Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

sheilla331
17. jan 2017

@anelap mozem sa spytat ja matu skusenost ze po case si zvykol organizmus a uz nepomahalo a musela som zase nieco nove hladat.

anelap
17. jan 2017

@sheilla331 nakoľko gel pomáha vyčistiť telo od škodlivín a môžete ho užívať od jedného roka, nemám skúsenosť, že si telo zvyklo ako na mastičky. mastičky sme menili každý mesiac, pretože nezaberali, jediná ktorá môjmu synovi zaberá už viac ako rok je LINOLA s lanolínom.
Atopický ekzém je prejavom nefunkčnosti tráviaceho traktu vrátane pečene, pokiaľ sa nepotvrdila potravinová alergia stačí telo prečistiť od toxínov a baktérií, účinok po 3 mesačnej kúre bol u môjho syna cca 5 mesiacov, potom som znova nasadila aloe ale skôr z dôvodu podporiť imunitu a doplniť vitamíny, ktoré tento gél obsahuje. Elergologické vyšetrenie nám nepotvrdilo alergiu preto som sa rozhodla prečistiť organizmus a zabralo to tak ako vidíte na fotografiách.

deracka
20. jan 2017

@gubcikova Dobrý deň,prosim vás aj ste prišli na to z čoho to dcerka mala?My máme taky isty probem u syna,ma 16mes.a už to má 2tyž.na líčkach.Myslela som si že by to mohlo byť z citr.čaju,ale má to stale.Nasadila som na noc Fenistil a nic,tak sme dali 3xdenne,a tusim to vyzera ešte horšie-možno sa mýlim.Ale je najvyšši čas to začať už riešiť.
Dakujem moc za odpoved.
Zuzana

lenka2007
20. jan 2017

@deracka No dobry deň, na kožnom.nezistili nič kazali natierať excipialom ale nepomahalo potom dalibkortikoidnu masť locoid tiež nepomahalo alebo lepsie povedane pomohlo kym sme mastili. keď sme prestali bolo to naspäť. na alegologii jej vyšli tiež všetky testy o.k. Ale nakoniec som ja vypozorovala že to ma zo zimy. Hlavne z veľkych mrazov, aj napriek tomu že som líčka mastila modrou indukonou pred pobytom vonku. Nakoniec mi jedna znama odporučila nechtikovu masť tu najobyčajnejšiu a tou sme to začali premasťovať a hneď asi za tri dni bolo vidieť vysledky pokožka už nebola taka syto cervena a popraskaná a už ju to ani nešťipalo. tak sme pokračovali v masteni kym sa to nestratilo a asi tyždeň na viac aby sa to cele dobré zregenerovalo. Ešte aj teraz ma 8 rokov sa jej to niekedy vyhodi ale natrieme a fajn. Je to neškodná prirodná masť. Najlepšie ak mate moznosť od nejakej bilinkarky bez konzervantov, farbiv a pod. lebo tieto blbosi to vždy len zhoršia.

deracka
21. jan 2017

@lenka2007 Dakujem,no on to nemam zo zimy,nema to vysusene ani podrazdene,ma to akoby v koži.Ale už som nasla asi jednu alternatívu.Mononukleoza.V pondelok ideme určite zasa k dr.a budem určite žiadať odobrat krv,lebo ani nechce jesť,a je stale unavený a bledy.Tak uvidim ☹

myshkak
2. mar 2017

@monasi chcela by som sa spytat ci na zaciatku diety doslo k zhorseniu stavu,pripadne ako dlho to trvalo. Ja som na cakacky u p. Zukovej, zacala som uz vsak s dietou podla jej odporucani kedze kojim a zatial to ma dcerka horsie a cela sa suoe, kedze furt vysusujem. Dik za info.

anelap
2. mar 2017

@myshkak v našom prípade k zhoršeniu nedošlo, ale sú prípady kedy sa stav zhorší a to rapídne. písala som príspevok zopár riadkov vyššie spolu s fotografiami stavu, pokiaľ je predispozícia na alergie je žiadúce a potrebné vylúčiť alergény zo stravy, aby sa ekzém nezhoršoval, ja som išla cestou detoxikácie organizmu s pomocou vnútorného užívania gélu. pomohlo nám to a ja som spokojná, nakoľko dieťa ešte dojčíte v tomto prípade sa navrhuje užívanie gélu matkou, a cez mliečko sa dostáva aj k dieťaťu

anelap
2. mar 2017

@deracka môže byť problém aj so železom, kamarátkina dcéra mala podobné prejavy a chýbalo jej železo, žiadajte kompletný krvný obraz

beznoha_stonozka
25. mar 2017

pozdravujem.viete niekdo poradit kde sa da ist cez poistovnu zdravotnu na liecenie tochto ekzemu?dakujem

anelap
25. mar 2017

@beznoha_stonozka neviem v akom stave má akzém, no pokiaľ je to z dôvodu alergie tak sa dá liečenie vybaviť z dôvodu liečby alergie nie jej prejavu na koži vo forme ekzému, našťastie v našom prípade nebola dôvodom ekzému alergia a momentálne sme úplne bez prejavov ekzému už rok vdˇaka prírodnej liečbe tak som veľmi rada a vám držím prsty aby ste ekzém dostali pod kontrolu a úplne sa vyliečili

eevveelliinn
26. mar 2017

@ceruska aj ja si prosimdakujem

mon0404
28. mar 2017

@amelia17 mozte mi prosím napísať .

lraloevera
3. apr 2017

Dobry den.

Ja mozem len povedat ze tu v Nemecku sa lieci atopicky ekzem alternativnou medicinou - Aloe Vera gelom na pitie a kremom. Pri silmom ekzeme sa dava detickam colostrum na zosilnenje- nastartovanie imunitneho systému. Ak potrebujete viac info kludne napiste. Poradim co mozem.

Srdecny pozdrav.
SR

anelap
3. apr 2017

@lraloevera áno ja dávam to isté len inú spoločnosť - FOREWER

lraloevera
5. apr 2017

@anelap
Viem. FOREVER je znama aj tu v Nemecku ale predavaju ju dost tazko nakolko forever firma pochadza z Ameriky a ma jeden jediny certificat a to je ze moze predavat v Europe.

Lr produkty su pravidelne kontrolovane institucou Fresenius. Tento certifikat quality nemaju ani vyrobky z lekarne. Dermatest je dalsou instituciou ktora kontroluje nase vyrobky. Aloe Vera je dovazane priamo z Mexika a spracovavane tu pod velkou kontrolou.

Ak mate doma forever produkt tak si kludne pozrite co je na nom naisane.

Prijemny den prajem

anelap
5. apr 2017

@lraloevera Aj spoločnosť forever vlastní niekoľko certifikátov no nie je mojím cieľom v tejto diskusii poukazovať na "papierové potvrdenia/povolenia" firiem, ja som len chcela ukázať čo pomohlo nám, človek sa nerozhoduje podľa toho koľko pečiatok je na danom produkte ale ako mu to skvalitní život, pomôže s problémom. Spoločnosť vlastní 90% plantáží, ALOE sa pestuje v Mexiku , spoločnosť ho do 6 hodín spracuje v USA a už hotové produkty cestujú k zákazníkom. Máme tiež mnohé certifikáty
• Islamská pečať kvality (Islamic Seal of Approval )
• pečať kvality Kosher
• pečať kvality Halal
Môžeme sa tu dohadovať o tom ktorá značka je kvalitnejšia avšak rozhodnutie je na zákaznikovi. Obe firmy ponúkajú produkty s vysokým obsahom ALOE, ktoré má blahodárne účinky pre náš organizmus.
Všetkým, ktorý hľadajú pomoc pri liečbe ekzému držím prsty aby si našli to svoje, a želám skoré uzdravenie.
Prajem krásny deň.

lraloevera
6. apr 2017

@anelap Dolezite ze vsetky pomahaju 🙂

Prijemny den aj Vam

lovely_choice
7. apr 2017

Ahojte baby, pridám tu svoju skúsenosť. Možno to niekomu pomôže.
Ja som mala exem na ruke a kúpila si na to drahý francúzsky krém La Roche. Natierala som ho celý január a vôbec nepomohol. Tak som to vzdala a nechala tak celý február a marec. Teraz v apríli som kúpila pre dcérku kozmetiku BUPI. Bolo tam aj to telové mlieko, ktorým som sa začala natierať aj ja. Zrazu tmavý červený exem zosvetlel na nepoznanie. A ja sa nemusím hanbiť za svoju ruku.
Prajem vám skoré uzdravenie.

maykaaa1122
10. apr 2017

ja tento problem riesim s mastickou od bepanthenu, nechcem pisat, ze je vyborna a super, ale mne pomohla. s inou skusenost nemam.

lelask
20. apr 2017

Baby poraďte ako co pri alergii na pšenicu, dakujem
@luthien.k

lilu7
24. apr 2017

Malý má na lícach suché čercené flaky lekárka hovorí že to atop.ekzém nie je, ale objavuje sa mu to, skúšala som krém na predpis, čo nám dala ale nepomohol, tak som vyskúšala bepanthen care a červeň mu odišla, lekárnička mi poradila vyslovene krém od bep.na ekzém tak keď sa opäť objaví vyskúšam aj ten.

nuska
26. apr 2017

Reálne skúsenosti. Ak chcete skúsiť píšte.

pjana
10. máj 2017

Moja mala ma od decembra na ruke nieco taketo.Zlepsi sa to,potom zhorsi.V pondelok to mala iba trochu a dnes rani uz toto.Ma to len na jednej ruke.Stretli ste sa stym?

pieksamaki
14. máj 2017

Aj môj malý má také na ruke, svrbí ho to. Má atopic ký ekzém môj 5 ročný, máš tím mu to občas,

nuska
14. máj 2017

@pjana ak by si chcela mozem ti poslat vzorku spreju prvej pomoci. Suoer zabera na taketo veci. Vyskusas ci zaberie.

pjana
16. máj 2017

@pieksamaki dakujem a kolko to uz mate? Mas nieco, co mu na to zabera?
@nuska prosim o aku znacku sa jedna?

nuska
16. máj 2017

@pjana o LR

pieksamaki
16. máj 2017

@pjana
ja mu to natieram všeličI'm, ibw obcas, lebo nemam pri 5 detoch pravidelnost, cize asi raz za tri dni....Indulona modrá, premastovaci krém na mliečnej báze....A niekedy len kokosovym olejom, snažíme sa aby nepapal mlieko a výrobky Z neho, teda iba kravské,lebo ma alergiu na kazein....
dávame kozacie a tak, ale nedá sa úplne vylúčiť, lebo keď zmrzlinu papa ju ostatní, musí aj on....

pjana
17. máj 2017

@pieksamaki Dakujem🙂 Ja som bola s malou na alergii a zistili jej alergiu na obilie. Sice neviem, ci je to len ako pel, alebo aj vnutorne nemoze vyrobky z obilia. Lekarka nic nehovorila a tak jej davam vsetko. Akym sposobom sa zistuju alergie na potraviny?

nuska
17. máj 2017

@pjana Alergie na potraviny sa zistuju z krvi. V laboratoriu vedia stanovit.