskor najde spravna mast, aby sa mu ulavilo....drz sa

modra1
21. jan 2015

@mizulienka skúšaj iných alergologov, moje dieťa malo krvné testy ako 3-mesačne (na alergie potravinové, inhalacne, celková imunologia)

likoska
22. jan 2015

@zt Fucidin H je kortikoid, kt. Obsahuje najmenej kort. je najslabsi nemusis sa obavat. Existuje pravidlo kolko dni pouzivas kortikoid raz tolko musi byt pauza a koza sa pekne zregeneruje. Treba kozu po natrerti kort. dobre premastovat. Inak odporucam vam si precitat moje hore uvedene prispevky.

demo
22. jan 2015

@zt fucidin určite nie, olejove kúpele tiež nie. Skús natierať emoliencnym mliekom na trhu ich je veľa, ja mám dobrú skúsenosť s exomegou a dermou, a navrch, tam kde je červené ložisko tenkú vrstvu sudokremu. Olejový kúpeľ ekzemy zhoršuje, fucidin zaberie a ekzem sa vráti ešte horší. Kortikoidy na detskú kožu rozhodne nepatria. treba hľadať alergeny v strave. Večer pošlem linky, kde je to dobre vysvetlene. atopicky e kzem u detí mladších ako 2 roky je na 90 percent zo stravy. Nutne treba vysledovat, čo škodí. Dokonca aj s premastovanim opatrne. Mastné maste a oleje škodia. Treba pátrať po emoliencnych mliekach. Bioderma, eucerin, exomega... Atopickej pokožke nechýba tuk ale hydratacia. Prílišná mastnota vytvára dobre prostredie pre mnozenie baktérií a pod

demo
22. jan 2015

@zt kortikoid uskodi vždy minimálne v tom duchu, že vyhladovo ekzematóznych zhorší. Mám s tým bohaté skúsenosti.

likoska
22. jan 2015

@demo ja zase mam konkretnu skusenost s fucidinom, ze ked sa da ked ja stav akutny ale nie hrozne na zhorseny tak AE sa nezhorsuje a ked sa dodrzuju pravidla spravne podavania mam skusenost s dvoma dcerami, kt. maju AE.

likoska
22. jan 2015

@demo ale aj kazdy na to inak reaguje odporucam si vypocut videa http://www.atopickyekzem.org/online-klinika-pro... mne to velmi dobre pomohlo objasnit problematiku AE aked som sa radila ich radami podarilo sa nam aj ho uspesne zvladat

demo
22. jan 2015

@likoska lokálne imunomodulatory? Vieš o aké maste sa jedná?

likoska
22. jan 2015

Len spocutia, konkretne som sa s tym nestretla, ale je to najnovsia liecba AE. Inak v tych videach o nich hovoria aj vysvetluju princip liecby. Preco sa pytate?

likoska
22. jan 2015

@demo maste stymi ucinymi latkami, sa davaju pac v tabletkovej forme po transplantacii organov

demo
22. jan 2015

@likoska čiže napr protopic a elidel, však?

likoska
22. jan 2015

@demo ano, aj ked ich vobec nepoznam len teoreticky. Pouzivate ich?

demo
22. jan 2015

@zt pozri si na modrý koník.cz fotoblog uzivatelky s nickom kam.zyk - je to vera zikova, ktorá sa AE zaoberá roky a pre portál proalergiky.cz vypracovala seriál článkov o liečbe. Tam nájdeš všetko k diéte, ktorá s vhodnou starostlivosťou o pokožku výrazne pomáha. A bez kortikoidov a imunomodulantov, ktoré potiaze iba maskujú. Držím palce

demo
22. jan 2015

@likoska áno kedysi sme používali, potom, ako SUKL vydal informáciu o potenciálnej karcinogennosti som uprednostnila iné riešenia, ktoré sa ukázali efektívnejšie. To už kortikoidy ( u dospelých) sú bezpecnejsou voľbou. Ale nie efektívnou bohužiaľ.

likoska
22. jan 2015

@demo hmmm

zt
22. jan 2015

@demo dakujem za info, takze ani Balneum Herbal ani Linolu Fett Olbad nemam pouzivat do kupela vobec? A co ten Excipial Hydrolotio, pouzivame uz dlhodobo od pediatra....Ten Fucidin nechcem davat, rozhodla som sa, ze najskor vyskusam dostupne vsetko mozne bez kortikoidov...
a s tou biolampou ziadne skusenosti?

zt
22. jan 2015

@demo kortikoid uskodi vždy minimálne v tom duchu, že vyhladovo ekzematóznych zhorší, posim vysvetli mi to este podrobnejsie, neviem, ci to spravne chapem....co je "vyhladovo ekzematoznych zhorsi" vdaka

zt
22. jan 2015

@likoska dakujem za odpoved...idem prezriet ten link

demo
22. jan 2015

@zt troska sa mi poprepisovali slová, nevsimla som si to. Jednoducho povedané, kortikoidy ekzem upokoja a následne sa po skončení liečby ekzem znova zhorší. Každé takéto zhoršenie po liečbe je ťažšie a ťažšie, čiže sa človek postupne prepracuje k ťažkému ekzemu. Kortikoidy majú význam a to v skutočne extrémnych prípadoch a prvá pomoc. Nasledovať musí systematická liečba (hľadanie alergenov, ich dôsledne vysadenie, vhodné mastenie). Bohužiaľ to lekári neporadia.
Excipial je ok, ak neskodi a očividne pomáha. Ja s ním nemám dobrú skúsenosť, ale to je veľmi individuálne. Nám škodili komplet všetko okrem exomegy - aj tá môže nesadnut, stipat a pod. Keď budeš aspoň 2-3 x denne natierať emolientom plus sudokrem (všetko treba otestovať, aj na sudokrem môže byť reakcia), tak by exzem mal blednut a vysusovat sa. Má byť skaredy a supinkovy. Ale bledy, nie červený. V tejto fáze môžeš premastovat - napr. bepanthenom. Inak nie. Čo je červené sa ma vysusit, čo blede a suché (a teda bez zápalu) premastit. Kľudne ma oslov a pytaj sa, keď bude treba. Kľúčová je však dieta

zt
22. jan 2015

@demo dakujem, uz to chapem lepsie. Jednu nozicku musim vysusit a druhu mozem premastovat...na to premastovanie mozem pouzit aj ten mliecny krem (je to skor taka mast) robena z lekarne predpisana od koznej?
a biolampa nemas skusenosti?

emka13
22. jan 2015

@demo teraz skusam v kolennych jamkach a neviem ci to robim spravne. davam bioderma atoderm Po zinc a na to sudokrem. na ruky som dnes dala fucidin, toto ma hrozne...cez den je v poho ale noc je neskutocne hrozna. tipujem to na nase periny. ona ma antialergicke, ale vzdy prilezie k nam...my mame perove...vrrr.

demo
22. jan 2015

@zt áno kyselina mliecna je celkom vhodná, ale môže aj drazdit. Keby áno, radšej pytaj v lekárňach vzorky emolientnych mliek, je ich veľa a sú drahé. S lampou nemám skúsenosť, iba mama si ňou nahrieva kríže - s touto bioptronovou. Na ekzem naozaj neviem.

demo
22. jan 2015

@emka13 áno bioderma a na to sudokrem je správne. Nepomáha to? Mokva to stále? Musím ale povedať: škoda, že tu už neradi kam.zyk. Ona mala skúsenosti s množstvom deti, ja iba s jedným a svojim. Ani zďaleka neviem poradiť ako ona.

zt
22. jan 2015

@demo dakujem, dnes som si z lekarne priniesla nejake vzorky z biodermy a eucerin atopic, tak budeme "testovat"
biotronovu lampu aj my /dospeli/ pouzivame, nahrievame krize alebo bolave miesta, dokonca aj psovi labku a pomohlo....ale u maleho 13,5 mesacny...asi pockam a nebudem nahrievat....

demo
22. jan 2015

@likoska ale rovnako zaberajú aj bezpečnejšie metódy. Keď sa dá, uprednostňujem tie - to je jasné.

demo
22. jan 2015

@zt testuj na malom kúsku pokožky, 2x2 cm, aby sa to ľahko v prípade potreby rýchlo umylo, nech nemusíš dieťa celé.znova kúpať, keby to stipalo

zt
22. jan 2015

@demo vidis, to ma nenapadlo, hned som ho vzorkou z biodermy natrela (predkolenia) ... chvalabohu nestipe...na buduce budem opatrnejsia vdaka