Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kaja73
10. feb 2013

@xmalij u nas to bolo tiez hlavne o psychike-najskor mal ozajstnu zacpu cca 3 krat v priebehu pol roka a potom sa to pomalicky zmenilo na psychicky blok 😢 -aj ked zacpa uz nebola-bol to des-denne poskakovanie,tlacenie stolice naspat,plac a plac stale, okakane slipiky,co to po troske odchadzalo von,ale ani za boha sa normalne vykakat- takmer 2 mesaice kakal len na easylax cipok.
Ine sme cez den neriesili len kakanie-lebo ma stale bolesti bruska,zadocku...z toho bol nervozny no des.
Potom mi jedna baba tu na MK poradilla tie tkanivive soli-je to hemo verzia-ale taka ze ma aj skutocny obsah mineralov,len homeopaticky nariedenych-a tak berie tie dva druhy-ten mag phos je na tie strach z kakania-teda celkovo na strachy a fobie ako take
Nam to ozaj pomohlo.
Najskor tak, ze zacal kakat do slipikov-aspon to-tak kakal 3 tyzdne a potom sa zas vratil k nocniku-ved odplienkovany bol uz od 16m a kakat sa pytal od 10m buchnutim po plienke-takze kakanie do slipkov v 3 rokoch bola dost novinka pre mna,ale vzdy lepsie ako zadrzavanie a easylax stale dokola.
Potom sa to krasne upravilo-teraz 3m kakame normalne-aj 3 krat za den niekedy.

vrtulka81
10. feb 2013

@lelask J8 právě nevíém jestli to by,o po rezonanci nebo ne,ale asi ten nejhorší stav nastal po ní.Některé alergeny mě vrtaly hlavou,třeba má vysoké hodnoty na vajíčko a vím že naň reaguje,teda v určité formě,ale když sem přinesal ceé vajíčko,nebo samžené,tak to ukázolo že je ok,což máme opravdu potvrzené že není.Takže to beru trošku s nadsázkou a radši ověřuju 🙂

xmalij
10. feb 2013

@kaja73 to jste meli tedy kruty prubeh, koukam, ze to kolem u nas jeste jde..jen se drzi a chce porad curat, ale pak nejde, resp. nevycura nic..To je ten tlak. Me prekvapilo,jak jsme to zlomili, ze pak chodila denne, nalepky fugnovaly..vlastne nikdy nemela tuhy bobky, vzdy kejdu, jednou denne, ale pravidelne.
Najedu na ty vyssi davky Doplphia a popatram po te soli jak pises...diky za tip 😉!

xmalij
10. feb 2013

@martinka1981 precetla jsem to info o gemmoterapii a neda se nesouhlasit..psychika, strava, mazani, to je fajn, to vime, zkusite nejaky byliny?
@kaja73 odpo jsme to zlomily, sly jsme vyjimecne obe spat, mala se probrala a tlacila jak o zivot...takovou naloz v plince jsem dlouho nevidela 😉.

martinka1981
10. feb 2013

@xmalij zatial nie,ideme zajtra na to testovanie potravin cez biorezonanciu tak uvidim čo nam vyjde a čo sa stane ked to vysadim 😉
znova sa nam vratilo ložisko na chrbte+dalšie nove a dokonca aj na rukach nad prstami 🙄 🙄 🙄
taka som nasr...a jak hrom. Ale som posledne dni neaka nervozna 😖 😖 neviem čo mi zas je 😀 😠 😠

nat28
10. feb 2013

zeny, ked drzim aj s malou eliminacnu dietu, mozem jej dat jogurt z ovcieho mlieka? 😕 😕

martinka1981
10. feb 2013

@nat28 nie,tie bielkoviny su podobne a može byť tiež reacia 😒

nat28
10. feb 2013

@martinka1981 hm, skoda, ale nevadi. Inak som nestastna, dnes sme boli na navsteve a jedla som tam salat, myslela som ze je v nom len olej a ked som dojedla, vravia mi ze tam bola sojova omacka ☹ ☹

martinka1981
11. feb 2013

@nat28 však toto!! tie navštevy su doooosť ťažke a hlavne ked už deti podrastu ☹ ja si už väčšinou nosim aspon kolač pre malu,nemože vajce tak nech chuda nepozera na všetkych ako jedia a ona nič ☹
len sa držte 😉 je to ťažke ale človek si zvykne na všetko 😵

lelask
11. feb 2013

Baby a nemohli by ste prosim pozriet do zlozena probiotik ci to neobsahuje nieco kukuricne alebo kuracie ? 😒
Lebo napr. pri Infants Dophilus je nejaka kukurica 😝

Obsah: 60 g Koncentrácia v čase plnenia: 500 miliónov živých baktérií/1 gram Pomocné látky: maltrodextrín (kukuričného pôvodu), magnézium stearát, kyselina askorbová (0,4 %) Neobsahuje laktózu,cukor, ani lepok, nevyvoláva alergie.

Prave rano nam dosli tak pozeram co skusit.

Dakujem

ficekova
11. feb 2013

@lelask
laktobacilky baby pomocne latky: maltodextrin (bez blizsiho urceni), fruktoologosacharidy (inulin), rostlinna kapsle, bakterialni kultura, antioxidant (kys. askorbova), protispekava latka (stearat horecnaty)
Lactobacillus Acidophilus ND (firma Rougier) - slozeni: Lac. acidophilus, Lac. rhamnosus, maltodextrin, stearan horecnaty, kys. askorbova

martinka1981
11. feb 2013

vyzera to že jej vadia konzervačne latky emoticon takže zle nam vyšla-šunka,kys.uhorky,vegeta z DMky bio,lentilky,tic tac emoticon
dalej uplne šialene jej to vyletelo až na 100 (to je maximum) KOZI syr tak čersty,ambrozia! , pele,pliesne!! , čierne korenie, rasca!!! (neviem čo teraz s tym olejom) cesnak,vajičko,citrusy, ariel prašok(to tam mala vzorku tak len pre zaujimavosť),
zle jej robi aj zeler,cibula,cestoviny z tvrdej pšenice!! (aj ked chlieb a muka jej vyšli OK ),banan, srsť z mačky a zajaca,

Ryža,čokolada,hrozienka,kura,mrkva,mlieko,nat.maslo,kečup(domaci) kapia,orechy vlašske,jablko,med,parmezan a aj praci gel čo použivame vyšli dobre.

takže neviem ako budem pre nu variť bez korenin,vegety cesnaku,cibule...netušiiiim emoticon
som zvedava ked vyradime tieto veci aky to bude mať vplyv na exem emoticon

martinka1981
11. feb 2013

baby boli sme na tom testovani alergenov pomocou biorezonacie. Kuk moj skopirovany prispevok vyššie 😉
nechcelo sa mi pisať 2x

abbie
11. feb 2013

@martinka1981 ahoj, museli ste si tam doniest vzorky potravin, ktore jej davas?

lelask
11. feb 2013

@ficekova dakujem, skusim pozistovat blizsie o tom blizsie neurcenom 😉

lelask
11. feb 2013

@martinka1981 tak vajce sa vam potvrdilo! Este v niecom ste sa zhodli?? Teda ten zoznam je riadny ☹ Ale z toho co moze sa da varit!! Ti poviem, ze bez hydiny a kukurice je to zahul! Kukurica je skoro vsade- prave som asi zistila preco nam aj probio robilo zle. A hydina? Koniec rychlym obedom a veceraaam 😅
My sme uz stabilizovany tak ako nikdy predtym - mam 38,4 ked sa mi ulavi hodim foto.
Dobra sprava by mala byt, ze sa to postupne upravi - terapiou- dala vam nejaku??

vrtulka81
11. feb 2013

@martinka1981 😀 to je maskr co ?My když sme byli na rezonanci,tak sme divili i ušima,nám visí seznam na ledničce a je dost podobný 🙂 Třeba jedna šunka nám vyšla blbě,ale z lidlu dulona byla ok,jedna mouka blbě,druhá dobře,říkala nám to i ta baba co nám tu rezonanci dělal,chce vzít třeba majoránku od jiné firmy,nebo tak prostě.Nám vyšlo třeba jablka od kamošky špatně,ale od tchýně byly dobré,chce to zkoušet,ale já se už podle toho neřídím,malá vypadala čím dál hůř,když sme zařadili ty potraviny co nám vyšli dobře,tak nevím.Ale mám v plánu to vyzkoušet pomalu znovu,třeba se stalo ještě něco jiného,co ji mohlo vyhodit ekzém,takže držím palce při další návštěvě 😉

vrtulka81
11. feb 2013

@nat28 podle naší docela dobré elergoložky,jediné mléko na které nebudou mít děti reakci,je koňské nebo z velblouda 🙂 Mimo rostliných samo 🙂

martinka1981
11. feb 2013

@abbie niečo tam mali,ako pele,pliesne,prach,mlieko,citrusy,orechy,muka,srsť zvierat a ariel praci prašok.
ostatne som priniesla podla rad @lelask ,pani bola so mna nadšenaaa 😀 😎

@lelask bola som najviac na to vajce zvedava a citrusy sa potvrdili tiež ale tam som videla okamžitu reakciu na zadočku 😝 takže to som vedela na 100%
ešte sa chystam aj na tu kukuricu,tu som nebrala a je fakt že je všade 😖 😠 tak isto morku som teraz nemala a kopec inych veci. možno ešte zbehnem tento tyžden 😀 😀 som z toho užasnuta. bala som sa že vyjde lepok ale ten bol ok akurat tie cestoviny nam zle vyšli a teda mavame ich často,tak isto tu vegetu davam všade a korenie tak isto 😖 😖
teraoiu nam nedala ale hovorila že keby som chcela može na tu ktoru konkretnu potravinu spraviť terapiu aby na nu už nereagovala. ale chcem počkať ako sa to ukaže ked to vyradim.
idem spraviť zoznam na chladničku 😝 😝

martinka1981
11. feb 2013

@vrtulka81 ani nehovor,ťažko sa bude variť bez korenin ☹
ale skusim ešte ine zobrať možno v bio kvalite že či to vyjde narovnako.ešte je čo testovať 😝

luthien.k
12. feb 2013

@martinka1981 koukám, že ses do toho pustila 😀

april171
12. feb 2013

@martinka1981 To kde sa daju takto testovat potencionalne alergeny? A je to aj pravda, to co otestuju? U nas som o nicom takom nepocula.

Inak, stale viac nadobudam dojem, ze za cely nas AE mozu hlavne zuby. Takze mam sa na co tesit, bude mat 17 mesiacov a ma len 4 zuby, piaty teraz sa prerezal. Cize to je este na vela rokov tych zvysnych 15 :( Ziadne nove potraviny, vsetko po starom a koza celkom kludna ako nahle isiel tento zub, tak telo zas cervene a suche. Cize toto naozaj neviem ovplyvnit. Stale som dufala, ze ked vysadim mlieko a dalsie mozne alergeny, tak bude klud ale takato situacia nenastala. Lebo aj ked sa jej koza ako tak ukludni, tak zas nejaky zub sa posuva a chysta rast.
To mlieko necham vysadene ale postupne asi ostatne vratim. Este mam riesenie zrusit dojcenie ale stale sa vo mne bije ten boj MM vs UM.

zuzuzuzu7
12. feb 2013

@martinka1981 a to bola ta cierna rasca,alebo normalna hneda-to je rozdiel...a ak chces pre zmenu vyskusat nieco do polievky-tak ja davama pre farbu,ale aj kvoli uconkom kurkumu-krasne to zafarbi polievocku-a pritom zdrava alternativa;)))

xmalij
12. feb 2013

@martinka1981 to je drsny, seznam je pozehnany....holky ja mam problem i s prekladem 😀.
Zajimalo by me, kdybys tam donesla svoje vypestovany suroviny v bio kvalite, jestli vadi ta vec jako takova nebo postrik, konzervant byt bezpecny apod.

xmalij
12. feb 2013

@april171 mas spravny dojem, zuby jsou zahul na imunitu, u nas se taky na nic moc neprislo a vzdy zuby byla jistota. Preslo to az prorazily spicaky, potom hladky prubeh bez ekzemu.

april171
12. feb 2013

@xmalij Aj mne to intuicia hovori, zacalo to rastom prveho zubu, ked mala prvy rok, dovtedy ok. Takze samozrejme tam vidim vztah pricina - dosledok. Najstarsiemu, vzdy ked mu rastol zub sa objavil maly cerveny fliacik na licku, vysli zuby, fliacik zmizol.
Mozno je to aj tym, ze tie zuby idu tak neskoro a pomaly.

zuzuzuzu7
12. feb 2013

@april171 musim potvrdit-aj u nas ked sa zacal rezat zubok tak naskocil prvy ekzemik na zapesti-mala vtedy 8 mes....hm, nieco na tom bude;)

martinka1981
12. feb 2013

@luthien.k dala 😉

martinka1981
12. feb 2013

@april171 vola sa to biorezonancia a maju pristroj BICOM 2000
neviem odkial si daj si do googla a pozri vo svojom okoli 😉

martinka1981
12. feb 2013

@zuzuzuzu7 neskor ma to napadlo že to je hneda a olej je z čiernej 😉
kurkumu poznam,tiež použivame 😉