Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kijonkova.k
19. aug 2008

Nezní to divně,my jsme taky jednu dobu mazali víčka.To už snad máme za sebou 😉

jabber
19. aug 2008

aduska - my taky na zuby dáváme Chamomillu 15ch a pomáhá nám, případně když je malá už hodně protivná se zubama a vyleze jí teplota, tak jí dám (homeo) čípek Viburcol.
Musíš tý homeopatce věřit, nic jiného ti nezbývá, já jsem taky ze začátku odmítala věřit tomu, že to k něčemu je, 3 měsíce se nedělo v podstatě nic. A když se to začalo konečně lepšit, tak jsem pak z každého zhoršení byla úplně hotová a přesvědčená, že se z toho nikdy nevyhrabeme 😖 . Možná vám to díky všem těm stafylokokům a pneumokokům a já nevím čemu bude trvat dýl, ale povede se to, já tomu věřím 😵 🙂

kijonkova - Indulonou můžeš mazat všecko a maž pořád, třeba 8x za den 😉

aduska27
19. aug 2008

jabber, my mame kupit chamomillu 5 alebo 7ch, to je akoze slabsie?
Viburcol malemu davam asi 3dni 2-3x za den, mozno trosku kludnejsie spi cez den - i ked hojam stale.
Ja uz neviem, zda sa mi to dlho na take babo....a hlavne, poznam viac ludi, ekzematikov-vlastne deti, ktorym homeoliecba nepomohla. Stale som si pripominala vas, ked som bola zufala, zee u vas to zabralo az ppo 3mes, no uz fakt nemam optimizmus.... ☹
Aj teraz,, maly sa brutalne mece, driape, uz nevladzem ho tolko natriasat aby spal. A hlavne psychicky to strasne depta. 😖

kijonkova.k
19. aug 2008

díky

aduska27
19. aug 2008

ale aby to nevyznelo nevdacne, som velmi rada,ze sa tu stale objavujes a povzbudzujes nas zufale, ozaj vdaka 😉

jabber
19. aug 2008

aduska - v pohodě 😉
5 nebo 7 je slabší než 15, čím větší ředění tím silnější lék - v homeopatii to takhle je 🙂
No a neuvažovala jsi o tom odstavení? Třeba to nakonec bude to, co pomůže nejvíc....? Víš co, my neměli ani mokvající ekzém ani ty různý koky, takže to bylo asi celkem rychlý (i když mě to přišlo jako věčnost i tak). A rozebírala jsi nějak s homeopatkou co všechno malému dáváš - ty různý fenistily a možná i ATB - jestli se to s těma homeopatickýma lékama všechno nějak netříská.... 😒 . Protože já vím, že je to bez nějakých klidnících léků asi k nepřežití, ale může to být třeba důvod, proč to jde tak pomalu. Mě homeopatka výslovně Fenistil zakázala a řekla mi, ať se všem mastičkách a lékům, kromě nějakýho promašťovadla, snažíme za každou cenu vyhnout 😖

aduska27
19. aug 2008

O tom odstaveni uvazujem, ale je mi to strasne luto, lebo maly je milovnik prska ☹ , no hlavne si nemyslim ze to pomoze. Ved som bola dlho na strasne prisnej diete, ziadny lepok, ziadne vajcia, ziadne mlieko - ani len stopy v potravinach, vynechavala som soju ( i ked tej sa asi celkom neda), vacsinu zeleniny aj ovocia a nejake extra zlepsenie nebolo badat. Niekto tu pisal (wali?), ze u nich pomohlo uz len znizit pocet kojeni, tak sa pokusim aspon to, zatial sa vlastne o to odstavenie pokusame, ale ked maleho jedina strava doteraz bolo MM tak to pojde asi len veeeelmi tazko. No keby mi niekto naisto povedal, ze odstavenie malemu pomoze, urobim to okamzite. Ale to mi nepovie nikto 😠 .
O fenistile homeopatka vie, dokonca sama vravela nech mu davame nieco proti svrbeniu. Inac nedavame nic, no akurat ATB ked mal zapal usiek.

dagmik
19. aug 2008

ahoj holky, trošku jsem vás poslední dobou četla, neb náš malý, má také AE. Ale naštěstí zatím (a doufám že to nebude horší) jen v malé míře. Momentálně v ohybem pod kolínky... taky chodíme na kožní...nejdříve jsme používali na praní Lovelu, dr. taky řekla, že na tu může mít alergii a doporučila právě Persil sensitive. Trochu se to myslím zlepšilo. Jinak my mažeme též modrou indulonou a koupeme v Linole a asi jen 2x týdně.
A teď bych se vás chtěla zeptat, jestli dodržujete s prckama hypoalergenní jídelníček? Já se tedy snažím, ale zdroje se taky občas rozcházejí a kožní dr. mi také řekla trošku něco jiného, nežli se píše. Můj konkrétní dotaz je na vaječný žloutek a jogurty. Dávali jste ho dětem v 1. roce?

antilopa
19. aug 2008

Ahojky, my jsme teď cca dva týdny úplně čistí!!! Už jsem psala minule, léčíme se homeopatií a také promašťujeme mastičkami od p. magistra lékárníka a ještě koupeme každý den v octové vodě. Pořád se ale hrozně bojím, co nastane až mazat přestaneme. Znáte to - prohlížím tělíčko naší malíčké snad stokrát denně a když vidím jen malilinký flíček - hned panikařím, že se nám to vrací. Náš velmi dobrý kamarád nám ještě poradil kineziologii - mně kdysi hodně pomohla na žaludek - tak doufám, že pomůže i tady. Jdeme tam začátkem září, tak pak napíšu, jak jsme uspěli (člověk zkouší opravdu všechno 😝 ). Jinak také říkal, že se hlavně máme oba s manželem uklidnit - že ten ekzém se zhoršuje stresem - jak dítěte, tak rodičů - jenže.....všichni to známe - člověku to může utrhnout srdce, když vidí to maličké, jak se trápí. Ale zkouším klídek 🙂

ivka144
19. aug 2008

Aduska, vies co, ja si teraz myslim, ze nebolo treba prestat kojit. Vezmi si, ze my ideme v rovnakych slapajach ako Vy, teda mame dost spolocneho a nam to nepomohlo. Navyse, neviem, ci si citala tu diskusiu s... uz neviem ktorou holkou, ze to kojenie v niektorych pripadoch moze pohorsit akoze,ale ze z dlhodobeho hladiska je to lepsie, teda ze sa buduje imunita do buducna. A s tym tvojim jedalnickom - neverim, ze by odstavenie pomohlo. Ja som sa uz nerozkojila, iba obcas dam cucnut malemu, ale asi tam uz skoro nic nic nieje. Asi by som nebola prestala, mat sancu sa druhykrat rozhodnut. Je to na Tebe, iste, ale ako sama vies, niekedy je to aj najvacsie ukludnovadlo a v tychto zlych casoch by si prisla o jeden takyto dolezity prostriedok.
Ja som zas skoncila tak, ze mangel musel po nas prist autom, lebo sme boli na prechadzke, asi 15min od domu, ale nedalo sa vratit, aky bol strasny... Lica cervene, zdurene, obcas trosku mokvajko, no a ja uz besniem, a pritom sme na tom kratsie ako vy...
drzim velmi palce, nech sa vam podari udrzat si zdravy rozum, ked uz momentalne nie kozu...
No a inak my sme na zuby pouzivali tiez Chamomilu, tusim 9ku. Ale to je prakticky jedno. Mne sa zda, ze nam to dobre robilo na kozu, ani neviem, ci aj na zuby...

adina22
19. aug 2008

Ahojte ja som raz bola na tom tak ze som si pisala vsetko co som zjedla a reakcie malej...ale aj tak som neprisla na to z coho to ma.Teraz sa vyhybam iba paradajkam (to staci minimalne mnozstvo a mala sa vyhadze) to je to jedine na co som prisla.Inac jem v pohode vsetko a stale kojiim.A pravdupovediac mam obavy,ze ked prestanem kojit zhorsi sa nam to.Momentalne sme ''cisti'',ale ako pisala antilopa pri kazdom naznaku panika, ze to tu mame znovu.

jabber
20. aug 2008

aduska - a nezkoušeli jste na to svědění tu rudbekii? Vím, že tady někdo psal, že to zkoušel, ale už zas nevím, kdo to byl 😅

dagmik - já dávám jogurt od 8. měsíce, bílou Hollandii. Zakysané mléčné výrobky prý nijak neškodí (pokud není alergie přímo na mlíko) a pravda je, že s námi to ani nehlo 🙂 . Žloutek má akorát zatím v pečivu, ale už ho taky asi vyzkouším.

antilopa - to je super 🙂 a jak ta kineziologie funguje?

Jo chjo, já bych si tak přála, aby se všem ty dětičky uzdravily, chudáčci, takoví prcci a takovýho trápení. Je to nespravedlivý ☹

dagmik
20. aug 2008

jabber, díky za odpověď....mně to taky tak doktorka na kožním říkala, že ty jogurty nevadí, pokud to není alergie přímo na mlíko, ale řekla mi to samé i se žloutkem...já ještě raději nevyzkoušela nic, ale chystám se tedy taky....a kaše dáváš, prosím tě, už taky i ty mléčné?

jabber
20. aug 2008

dagmik - kaše dávám zatím nemléčné, protože jí je dělám v Sunaru, dělám jí rýžovou nemléčnou s banány, broskvemi a jablky 🙂

antilopa
20. aug 2008

jabber - já jsem na kineziologii byla pouze jednou (většinou stačí jedno nebo dvě sezení). Je to založené na metodě odblokování - že máš prostě v sobě nějaký blok, který ten zdravotní problém způsobuje. Kinezioložka říkala, že tento blok má v sobě malá a že to zkusí přese mne odblokovat, jelikož je ještě malinká. Údajně těch spouštěčů AE může být několik a my se třeba všechny trápíme s dietami a spec. opatř. a třeba to v tom vůbec není. Např. my jsme teď dodatečně zjistili, že můj bratr ho měl také jako malý a od manžela teta taky - takže to prostě někde v rodině koluje a dispozice k tomu máme asi všichni, no a pak stačí málo - říká se třeba, že nejhorší je dlouhodobé braní antikoncepce matky (brala jsem 7 let), také antibiotika (musela jsem mít už v porodnici), těžký porod (my např. 20 hod. a malá 4,5 kg!!!), takže toho může být víc. A oni se s tím ti maličcí musí nějak "popasovat" no a tělo se většinou čistí (někomu to odchází močí, stolicí, ale nejvíce kůží). Tak uvidíme, snad to zabere. Mně tehdy ten "odblok" na kinezce pomohl od problémů se žaludkem a také od nočních můr, takže doufám, že to zabere i tady. Určitě pak písnu! Držte se všechny - potřebujeme pevné nervy! 😉

cermonca
20. aug 2008

Ještě jsem koukala i na ty prací ořechy jak jste je tu probírali na str.myslím 49 tak jsem se rozhodla že napřed zkusím ty a uvidím,prý z toho jde i saponát na vytírání tak bych to taky zkusila.No uvidím jak to taky bude prát 😉

Aduška je mi vás moc líto že se takhle trápíte musí to být hrozné,drž se ono snad bude líp 😉
J taky stále kojím a říkám si že by to třeba pomohlo odstavit že bych i líp uhlídala ten jídelnček,jenže malá je závisláček a jiné než MM nevypije ☹ Tak by vlastně neměla žádné mléko a ještě je i hodně malej jedlík tak jí to ani nemůžu udělat 😒

My to máme od včera zase lepší žádné červené fleky krom předloktí.Má to jen takový suchý jako kdyby měla husí kůži máte to tak taky někdo?Teď má i začervenalou prdku i s pupínkama tak nevim jestli je to opruzenina a nebo ekzém 😒 Dnes jdu k dr.tak se jí optám 😉

antilopa
20. aug 2008

cermonca - my jsme měli to stejné jako Vy - suchá kůže, červené pupínky a také na zadečku. Ze začátku pomáhal bepanthen, pak ale zabíral míň, tak jsem zkusila rybilku - na zadeček pomohla úžasně (je dobré dávat i preventivně, i když opruzeninku, nebo ekzém, či co to na zadečku má není vidět). Já jsem teda zkusila v akut. fázi dát rybilku i na obličej - no a krásně nám to na AE zabralo 🙂 Vyzkoušej. Jo a zadeček, když namažeš, tak nechej alespoň chvilku větrat - ne to hned "udusit" plínkou. Vzduch také dělá divy 🙂

dagmik
20. aug 2008

jabber, ok, já taky dělám nemléčné, pže já ještě zas používám Nutrilon HA. A ten žloutek jsi tedy ještě taky nezkoušela záměrně?

cermonca
20. aug 2008

Antilopa větrat nechávam doma běhá dost bez pleny jen v kalhotkách a doufám že jí dojde že by měla použít nočník ale zatím se nedaří.tak spojuju dvě věci v jedno 🙂

aduska27
20. aug 2008

Jabber, neskusali sme rudbekiu, hladala som to vtedy na nete, ono sa to zamiena s niecim inym, tusim to aj Ivka spominala. Zeby echinacea alebo trepem? 😀 Byliniek sa uz aj tak dost bojim. 😖
Antilopa, som velmi zvedava na vysledky, drzim palce 😉 .
Cermonca, ten moj je tiez zavislak, mliecko si pyta kazdu hodku den noc, odmietal akekolvek ine jedlo okrem MM, teraz uz tri dni jedol normalne, tuk tuk tuk. Asi vycitil ze mama nanho nieco nedobre chysta, tak seka dobrotu 😀 😀 😀 . A odkedy som sa rozhodla odstavit, mlieko sa zacalo tvorit vo velkom, tak zatial kojime a snad to vydrzi aj nadalej.
Tu husiu kozu sme mali aj my, bohuzial len v lepsich stadiach a dost davno.Mazat mazat mazat.... Tu prdku mame taku ako pises ked maly hnackuje a zabera nam skvele sudokrem.

ivka144
20. aug 2008

aj u nas je husia koza taka ta polepsena verzia ekzemu, teraz by ju mal na nozkach,keby sa nedriapal, ale si to tak rozskriabe, ze cele to scervena velmi a viac vyrazticiek vsade.
Ulozila som ho, ale porevkava, chodim utisovat a strkat cumelspat do pusy, licka veselo mokvaju:((((

Inak rudbekia je echinacea, ano, ja som to skusala, ale jediny efekt som spozorovala, ze to trochu zasusuje, ale zeby menej svrbelo, to nie. Ked sme to mali hrozne mokvave na licach, denne som pouzivala, mozno zasa skusim...
Je mi smutno.

aduska27
21. aug 2008

No ja som citala, ze rudbekia a echinacea nie je to iste, ale ze sa tie pojmy dost zamienaju - ale presne si to uz nepamatam, mam ten typ pamati co vacsinu veci prepusta ... 😀
Ivka, presne - husiu kozu uz nemavame prave kvoli tomu skriabaniu, ked sa to hoji, tak to asi svrbi este viac a potom sa rozdriape a zas je to cervene vyrazkove.... ☹

adina22
21. aug 2008

Ahojte spomenula som si na jednu bylinku,ktorej odvarom som jej potierala postihnute miesta (v pripade potreby mozte aj kupat) a ono to zabralo,teraz jej pomaly nevidno, ze by mala ekzem.Neviem ci ste to tu uz nahodou nespominali, vola sa slez nebadany.Tu je odkaz na nu

http://botanika.wendys.cz/kytky/K224.php

poznam este susedu,ktorej synovcovi to tiez pomohlo,mal to po celom telicku.Samozrejme treba pocitat,ze to chvilku trva,ale nam to zabralo.Drzim palce.

ivka144
21. aug 2008

Aha, tak ja som praveze myslela, ze to je to iste. V lekarni o rudbekii ani neculi...
Mame sa zle, tak ako este nebolo asi. A ja sa dostavam do stavu necitlivej letargie striedanej navalmi zlosti a agresivity, co je ta najhorsia kombinacia, lebo ked besniem a revem, aspon v tom je kusok citu. Len nech sa udrzim a nikomu nic zle nespravim, lebo...

ivka144
21. aug 2008

a samozrejme, hrcu na stitnej zlaze mam vacsiu ako kedykolvek predtym a uz sa mi aj blbo prehlta

aduska27
21. aug 2008

Ivka, neboj - tu necitlivost o ktorej pises mame za sebou....V case ked to bolo uplne najhorsie, sme obaja s manzelom na maleho kukali jak na pokusneho kralika, tiez som mala pocity necity - zdalo sa mi ze som uplne lahostajna a necitim nic, bola som zo seba uplne zhrozena, ze to mnou ani nehne.Mozno pre maleho je to lepsie ako ked nad nim places. Trebars dnes vecer, uspavala som maleho, ten sa skrabal, zdvihal- nie a nie spat. Mne uz slzy tiekli pri tom jeho skrabani, prisiel chlap - vyhodil ma zo spalne a pri nom Patko do par minut spal. Otazka je, dokedy zas.... ☹ . Ja zas rozmyslam, ze sa necham vysetrit u homeopatky, mozno treba zacat prave u seba a potom to pojde s dietkom lepsie. No skratka salieme obe, viem ako ti je ☹ ☹ ☹ .
Ale snad na dovci sa vam to spravi, neviem kedy sa "uvidime" - ale urcite napis aspon sms, nech viem ako ste na tom. Budem na vas stale mysliet, drzat palce - budete na maleho dvaja, to bude trosku jednoduchsie. No a ked budes blazniet, spomen si na mna, ze ja saliem aj z Misky, dnes som jej uz vlepila a strasne sa za to hanbim ☹ 🙄 . No nech vies, ako sme na tom....

aduska27
21. aug 2008

Ivka, zajtra vecer este kuknem na net, cez den budeme na cestach - ale vecer skontrolujem situaciu 😉 . Drzte sa.

cermonca
21. aug 2008

Ivka a Aduška držte se obě je mi dětiček moc líto ☹
Malá to teď má právě jen tu husí kůži dřív to měla vždy červené,je to taky to zlepšení 🙂 Jsem zvědavá na jak dlouho,se modlím aby se to zase nezhoršilo 😒

Dnes mi přišly ty prací ořechy a prvně jsem v tom vyprala a zatím jsem spokojená,čelala jsem že to bude divně smrdět ale smrdělo to jen když ořechy byly suché,mokré voní jakoby med 😉 Prádlo je vyprané tak normálně jako z prášku,vůně žádná zápach taky ne tak jsem spokojená 😉 Nebylo tam nic moc flekaté tak nemůžu posoudit jak by to vypralo hodně zašpiněné ale časem vyzkouším 😉

ivka144
22. aug 2008

Sme na tom najhorsie kao kedy bolo. Koza rozpadnuta, ci jak to povedat, dierockava total, celu noc mokval chrbatik i licka, uz to mame aj na plieckach a brusku, no DES. Som zufala. Dnes som este len 4x revala, uvidime, ako to bude pokracovat.

antilopa
22. aug 2008

ivka144 - drž se!!!!! Je mi děťátka moc moc moc líto! A Tebe taky - my jsme to tedy neměli tak strašné, ale vím, co prožíváš. Přeji hoooodně pevné nervy a statečnosti! Určitě bude líp!!!!!!!!!!!!!!!!!!