Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nadezdah
16. apr 2015

@girasol
@lubical ovocie aj zelenina u nas stale je, ostatni to jedavame,aj malemu nukam,len on mi ti nechce. Nech sa snazim akokolvek,to do neho dostat,nezje mi to. Skusim aspon tie kase nejak ho naucit papat. Zatial vam dakujem.

tuqanqa
17. apr 2015

@kam.zyk
Ahoj, potrebovala bych trochu poradit. Syncek (1rok) ma uz 4-5 tydnu flicek v koutku pusinky. Od kozne ma na noc gencialku a prez den2x promazu v lekarne zarobenym Fungicidinom a na doplneni doporucila vit.B. Koupila jsem Nutrolin B-sirup. Na fotkach je to po 3 dnech lecby a nijake zlepseni. Momentalne jsem vysadila maslo, jogurty, tyto mlecne vyrobky dostaval pred tim minimalne. Kravske mleko nedostaval, nekdy jen trosku do zemiakove kase. Rano a vecer dostava UM Nutrilon Profutura. Kojeny neni od 6mesice. V Novembri se mu udelal maly flicek v horni casti hrudniku, to nam behem 2dnu vylecila kyselina mlecna a od te doby zadne problemy. Asi pred 5 tydny jsem zacala trosku zavadet na ranajky chlebik s maslem, vanocku, zavin, dzem...a mam pocit ze to tyto "sladke" ranajky zacali. Do toho mu vylezl jeden zoubek prave na te postihnute strane. Pred tim zadna reakce se zoubkama nebyla
Pritel ma podobne flicky na rukou kdyz to prezene s cokoladou. Takze asi genetika. 🙄
Chtel bych se take zeptat na zvarovane ovoce (cukry) broskve, visne, slivky...Muze byt zarazeno do jidelnicku?
Syncek je velky papkac a trochu jsem zoufala z toho co mu dat jist, hlavne svacinky. Miluje chlebik ale s cim ho namazat? 🙄
Pri foceni jsem si vsimla ze se mu neco zacina delat na vicku ☹ Je to to same co na pusince? Cim natirat toto misto na vicku?
Ve vlaskach ma jemne supinky. Jedna se o mlecnou chrastu nebo ekzem? Na prvni mlecnou chrastu jsem pouzivala sampon Babe a ten pomohl hned. Tento stav ve vlaskch ma po tretim umyti timto samponem.

Syncek se zatim nijak neskrabe. Dudlik ma jen na noc, nekdy mu vypadne takze ho nema celou noc.

Doma mam momentalne Biodermu Atoderm preventiv a Atoderm krem.

Jake mas skusenosti s Niveou SOS? Nejaka zinkova masticka by nam pomohla?

Jak nejlepe dal postupovat-natirat aby to okolo pusinky a na vicku zmizlo?

Vim mam hodne otazek a budu ti moc vdecna za kazdou odpoved. Jsem na syna velmi upjata-dlouho ocekavane babetko.
Dekuji ti za odpoved.

tuqanqa
17. apr 2015

@kam.zyk ...jeste par vet 😒
Od odstaveni dostaval obycejny Nutrilon a ted posledni mesic ma novy Nutrilon Profutura - chtela jsem mu doprat neco lepsiho tak me napada ci aj UM nemuze byt na vine.
Kazdopadne ranne a vecerne mlecko UM mu nechci vyloucit lebo je jeste malinky a miluje ho.
Taktez hovezinu bych mu rada nechala. Ostatne ml. vyrobky na cas vynecham.
Nemas nahodou odkaz na nejakeho vyzivoveho poradce pro deti ohledne techto veci?
Ja se v tom absolutne neorientuju.

tuqanqa
17. apr 2015

Baby ted pozeram ze uz tu kam.zyk dlooooouho nebyla, neco mi uniklo? Prestala sem prispivat?
Doufala jsem ze mi poradi. ☹

sheilla331
17. apr 2015

@tuqanqa sladke treba vyradit len hnedy cukor alebo ovocny. Inac taky maly bi nemal sladke. .

tuqanqa
17. apr 2015

@sheilla331 on sladke (pamlsky) zadne nema, jen teda cerstve nebo zavarovane ovoce, popr. nejaka kupovana ovocna vyziva, dzem....a ten dzem uz nemel dlouho.

sheilla331
17. apr 2015

@sheilla331 mi mame exzem z ovocia moze len jablko slivku čeresnu cucoriedku hrozno len biele banan cerveny melon karelab mrkva hrach to vsetko co mozu deticky s exzemom. A kef varis mu jeflo tak bez korenina ja varim len s cibulou kminom dolou a vodu .ine korenini nedavam . Presnidavku len jablckovu . Slebo mu sprav struhane jablko s mrkvou.

gooobi
17. apr 2015

@tuqanqa kamzyk najdes na modrykonik.cz skupina atopicky ekzem. Zavarane ovocie je nanic, jedine ze by ste ho zavarali bez cukru...

gooobi
17. apr 2015

@tuqanqa no s tym ovocim a celkovo stravou to nie je take jednoduche, ty sama musis prist na veci, na ktore reaguje, vela deti reaguje aj na mrkvu, moj maly reaguje aj na cibulu, nemoze ani banany a hrusky atd, atd...

girasol
17. apr 2015

@nadezdah a mozno pre zaciatok jedla zo strukovin, tie su tiez bohate vlakninou. a potom ma napada len zakomponovat ovocie zeleninu nenapadne do jedla, cuketu, cviklu do ovocneho kolaca, zeleninu do nejakeho slaneho alebo do zeleninovych pecenych placiek. alebo potom ovocie pomixovat a ponuknut ako napoj....

tuqanqa
17. apr 2015

@gooobi ..mrkvicku uz dostava cca 6 mesicu. Zatim nemel zadnou reakci na potraviny. Jedine po marhuli se trosinku vyhodil na hrudniku a stikutkal - asi ta kyslost. Nedavno jsem opet vyzkousela marhule a uz je to v pohode.

Jinak kam.zyk uz mi poradila prez email. U maleho jde o kvasinku. Dostala jsem par rad a jsem klidnejsi.
Nekteri lekari by meli vratit diplom a cest takovym co se opravdu zajimaji a pomahaji.

gooobi
17. apr 2015

@tuqanqa tak drzim palce, kvasinka je beh na dlhu trat.... my sme to klop, klop nateraz zvladli

minulin
17. apr 2015

DObry vecer. Ako sa nakontaktujem na tu pani kam.zyk? Pri nicku pise, ze je naktivna davno... A pomaha aj detickam nad 3 roky?

lubical
17. apr 2015

@minulin je na ceskom koniku,prihlas sa tam normalne svojim nickom

ingusz
18. apr 2015

@nadezdah
@nadezdah u nas to zacalo v porodnici a to mi maleho kupali v ich johnsons baby a pekne po celom telicku mal... a ked to zmyzlo tak potom to spustila opät moja strava ...mliecne vyrobky ( mlieko..smotana..syr..maslo..jogurt ..bryndza..tvaroh) a Vajca ....lutujem ze som to dala do ust a jed pre babatka je rastlinne maslo .. (ja som mu dala pekne do vanicky vyvar z vlociek a zmyzlo to ...ziadne mydla ... uz to nema ... a ked sa skriabal mal rukavice a si to nerozsiroval na ocka....

nadezdah
18. apr 2015

@ingusz o tom vyvare z vlociek som uz pocula. Inak asi to bude reakcia na slnko, lebo vcera bolo zamracene cely den skoro prsalo u nas a vcera tie licka mal celkom v klude,nezcervenali a ani sa tak nesuchal. Tak musim aj toto odsledovat.

lubical
18. apr 2015

@ingusz a ako si robila ten vyvar a ako dlho a casto si v tom kupala?

ingusz
19. apr 2015

Tak dala som do 5 litrove hrnca vodu a pol sacku ovsenych vlociek prvy krat ked som to robila potom som scedila preliala do vanicky ked to vychladlo na 37°-36°maleho v tom okupkala aj vlasky dopraj tvojmu babatku toto 2-3krat do tyzdna a maleho najprv som oplachla od mocu a od vsetkeho len z vodou teplou a tak okupkala vo vyvare no potom uz len osusila v jemnom uteraku maleho natrela s lipobase alebo s kokosovym olejom premastila mal to max.6 dni ustupilo to uplne treba mat trpezlivost ...ukazem vam nieco moj maly ma opat na tvary jedla som vajcia aj mlieko a boli sme vcera na slniecku chudatko dopadlo tak lebo som si nedala pozor..... a teraz dam len 4polievkove do 2l vody prevarim a oplachnem ho s tym a pekne sa mu to hoji alebo skor upokoji to sa premasti s tymi vlockami netreba to oplachovat . Drzim palce

lubical
19. apr 2015

@ingusz a teda kokosovy si davala, aj ked mal taketo cervene fliaciky na telicku? Risik sa velmi vycistil po mojej eliminacnej diete, ale od kedy zas jem skoro vsetko a aj on viac potravin uz papa, tak sa mu zas spravili taketo flaky, ale na rucickach a nozickach. Takze ked ho v tom okupem, mam mu to natriet kokosakom? Dakujem

ingusz
19. apr 2015

Skus si pisat co mu davas alebo co konzumujes a na druhy den uvidis reakciu ... ( najcastejsie su vsetky mliecne vyrobky. A vajca..arasidy a bylinky a citrusy samozrejme aj korenie a slniecko obmedz Mne to pomaha a ked mozes aj ked sa ti zvysia vyvarene vlocky vyhrad si jednu bavlnenu plienku daj do toho vlocky a ked stlacis to tak take mazlave by ti malo prejst ako keby stava ce plienku ...s tym ako keby si nakremovala maleho alebo malu.... skus od lekarky koznej si zohnat Lipobase ... ked nemusis neoleuj s ziadnym olejom deckym ... to je tiez spustac aj hypoalergenny neni 100% preto pouzivam aj kokosovy ale malo co radsej mu dam na cele telo lipobase a dole okolo plienkovej casti sudokrem a dam Plienku ... vyprate oblecenie....ziadna avivaz ani decka ...ja ani nezehlim len v pracke nastavim naparovaci program a potom periem normalne v deckom pracom prostriedku ... a ziadne kremy nic len sudokrem a lipobase ...a kokosovy olej ..

ingusz
19. apr 2015

Tu mozes vidiet 3 dnovy rozdiel pocas kojenia uplne vyhadzany je lebo som jedla vsetko a po kupeli a o tri dni neskor je ta fotka co pozera s tym modrym podbradnikom

enuliek
20. apr 2015

Maminy trosku mimo otazocka..aky opalovavi krem mate overeny? Dakujem

lubical
20. apr 2015

@enuliek to aj mna zaujima. Vcera som na stranke proalergiky.cz kukala a je tam celkom vyber pre atopikov. Avene, daylong kids, eucerine.. tie sa mi pozdavali

enuliek
20. apr 2015

@lubical avene ma aj detsky opalovaci..ich krem a olej do kupela nam robili velmi dobre.my sme mali od la roche posledne 2 roky a teraz sa obkukavam ked je starsi co este exisuje

lubical
20. apr 2015

@enuliek ja mam prave vzorku toho avene balzamu,suseda si velmi chvali,tak som zvedava ci mu to na tie flaky na nozkach,rukach a chrbatiku zaberie. A la roche ma z akymi filtrami? Pre atopikov su vsetky bez tych chemickych?

enuliek
20. apr 2015

@lubical ma 50-tku a bol Bez parfémov. Bez parabénov...musim pozriet aj ten od avene

gooobi
20. apr 2015

@minulin najdes ju na ceskom koniku

mizulienka
20. apr 2015

dievcata, neviete co to moze byt?
rano som jedla ovsenu kasu s makom a na obed morcacie prsia so salatom s jemnym octovym dresingom 😕
moze to byt tym makom? 😕 😕

lubical
20. apr 2015

@mizulienka fuuu, to by bola riadna reakcia. Skor co si jedla vcera?

girasol
20. apr 2015

No nemusi to byt z jedla, može byt alergicka reakcia na cosi ine. Nie ste tiez nahodou po ockovani?
@mizulienka