• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

27. novembra 2016 
@tanaja Asi sme sa zle pochopili prepacte mi :slight_smile:. Ja som mu neskusala ani kozie ZEVRAJ ma rovnaku bielkovinu ako kravske teda on ma alergiu na kazein a ten ma aj kravske. Ale napad s aloe vera stoji za vyskusanie. Ak tak radsej krem nakolko moj ma dost vela alergii. My pouzivame skincap a ten pomaha. Ten ste skusali?
12. okt o 14:26  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v októbri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@tajomna21 aky gel?nazov a znacka
12. okt o 14:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jankak055 veru nie,neskusala...ja som toho uz tolko poskusala a minula majland:confused:ja teraz nastavujem na liecbu,beriem uz vyse mesiaca antihistaminika a zatial nic...
12. okt o 14:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tanaja pisem spravu podrobnejsie
12. okt o 15:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
12. okt o 17:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ano tento je sice drahsi cez net som ho kupila za 13 postovne bolo za euro. Zevraj kortikoidy neobsahuje aj alergologicka mi ho odporucila a potom este imunoglukan PH masticku ale ta nic moc ta je lacnejsia.Skincap uz mame druhy ale krem nie sprej. Za den az dva sa mu to polepsi a ani sa tolko neskrabe. Porozmyslajte a ked tak vyskusajte ale nam teda malemu dost pomaha :slight_smile: co mna moooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc tesi :slight_smile:
12. okt o 17:49  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v októbri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jankak055 Ja teda skor kycham a svrbia ma oci a nos nastastie ekzem nie. Mala som len ked som mala velky stres.Skor len suche ruky mozno aj to by mi pomohla akosi na seba moc nemyslim.
12. okt o 17:50  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v októbri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Prosím dnes nám opäť zistili potr.alergie..veľmi zlá kombinácia múka vajíčka a mlieko..uz sme si prešli dietov keď mal 9m potom! Pomali začal jesť všetko zdalo sa že všetko toleruje a opäť sa nám 3tyzdne dozadu vyhodil celý a toto opäť vyslo.. Má niekto túto kombináciu...malý je atopik..neviem ako sa mám k tomuto postaviť nakoľko hlavný problém je skolka a stravovanie
20. okt o 19:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dobry vecer my mame vajce a mlieko. No keby bola aj muka konec... DRzim palce zatial do skolky nechodi ma 2 rocky.
20. okt o 22:12  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v októbri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@enuliek A muku aku?
Dcera ma z testov zistenu alergiu na vajecny bielok, zemiak, arasidy a podla domaceho pozorovania aj zeler (+ mlieko, ovocie tiez nic moc...)
Uz zacala chodit do skolky, ja jej varim doma vsetko a tam jej to ohreju...
Namiesto zemiakov jej do polievok davam bataty, tekvicu alebo cestoviny, druhe jedlo mava namiesto zemiakov ako prilohu bud ryzu alebo cestoviny alebo pseno a pod., mlieka a smotany pouzivame rastlinne, muku nepouzivam psenicnu, len spaldovu, kukuricnu, ryzovu, psenovu a pod, kupovany chlieb najradsej cisto razny...
20. okt o 22:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@enuliek na ceskom modrom koniku je skupina Potravinové alergie - nakupujeme a vaříme a Poradna pro atopický ekzém
20. okt o 22:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@kaza76 psenicna muka mu vysla,jej pozriem si tu skupinku dakujem
21. okt o 05:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kaza76 obed este ako tak zvladnem..ale co na chlebik alebo desiatu,olovrant vecera:( v skolke si musela mat povolenie nejake na nosenie stravy?ako to znasa mala ked papa ine veci...a co to malej robilo ak nieco take zjedla ma ekzem?
21. okt o 05:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
My na chlebik rano le rastlinne maslo alebo dzem kt moc nemusi lebo to co nemoze chce a tp co moze nechce zakon schvalnosti. Popripade sunku alebo parok. Ja citam vsetko vsetky zlozenia uz ma v obchodoch pozbaju ako ako nenormalnu mamicku :slight_smile:
@enuliek
21. okt o 10:10  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v októbri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@enuliek Potrebovala som potvrdenie od alergologa ako prilohu k ziadosti o donasku stravy. Ked len psenicna muka, tak sa da skusit ten cisto razny chlieb alebo potom tie "polystyrenove" kukuricne a ryzove chlebiky. Ja varim obidvom dceram, starsia dietu neznasa, mladsia neriesi este a nastastie ma rada zeleninu, tak jej na desiatu balim k chlebiku kopec uhoriek, mrkvu, papriky...A varim im podobne ako maju v skolke, len z povolenych surovin...
Starsia ma len ekzem, mladsia ekzem, zvracanie, sopel, kasel, dychacie tazkosti:( ked zjedla neico nepovolene...
A daju sa robit aj obilne kase (posla toho, co znasa - kukuricna, ryzova, psenova, ...), moje mavali baby dlho mavali na ranajky s kokosovym olejom, karobom, hrozienkami,...ale uz sa toho prejedli...
21. okt o 11:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@kaza76 dakujem dohodli sme sa zatial na obmedzeni ako sa bude dat aby sme velmi skolku nemuseli riesit,doma budem striktna a budem pisat dennik stravovaci,potom vyhodnotime.maly sme uz takuto dietu ked mal 8m a nejak extra nam vtedy na ekzem nepomohla,potom jedol vsetko a bol ok a zrazu sa vyhodil.mam od sestricky pozicanu super kuch.knihu inak.
21. okt o 12:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jankak055 no to je tak..rano som chxela dat spaldovu kasu v ryz.mlieku a bolo zle ;(
21. okt o 12:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@enuliek No necuduj sa ja by som to tiez asi nezjedla. U nas to je tak co nemoze chce a co moze nechce takze tiez kolkorazi nieco upeciem ubvarim rozmyslam celu noc a on nakoniec povie ze ee on to nechce. No slak by ta trafil :slight_smile:
21. okt o 22:03  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v októbri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@enuliek Ja som mu urobila ovsene vlocky v ovsenom mlieku a dotoho som dala nastruhane jablko alebo hrusku alebo banan kt uz tiez nemoze, alebo ryzu uvarenu v ryzovom mlieku plus trochu vanilkoveho cukru. Mozno nieje dobre kombinovat rozne chute napr ryza a spalda. Neviem ved to okostuj co by k tomu islo. My napr nemozme ani skoricu. Jakubko sa vyhadze v tom lepsom a v tom horsom teraz uz menej sa skrabe ako divy :(
21. okt o 22:06  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v októbri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@enuliek Ako sa vola ta super kuch. kniha Diki :slight_smile:
21. okt o 22:08  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v októbri 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jankak055 kucharska kniha pre alergikov..ale vsade vypredana..je to titul 2009..mne ta kasa chutila:slight_smile:)) kupila som dnes spaldovu tarhonu a mandlovu smotanu tak uvarim nieco na zajtra..:slight_smile:
21. okt o 22:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
30. okt o 01:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte je to atopický ekzém?
27. nov o 22:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok