Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
20. feb 2014

@evickova jo jo, namísto zinkovky můžete ten Sudocrem.

xkittikex
20. feb 2014

@kam.zyk urobila som vsetky 3 testy apokozka ostala bez reakcii,takze ziadne cervene flaky,nic...

kam.zyk
20. feb 2014

@xkittikex výborně. Tak teď na malý kousek ložiska naneste Eucerin a navrch ten Sudocrem. A zas půl hodiny a dejte vědět.

evickova
20. feb 2014

@kam.zyk Prosim ta, vies mi poradit, ako mam teraz postupovat. Je to atopicky ekzem, alebo je skoro o tom sa vyjadrit. Mala sa nesriabe, nesvrbi ju to. A ten krem mam mazat iba na to postihnute miesto? Mozem ju kupat? Doteraz som ju kupala kazdy den, gelom asi 2x do tyzdna.

megika1
20. feb 2014

@evioa dnes na ČT 1 relácia Sama doma,neskoro som zapla ,ale bola maminka,ktorá liečila svoje deti STRAVOU 🙂 z archívu pozrieť sa oplatí

kacenka1979
20. feb 2014

@kam.zyk ještě jednou díky trochu nám to slejzá a loupe se to tak zkusím a uvidím.....a hami asi moc s alergikama nepočítá ale je škoda že neupozorní na možnou alergii to mě zklamalo asi mají nějakou řadu...ale nechápu proč banán a vanilku prostě raději nedají od 6 měsíce nebo později.... pak jsem dám výsledek zlepšení alspon v to doufám 🙂

macinka13
20. feb 2014

Ahojte, mozete mi prosim poradit? Moj takmer 8mesacny syn ma od 3 mesiacov atopicky ekzem, dva mesiace s prestavkami sme pouzivali locoid,ichtiol a kys.mliecnu. Kedze sa mu stav nezlepsil, boli sme tyzden hospitalizovani a tam mu zistili alergiu na vajecny bielok,mlieko a betalaktalbumin. Ale aj po vyradeni potravin z mojho jedalnicka (este kojim) sa mu stav nezlepsil. Berie denne 1/2tabletky pyridoxinu a 3x denne fenistil. Mastime roznymi mastami (skin cap, cicaplast, leciderm, ichtiol, kys.mliecna, lipobase,..) kupem vo veronike lekarskej, ale stale sa to vracia.uz ani neviem,kedy mal naposledy cistu kozu :/.

kam.zyk
20. feb 2014

@evickova můžeš klidně koupat, a maž Sudocremem.

kam.zyk
20. feb 2014

@macinka13 musí se vysadit veškeré kortikoidy a taky Skincup, a po cca týdnu se to začne lepšit. To zhoršení dělají právě ty kortikoidy.

macinka13
20. feb 2014

@kam.zyk dakujem, a cim mu to mam natierat? Locoid uz dlho nepouzivam. Len ten skin cap +to, co som pisala vyssie. Len zatial chudacik stale vyzera zle, ma to hlavne na tvaricke a hrudniku.

evickova
20. feb 2014

@kam.zyk Dakujem za odpoved, a mam upravit stravu, t.j. vylucit mlieko a mliecne produkty z jej aj z mojho stravovania?

xkittikex
20. feb 2014

@kam.zyk skusala som teda ten eucerin so sudocreamom a ziadna reakcia

7katka
20. feb 2014

@macinka13 skus caj z vresu, stavikrvu a kapucinky, natierat nechtik.mastou, alebo z materin. dusky, kupanie v sleze, ten je dobry aj na caj spolu s nechtikom, obnovuju sliznicu creva a samozrejme diéta, ani mlieko kr, sojove, kozie moze byt, to trba vyskusat, no domace, chlieb kvaskovy alebo 3 dnovy z drozdia...

macinka13
20. feb 2014

@7katka fuu, niektore tie nazvy pocujem prvyraz. Urcite vyskusam, zacnem asi tym nechtikom, to poznam 🙂 mlieko on nemoze vobec, na to ma zistenu alergiu.

kam.zyk
20. feb 2014

@macinka13 průšvih spočívá v tom, že Skincup jsou taky kortikoidy, a o to je to horší, že jsou tam "tajně".

Neboli, z těch všech mastí, co máte doma, mažte jen Leciderm, ale nic jiného. Musíte ale teď přežít týden zhorššení, to co bylo potlačené krtikoidní mastí dovnitř, vyleze ven. Ale pak bude líp, nebude se to vracet, začneme konečně hojit 🙂

7katka
20. feb 2014

@macinka13 vascinou tieto deti maju intoleranciu kr. mlieka sojove je brutus, tak preto to kozie, u nas bez problemov,ale z domáceho chovu
kludne poradim, skusenosti mam az az...🙂

kam.zyk
20. feb 2014

@macinka13 jeslti má alergii na BKM, na bíilkoviny kravského mléka, pak NESMÍ - ZDŮRAZŇUJU NESMÍ - mléko kozí, sojové. Je to zkříženo s ABKM, neboli - nesmí to. Reakce s nejvyšší pravděpodobností očekávejte (lze to zkusit, ale moc vysoká pravděpdobnost, že nebude vadit mléko sojové či kozí, není, a když nebude reagovat hned, stejně to po čase naskočí, ty bílkoviny = alergeny = jsou si natolik podobné, že to naskočí časem).

kam.zyk
20. feb 2014

@xkittikex výborně, takže tím teď mažte a cca po 3 dnech dejte vědět, nebo průběžně sem pište.

kam.zyk
20. feb 2014

@7katka intolerance a alergie na BKM je rozdíl, pakliže má dítě macinky alergii na kravské mléko, tak je hrubá chyba dávat mléko kozí, byť z domácího chovu.

kam.zyk
20. feb 2014

@evickova napřed pouze z jejího stravování. A průběžně pište, jaká byla odezva.

Náhrada mléčných výrobků v jídelníčku:

... margaríny: používat margaríny bez BKM, např. Perla s vitamíny, Alfa vital, Flora light, Stella, atd.

...pečivo : musí být bez BKM – kupovat jen to, kde známe složení - např. balený chléb. Obecně- chléb mnohdy bývá bez BKM, rohlíky většinou taky (ty supermarketové zpravidla neobsahují BKM), ale ostatní pečivo (loupáky, koláčky, atd.) zpravidla nikoli.

...náhrada kravského mléka: k přímé konzumaci jsou vhodná Rýžová nebo Ovesná mléka s přídavkem vápníku, která již dnes jsou běžně dostupná na trhu (v prodejnách Zdravé výživy, nebo v DM – Reis drink extra Ca, Hafer drink extra Ca, atd.). K vaření a pečení lze jako náhradu kravského mléka využít též zmiňovaná alternativní mléka - ale s ohledem na finance je kombinujeme je s mléky např.Oves milk, Kokos milk, atd. Nejsou však vhodná mléka sojová ani s přídavkem soji (soja je alergen velmi podobný BKM), ani kozí ani jiné savčí mléko.

..náhrada jogurtu: namísto jogurtu si lze dělat pudinky a kaše, a sice z výše jmenovaných obilninových mlék, vynikající jsou též rýžové jogurty (Amunáček, atd.-seženete ve Zdravé výživě)

7katka
20. feb 2014

@kam.zyk viem,vsetkym sme si presli,ale niektore deti toleruju kozie mlieko, tak ako celiatici spaldovu muku, je to komplexny problem

7katka
20. feb 2014

rastlinne masla nie, vsak je to umelina, radsej ghee http://www.jedloakopriatel.sk/nesmiete-maslo-sk...

kam.zyk
20. feb 2014

@7katka já vím, ale těch dětí, co tolerují kozí mléko a výrobky z něj, a přitom mají alergii na BKM, těch je strašně, strašně málo....je to prostě hrozné riziko, dávat při ABKM kozí mléko. To riziko klesá, když je dítěti nad 5 let, ale do těch 5ti let (a hlavně děti do 3 let)- tam to prostě naskakuje jak na běžícím pásu, bohužel, souběh alergie na kozí a na kravské mléko.

xkittikex
20. feb 2014

@kam.zyk dakujem velmi pekne zatial!!!

7katka
20. feb 2014

@macinka13 este doplnit mineraly,vitaminy vo vyssich davkacha samozrejme 3 a 6 omega mast. kyselin- rybi tuk a lanovy olej, nie umele formy, pretoze v potravinách su v spravnom pomere

martinka1981
20. feb 2014

@kam.zyk sranda že u nas kravske mlieko...rsp.vyrobky z neho v pohode...jasne že už v neskoršom veku ale akonahle si da kozi syr hned je reakcia 😖 tatinko minule skušal mini kusok...do večera bol ekzem desny

mirkita
20. feb 2014

ahojte...moja dcerka bude mat 6 mesiacov...pred mesiacom sa jej spravil maly suchy fliacik na lici a do 3 tzydnov sme skoncili v nemocnici...diagnoza atopicka dermatitida...mala pol tvarickz od brady po nos krvavo cervenu, strasne svrbivu a nakoniec postuopne vyhadzane cele telicko...do 4 dni liecby (kys.mliecna,locoid,ichtyol) bola krasne cista vsade... o 5 dni doma sme na tom rovnako ako ked nas prijali...davala som jej to co v nemocke okrem locoidu, dnes aj ten...neviem prist na to co jej vadi,,,od narodenia som jedla vsetko, nemala reakciu ziadnu...zacali sme s prikrmom a mam prave podozrenie ci jablko/banan/rozok nam to sposobili,lebo to jedine jedla od prichodu z nemocnice..teda jablko a banan aj tam mala, pecivo len doma...najhorsie je ze v noci ju to tak strasne svrbi ze prakticky nespime, snazim sa ju kojit maximalne, vtedy je kludnejsia...potrebujem ju vycistit nech zas nejdeme do nemocky ☹ a potom zistit co jej vadi...na BKM jej robili test a je negat...viete mi poradit? davam jej 3x denne fenistil, ale vydrzi max6 hodin a potom je to des co chudatko stvara 😒

lienka434
20. feb 2014

@kam.zyk chcem sa spytat,mam kamosku kt.ma holcicku 1rok staru od 2mes. ma postupne tazky AE,liecili sa teraz aj v Brne a mali tam masticky uplne lahke co su vraj velmi dobre,co robia len tam.Nejaka mast HA a nieco na T.Neviem no mala to ma strasne a vyskusali uz snad vsetko a kvoli tomu ma aj opozdeny vyvoj..vedela by si poradit aj takto zhorsenemu stavu?lenze ta maminka by chcela s tebou mluvit aby ti mohla duverovat.diky

lienka434
20. feb 2014

@demo este sa spytam,my sme zacali len teraz s prikrmami,teda prva zelenina,myslis ze do kase by som mohla ovocie zamiesat alebo dat pooobede uz?diky

macinka13
20. feb 2014

@kam.zyk ok, tak budem mazat len ten leciderm tyzden a uvidim, ci sa mu to zlepsi. Mlieko mu nedavam ziadne,ani ja ziadne nepijem. A ryzove mlieko by som pripadne mohla pouzit do kasi? Zatial jedava kase len s vodou zarabane, ale moc mu to nechuti.