Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kualalik
27. nov 2009

Ahoj,
osvědčený na atopický ekzém, opary, popáleniny, píchance od komárů, plísně na nohou, apod. OLOZOL 😉
http://www.ambiko.cz/?st=63

Sice to moc nevoní, ale opravdu pomáhá! Osobně vyzkoušeno a kamarádky atopiků jsou moc spokojené 😉

jabber
27. nov 2009

macka - podle mě to AE je 😒 taky to u nás takhle vypadalo 😒 Ale nechápu tu vaší kožní - všechny děti se občas osypou, nic to není a proto vám na to narve samé kortikoidy????! Troje? A to jako máte brát všechny současně, nebo jak? 😕 🙄 Já bych především vyměnila tu kožní 😅

bobooo
27. nov 2009

ahojte baby už som tu dlho nepísala, ale také 4strany dozadu áno...to som mala problém s malou a jej ekzémom...no dostali sme sa z toho a ako? no je to ťažké ale podľa mňa jediný spôsob ako sa z toho dostať je prísť na to od čoho to je...u nás to bol banán...od kedy ho nepapá má pekné čistučké líčka a žiadna suchá pokožka na tele...viem je to ťažké prísť na to ☹ mne to trvalo rok..., ale trápenie máme za sebou...všetkým vám želám aby ste čo najskôr našli príčinu a konečne sa zbavili tej hnusoby...my sme to mali veľmi roztiahnuté a mokvajúce bol v tom už aj zápal 😖 😖
tak držím palce... 😀 😀 😀

macka01
28. nov 2009

Jabber ved to mame skušať čo zaberie,bojím sa mu to stale dávať,tiež to radšej premasťujem kremami ako Lipobase či Indulona.A vymenila by som ju hned keby bolo za koho.máme tu len dve,tá druhá má nabrané veľa pacientoch a ďalších neberie. 😒 Takže tak

jabber
28. nov 2009

macka - jo experimentovat, aha 🙄 tak to je vážně bezvadný 🙄 Jestli tam máte dvě, tak se ani nedivím, že ta druhá má plno 😅 Nám pomohla homeopatie, takže sama za sebe můžu doporučit 😉

macka01
30. nov 2009

a čo konkretne si davala ak sa pamätáš?A ešte mu dala tablety Alerid,ale tie som mu nedavala vôbec.Ved ekzem je dlhodobá záležitosť,to by tých práškoch musel koľko zjesť?nie je to nejaká alerg.reakcia.Môj muž ich dostal napr.ked sa celý obsypal ako užival penicilin,nevedel,že je alergicky.Ale nie na ekzem.

sabuse1
30. nov 2009

ahojky já si na exém nemůžu vynachválit konopnou kosmetiku Cutis help - mají řadu přímo pro dětičky, exém se nám začal rozlézat po tvářičce a když jsme začali používat tohle do 14ti dnů byl pryč. Teď o víkendu jsme byli pryč a krém zapomněli doma a zase začal rašit takže něco na tom asi bude. Není v tom žádná chemie což mě přesvědčilo a hlavně to teda úžasně zabírá

jabber
30. nov 2009

macka - musíte se objednat k homeopatovi a ten vám po konzultaci vybere nějaká homeopatika přímo na míru, každému zabírá něco jiného 😉 My jich měli tehdy několik, v různých ředěních a všelijak na střídačku.

gedgitka.a
30. nov 2009

jabber: ahojky dlouho jsem tu nebyla není čas náš Denda je stále na homeopatii a zatím je atop pod kontrolou teď s počasím se mu objevilo pár flíčků na obličejíku a v plínce se s ním perem stále, už 6 měsíců jdem za 14dní na další konzultaci, tak jsem zvědavá co bude dál snad, už nám to nebude dlouho trvat a bude dobře.

A co Tvoje Adélka jak je na tom má, už konečně pokoj nebo se občas taky něco vykulí jako u nás? Jestli jo držím palečky, ať je těm našim mrňouskům konečně dobře. měj se zatím fajn

A ostatním přeju taky pokud možno co nejlehčí průběh tohohle hnusu u všech vašich mrňousků 😉

jabber
30. nov 2009

gedgitka - ahoj 🙂 to je bezva, že to máte pod kontrolou, už to bude jen lepší a lepší 😉 Ádě se naštěstí neobjevuje vůbec nic, musím zaťukat, od té doby co to tehdy prostě zmizlo, tak je to pryč 🙂 Držím vám pěsti 😉

ivkaivka
1. dec 2009

ahojte, chcem sa opytat, ci by som mohla malu premazat kozmetickou vazelinou. Lekar jej dal nejaku robenu mast, do ktorej sme mali namiesat Afloderm (ekzem uz mala takmer vsade), po dvoch namasteniach sa to super skludnilo, chcela som premastit Lipobase a ona zareagovala -ocervenela, tak neviem ci by som mohla ju premastit kozmetickou vazelinou. Dakujem za kazdu radu.

laura73
1. dec 2009

ahoj ivkaivka, lipobase by som na tvojom mieste uz nepouzivala - malej asi vadi niektora zlozka... kozmeticka vazelina - myslim si, ze skusit mozes, hlavne aby neobsahovala parfem, podivaj sa na zlozenie. mojej kamaratke trebars v obdobi, ked sa malej cistila pokozka, robila dobre aj modra indulona, je to dost individualne, ja pouzivam avene trixera +balsam, po indulone sa mi mala vyhadzala. ide o to, aby si nasla krem, ktory vyhovuje tvojej malickej a kazde dieta je individualne - skus najskor potriet len kusok pokozky a do hodiny vidis reakciu (alebo aj skor 🙂 ) pokial ti neocervenie, mozes ju skusit premastit.

beruska2x
1. dec 2009

ivka nebo zkus Leciderm 😉

crca
1. dec 2009

My máme taky exem,ale ne nějak hrozný a taky nám nechala vyrobit nějakou mastičku,ale co jsem začala dělat je,že tchýně (bydlí naproti) má kozy a dělá sýr a jako "odpad má syrovátku,tak buď to nalijeme přímo do koupání,nebo když jde první kluk(mám dvojčátka),tak jí s tím polévá a nechá jí uschnout,že jí neutírá a můžu říct,že je to super,má krásně vláčnou kůžičku a žádné rudé,vysušené fleky. 😉

macka01
1. dec 2009

lipobase tiež neobsahuje parfem,je bez vône

macka01
1. dec 2009

ešte sa opýtam,brali vaším malým napr.krv aby zistili,prečo vôbec vzniká ten exem?da sa to s krvi zistiť či nie?ved z niečoho to musí byť.Nám len alergiol.robila testy a nie je alergicky na nič ani jedlo ani na travu či peľ.A pritom ked mal asi 3 roky pobehal po mokrej tráve na boso a obsypal sa tak, že sme skončili v nemocnici na infúziach,tak potom čo to je?,

laura73
2. dec 2009

macka01, my sme boli na na prick teste, kde mala len trosku zvysenu reakciu na mlieko a vajicka (tie este nejedla v tom obdobi testov) a pani lekarka usudila, ze podla nej nie je alergicka. potom som vymenila pani lekarku a bola som na krvnych testoch - tie su najlepsie - a mala zvysenu hodnotu na mlieko, jogurty a vajicka - na co pani lekarka povedala, ze su deti, ktorym moze uz vadit aj to minimalne zvysenie a su deti, ktore nemaju ziadne reakcie ani pri najvyssej hodnote... takze mi doporucila zavadzat nove potraviny 3-4 dni aby som videla reakciu, vajicko jej davat len to, ktore sa objavi v pecive🙂 (urcite nie vareny zltok alebo cele ako mi odporucal moj byvaly detsky lekar)... no a mlieko a vsetko, co obehlo okolo mlieka som musela vysadit na 5-6 mesiacov. Teraz som opat zacala pridavat mlieko, akurat moja mala nema alergiu ale netoleranciu - to znamena, ze musim najst tu spravnu hranicu mlieka, ktoru jej zaludok znesie... momentalne skusam 80ml mlieka/den - a je to mlieko pre ludi s dysfunkciou zaludka - chyba im tam nejaky enzym, ktory stiepi mliecny cukor... skusila som na zaciatku dat vacsiu davku, ale hned jej vyskocili fliacky... tak som vysadila na 3 dni a znovu zopakovala, ale s mensim mnozstvom🙂 a zatial tuk tuk nic, i ked musim skusat 2 tyzdne. Takze oni tie testy su fajn, ale zavisi vela od lekara, ktory ich posudzuje 😠

ivkaivka
2. dec 2009

dakujem pekne za rady. Vecer som malu natrela jazvecou mastou- smrdela ako tchorik, no super ju to premastilo a rano nebolo nic, teraz som ju pretrela vazelinou, uvidime, ked vstane. Skusala som aj biodermu, no nezda sa mi, zeby ju dobre premastila.
Beruska, leciderm mam vzorku, chcem ju skusit, no najprv cakam, nech sa to poriadne skludni, pretoze obvodna ju nechce zaockovat, kym je to v takom hroznom stadiu. Potom budeme robit pokusy 😅
Neviete, ak to ma teraz kludne, musim aj nadalej davat fenistilove kvapky? Zda sa mi po nich velmi nervozna, akoby sfetovana, nic sa jej nechce a to davam len 3kv 2x denne, neviem co by robila po 10kv ako to je v navode. Ked som jej ich na 2 dni vysadila, nepoznavala som svoje dieta, neskutocne sa rozblabotala, nevedela co so sebou...proste zive zlato.

laura73
3. dec 2009

ahoj ivkaivka, mne tiez dali pre malu kvapky na oblbnutie 😀 ale davala som jej ich len vecer, asi tyzden a potom som sa na to vykaslala... sluzia v podstate na to, aby sa dieta ukludnilo a neskriabalo a prespalo ti v noci, ale pokial nemas problemy, tak ich vysad... lekari ti mozu poradit, co by si mala robit, lenze mama je mama a je to ten najlepsi lekar 😉 na moju malu trebars vobec nezaberali, naopak, spavala mi lepsie bez nich🙂

macka01
3. dec 2009

ivkaivka ale na tu jazvečiu masť pozor,lebo je veľmi silná,aby jej inde neuškodila.Určite vieš ked ju máš že je dobra na priedušky,ale tiež len máličko na obkladik a nie na noc lebo by sa ti mohla začať dusiť.

ivkaivka
3. dec 2009

laura, fenistil som uz vysadila, uvidime, opat to ma cervene, musela som premasti Aflodermom ☹ no fenistil nedam, vcera vecer som ho dala posledny x a mala bola taka nervozna, normalne si trhala podbradnik, nozickam kopala ako diva, bola neskutocne umrncana, keby mohla vyskoci z postele. Citala som na pribalovom letaku, ze medzi neziaduce ucinky patri aj nepokoj. Tak s tym koncim.
Macka, ani ta mast nezabrala, opat zacala cervenat, uz som zufala, mojej znamej syn mal tiez ako babatko ekzem, isli k moru a bolo po probleme, uz viac nema. Dufam, ze sa nam nejak podari ist v lete, alebo este z jari, sice neviem si to s takym babatkom predstavit, no ak by to malo pomoct pojdeme do toho.

laura73
3. dec 2009

ivka, to ma mrzi, nam to zacalo, ked mala mala 6 mesiacov po prvej mliecnej kasi...a najhorsi bol prvy rok, to bola ako ruska matrioska. az ked som sa dopatrala k rozumnemu alergologovi a detskemu lekarovi a nasadila jej dietu+vitaminy+homeopatika, tak sa vycistila...a este byvame pri mori, takze som ju k nemu vodila 2mesiace+ta dieta (bez diety mi ani more nezaberalo) letna sezona skoncila a este v septembri sme leteli k dalsiemu moru🙂)), letela som s nou sama, takze uplne v klude mozes ist aj ty s malou (a to som nemala priamy let). Male deti vacsinou citia, to, co rodicia... ak budes ty v pohode, bude aj mala a pekne si to uzije... inak su vraj dobre aj kupele smrdaky, skus si tam zavolat... ekzem velmi reaguje aj na pocasie, oblecenie - neobliekaj ju velmi teplo, aby sa ti nepotila, ja som si ju davala do fusaku, takze vysledkom bolo rozlezenie ekzemu takmer po celom tele 😢 bolo to strasne, neprespate noci a do toho som este chodila do prace. inak, neobchadzaj ani hormonalne masti, mne dali jednu velmi slabu a ked bolo najhorsie, mala som ju potriet prvy den tou mastickou (advantan 0.1) aby sa ti neskriabala a potom som ju potierala inou mastou, pozriem sa, ako sa vola, pretoze teraz si na nazov nespomeniem a tou som ju mohla mastit aj 20x - ukludnuje postihnute miesto, dieta sa neskriabe, tym padom sa mu stav nezhorsuje - ale hlavne, nie su v tom hormony...

iinuska
3. dec 2009

ivka, laura, aj v Podhajskej je vraj dobre, lebo tam je slana voda a to je fajn na kozu.Ako to more.Teda, nie uplne, ale mozno pomoze.My sa tam chystame niekedy na jar.

laura73
3. dec 2009

ivka, volala som domov, nech sa mi podivaju na ten 'zazracny' krem, tak pre moju malu fungoval ZARZENDA, vyraba ju INTENDIS, neviem, ci ju najdes na Slovensku, pre istotu ti napisem aj zlozenie, mozno maju nieco podobne v lekarni:
Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Butyrospermum Parkii, Pentylene Glycol, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butylene Glycol, Glycyrrhetinic Acid, Capryloyl Glycine, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Piroctone Olamine, Sodium Hydroxide, Allantoin, DMDM Hydantoin, Vitis Vinifera, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Propyl Gallate, Telmesteine.
ale ako hovorim, fungovala vyborne pre moju malu, musis len vyskusat. este jedna vec, ale to ti uz asi povedali, malu nesmies casto kupat... staci kazde 3 dni, ja ju teda 1x kupem vo vanicke a 1x sprchujem (ale uz ma 18mesiacov, ty asi so sprchovanim este pockas 😅 )

iinuska
3. dec 2009

a tento olej pouzivame do kupela.Pokozka je po nom vlacna.Treba co najmenej pouzivat mydlo

http://www.docsimon.sk/tovar/balneum-hermal-plu...

ivkaivka
4. dec 2009

baby dakujem. Vcera po kupani som opat musela kortikoid, bola neskutocne cervena a dnes rano nic, ani stopy, teda len par fliacikov na chrbte, tie som pretrela Aflodermom,aby sa nahodou do vecera neroztiahl, Neviem, ak to ma vsetko cistetak hadam nemusim kortikoidmi, lekar kazal 2x denne. Este pred kortikoidmi som ju pretrela vazelinou, no hadam aj ta pomohla.
Lauri, dakujem za avizo, skusim sa popytat v lekarni. Neskusali ste niektora Leciderm?
Co sa tyka kupania, kupem len v cistej vode, je to skor len take rychle oplachnutie vsetkych zahybov a dupky.

laura73
4. dec 2009

Ivka, ohladne kupania - mne hovorili nekupat malu len v cistej vode, lebo to vraj pokozku vysusuje... tak som pridavala od a-derma exomega olej, ale kupanie len s olejom nam nerobilo velmi dobre, tak som to striedala avene trixera zvlacnujuci kupel... ale to uz musis vyskusat sama a vidiet, co malej vyhovuje najviac. A korkoid. masticka, pokial to nema mokvajuce, staci aj 1x, na noc...kedy sa ten ekzem prejavil u malej? davala si jej umele mlieko?

ivkaivka
4. dec 2009

lauri, ja uz fakt neviem co jej davat do kupela. Bojim sa, nech opat neurobim sarapatu. Chodili sme s malou na plavaren,museli sme to prerusit. Mam uz predplateny cely kurz, treba nam ist 7x a neviem ako to zariadim, urcite by som s tym nechcela prestat, pretoze mala to zboznuje. Asi budeme chodit len 1x do tyzdna, neviem.
U malej sa ekzem prejavil vyse pred mesiacom, takze mala nieco vyse mesiaca, najprv po lickach, zabral Holtov krem, no po tyzdni znova a znova...potom krk, vsetky zahyby-mysleli sme, ze to z toho ze je buclata, no bol to ekzemik, tak to preslo na hrudnik. PO hodine plavania to mala strasne, natierala som modrou indulonou, ta to skludnila, no len na chvilu, potom sa to roztahovalo zavratnou rychlostou, takze obvodna zrusila ockovanie, museli sme dat kortikoidy. Najprv dali len nejaku zinkovu robenu masticku, ta pomohla, no po par dnoch to bolo opat a este horsie. Na zaciatku som jej davala UM, potom som mala dostatok svojho, tak som davala len moje. Teraz ma len moje, no obvodna kazala davat na noc Nutrilon, aby troska pribrala (ma sice cez 5kg, no nechcela ockovat) nech imunita nema tolko roboty s ekzemom, soplikami a este aj vakcina.
Ty si ako dlho dojcila? Myslis, ze ak by som prestala dojcit, tak to zmizne? Kozny aj obvodna hovoria dojcit co najdlhsie, vraj ekzem sa da liecit aj neskor, ale imunitu uz neskor nenastartujeme.

blandik
5. dec 2009

Po koupeli se ekzém vždycky zhorší - zčervená. To je normální. Taky se má koupat max. 1x týdně. My koupali i třeba 1x za 1,5 týdne až 2 týdny. Kojení je rozhodně obrovsky prospěšné při ekzému, ale je třeba vychytat možné potravinové alergeny - třeba nejprve ze své stravy vyloučit ty největší alergeny - bílek, všechno mléčné, arašídy a ořechy, ryby (eventuelně lepek) a sledovat reakci dítěte. Imunita má původ ve střevech a kojení je nejlepší pro správný rozvoj a vyzrvávání střev. Většinou stačí upravit svou stravu. Imunita a stav střev se formuje do dvou let věu dítěte. Ekzém souvisí většinou u tak malých dětí s potravinama - které přechází materškým mlékem. Ale jelikož mateřské mléko je to nejlepší pro imunitu a střeva dítěte, tak je určitě 100% prospěšné kojit, ale současně se snažit vychytat potraviny, které dítěti v mateřském mléku vadí a ty striktně vysadit. Velmi často vadí mléčné věci (i obsažené v jiných potravinách). Zkuste se podívat na nějakou hypoalergenní dietu při kojení na internetu a zkuste ji dodržet. Někdy je hodně složité vychytat alergeny, tak se přistupuje k dietě - rýže, králičí maso, brokolice a olej a toto jí matka po určitou dobu (třeba 1-4 týdny) a sleduje se, jestli se dítko pročitstí. Pokud se pročistí, pak se pomalu přidávají další hypoalergenní potraviny do stravy matky a stále se sleduje stav kůže dítěte.

blandik
5. dec 2009

Zkuste zadat do googlu: ATOPICKÝ EKZÉM IV DÍLl a naběhne vám článek, kterrý je dle mého názoru moc dobrý a taky neobsahuje věcné chyby (typu vykoupejte dítko v syrovátce a zbavíte se ekzému - protože tato rada může dítě i zabít - je-li alergické na syrovátku - jedna z bílkovin kravského mléka, na niž je častá alergie) a přečtěte si všechy díly, které tam jsou - je tam určitě i dieta při kojení a popis ekzému.

a jinak - suchý ekzém potřebuje promašt´vat. Pupínkový (někdy až mokvající) potřebuje vysušovat (zinek, žádný olej a tuk - v našem případě vždy pomůže Ichtyo Care Pasta, ale je to individální). Platí, že čím červenější ekzém, tím více akutní. Když začne blednout, tak se ztrácí. Třeba u našeho prcka - měl pupínkový ekzém - museli jsme vysušovat - v noci mazat i 10x a postupně ekzém začal blednout, olupovat se (vypadalo to ošklivě, snad to vypadalo, že by to i potřebovalo promazat), ale bylo potřeba pořád vysušovat, až se ekzém oloupal a byl pryč. Ale to platí u pupínkové formy. Ne u suché. Tam se vysušovat nesmí, ale zase se musí mastit.