Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
27. jan 2013

@abbie ahoj,kedže som čitala o tom všeličo čakala som niečo ine 😉 ale malá si dala ruky na take medenne platne či ako to nazvať.ja som si položila ruky na jej. pani zapla pristroj a nastavila najprv harmonizačny program,ten trval 3min. a potom sme mali 3xpo 6min. antialergicky. počas tohoto boli na pristoji položene v dalšej medennej nadobke "kvapky" vo flaštičke-to je vlastne len morska voda a neakym sposom sa tam zapisuju udaje do tej vody,či ako by som to vysvetlila 😉
vraj stači toto jedno sedenie . natierať mame len čistou vazelinou a postihnute miesta tou vodičkou. vysledok do 3 dni 😉 možem potvrdiť že to fakt zabralo.
kde som bola a kolko to stalo pisnem do IP 😉

modra1
27. jan 2013

@martinka1981 prosím si aj ja info do IP, dík 😉

lelask
27. jan 2013

@martinka1981 mati to je neuveritelne 🙂 tesime sa a nech vam to vydrzi!!
Na. Teda vodicku nedali na potieranie ale vyzera, ze vychytanie tych alergenov , co nam tam nasla, pomaha 🙂
Za posledny tyzden pribrala pol kila! Vcera sa ani neskrabala. Ale aj do skolky som jej nosila stravu ja .
Inak predvcerom som jej aj ja dala tabletku chlorella na skusku a dnes druhu, tak uvidime co bude alebo nebude v noci 🙂

lelask
27. jan 2013

@martinka1981 a teraz je pokozka aka? Uplne zahojena? Neskrabe sa?

xmalij
27. jan 2013

@martinka1981 to zni jako maly velky zazrak, Marti! A jak mala vypada, zlepsilo se to hodne??
Viki je cista, tak to neresim, ale synovec se porad desne trapi, tak bych jim dala tip.
Co jsem byla ja vloni s Viki, tak to byl alergogram..http://www.prirodnimedicina.cz/alergogram.html ale ted ctu, ze delaji i biorezonanci, to tam popisuji prubeh taktez. Tak daleko jsme se nedostaly.

martinka1981
27. jan 2013

@lelask
@xmalij tak asi som to zakrikla 😝 rano nič a ako sme šli pred obedom z domu Viki červene nohy 🙄 🙄 ach jaaaj!!
tak som ju mazla tou vodičkou a uvidime a je zas chora tak ja vam už neviem 🙄 🙄
a tak dobre to vyzeralo,včera mala už len sem tam malu bodku červenu a trošku drsnu pokožku ale inak super,ani sa neškriabala 😖
idem napisať mail ten pani,som zvedava čo mi napiše 😝
@modra1
@abbie

abbie
27. jan 2013

@martinka1981 no ekzem sa pod vplyvom choroby moze zhorsit 😒 tak uvidis za par dni, ako to bude prebiehat ...

andreablabla
27. jan 2013

@nasekuratko v DM. Vola sa to Totes meer badesaltz. Moja mala bola uz starsia,tak sa jej dalo dohovorit. A po kupeli som ju nesrchovala,len natrela olejom-Avirilom.

martinka1981
27. jan 2013

@abbie ja viem že sa može ale tak som to nečakala 😖

xmalij
27. jan 2013

@nasekuratko te soli bych se nebala, koncentrace je mala, resp. na stejny ucinek jak u more bys musela do vany vysypat te soli kilo a vic. My sul pouzivali dost pred letem a pak behem, i do bazenku na ven a ikdyz caka jako kacena, tak ji to rozhodne neodradilo. To same u more, nikdy si nestezovala.
Chce to kdyz uz tak kvalitni, ja mam himalajskou s konopim a ted jsem na zkousku objednala sul z Podhajske..

xmalij
27. jan 2013

@martinka1981 jejej..tak jeste neves hlavu..to zapareni venku je na prd, V to taky mela, prestoze se lepsila, tak po venku to naskocilo..to doted. A ty nemoce, to je nefer..vaham nad skolkou, ze bych dala prilezitostne, ale kdyz jsem to tam videla, tak pockam do jara..to je rej bacilu.

martinka1981
27. jan 2013

@xmalij no však uvidime ked vyzdravie že čo dalej,pisala som tej pani čo nam robila biorez. tak sa mam ozvať ked vyzdravie a podla toho budeme pokračovať dalej ak bude treba.
Jooo so školkou počkaj veru do jari,aj my sme davali Mišku až od marca ked šla prvy krat.Ale aj tak sa priprav že bude nosiť všeličo domov 😖 tomu sa proste neda zabraniť 😝 u nas zatial nič važne nepriniesla,klopem na drevo,ale kašel,sopel tu mame pravidelne. ved Viki bola pred mesiacom chora a zas! a tym že ona je taka oslabena všetko u naj trva dlhoooo!!

lelask
27. jan 2013

@martinka1981 hm, teraz citam, ze si mala svoje ruky na jej- ja sa vtedy nemozem malej dotykat, vraj by to monitorovalo aj mna 😅

martinka1981
27. jan 2013

@lelask zaujimave 😀 mala dokonca sedela na mne. ale my sme zrejme podstupili inu terapiu ako vy. To Viki nezvladla sama,aj takto trošku protestovala 😝 😀 ale kedže tam bola mama tak to bolo ok 😀

xmalij
27. jan 2013

@lelask ja u toho alergogramu mela taky, ze zacatku vydrzela drzet takovy kovovy valecky sama, pak ji to uz nebavilo, tak snimala me a me sedela Viki jen na kline.

xmalij
27. jan 2013

@martinka1981 no je to na prd...kazda maminka ma nastaveny jiny hranice pro nemocnost...chlapecek kaslal az v nem rachotilo, pak mi prisel ukazat holuba z nosu (masakr 😀), tak jsme radsi jely domu a nasadila jsem echinaceu, cecko a caj s medem...dneska uz ma rymu a kycha.
Asi to necham na pozdeji, posledni aby tahala domu bacily v dobe, kdy uz bude mimco cerstvy.
Drzim palce, at jste fit!!!

martinka1981
27. jan 2013

@xmalij teraz je inak dosť ludi chorych 😝
nam sa Viki narodila v novembri a ja som sa už nevedela dočkať ked pojde Miška do školky(hrozna matka! ) ale moj drahy si daval načas 😀 ale zas mal pravdu no 😝 že ked prejdu všetky tie choroby zimne 😖
Ja som čitala že deti do 5r su často takto chore-infekty hornych a dolnych dych.ciest že to chce čas. Aj kamoška mi potvrdila že jej dcerka potom už nebola tak často chora.Tak snad na tom niečo bude. Každopadne mame dlhu cestu ešte pred sebou 😀

xmalij
27. jan 2013

@martinka1981 to musim potvrdiť, svagrova dala syna a on nebyl jediny mesici zdravy. Mel uz i zapal plic, pneumokoka, anginy, usi, no desny...my cerstvy mimco a potkavat se s nima napr. na vanoce byl mazec (taky jsem porad prudila ze mi to musi rict a my radsi neprijedeme..). Ted mu je pet a drzi se lip..uz jde i na cely mesic v kuse do skolky 😉.
Oni si tim stejne musi projit, pak by je porazila prvni jizda metrem..tak to berme pozitivne, ze si buduji imunitu 😉.

martinka1981
27. jan 2013

@xmalij no jasne 😉 my to doteraz tak robime že ked je niekto chory tak nejdeme k nim a naopak ani sem nikoho nepustime 😀
takže snažime sa vyhybať chorobam ale je to ťažke a teda je fakt že Viki si to odskače aj za Mišku,ta väčšinou to nema take brutalne ako Viki 😝

zuzuzuzu7
27. jan 2013

@xmalij @martinka1981 vstupim vam do diskusie;)))..my sme uz druhy rok v skokke a zatial mala bola chora raz-presne pred rokom mala kaslik a koncom juna vracala....inak ani nesopli ani nekasle po cely rok a to jej v podtstae ani nic na podporu imunity nedavam...tiez som cakala, ze ako nastupi, ze bude donasat aj braskovi acelkom sa drzia-no nechcem zakriknut;)))
takze da sa prezitskolka aj bez castych chorob 😎
@martinka1981 skore uzdravenie prajem

xmalij
27. jan 2013

@zuzuzuzu7 to jste teda unikat.. 🙂

alla24
27. jan 2013

@katyxq
v tom clanku pro alergiky som sa docitala ze sa robia aj nejake tie stery na urcenie alergie pripadne testy na potravinove alergie. ale kto to robi? kozna lekarka? ta mam dala len kortikoidnu mast.... A prito je vraj jedna z najlepsich lekarok u nas v meste, tak je teda neviem co robit. velmi sa bojim aby to malej neostalo navzdy. ☹

alla24
27. jan 2013

@andreablabla citam ze si davala 2 sacky na kupel. Ja som dnes tu sol kupila ale tam pise ze 1 sacok na jeden kupel /vanu/ Kedze malu kupem vo vanicke dala som jej pol sacku. je to malo? Mam dat 1 sacok na jednu vanicku? Potom som ju nicim nenatrela iba osprchovala vodou. teraz sa bojim ci ju to nebude svrbiet.... mame aj excipial mlieko od nasej obvodnej lekarky, mam jej davat pripadne po kupeli toto mlieko?

sonkab
27. jan 2013

Ahojte baby, prosim o radu - nakolko neviem, ci ide o atopicky ekzem (raz sme ho sice mali potvrdeny) : synovi 2,5 roka sa cca pred 4 dnami spravili na brusku, chrbte a rukach take male suche cervene fliaciky. Nechce sa ani kupat, vraj ho to stipe. Doteraz sme natierali Lipobase, ta sa nam uz minula, tak som teraz skusila olej Atopikderm od Saloos. Podla popisu ide o atopicky ekzem ?

katyxq
27. jan 2013

@alla24 Alergologie - ale ty testy (krevní i kožní) nejsou v případě potravinových alergií u dětí zrovna spolehlivé, asi je ta na 50% (neprojeví se tam non-IgE alergie, pozdní reakce, má je přes půlku alergiků na BKM) ... jediný spolehlivý je eliminačně-expoziční test (prostě podezřelé potraviny striktně vysadit na alespoň 2-3 týdny a pak je postupně zavádět)

alla24
27. jan 2013

@katyxq oki dakujem za odpoved. Skusim ju kupat v tej soli a natierat excipial u lipolotio a uvidime ci sa to zlepsi. Vyhodilo sa nam to prvy krat. mame to na brusky taky vacsi flek a potom zopar malickych po tele. napriklad na nozickach to ma len suche a vobec to nie je cervene. ale dnes to ma uz aj na lickach take male fliaciky tak neviem. Trochu panikarim lebo sa bojim ze tu bude mat stale ☹

martinka1981
28. jan 2013

@zuzuzuzu7 fiiiha tak to vam gratulujem 😉 to ste asi prví čo počujem že zvladate takto pekne školku 😉 super!

lelask
28. jan 2013

@martinka1981
@xmalij Baby ja som na to biorez. vysetrenie isla s nedoverou ale som prijemne prekvapena. Vsak aj mna diagnostikovala kura ako alergen a fakt vcera som zjedla kura a dnes zase citim na ruke ako sa mi robi exem. Do vcera cista ruka.
A este jedna pre mna uzasna sprava je, ze mi prestali padat vlasy! Je to uplne neuveritelne! Mne padali extremne 😲
Len dufam, ze z toho nezacnem priberat tak ako moja Saska 😀

xmalij
28. jan 2013

@alla24 Excipial, ktery zminujes obsahuje ureu, dceri vadila, tak zkus testnout i jine mazani.

xmalij
28. jan 2013

@lelask to je mazec...hlavne at to vydrzi! 😉