Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

poletuszka
26. jan 2010

janetty: jj predepsala nam je detska.. jo a jeste jsem zapomnela ze do vody na koupani mame pridavat balneum hermal.. malemu se ted pokozka docela zlepsila 😵 (hlavne nozicky a telicko), tak jeste s navstevou kozniho pockam..

nikulka83
28. jan 2010

Ahoj holky,

jdu k vám pro radu. Na podzim se Filípovi udělali na ručičkách a zádíčkách pupínky a postupně červený flíčky. Šli jsme ke kožní a ta řekla, že je to AE. Začala jsem teda mazat, Cutishelp mimi a teď Leniensku. Vysadili jsme z jídleníčku broskve a meruňky a pohoda. Musim ještě napsat,že ho to nijak nesvědilo, ani to nemokvalo. Prostě to byly jen červený skvrnky.
Teď je úplně čistej, někdy mu teda kůžička trochu zhrubne, ale žádný ložiska nemáme. Před týdnem se mu na pusině udělal asi 0,5 mm velkej červenej flíček a kolem pár drobných červených pupínků. Ptala jsem se na 10M prohlídce, jestli to neni ekzém a Dr. řekla, že asi ne... Mně to teď přijde podobný tomu, co měl prve... Tak nevim. Nijak výrazně se to nezvětšuje. Neškrábe si to...

Mám vysadit nějaký jídlo, i když na něj doteď nijak nereagoval? Nebo ho mam nechat na pokoji a počkat, co udělá jaro? Jí zeleninu, maso, ovoce, chleba, rohlíky, semtam dětskou šunku... Na ručičkách, kde se normálně osypával, nemá vůbec nic...
Tady je fotečka - http://img5.rajce.idnes.cz/d0507/3/3040/3040975... Z našeho pohledu je to vpravo od pusiny. Vím, že je to malej flíček, ale radši chci zasáhnout dřív, než by se to rozjelo...
Děkuju za rady a názory 🙂

jihajiha
28. jan 2010

ahoj holky, my taky máme AE, byli jsme u kožní v Dětské nemocnici v Brně, ta nám napsala nějaký míchaný mastičky, ale moc to teda nepomáhá - Hmast, tanin, urea mast do hlavičky a locoid na ložiska, ale to moc nepoužívám. No ale co nám poradila, tak takový obvat COVERFLEX, což je fakt úžasný, dá se to na to namazaný místo a ono to tam jako drží tu vlhkost té masti, malej si to nemůže poškrábat a to mu fakt pomohlo. Takže já ho namažu třeba modrou indulonou a dám mu na to ten obvaz a je to bomba ... horší je to na hlavičce, tam se pořád škrábe... 😖

kloranebb
28. jan 2010

Ichtamolova mast, lenienska, lipobaza, ani a-derma nepriniesli zlepsenie stavu koze ake mali. Vsetko som to prestala pouzivat a kupila som si po vyskusani 2 vzoriek Eucerin 12% omega. Po 3 dnoch natierania sa koza dostala uplne do normalu, na tele uz nema cervene bodky, aj taky dlhotrvajuci flak na brusku zmizol, aj tvar sa cisti. Lica ma uz pekne, este trosku je to podrazdene na spodu tvaricky ale lepsi sa to velmi rychlym tempom. Milo ma to prekvapilo. Kupila som Eucerin 12% aj ked som chcela 3%, no nebanujem tych 20,- eur. Ta 12% totiz obsahuje aj protizapalove zlozky.
Na chrbatiku ma ale v okoli golierika par suchych miest a to sa az tak vyrazne nezlepsuje. Nejde mi to do hlavy - co to je iny druh poskodenia koze ked to tam nezabera?
Uvidim ci to cele vymizne ale vyzera to velmi slubne. Mozno sa bude kozna na kontrole o 2 tyzdne divit ze ta koza nema proste ziadnu chybu 🙂 Dal by Boh.

julka11
28. jan 2010

ahoj holky,
nevíte, zda Excipial U Lipolotio obsahuje nějaký kortikosteroidní hormon, byť jen minimální množství?

beruska2x
28. jan 2010

julka myslim ze exipial urcite ne, je to dlouhodobe pouzitelne a volne prodejne 😉

kloranebb jo ten eucerin je supr, me taky prekvapilo jak rychle to zabralo a to to mel malej fakt hnusny v ty dobe... je to sice drazsi ale zase se nemusi pouzivat furt ja to stridam s tel. mlikem Leciderm a ma ted pokoj 😉

jinak fakt pomahaji ty vlocky do koupele, kazdy druhy den davam a neskrabe se, nema fleky...

nikulka83
28. jan 2010

Holky a co poradíte mně??? ☹

mumu12
28. jan 2010

ahojte ja mám jeden recept na ekzémy, kúpeľ v morskej soli, dostať ju v lekárňach. Morská sol je výborná, veď aj dr. odporúčajú ekzématikom ísť na dovolenku k mŕtvemu moru. Len pozor na otvorené rany!

beruska2x
28. jan 2010

nikulka.. nas melej ma taky lozisko na tvari, jedno dobu to mel hnusny, mokvavy... no strasny.. vzdycky je to 1. misto ktery reaguje...

me kozni rekla ze u exematika nemuzu cekat ze bude mit plet na 100% cistou, at se o to ani nesnazim, pokud se mu to nezhorsuje a je to vklidu, nedala to problemy.. ☹
a fakt za cas mu to zmizlo, na to mokvani jsme meli mast ale tad uz to tak neresim, ono to ani potravinama bejt nemusi, i to pocasi ted neprida...

poradne mu to maz, zvlast do mrazu, ja osobne doporucuju Leciderm, mam uz nekolikatou tubu a spokojenost, mazu s tim kluka pokazdy kdyz jdeme z bytu...

a pockej.. treba se mu to ztrati samo...

beruska2x
28. jan 2010

mumu nad tu soli jsem premyslela uz moc, ja nevim neni to moc agresivni jeste na ne? a prijde mi ze sul vysusuje ne? ty to davas?

julka11
28. jan 2010

a co přesně za výrobek Eucerin používáte (krém, mléko...)?

beruska2x
28. jan 2010

je to telove mleko, ja mela zatim ten 12% omega ale maji i 9% a 3% je to primo na atopickou, zarudlou a svedici pokozku, pokud je exem v klidu tak asi staci pouzit tu "mensi" variantu tech 9 nebo 3% 😉

kloranebb
29. jan 2010

Pozor pozor! Je to zvlastne, ale nie vsetky vyrobky od eucerinu su vhodne pre dojcata! Co sa tyka telovych mliek tak len mlieko s 3% ureou a 12% omega. Z kremov je vhodny 12% omega. To iste sa uvadza aj na ich stranke www.eucerin.sk. Staci si to tam pozriet 😉

kloranebb
29. jan 2010

Pre tych, ktori chcu vyskusat eucerin odporucam tu 12% omega, lebo ma aj protizapalove zlozky. Moj maly ma tu kozu vacsinou OK a aj tak mu ho pokozka zhltne aj 3x za den len sa tak zaprasi. Myslela som ze je to uz velmi premastujuce a vhodne pre vazne stavy pokozky ale odporucam aj pri lahsich formach z vlastnej skusenosti. Krupicka uplne vymyzla ale tie male, cervene,centimetrove loziska sa osupuju - mozno sa osupu a pod nimi uz bude len krasna koza. Zapalena koza na tvari sa po tom mlieku velmi rychlo hoji. Uz len zbavit sa tych suchych malych lozisk a je to.

Vysledok Eucerinu vsak nebudem vediet vierohodne posudit, nakolko som od dnes prestala jest mlieko, tvaroh a bryndzu. Mam tusiak ze to bude pricina problemu...

Kocky neviete, ci mam vynechat pri podozreni na neznasanlivost kravskeho mlieka aj sladku smotanu a maslo? Logicky mi vychadza ze aj to 😢 Bude mi to chybat - ja velmi lubit krupicova kasa s veeeeela masielka navrchu...

julka11
30. jan 2010

kloranebb
Ano, pokud kojíš, musíš vynechat vše, co obsahuje jakýkoliv mléčný komponent. Takže i máslo (Perla s vitaminy je však bez mléčných složek), smetanu, čokolády, všechny sladkosti atd. Já držím tuto dietu už 8. měsíc. Po nasazení zlepšení stavu pokožky o 80%. Teď máme pouze zbytkový ekzém v zátylku a nemůžem se ho zbavit 😢 . Nevim jakto. Mám v plánu vyzkoušet zde doporučovaný Eucerin.

mima3
30. jan 2010

ahojte, moj maly ma tiez AE, cervene loziska mava na krčiku, inak suchu pokožku..
kedze nas cakaju za chvilu prikrmy, chcem sa spytat či a ako na ne zareagovali vaše detičky s atopickým ekzémom.. čítala som, že u niektorých sa to zhoršilo a čo ste potom robili?

kloranebb
31. jan 2010

julka11: Cim si doplnas zasoby vapnika kedze si vyradila mliecne vyrobky?

lia
31. jan 2010

ahojte,

moja mala sa vyhadzala na tvaricke a troska vzadu pod krkom.mala to uplne take draplave,ale uz ma hladku kozicku,uz len ja viem,ze to ma. 🙂
doktorka nam dala na to fenistil 3x denne 3 kvapky a holtov krem,uz to zabralo dost,len neviem dokedy mozme ten fenistil pouzivat,neviete??
povedala,ze ked to neprejde,potom nas posle ku koznej.
ten eucerin je vyslovene len na ekzem??mazete tym tvaricku aj ako ochranu pred zimou??dakujem za vsetky rady

kloranebb
31. jan 2010

lia: ja tym mazem aj tvaricku a mam pocit ze ho to chrani aj pred zimou. Su vsak taki ktori tvrdia, ze krem na tvar na zimu by nemal obsahovat vodu. Tento eucerin ju obsahuje. No ja nemienim kupovat uz dalsie maste. Vystacim si s eucerinom na cele telo. Mimochodom v tvojom pripade by som si kupila eucerin krem 12% omega - je hutnejsi, pouziva sa na tvar a na suche miesta na tele - na loziska.

kloranebb
31. jan 2010

Eucerin 12% ako uvadza vyrobca je na suchu, zacervenanu a svrbiaciu pokozku. Kukni na ich web a informuj sa 🙂

lia
31. jan 2010

dakujem klori 🙂

julka11
31. jan 2010

kloranebb
vápník jsem získávala z potravin bohatých na vápník, (koukni na netu, je tu plno tabulek, co obsahuje kolik mg Ca)
např. brokolice, ryby, rybicky v plechovce, mak, lusteniny...
Ale koupila jsem si i tablety (Vápník, hořčík, zinek) a brala to, avšak véééélmi nepravidelně, vždycky jsem zapomněla. Aby se vápník mohl vstřebat, je potřeba. aby mělo tělo i dostatek hořčíku. Proto budeš-li si kupovat tablety, doporučuju komplex těch tří výše jmenovaných, než jen samotný vápník.
Po 7 měsících diety jsem byla na krevním odběru u své dr. a hladina vápníku byla ok.

Než u sebe, jsem si dělala více starostí, zda malá má dostatek vápníku, protože jí úplně přestaly růst zuby. Asi kolem roku jsme (tedy alergolog) konecne objevili mléko, na které nemá alerg. reakci (Neocate). A během dvou měsíců ji pak vyrostlo naráz 7 zubů. Těžko říct, zda to bylo nedostatkem vápníku, anebo nám zuby prostě nerostou dle tabulek🙂

z poč. ta dieta byla děsná, nevěděla jsem, co vůbec můžu jíst (malá má k alergii na BKM i na vejce). Teď po takové době mi to už nepříjde, že nejím jogurty a buchty peču bez vajec🙂

didi35
31. jan 2010

nikulka:
maly je zlatucky 😅 ... uska ma ako ten moj 😉 v 3 mesiacoch mal nieco podobne, ale trochu viac, kozna povedala, ze je to kojenecka seboroicka dermatitida a dala mi na to ichtamolovu mast a kyselinu mliecnu. V lekarni, ked sa dozvedeli, ze je to pre male babatko, mi take agresivne nedoporusili a dali mi vzorku od Biodermy Atoderm: PO Zinc a PP anti-recidiv... za 2 dni to bolo fuc!!

maminky: nespozorovali ste vznik AE alebo zhorsenie stavu po povinnom ockovani??

misule82
31. jan 2010

didi35: Klárka se víc osypala po třetí hexe, teď už to má zase klidnější

kloranebb
31. jan 2010

julka 11: Lenze pri kojeni by som sa mala rybam urcite vyhnut - to tvrdi aj kozna - vsetkym aj sladkovodnym aj morskym a taktiez strukovinam lebo naduvaju, nuz a mak je tiez dobry na jednu vec 😎 nechcem popisovat. Asi najistejsie budu tie tabletky potom...

zuzik28
31. jan 2010

holky, chtěla bych koupit ten eucerin omega 12%, moc si ho chválíte tak ho chceme taky vyzkoušet. Už jsme zkoušeli kde co, ale výsledky teda nic moc. Nevím ale jestli koupit tělové mléko nebo krém na obličej. Jedno je v tubě 250 ml a ten krém je kelímek 75 ml. Budu mu určitě mazat i tvářičky. Tak jestli můžu tím tělovým mlékem nebo mám na obličej koupit ten spec. krém na obličej. Asi blbej dotaz...

kloranebb
31. jan 2010

Zuzik ja mazem tvar mliekom lebo som potrebovala nieco na telo co sa dobre rozotiera, ale keby mam dost penazi tak kupim na tvar samostatne ten kremik. Zalezi v akom stave mate kozu. Ak casto natieras tak kup radsej kremik, isto viac premasti ako mlieko. Ale ak budes natierat aj telicko cele tak to ho minies dost rychlo... Ideal je mat na telo to mliecko a na tvar krem - to je ale cisto moj nazor.

zuzik28
31. jan 2010

Kloranebb, je pravda, že hlavně to má na tvářičkách a bradě, takže ten krém na obličej koupím taky...díky

misule82
31. jan 2010

zuzik28: tak dej vědět, jak ti zabral. Já jsem si koupila leciderm od altermedu a malá má po něm sice krásně hebkou kůži, ale zase se jí ekzém začal zhoršovat a na ty hrubý zarudlý ložiska nám nezabírá 😠 o eucerinu jsem právě taky uvažovala, že ho koupím

zuzik28
1. feb 2010

misule, určitě dám vědět. Taky zrovna zkoušíme leciderm, zatím 2 dny, ale zatím nic...ještě uvidíme.