Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mirisch
24. jan 2018
gazah
2. feb 2018

Dobrý deň, ak je tu niekto kto používa rakúsky krém Neurodermin B12, mám k dispozícii 2 voľné kusy. Objednala som ich viac kvôli poštovnému. Cena: 12 € za kus. V prípade záujmu napíšte mi do správy.

lubicka76
13. feb 2018

Vyborny je Holtov krem aj pre deticky aj pre dospelych😉 Bezne v lekarni dostupny za par eur🙂

pieksamaki
13. feb 2018

@lubicka76
Ako casto ho mam potierat? Dakujem za radu

lubicka76
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubicka76
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubicka76
16. feb 2018

Môj muž má atopicky ekzém, aj on si dával kortikoidy,teraz mu staci Holtov krém.Moje bábätko sa asi od roka a pol začalo poriadne skrabat, takze tak ako písali ďalšie maminky,samozrejme strava je dôležitá,žiadne sladkosti,ja doma robievam mafiny,palacinky zo spaldovej muky atd.Ked sa už neviete sladkostiam vyhnúť,tak vyhýbajte sa sladkostiam čo obsahujú arašidy,citrusy, ale k veci,Holtov krém sme používali hlavne na noc a ráno,ale podľa potreby sa môže kľudne aj 3x
denne,odporučila mi ho detska lekárka,keď som uvažovala ísť s dietatkom k alergologicke,navrhla začať Holtovym kremom😉

lubicka76
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubicka76
1. mar 2018

Pred kúpanim alebo sprchovaním natrieť dieťatko Lipobaze alebo obyčajnou modrou niveou v plechovom kelimku, a takisto po sprche a kúpeli vhodným krémom, ktorý dieťatku vyhovuje, obyčajná Lipobaze nám veľmi vyhovovala😉

maykaaa1122
5. mar 2018

bepanthen krém pouzivam už pri prvých prejavoch začínajúceho ekzému, keď sa koža šúpe a začína svrbieť..velmi pomaha

basselita
19. mar 2018

Zienky, prosim vas neviete co by mohlo byt toto? Mamina mi vravela ze su to potnicky ale moja mala to ma uz druhy mesiac a vobec jej to nemizne. Vytvorili sa jej aj suche miesta na rucickach a nozickach. 🤦🏼‍♀️ Pravdepodobne ju to nesvrbi. Mam obavi aby nemala alergiu, egzem

pieksamaki
20. mar 2018

@basselita

Potnicky to nie su...aj my sme to mali, to su take suche miesta...ale mozno si to casom bude skrabat..my sme to mali na zapasti...a neskor mal objavenu alergiu na kazein.(tvaroh,mlieko).
Mozno sa z toho vyjavi ekzem ale az v neskorsich (5rokoch).alebo sa moze aj stat,ze to vymizne....uz si nepamatam,ale naozaj ber to s rezervou....moze sa to neskor vytvorit inde a tam to vymizne...
uvidis co ti napisu ine mamicky a ich skusenosti.

lubicka76
20. mar 2018

Jednoznacne premastovat, nam pomohla Lipobaze. Pred kupelom aj po kupeli. Ale ked som nemala Lipobaze, dala som aj obycajnu Niveu v plechovom kelimku. Drzte sa, pekny den.

gabikamacikova
10. apr 2018

@basselita ahoj, môj malý má to isté už asi mesiac.... Má dva roky a doteraz nemal nič... No zatiaľ len na nohách zpredu a občas okolo pusy jemné bodky červené. Po kúpeli mu to zčervená a tiež riešim z čoho 😕

lubicka76
11. apr 2018

@basselita Pomohlo Vam nieco z nasich rád? My nepouzivame ziadne peny do kupela, na umytie obcas Johnson, vhodny praci prasok, preto radsej pyzamko prezehlit. Pokozku premastovat, ak je stale zacervenana, alebo sa dietatko svrbi pediatricka nam odporucila Holtov krem, je perfektny, stoji asi 1Euro, bez receptu. Strava je dolezita a jedalnicek by mal byt bez sladkosti🙂

monulka692
7. máj 2018

Dobry vecer mamicky. Prosim vas neviete co moze byt toto? A co s tym? Maly ma 2 roky. Niekedy je toho menej ale dnes to ma po celych nohach.

gabikamacikova
8. máj 2018

Baby, tiež som sem písala kúsok dozadu, že malý má na nozickach ekzém.Skúsila som všeličo a stále rovnako. Suseda mi poradila z A derma krém. V lekárni mi povedali, že balzam je viac koncentrovaný a je lepší, no stal okolo 17€. Pani lekárnička zlatá mi dala vzorku a za tri dni po "ekzeme" ani stopy... Nechcela som tomu veriť, ale skúste...

anomalka
14. máj 2018

Baby neporadíte prosím, čo to môže byt? Dakujem

lubicka76
15. máj 2018

Vhodna strava /nekorenit, vynechat citrusy, kakao/, Holtov krem podla potreby aj 3x denne bez receptu stoji asi 1 Euro, ziadne sladkosti a premastovat, po kupeli Lipobaze krem /alebo obycajna nivea v modrom plechovom kelimku/.

lubicka76
15. máj 2018

Nam pomohla aj zmena pracieho prasku, pouzivam biely tekuty Persil a vycistili sme aj pracku, ked sa naklonite do pracky a pozriete, co sa vytvara pod gumou v pracke z tekutych pracich praskov tak budete prekvapeni, vycistili sme Savom a prali biele pokrovceky na 90 st. Zopakovali asi 4x, krasne vycistilo.

lubicka76
15. máj 2018

Zacala som zehlit vsetky veci aj spodne pradlo.

veronikaromanko
19. máj 2018

Ahojte. Nevedeli by ste mi poradit co to moze byt? Malemu sa to objavilo asi cca pred 2 tyzdnami. Dovtedy nemal nikde nic. Raz sa mu to objavi viac inokedy menej. Ma 5 mesiacov je plne kojeny. Ked sme boli u dr vravel ze len premastovat a nic extra. Len je pravda ze ked sme boli u dr nemal to take viditelne ako teraz. Rozsiruje sa mu to. Ma to na tvaricke, pod krkom na telicku a uz mini flaky aj na ruckach. Dakujem pekne za rady.

gabikamacikova
21. máj 2018

@veronikaromanko skúste si vypýtať v lekárni vzorku z toho balzam Aderma.... Veľké balenie stojí 17€ ale mávajú aj vzorky zdarma a uvidíte...

veronikaromanko
21. máj 2018

@gabikamacikova dakujem za info. Skusim vypytat a uvidime.

basselita
5. jún 2018

@lubicka76 ja som uplne zabudla ze som na modry konik pisala kedze ho moc nepouzivam. Spravila som asi to ze som zacala znova zehlit a kedze kojim, prestala som jest sladke a cokoladu. Malu sme kupali jedno obdolie v linole a musim zaklopat uz to nema. Co ale pomohlo neviem. Mala som ist asi na to postupne, ale kedze som sa zlakla, tak som ani nerozmyslala s cim zacat

damoska
9. júl 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

moje zlaté, aký ma ekzenik :( skušali ste niečo ? našla som takuto diskusiu, skus si prečitat, možno ti to pomože https://www.protopan.sk/atopicky-ekzem/rady-pre-deti/

lubicka76
10. júl 2018

@basselita Tesim sa, ze to pomohlo😉

rika888
14. júl 2018

Ja s dcerkou uzivame stopalerg tablety (su sladke, takze jej nevadia), no ona ma 8 rokov, neviem az pre ake deti to je, skus im napisat a uvidis co ti odpisu. Ak povedia, ze by to mohlo byt, neolutujes, na zabera najlepsie :P

patkaba
14. júl 2018

Mate prosim niekto skusenost aj so Stopalerg-om co sa tyka atopickeho exemu? Dakujem pekne. Pata