Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

beruska2x
29. dec 2009

tak nam se zase alej oflekatel 😒 az jsem musela koupit masticku s kartikoidy... chudacek se drapal i v noci ze spani, no desny fleky, po dvou ndnech uz to ma dobry tak snad to da zase chvili pokoj...

chci se zeptat mate nekdo zkusenou s tim koupanim ve skrobu a otrubach nebo odvau z ovesnych vlocek?? pomaha to, a davate to do koupele kazdy den?

beruska2x
29. dec 2009

a pouzivate nektera od Eucerin ty vyr. primo pro atopiky???

iinuska
29. dec 2009

beruska, nepouzivam vyrobky od Eucerin

laura73
30. dec 2009

beruska, ja som skusala kupat malu v otrubach, ale neosvedcilo sa nam to... potom som mala olej do kupela a tiez nic moc, teraz pouzivam od avene prisadu do kupela, kupem 2x do tyzdna, a to bolo v pohode. ono to chce najst vhodny pripravok pre tvoje dieta. a nekupat casto. ja som teraz mierne zlenivela a tym, ze mala si zvykla na sprchovaci kut , ju uz len sprchujem rychlostou blesku... 😀 😀 😀 ono kym maju tieto problemy s ekzemom, a aj po vylieceni, je lepsie sprchovat ako kupat. a neboj, ono sa to casom vsetko upravi... pokial to ma zo stravy a vychytas ten spravny alergen, alebo potom z toho vyrastie.

beruska2x
30. dec 2009

alergen ja vim, koupeme kazdy den s olejickem jen jsem chtela zkusit i neco jineho, exem se vylecit neda, pokud jednou zmizi nic nebrani tomu aby se zase objevil... je to celozivotni riziko 😔

laura73
30. dec 2009

beruska, dnes je celozivotnym rizikom uplne vsetko 😉 ja som ako mala mala alergiu na mlieko - praskove mlieko, dali mi kupovane a bol pokoj. kedysi ale boli lekari viac poctivejsi a skumali, preco mas nieco, co by si nemala mat... moj manzel mal po narodeni alergiu na mlieko svojej mamy - mal supiny vsade na hlave a na cele... vyskusali 10 druhov mliek a bolo po probleme, 11.druh vyhovoval. 🙂
v dnesnej dobe vsak lekari zastavaju nazor, ze telo si zvykne... takze do neho natlacime to, co sa da a tym padom nevznikne alergia, pretoze telo si zvykne. problem s mojou malou bol, ze si nezvykla. az konecne jeden mudry pan primar skonstatoval, ze malej asi bude chybat enzym, ktory podla neho chyba aj mne, kedze mlieko nepijem, pretoze mi je po nom zle - a div sa svete, mala drzala dietu 6 mesiacov, a nema vobec nic, ziadny fliacik, a to je hnusne pocasie a vlhko a nosi nielen bavlnene veci... samozrejme, nekupem ju kazdy den ako predtym, poctivo mastime hydratacnym kremom - ale papa veci, ktore by jej teoreticky mali alergiu zhorsovat - citrusove plody, ryby, rajciny - jedine, co som vyskusala, bolo mlieko, a fliacky sa nam vratili.... tak sme opat vysadili na dalsich 6 mesiacov, pretoze jej zaludok doteraz dokazal stravit 80ml mlieka...
ono vraj tento ekzem potom vyusti do nejakej alergie hornych dychacich ciest - senna nadcha, astma atd. ale nemusi. ja mam sennu nadchu - nie kazdy rok, a ak, tak len 2 tyzdne... a ked som mala 8-9 rokov, mala som alergiu na zlato - ale len na nausnice. a ako mi ta alergia vznikla, tak aj odisla a nikto dodnes nevie, co to bolo a preco to bolo, tak si myslim, ze ani lekari vsetko nevedia 😀 a su taki, ktori nevedia vobec nic 🙄 musis len skusat a vidiet, co robi malej zle... je to tvoje dieta, lekar ti moze dat len rady, alebo urcit diagnozu - lenze vacsinou ju urcuju a zaklade tvojich pozorovani...

ivkaivka
30. dec 2009

beruska,kozny vravel,ze eucerin,sa na cervenu kozu nesmie. Moja bola po nom jak rak, velmi jej vadi. My na kupanie pouzivame tusim Balneum...asi tak sa to vola, kupem kazdy den, predtym 1x do tyzdna a mastim kalciovkou;poriadne hrubo, a ako mi radili, vyprat 2x vyplakat, ocot do plakania a zehlit z oboch stran.

petruska77
30. dec 2009

ahojte, uz som to v niektorej teme o atopickom ekzeme pisala, ale dam to sem znova... moj maly mal ekzem od 3 mesiacov, pomahali mu docasne kortikoidne maste, ale vzdy sa to vratilo naspat... mal cervene mokvave flaky v zahyboch laktov, pod kolienkami, pod krkom, vzadu na krku, na zapestiach, no des... potom mi kozna poradila jednu kozmetiku, ktora je urcena specialne pre atopikov, kupila som z nej gel na umyvanie, pouzivala som ho pri kazdom vecernom kupani a po 2 dnoch ekzem uplne zmizol... nekecam, naozaj... ak to zozeniete, vyskusajte, nam to skutocne zazracne pomohlo...
http://www.docsimon.sk/tovar/a-derma-dermalibou...
ta modra flasa je pre deti, zelena pre dospelych...

petruska77
30. dec 2009

sorry, nie uplne presny link som dala... toto je presne to co mame:
http://www.docsimon.sk/tovar/a-derma-gel-nettoy...

beruska2x
30. dec 2009

ivka tak to asi myslime kazda neco jineho, tady u toho je primo napsano ze je to na Ae i v akutnim stavu a prave mirni cervenani asvedeni okamzite a teda moc to pomohlo, myslela jsem jestli nema nekdo vyzkousene i dalsi jejich veci.. sice je to drazsi (250ml za 500,-) ale fakt asi dobre...

laura ja uz nic nezkousim z jidel, my dignozu mame, chtela jsem jen vedet jestli je to koupani ve skrobu atd dobrek dyz t o doporucuji i kozni, jinak my mame mirnejsi formu takze jsme i nekolik tydnu az mesicu bez problemu nez se to zase na par dni zhorsi ale jinak to malej ma od 3m, tak to uz mame vyzkousene figle jak na to.... 🙂

beruska2x
30. dec 2009

petruska.. to vypada taky dobre najdu si to na netu u nas...at pak vim s cim to stridat 😉 a at ho kazdej den nemusim kupat v oleji 😉

janetty
30. dec 2009

ivka, ako čítam, použivate už Balneum Hermal... a ako je malinkej? je to lepšie, či to má stale rovnaké? Nemyslím len či sa jej to zlepšuje od oleja, ale celkovo, či je to už lepšie - či sa jej ekzém hojí? Skúšala si aj ovsené vločky?

krista
31. dec 2009

Ahojky holky,
měla bych na vás dotaz, naše Kristý má atopický ekzém - tam jsme to vyřešili částečnou dietou, jí omezený počet mléčných výrobků a nemá klasický Sunar... takže tam to držíme pod kontrolou, ale je to tak tři dny zpátky co jsem si všimla, že se ekzém dělá i Lukymu a rozlejzá se neskutečně rychle, vůbec ale nevím jak se to u takhle malého miminka řeší, dietou asi těžko 🙄 ☹ máte nějaké osvědčené mastičky bez kortikoidů nebo je nutné lítat zase po kožním 😒 Předem díky! 🙂

beruska2x
2. jan 2010

krista.. zalezi jak to ma osklivy.. jestli moc tak dojdi na kozni, at to zalecis a pak to urdzovat.. distu si asi budes muset dat ty 😔 pokud kojis tak mu asi neco vadi z tve stravy...
pokus to tak desny nema tak kup v lekarne nejakou kosmetiku pro atopiky - bez parfemace, promasti.. maji toho docela dost...

nika262
3. jan 2010

Ahojte,
nemate niektora skusenost s cinskou mastickou Fuzhi? Chcela by som ju kupit na mokvavy ekzem. Napiste mi prosim aj ss, dakujem.

diana221
3. jan 2010

chcela by som poradit mamickam bylinku ktora je velmi dobra pre babatka pri ekzemoch a roznych koznych chorobach... je to taky odvar a robi sa do vody pri kupani neviem ako sa to povie po slovensky ale na ukrajine sa to vola čereda a je vynikajuca ... zistim vam este ako sa vola po slovensky

clostilka
3. jan 2010

Magická bylinka „čereda“ (Bidens radiata, Bidens tripartita) má schopnosť účinkovať na fyzickej aj psychickej úrovni a má veľký bioinformačný náboj. Na Slovensku táto pomerne nenápadná, hoci statná rastlina, rastie na vlhších lokalitách, v priekopách a pri stojatej vode. Volá sa Dvojzub trojdielny alebo Dvojzub lúčovitý, ale v oficiálnych liekopisoch ju nenájdete.

Predpis pre dospelých:

Vnútorne: 1 kopcovitú polievkovú lyžicu sušenej vňate zaliať 3dcl vriacej vody, zakryť a nechať lúhovať 15 min., potom scediť, dať do termosky a teplé vypiť na tri krát počas dňa.

Pri vonkajších prejavoch: 1 kopcovitú polievkovú lyžicu sušenej vňate zaliať 3dcl vody a povariť 3 – 5 min., nechať ochladiť, scediť a použiť na omývanie a obklady.

Na kúpele použijeme 3 poháre suchej zmesi zaliate primeraným množstvom vody (cca 3 litre), povaríme 5 min., zakryté necháme lúhovať cca 15 min. a scedíme do vody na kúpeľ.

Predpis pre deti:

Pozor! Do 12 rokov sa deťom vnútorne nepodáva!

Kúpeľ pre kojencov – 1 pohár vňate (príprava viď vyššie)- vliať do vody na kúpanie teplej do 37oC a bez mydla dieťa kúpať 10 – 15 min.

Kúpeľ pre staršie deti – tak ako pre dospelých.

diana221
3. jan 2010

velmi pekne ti dakujem clostilka ale kupel v tej cerede je dobre aj keby si dieta pocuckalo trosku plienocky to im neuskodi... ja som takto davala svojmu malemu a stale mu to pomohlo... jasne pozor nie pripravit cajik ale ked ho kupete vo vanicke tak si moze kvapku dva liznut... a je velmi dobra na ekzemy a vseliake kozne choroby hoc aj nejake vyrazky z jedla...

fesi
4. jan 2010

ahojte. ako mala som mala priserny ekzem.. jedine co ma z toho dostalo bolo kozie mlieko.

diana221
4. jan 2010

ano aj kozie mlieko je dobre na vsetky ekzemy

ivkaivka
4. jan 2010

janetty, je to ovela lepsie-klop,klop,klop. Su dni ked nic nema a potom taku krupicu, neviem od coho to zavisi, pretoze nic take nejem, co by jej mohlo skodit.
Fesi, dianka, ja kojim, takze kozie mlieko pride do uvahy az potom. Obvodna mi sice tvrdi, ze hned ked prestanem kojit, mala sa vycisti, no radsej sa teraz trapit s ekzemom ako potom s niecim horsim. Aj kozny vravel, dojcit co najdlhsie.

diana221
4. jan 2010

ano jasne ivka oni maju pravdu ved materske mliecko je najlepsie. Je len skoda ze ja som ho mala tak malo pre mojeho papkaca... nestacilo mi produkovat a naco sa trapit... nam tiez prislo teraz nejake to obdobie vyrazok ani neviem z coho ale myslim si len ze to je od stravy... no ja vykupam ho v tej čerede čo som písala a uvidime bo kožna len experimentuje taku mastičku taku a nič nezabera...

janetty
4. jan 2010

ivka, to je fajn 😵 ...ten ekzém sa môže horšiť aj praškom, alebo avivážou... je dobré prať len s veľmi malým množstvom prášku a nepoužívať žiadnu aviváž, aspoň kým je taká malinká a stále sa jej to horší.

nika262
4. jan 2010

Nikto nema skusenost s mastickou Fuzhi?

janetty
4. jan 2010

nika, vidim, že ti nikto neodpisal... ja tu masť nepoznám, takže neviem poradiť 😒 a teraz čo používaš, predpisala ti niečo kožná?

beruska2x
4. jan 2010

ja bych se tech cinsky masti bala, byvaji hodne silne.. 😖
a co ty vlocky nebo skrob, to nepouzivate?? myslela jsem ze nekdo pisne co a jak a jak to frci... 😅

nika262
5. jan 2010

No ja som vyskusala uz asi vsetko, boli sme aj 3 tyzdne na lieceni v Travnici, hormonalne maste odmietam, a momentalne ho kupem v ovsennych vlockach a natieram A-dermou.
A pokusam sa detoxikovat od ockovacich latok, lebo paradoxne ekzem dostali obi dvaja synovia tyzden po zaockovani BCG vakcinou. A musim zaklopat, vidim male zlepsenie, ale este sme len na zaciatku...

beruska2x
5. jan 2010

nika a kolik tech vlocek - vyvaru davas na koupel? ten pomer... 😉

nika262
5. jan 2010

Ja davam tak za 2 hrste do hrnca uvarím na kasu a dam do vrecka (usite z plienky) zatiahnem snurku a vymačkávam to z toho vrecka, je to taky sliz a odvtedy co ho v tom kupem, tak mi prespi celu noc. Vytvori to taky film na kozi a asi ho to tak nesvrbi.

beruska2x
5. jan 2010

diky tak ja to zkusim, jj ovesne vlocky promastuju a jeste lnene seminko, ale nevim kde ho ted koupit, mama mi to davala uvarene v mlice na prudusky na odkaslavani...