Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mizulienka
25. mar 2014

@demo solmucol mala nemoze, pred vyse mesiacom ho brala tyzden a tak sa vyhadzala a zhorsila sa jej koza, ze sme ju davali mesiac z toho dokopy.

kam.zyk
25. mar 2014

@vrtulka81 Já tohle znám, jak se setkávám každý den s atopiky a starám se o malé atop.děti, já tohle znám!!!! Měla jsem už spoustu případů, které ke mě přišly přímo z nemocnice v podobně zbědovaném stavu, a ta kombinace, co píšete (kortikoidy - většinou nejen vnější ve formě mastí, ale taky vnitřní! ATB totéž, atd., o anithistaminikách nemluvě), to se snad dává ve většině nemocnicích....vypadané vlasy a zkažené zuby je pak logický důsledek...ten stav se pak hrozně těžko dává do kupy, znám to, bohužel....já ty děti léčím....a musím se pochlubit, vždy se mě podařilo je vytáhnout z nejhoršího, samozřejmě jedu úpravu stravy (koneckonců jsem ty dietní postupy vymyslela, však víte, luthien je moje žačka), ale protože většinou ty děcka mají na kůži masivně pomnoženého stafylokoka a další infekce, nasazuju preparáty na zvýšení obranyschopnosti (to je to, co sníží drasticky kortikoid) a taky Hylakem a dalšíma lékama na bázi pro a prebiotik se snažím srovnat střevní mikroflóru, o což jde především. Právě tady jsou cenné ty zelenáče (ječmen a chlorella, ale u těch malých dětí do roka je třeba dávkovat např.1/3 tablety jakožto dávkování první týden, začíná se opravdu mikrodávkama a začíná se ječmenem, až pak se přidá chlorella - proto jsem se ptala, jak dávkujete, většina lidí nasazuje buch- celou dávku hned= pak je zhoršení a to zbytečně odradí).

Na ty strupy: poradím vám: kupte koupelovou sůl MeineBase, ty strupy to pomůže rozmočit a to je správně, pod strupy se často množí mikroorganismy a ta sůl strupy rozleptá a mikroorganismy nemají šanci.

Inhalační alergie- kdyby bylo nejhůř , ale to určitě nebude, lze nasadit gemmoterapii, ale to jen kdyby opravdu bylo nejhůř, já jen - že možnosti tu jsou! A o to jde🙂

ika84
25. mar 2014

otazka: syn mal uz dlhsie uplne cistu kozu, tak som skusila jogurt. Dala som mu par lyziciek ovcieho . Aj sebe (kojim) mal okamzitu reakciu do 5 minut cervene flaky a pupenceky. Teraz po asi 15 minutach to pomaly mizne. Ostavaju len zacervenane pupenceky....takto som vyskusala vsetky alergeny na ktore som mala podozrenie (vajcia, kysla kapusta, karfiol, brokolica, jablko, cukor) mlieko bolo posledne ktore som vysadila a este neodskusala reakciu. Teda teraz ked viem co mu robi zle, mam tie potraviny natrvalo vyhodit a nedavat alebo mam obcas skusit ? je sanca ze si jeho telo nejak bude zvykat? alebo v akom veku sa skusit k tymto potravinam vratit? Existuje nejaky spravny postup co teraz?
Mastim propolisovou mastou, ktora mu robi dobre, obcas vazelinov....ak nema ziadne prejavy tak nicim, dakujem

demo
25. mar 2014

@mizulienka aha, tak skoda. to bude tymi svinstvami, co do lieciva pridava vyrobca.

zfidorka
25. mar 2014

@kam.zyk kolko krat denne natierat? detska dr. dcere robila minuly tyzden vyter z hrdla, je tam nejaky bacil, chce jej nasadit atb amoksiklav, ze vraj aj kvoli prelieceniu ekzemu, ja z toho velmi dobry pocit nemam :-/

kam.zyk
25. mar 2014

@ika84 potraviny - alergeny - občas, tj. jednou dvakrát týdně, zařaďte, tělo si musí zvykat. V úterek dejte trochu brokolice, v pátek trochu jablka, další týden v úterek trochu karfiolu, atd.atd.atd.) Neboli takzvaná "zvykačka" 🙂

kam.zyk
25. mar 2014

@zfidorka Natírat tak 3x denně, ráno, pak odpoledne, pak večer před spaním.

Chcete se zbavit bez ATB toho, co má v krku? (tipuju streptokok nebo stafylokok) - kupte Citrovital a každý den cca 10 kapek do nějakého jídla nebo pití. Po týdnu,když půjdete na stěry, tak tam nebude nic.

zfidorka
25. mar 2014

@kam.zyk dakujem za odpoved. s tymi atb som myslela, ze to podla mna ekzem skor zhorsi ako zlepsi...

salome123
25. mar 2014

@kam.zyk mas aj nejaku ucinnu radu ako na zelene sopliky? obidve dcery maju s tym problem, ale ATB uz odmietam :-/ ozaj, a co odporucas pri histam. intolerancii?

kam.zyk
25. mar 2014

@salome123 to samý, Citrovital , ono bude stačit 10 kapek denně do nápoje.

Při histamin.intoleranci - prostě se těm potravinám vyhnout. A dát je zas za čas (cca za půl roku), to tělo si na to vytvoří určitý návyk, ale chce to čas. Anebo lze ty potaviny, třeba jahody, rajčata, dávat, ale nesmí být přezrálé (tím víc histaminu obsahují) a plodů nesmí být moc. U hist.int.záleží velmi , velmi na množství podávané potraviny a taky na zralosti. Čím zralejší, tím horší.

pammy
25. mar 2014

@kam.zyk Ja som detom davala citrovital do nosa a stale zateka. Pitie je lepsie? Trapime sa s tym niekolko tyzdnov, starsi ma teraz aj Pamykon a mladsiemu dnes vzala stery. Ja mam tiez zelene hlieny, ale nie sopel, iba zatekaju. A len cez obed. rano a k veceru nic. Zajtra idem aj po to striebro a rakytnikovy olej.

A este ma napada, ze ci to mozem davat aj 2 rocnemu a 5 rocnemu a kolko kvapiek. Im som len kvapkala, ja sama som aj pila cca 15 kvapiek.

elcha
25. mar 2014

Zkažené zuby má syn taky a to v nemocnici nikdy nebyl, ATB měl jednou, ale myslím, že ty zuby měl špatný ještě před těma ATB. Nemůže to nějak souviset s tím exémem nebo spíš s tím bakteriálním prostředím v těle (střevě)? Vlasy má řekla bych v pohodě.

bbberta
25. mar 2014

@kam.zyk dobry vecer hlási se mimco se zbedovanymi tvaremi-atb od mudr jsem nedala, repik behem par dnu pomohl, vyschlo to strupy se olupovaly.. ale opet si to rozskrabala a vrátilo se mokvani-psala jste minule ze to je na dobre ceste ze kuže jen hrozi a ze se musi dal vysušovat..bohužel jsme zas tam kde kazde pondeli/utery:( ze steru ji nasli stafylokoka a mudr se sice divila, ze atb nezabrala ale mam tedy prý mazat dalsi tyden.. chjo fakt se jde toho koka podelanyho zbavit i bez atb?

denula84
25. mar 2014

@kam.zyk ahoj, chcela by som vediet aky sposob je najlepsi ked chcem odskusat reakciu na mlieko, vajicka. dakujem

25ka
25. mar 2014

dieta kremovat a kremovat zistit zcoho sa mu vyhadze ekzem a hlavne udrziavat cistotu prstedia kde sa zdrziava. ako sme zistili ze ma syn ekzem tak pouzivamu uz len ekodrogeriu hypoalergennu od znacky madel na stranke drogerie.cz to nam tiez pomohlo.

25ka
25. mar 2014

@25ka myslela som ako najprv kremovat mastnymi kremami a ked sa to zlepsuje tak pomaliprechadzat uz na nemastne kremy a kupat ho v ovsenom kupely alebo dubovej kore a prat mu len v hypoalergennych praskoch alebo avivazach aj tie su na drogerie.cz plus mi este obcas pouzivame lovelu a hlavne nedovolit dietatu aby s askrabalo to to viac rozdrazdi

kvila
25. mar 2014

Zienky, zdravim vas. NEviem ci vam to pomoze ale hadam hej, videla som niekedy v oktobri-novembri reflex na markize a bolo o 3-rocnom chlapcekovi, straaasne trpel ekzemom, nic nepomahalo, az kym im vyzivovy poradca neporadil 1. Obmedzit mliecne a masove vyrobky na minimum, 2. OBmedzit cukor a sladkosti 3. OBmedzit bielu muku 4. DENNE UZIVAT ZELENY JACMEN A CHLORELU!
Ludia, to dieta bolo za mesiac krasne a zdrave, po ekzeme ani stopy. POdobne video som videla na youtube, vyliecila sa baba pomocou jacmena a chlorely, mala ekzem 30 rokov a liecba trvala 7 mesiacov. Najprv vsak prislo zhorsenie (detoxikacia) ktoru treba vydrzat a ono to zlepsenie pride 😉 Sama sa uz 5 mesiacov takto liecim a cakam, ide to vsak pomaly - 28-rocny ekzem leze dole len pomaly, tak liecte tie chudatka, kym su male. DRzim vsetky palce 🙂

brtkulka
26. mar 2014

@kam.zyk dobry den, hlasime sa po par dnoch 🙂 . nasa doterajsia bilancia:
2-rocny chlapcek, vyse 2 tyzdnov bezmliecna dieta, drzime sa vasej tabulky. ekzem mal na jednej rucke, rucicka sa mu krasne hojila. minuly tyzden sa ekzem rozsiril na obe rucky, takisto pod kolienkom (zhorsenie trvalo asi 4 dni), pravdepodobne z dovodu dlhsieho pouzivania kortikoidov. natierali sme 2xbioderma + sudokrem, 2 x sudokrem, uzivame zyrtec, infants dophilus. ako vidno na fotkach, rucky ma trochu doskriabane, neda sa mi to vzdy v noci ustrazit 😠 ako pokracovat s natieranim?
mozem mu vyskusat dat surove jablcko? dakujem

kam.zyk
26. mar 2014

@pammy dávejte to k pití, ten Citrovital, bude to tak lepší, stačí oběma 10 kapek. Ono, tyhle respirační projevy jsou na dlouho....chce to podpořit celkovou obranyschopnost, to děláte dobře s tím stříbrem a rakytníkem .

@bbberta dá se toho zbavit, ale je to zas nadlouho, mezi náma, ono je to nadlouho i s těma ATB, vrací se to i pak. Chce to neustále sušit tím řepíkem, a pak genciána, když to mokvá. Jinak Sudocrem. Hoďte sem foto 🙂

@denula84 testujete tedy přes MM? (se ujišťuju) 🙂

denula84
26. mar 2014

@kam.zyk ano, kojim

kam.zyk
26. mar 2014

@brtkulka koukám na to a hojí se to a to je dobře. To zhoršení bych taky přisuzovala dlouhodobým kortikoidům, ale je vidět, že kůže se od nich vyčistila.

Já bych na jedné ručce natírala 2xbioderma + sudokrem, 2 x sudokrem, a na druhé ráno a 1x před den Bioderma + Bepanthen + sudocrem a na noc Bioderma a Bepanthen. u

Jak se ptáte
mozem mu vyskusat dat surove jablcko?

Ano, otestujte to 🙂

textilprealergikov
26. mar 2014

je pozoruhodné ako dokážu niekedy rodičia dodržiavať babské rady, ale nie odporúčania lekára. Možno preto, že lekár je zadarmo a babské rady niečo stoja. Diéta je samozrejme jeden z najdôležitejších článkov terapie. Veďte si stravovací denník (čo kedy dieťa jedlo, pilo a ako sa stav zmenil). Takto môžete vypátrať to, čo vášmu dieťaťu najviac škodí a vypustiť to. Je veľa skutočne profesionálnych stránok pre deti s atopickým ekzémom, treba sa len striktne riadiť týmito zásadami. Kontaminácia kože staphylokokmi samozrejme zhoršuje ekzém, preto je vhodné ju potlačiť. Určite však nie systémovými ATB (ak už je však ekzém infikovaný,musia byť aj také). Na potlačenie množenia staphylokoka sú vhodné antibakteriálne pôsobiace textílie so zinkom alebo striebrom, minimálne na noc.

demo
26. mar 2014

@textilprealergikov toto je prave vyborna stranka na riesenie atopickeho ekzemu. a neda mi to, neviem o tom, ze by bol lekar zadarmo 😕

mirkita
26. mar 2014

@textilprealergikov no lekar zadarmo nie je - uz len dovolenky na obehanie dr,kopa penazi za lieky a maste co su nanic a tyzden v nemocnici tiez daco stoji... nam dr nieze nepomohli ale poskodili a o tom co su babske rady a co jednoduche a ucinne veci za par eur sa da hodiny diskutovat...

virivka
26. mar 2014

Ahojte. Mam otazku: Ako dlho trva vasim detom kym sa dostane koza do normalneho stavu(myslim bez vyrazok)? Eliminacnou metodou sme zistili, ze dcera je alergicka na kravske mlieko, uz je to cca mesiac co ho ma vylucene(sledujem aj zlozenie potravin), natierame dvakrat dennne kys. mliecnou, ale stale je vyhadzana z toho mlieka. lepsi sa to, ale pomaly. Svrbi ju to, tak si to uz velakrat rozskrabala, hlavne vecer a v noci.

monnell
26. mar 2014

brtkulka tiež má moja malá takèto fľiačky na rukách, čím natierate? Chodíme na kožné zatiaľ máme excipial mliečko a robenú mastičku neviem teraz nazov, skušala som aj advantan a obmedziť čokoládu ale nezaberá, ďakujem

brtkulka
26. mar 2014

@monnell nam radi kam.zyk, teraz natierame biodermou a sudokremom, uz vyse 2 tyzdnov sme bez kortikoidov a sme na eliminacnej diete 😉

prom
26. mar 2014

@kam.zyk tym Citrovitalom su myslene tieto kvapky
http://www.lekarna7.cz/a-z-katalog.html?pid=4894 ? ... lebo tam pisu ze nie je urceny pre tehotne a deti

monnell
26. mar 2014

brtkulka dakujem

marse
26. mar 2014

aj my uz rok bojujeje a musim povedat ze uspesne s atopikom a okrem masticiek berieme kazde rano Biocol, prirodný produkt obsahuje colostrum a sme maximalne spokojní. Neskutocne zlepsenie 🙂