Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lenulienka86
24. feb 2016

@jankak055 boli matury boli statnice boli krizy v praci a toto nebolo. A pride dieta a do 2mes od porodu a mam. A neviem sa vysekat z neho. Az v lete prejde.

moni555
24. feb 2016

@lenulienka86 hormonálne zmeny, ja som mala strasny stav ekzému pred pôrodom a po ňom ani nehovorím

lenulienka86
24. feb 2016

@moni555 a neda sa nic robit. Len utlmovat liekmi. Kym ta unava a nocne bdenie neskonci tak asi nebude lepsie. Ja v noci viac nespim nez spim. Preto to mam.

pjana
25. feb 2016

Ja momentalne skusam liecbu biolampou.Nieje to lacna zalezitost ale pevne verim ze pomoze.

moni555
25. feb 2016

@lenulienka86 prsne. moja mala sice bola uzasne babatko a spinkala velmi dobre, ale samozrejme sa stalo, ze sme nespali a hned rapidne zhorsenie ekzemu. Prosto stres pre telo. Skus sa detoxikovat prijatelnou formou. Mne sa predporodom zhorsil, ked som prestala sportovat a tym telo neodburavalo toxiny. Vsetko je to vnutorný problem, psychika plus zivotosprava. Ako som pisala vyssie. Mala mala strasný stav, cele telo a uz som bola na prasky z toho aj ja. Za mesiac sa z toho vylizala len spravnou zivotospravou bez akychkolvek masti a liekov.

tanaja
26. feb 2016

Ahojte,ja som tiez atopik tazky od mala, moj syn to ma tiez..nastastie dietou sme to zmiernili na malilinke fliaciky, hlavne ked nam idu zubky...ma uz 14m.stale ho kojim,ale ja mam asi pol roka hrozne skaredy ekzem na tvari, katastrofa...denne sa musim natierat kortikoidmi,lebo inak som cervena ako rak:( beriem len desloratadin /aerius/ale to asi slabe pre mna, brala som lieky dlhodobo,a teraz len toto....som alergicka na mnoho potravin,teraz sa im vyhybam,ale nepomaha,plus mi zakazala alergologicka aj cerstve ovocie a zeleninu, tak konecna.

pjana
27. feb 2016

Neviem co si mam o tom mysliet ale moja mala sa vysypala drobnymi pupacikmi po celom hrudniku a brusku. Na zaciatku tyzdna to boli take blede pupaciky a vcera vecer uz boli cervenne. Celkovo sa jej zhorsil za posledne dva dni aj exem na nozke, ktory som uz mala viac menej pod kontrolou. Rozmyslam ze ci to moze byt reakcia tela na cistenie sa "zvnutra"? Tyzden davam malej tekvicovy olej 2x denne CL a lanove semiacka pomlete v jogurte. Mali ste niekto podobnu skusenost?

lovely_choice
27. feb 2016

Presne ako pise @liliandax pomoze obycajny Holtov krem dostupny v lekarni bez lekarskeho predpisu.

mafinka219
1. mar 2016

Ahojte,dcerke sa atop.ekzem objavil po druhom ockovaní( 5.mes) asi po týzdni-dvoch, lekarka nam hned supla kortikod. masticky a jasne nie je to z ockovania co ma vobec nepotesilo a ani som ju stým nenatrela a hladala dalej riesenie, citala,studovala a narazila som na clanok Lenky Hriadilovej ( moderatorky) tiez mala AE ,ale taky hrozny ,mokvajuci az sa jej pradlo lepilo na rany a pisala,že navstivila liecitela, nie kazdy veri na taketo nieco,ale ja som skusila najprv tuto cestu a navstivala ho ked bol v BA, hned nam povedal ,ze nesmie papat cokoladu to uz mala skoro dva roky a cuduj sa svetu mal pravdu, ked som nedala dlhsie cokoladu ( stacil mini kusok) bolo o.k ak som jej ju dala zacali sa robit flaky a este som si vsimla po paradjke a to sme boli aj na alergologii kde nam nic nezistli, dali sme uplne na vsetko aj na coko aj paradjky a ine travu,pel... a vyslo to negativne vsetko, liecitel nam dal bylinkový prasok-denne na spic lyzicky,mala najskor sa vyhadzala ,ale dost,ze sme to take nikdy nemali,mali sme vzdy menej,ale upozornil ma nato,ze sa to moze stat,telo sa cisti a cuduj sa svetu odkedy berieme prasok,teraz ho uz jej ani nedavam ekzem zmizol,je to z byliniek aj som sa najskor bala ,ale ked som videla,ze to vedie len k lepsiemu tak strach presiel. Liecitel je znamy, vsetko ma testovane a ma svoj inter. obchod,lieci mnoho iných ochoreni, dokonca chodia k nemu aj lekari,niekto veri ,niekto nie. Ja som sa dala najskor touto cestou a nelutujem,su to bylinky ( myslim,že vo vakcinach co nam podavaju je ine svinstvo a chemia tak hadam bylinky nikomu neuskodia a stare generacie sa v podstate tiez liecili bylinami. To je moja skusenost. 😉 😉

moni555
1. mar 2016

@mafinka219 a ako sa ten liecitel volá

mafinka219
1. mar 2016

@moni555 p. Dedik ( www.dedikadcery.sk)) je tam kontakt na nich , stranku ma len od jesene tusim,teraz mu zacili pomahat aj dcery ,stranka je nova ,stale nieco pridavaju 🙂

mafinka219
1. mar 2016

@moni555 je aj film onom ako zacinal,kto je a ako robí pripravky,ma link na stranke 🙂

dolijalu
1. mar 2016

Kocky, mna by skor zaujimalo, ci existuju niekde v okoli Slovenska, napr. v Cechach take kupele pre deti s ekzemom, ako zrusili v Travnici..neviete niekto?

mafinka219
1. mar 2016

@dolijalu ale ja som minule citala,ze v Travnici funguju,ale za sa otom nikde nepise a neviem ci este kupele Smrdaky su tusim na taketo veci.

moni555
2. mar 2016

@dolijalu Smrdáky sú na kožné problémy. Bola som tam 13 krát za život

milota164
6. mar 2016

na ekzemy je dobry od Bepanthenu krem Sensiderm, zmiernuje zacervenanie a svrbenie. A regeneruje pokozku

snehulka24
7. mar 2016

Ahojte, ja sa velmi intenzivne zaoberam pricinami ekzemu. Ak by mal niekto zaujem si precitat rozne liecebne pristupy, ako irisdiagnostiku, biorezonanciu alebo aky stav koze ma nasa dcerka, budem rada ak pozriete priamo na mojej stranke detskyekzem.sk - snazim sa informovat zo siroka a davam osobne stanoviska na rozne pripravky a metody. Dakujem a dufam, ze sa nam podari sa s tym raz a navzdy popasovat.

janka257
17. mar 2016

Ahojte mamicky, idem si k vam po radu, necitala som celu diskusiu, je to strasne vela. Pokusim sa nas problem opisat co najpresnejsie. Starsia dcerka 5-rocna ma nabeh na ekzem. Prvykrat sa jej objavil cca pred 4 mesiacmi, obvodna nas poslala na kozne, aj sme tam boli, ale dostali sme cislo 5 (u nas su cisla) a strasne sa to vlieklo, mladsiu som kojila a nemohla som si dovolit nechat ju tak dlho bezo mna, tak sme sli domov. Zacala som jej na nho davat Excipial, zabral jej. Teraz sa objavil znova. Zaujimave je to, ze vzdy sa objavuje ako sprievodny jav prechladnutia, dost sopli, sem tam kycha a na ruckach ho ma taky, ze si ho minule az do krvi doskriabala. Chcela by som od vas radu, co by jej na to mohlo zabrat, chcela by som sa na zaciatok vyhnut mastiam od koznej, jasne, ze ked nic ine nezaberie, tak tu koznu predsa len budeme musiet navstivit. Dakujem pekne za vase rady a vas cas

janka257
17. mar 2016

Pridavam aj fotky

alenata
17. mar 2016

@janka257 Ahoj. Neviem, môj syn mal hlavne na rukách a nohách a celkovo suchá pokožka....najskôr excipial mliečko-málo pomáhalo, rôzne masti od kožnej. Nakoniec obyčajná modrá indulona bola najlepšia 😉

pjana
17. mar 2016

Nam momentalne zabral krem atopikrem od saloosu, tiez sme mali od nich rakytnikovu mast a bambucke maslo. Nestoja vela, vyskusaj a uvidis.

janka257
17. mar 2016

@pjana
@luba41
@alenata dakujem baby, ten atopikrem je bez receptu? Dostat ho bezne v lekarni? A chcem sa este spytat, ekyemy vasich deti tiez vyzeraju tak ako na mojej dcerke? Na tych fotkach to az tak nevidno, v skutocnosti to ma viac zacervenane a robieva sa jej to aj pod krkom smerom k ramenu a na kolenach zo zadu

janka257
17. mar 2016

@pjana Teraz som to dala vyhladavat do googlu. Nie je to nahodou atopikderm?

pjana
18. mar 2016

@janka257 mas pravdu, prepac je to atopikderm. Ja som pouzivala kremy ale teraz pozeram ze maju aj oleje. Je to na tebe. Na nete najdes na tuto kozmetiku vela pozitivnych recenzii. Ja som ju vobec nepoznala a na zaklade tych recenzii som ju objednala.

gagik
21. mar 2016

baby moze byt toto atopicky ekzem?ma asi styri dni cervene licka, drsne, ale neskrabe si to, asi ju to nesvrbi. vcera to mala blede, ale dnes su licka opat cervene.

lili007
23. mar 2016

Skusili ste uz Bepanthen Sensiderm krem? U nas sa osvedcil. Uz pri prvych priznakoch ho detom aplikujem a objavili ho u nas aj znami, atopici, pocas dovolenky. Pouzivaju ho tiez🙂

vodavodickova
24. mar 2016

@gagik ano,moze to byt ekzem. ak je to len suche a drsne,staci premastovat, no cim, to je tazko poradit lebo kazdemu vyhovuje nieco ine. u nas funguje obycajna modra Indulona na 100%.
pokial by to vsak mala dcerka cervene tzv. "horiace",ze svrbi to a nie je to suche, treba to vysusat a skludnit, na to najlepsie funguje tekuty puder alebo zinkova mast.

lu1984
7. apr 2016

Prosím o radu jak se tohoto projevu co nejsetrneji zbavit. Máme 6,5 měsíce a objevilo se nam to někdy kolem 3 mesice. Už jsem zoufalá. Zhoršuje se to. Posílám foto z ledna a z dneška. Děkuji moc Za rady. Paní doktorka diagnostikovali soberoickou dermatitidu a předepsala Fucidin H. Zkoušela jsem zinek, calm care, sudocreme, linolu. Šíří se to pomalu, ale šíří. Je možné že má kvasinku? Ma to jen na levem spanku. Děkuji za pomoc