Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lubical
3. máj 2015

@minulin ona vam pomoze,Risik mal ekzem napadnuty kvasinkou,tiez som robila chyby a zle mastila a Vierka nam pomohla. Je to super clovek a odbornik.

lubical
3. máj 2015

@aristka teraz naozaj nedavame "babske rady". Vierka Zikova je odbornicka,imunologicka,pomohla viac ako 400 detom s ATOP. Radi ako mastit a hlavne sko vyriesit pricinu ekzemu z vnutra. Vdaka Bohu za nu a koziari by sa mali ucit od nej!

aristka
3. máj 2015

@lubical to nikomu neberiem 😀 len treba každy pripad posudiť individualne a nejak radiť na infikovanu atopiu vysadiť konvenčnu liečbu je nezodpovedne,plus sama so vzacnym kožnym ochor.sa hocikomu do ruk nezverujem ,bohužiaľ veľmi veľa kožnych dr.nema dlhodobe skusenosti zo špitala ,plus aj kožne problemy hocijake su na dlhe trate a liečba je dlhodoba ,ti poviem ,sama som bola udivená ,kam až zanedbana infekcia kože môže zajsť a čo to urobí s telom....ine je to čitať v literature a ine vidieť....fakt som mala dosť ...plus s nickom demo sa pozname s inych tem ,ktore su mi bližšie..takže jej osobne utoky už nejak neriešim...keďže arovym sestram nesiaha ani po päty....

demo
3. máj 2015

@aristka typickým príkladom zanedbanej kožnej infekcie je to, keď sa kandidou infikovaný ekzem "lieči" pod vedením lekára kortikoidmi, ktoré nemajú antimykoticke účinky. Ak toto je konvencna liečba, tak ju treba rýchlo zanechať. Napríklad. A takýchto príkladov je v prípade AE viac ako dosť.

aristka
3. máj 2015

@demo pozor napr..tento krem ma antibaterialnu zložku a kortikoidy a kortikoid ma kvantum účinkov a to doslovne ....plus jeho použitie je obmedzene ...

martinka1981
10. máj 2015

ach jaj..už aj tu uraduje ista osoba 🙄 🙄 🙄

minulin
10. máj 2015
martinka1981
10. máj 2015

@minulin osoby ktorym sa nepači iny postup ako je ten lekarsky 😝 😝 všade su a všade sa pchaju..hruza.

aristka
10. máj 2015

@martinka1981 naražaš na mňa 😀 ,asi vieš o mne velke prd a odporučaju tu mamičke konzultaciu lekarom ,plus mame v rodine atop ekzem a predstav si ,potlaceny bol mastičkarkou a nie lekarom,ale samozrejme nebol infikovany žiadnym bacilom,mykozu a pod. a o tom som hovorila....takže sa nevyjadruj ,keď prd vieš o mne a mojej rodine....

martinka1981
10. máj 2015

@aristka sme na slobodnom fore tak sa vyjadrovať možem a budem 😉

aristka
10. máj 2015

@martinka1981 vyjaduj sa k teme a tema je atop.ekzem ,nie o mne,nikde som s tebou nekomunikovala ,tak ma nekomentuj....

martinka1981
10. máj 2015

@aristka však nekomunikuj...ja som ťa ako prva neoslovila...ty si si domyslela že myslim teba 😉
pekny večer...ja už mam v tejto teme nakomunikovane viac než dosť...

barca1205
12. máj 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Moje deti boli ako malinké liečené kortikoidmi, nedovolila som si ignorovať rady lekárov. Potom som začala študovať, čo všetko može ubližovať a snažím sa tomu vyhýbať. Detská doktorka mi doporučila prepláchavať detské oblečenie ešte po vypraní v rukách a nepoužívať aviváž. Dočítala som sa tu o čiernom čaji, tiež mi doporučila pre deti len slabučký čierny čaj a žiadnu čokoládu, čo mi vobec nevadí, keďže nechcem, aby ich babičky zásobovali čokoládami. Nepoužívame žiadne mydlo a pokožku im poriadne premasťujem. V zime keď sa toľko nepotia ich sprchujem len každý tretí deň, v lete musím samozrejme častejšie, keďže sa stále hrabú v piesku 🙂

salome123
12. máj 2015

@gooobi tiez sme na tom podobne... nedavali sme ziadne kremy od koznej, nastavili sme dietu a koza sa vycistila sama.

bielavila
12. máj 2015

ak mozem odporucim pani doktoru hanu zelenkovu, ale ordinuje vo svidniku, ale naj odbornicka na slovensku, skus si nieco o nej vygooglit,ak sa ti bude pozdavat, skus to tam, ona urcite pomoze... ja si myslim, ze k atopickemu exzmu treba pristupovat opatrne a u kazdeho dietatka individualne.

salome123
14. máj 2015

@bielavila ona je kozna lekarka alebo?

sheilla331
14. máj 2015

@barca1205 ahoj docitala som sa ze sa deti sa vam hraju piesku ked je atopic tak bi sa nemali vobec hrat v piesku. AK MOZEM ODPORUCIT NAM POMOHLO POUZIVANIE Colostra tekute to pijeme a mame exzem pod kontrolou ale svrbenie je srale.

bielavila
14. máj 2015

@salome123 ano je koziarka

minulin
14. máj 2015

Ja nechcem byt zla, ale Zelenkovu tak kazdy odporuca, ale viem o jednom pripade - stryko - ktory ku nej chodil s tym, ze ma psoriazu a nasadila mu "super" liecbu, kedy vobec neriesila dosledky a skoncil tak, ze mu zlyhalo po mesiaci pecen a tak odpadol, ze keby hned nedorazila sanitka, tak by zomrel.. Ma 40 rokov a uz je polomrzak :( takze za mna neodporucam tuto pani...

dedian
15. máj 2015

ahojte, syn mal AO od 3 mesiacov, najprv na lickach potom v laktovych a kolennych jamkach... trapili sme sa rok a pol, mali sme miliony kremov a masti, navyse mu v v steroch nasli stafylokoka... maleho v kuse nozky svrbeli, kupali sme sa denne v hypermangane, v noci som vstavala niekolko krat aby som mu premastila problematicke miesta, no skratka kozna mi nepomohla ani trocha.... potom som na radu jedneho pana vyskusala normalne kvapky z lekarne - Valovicove kvapky HEP a IMUN - davala som z kazdeho 8 kvapiek 2x denne lebo nie su pre male deti urcene (su to bylinkove preparaty ale v alkohole), ale do 3 dni bolo po svrbeni a do tyzdna sme boli bez ekzemu... to trvalo az do tejto zimy (maly mal teraz 5 rokov) ked dostal lieky na bronchitidu, ale tak vysadila som ich na 3 dni a preliecila zase kvapkami a je dobre.... nam stacilo vybrat z kazdych kvapiek 1 balenie aj ked sme boli upozorneni ze mozno bude treba viac baleni, tak nebolo.... a nam to fakt pomohlo a rychlo... a veru boli aj rana ked som si poplakala s malym ake mal tie nozky po noci, zapalene a vysusene napriek kremom a premastovaniu....verim ze kazda najdete to co pomoze vasmu dietatku..

sesilia
15. máj 2015

@dedian ahoj, prosim ta valovicove kvapky, to su od toho liecitela valovica prosim?

monasi
16. máj 2015

@minulin Vierka je super! Tiez sme mali infikovany AE kvasinkou - po celom tele.... koziari sa pokusali zasiahnut s kortikoidmi, odmietla som liecbu, dieta som do 3 tyzdnov vyliecila sama doma. Daj email, poslem ti foto. Vierka bola napomocna - konzultovali sme rozne metody, pomohla, poradila, ale zaklad je precistit hrube crevo a nasadit dietu.

minulin
16. máj 2015

@monasi uz robime vsetko podla nej, aj jedalnicek aj maste... uz je to ale 2 tyzdne a je to len horsie, ale vravela, ze kedze bral vela chemie, tak to chvilku potrva, tak dufam, ze uz to bude lepsie... som z toho na nervy

monasi
16. máj 2015

@minulin treba chvilu pockat, ja som na ten AE nasadila 6 mesacnemu dietatu chlorelu a za 3 tyzdne to bolo prec

lubical
17. máj 2015

@monasi a kolko tabletiek prosim ta? A beriete ju dalej?

minulin
17. máj 2015

@monasi snad to dobojujeme do uspesneho konca

lenulikus
17. máj 2015

@lubenak ahoj. Mozem sa opytat co si davala synovi na nozky na tie ekzemy? Nasmu sa presne take kolieska robia na stehnach a lytkach..u doktorky sme zatial neboli..mastim mu to max 3x za den Holtovym kremom. Prvy taky prejav mal po zjedeni polievky od svokry kde bola vyvarena paprika (nejako som zabudla na to ze ona do domacej polievky dava i papriku)-to sa mu objavilo prve koliesko (asi 3 mesiace dozadu..). Teraz ma maly 15 mesiacov. Kortikoidne maste pouzivat nechcem..

lubenak
17. máj 2015

@lenulikus ahoj, neviem, či si myslela mňa, naposledy som prispievala pred rokom a pol, a koliečka sme mali najmä na chrbátiku a potom na tvári fľaky. Na nožičkách sme nemali skoro nič. Ale každopádne natierala som mu to A-dermou exomegou a červené miesta a fľaky navrch ešte obyčajnou zinkovou masťou, na tú nedám dopustiť. A ešte som vysadila malému na 2 týždne vajíčka a mlieko zo stravy, ale v tom to asi nebolo, aspoň sa však organizmus prečistil a k tomu nasadila probiotiká (hylak, bio gaia). Dúfam, že som pomohla;)

lenulikus
17. máj 2015

@lubenak ano ano teba..pozerala som si obrazky ekzemiv na nohach u deti a ukazalo tam tvoj obrazok a nas Kubko to ma na nohach 🙂 Dakujem za odpoved.

karolinka789
18. máj 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ahojte všetci čo sa trápite s ekzémami. Vďaka takýmto diskusiám sa nám podarilo zbaviť hormonálnych mastí. Je strašné, že všetci lekári sa uchyľujú hneď k hormónom, bez toho, že by hľadali príčinu ochorenia. Je super, že si možem prečítať rady vás všetkých, čo vám pomohlo. Mojmu štvorročnému synovi veľmi pomohol pobyt pri mori, od minulého leta sa mu ekzém objavil len párkrát a vždy len na malinkej ploche. Mladšiemu synčekovi sa objavuje často a má ho po celých nožičkách. Chystáme sa znova k moru, tak dúfam, že to zaberie. Inak tiež pijú len čierny čaj alebo vodu a mladší nepije kravské mlieko. Staršiemu zrejme mlieko nevadí, pretože ho pije takmer denne a je v pohode. Neviem si predstaviť, že by nemali jesť mliečne výrobky - jogurty, syry, pretože tie sa u nás jedia vo veľkom a deťom by chýbali. Čím ste nahradili tieto produkty?