Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lusil2005
17. jan 2008

no my to tiez nemame po celej tvaricke ako na fotkach, skor dva velke bordove kruhy na lickach. moje chudatko vyzera ako marfuska 😀

wali
17. jan 2008

lusil, presne to som vravela ked sme mali exzem na tvaricke - akoby mu tie jablcka otlacili na licka presne ako Marfusi v mrazikovi 😀

tiez som na zaciatku kupavala Jakubka kazdy den, lebo to bol taky ritual pred spanim, ale po tom zisteni som zacala kupat menej casto, ale kazdy den poumyvame zahyby mokrou plienkou a to nam nahradilo kazdodenny ritual s kupanim. kremovanie samozrejme ostava kazdy den, takze to maly vcelku vzal a kazdodenne kupanie nechyba 😉

s tymi novymi kozmetikami by som bola tiez opatrna, nie kazde ditko to vezme v pohode. ale ked clovek nevyskusa, nezisti, ze ano... snad vam to zaberie!

ajuskamimi
17. jan 2008

JABBER lekarka to videla a neposlala nas ani na kozne a vobec nespomenula, ze by to mohol byt AE. Predpisala mi iba ten Ex..., ale to nam nepomahalo. Inac, dakujem za ten link, nasla som to tam 😉

PETI dakujem za info 😉

barke
18. jan 2008

Ahoj,
jedna paní mi psala, že atop.ekzemu se zbavila tímhle http://www.zelenepotraviny.com/
Děti si na pití toho ječmene prý rychle zvykají.

lucik77
18. jan 2008

ahojte, tak mne kožná povedala, že atopický ekzém to neni, predpísala mastičku + klasika ballneum a lipolotio. Vraj to môže mať aj z chlorovanej vody,čiže by som mala prevárať, alebo menej kúpavať. Ale aj tak som neni spokojná a idem si to ešte dať preveriť inej kožnej. Potom mi muž povedal, že aj on to mal do 3 rokov, tak dúfam, že aj nám sa to vytratí. Takže atopický nie je doživotný, že??? 😅

lusil2005
18. jan 2008

lucik ako u koho. niektorym detom to zmizne do tych 2-3 rokov, niektorym v puberte a niektorym to ostane az do dospelosti. treba len dufat ze patrime medzi tych "stastnejsich" 😅

stanka3
19. jan 2008

My sme navstivili novu koznu, lebo sa mala ked sla vecer spat stale osivala a skrabala na krku. Povedala, ze to este nie je AE, ale moze to do neho prerast. Predpisala nam na kupanie Oilatum emollient, na horsie miesta raz za den mast Lotriderm, obsahuje sice kortikoidy ale v malom mnozstve a natieram velmi malinko ani nie kazdy den, ked sa jej objavi nejaky fliacik. Na natieranie telicka salicinovu mast a ked bude vsetko o.k. tak mast Lipobase. Mala sa vobec neskrabe a aj zahyby co mala cervene sa vybielili. Takze mozno zavisi aj od skusenosti koznej.

lusil2005
22. jan 2008

no dnes sme boli u homeopatky, ta nam dala jedny homeopatika... pytala sa na veeelmi vela veci, o malej, nas - rodicoch aj starych rodicoch. no a vraj 99% tychto babetkovych exemikov vedia pekne vyliecit. len neviem ci teraz alebo to myslela do dospelosti 😅

konica
22. jan 2008

Skuste kupit v drogerii neparfumovanu vazelinu
moje krsna malo aj od kojenia zhorsenie, po ukonceni to prestalo
Teraz na 3 roky sa vari z kozieho mlieka

jabber
22. jan 2008

lusil2005 - a jaký lék jste dostali - jen tak pro zajímavost 🙂 . Nás se tehdy taky strašně vyptávala, asi hodinu, dopodrobna na všechno možný. Vyléčit určitě myslela teď 😉, my ty léky bereme necelé 2 měsíce a malá to má skoro pryč. Semtam se to teda ještě zhorší a pak zas zlepší, funguje to v takových vlnách, ptala jsem se na to homeopatky zrovna včera a řekla mi, že to je proces úzdravy, ve kterém přicházejí zlepšení a zhoršení a že to prostě není tak plynulé jak je člověk zvyklý u normálních alopatických léků. A že až se Adélčin stav stabilizuje, tak ekzém zmizí. Tehdy nám řekla, že předpokládá 3 měsíce.

wali
23. jan 2008

k tomu co pise konica - tiez som to pocula, ze po ukonceni kojenia moze dojst k zlepseniu, dokonca mi to uz viaceri vraveli nezavisle od seba. instruktorka z plavania mi dokonca poradila, aby som kojenie zbytocne nepredlzovala. aky mate na to nazor vy?

inak, momentalne sme uplne bez exzemu, a zrovna dnes si mame ist po dalsie homeopatika. jabber, aj vam to tak casto strieda??

katy1979
23. jan 2008

wali môžem sa opýtať vy chodíte plávať aj ked máte ekzém? My sme totiž začali chodiť s malým plávať a vyzerá že sa mu objavil ekzém. Síce zatial nič tragického ale nechcem aby sa to rozbehlo úplne. Má zatial len malý suchý fliačik pod kolienkom, jeden pod plienkou - teda pod gumičkami a jeden na boku a uplne slabučko má vyhádzaný hrudníček. Takže nechcem aby sa to zhoršilo. u lekárky sme ešte neboli zatial mu to mažem vazelínou.
No a vlastne teraz neviem či s ním môžem nadalej chodiť plávať alebo to uplne vypustiť.

lusil2005
23. jan 2008

jabber juj to netusim. doktorka mi totiz odsypala s tych liekov do papierika a napisala tam nazov, ale je to necitatelne 😅 jedine co tam viem precitat je 30c

inac baby jak ste tu pisali ze vas upozornovali na to ze sa to moze zozacitku zhorsit, myslim ze nam sa to zhorsilo. na nozickach rucickach a chrbatiku sa jej dost zapalili loziska... tak uvidime ako to bude pokracovat 😕

jabber
23. jan 2008

wali - ne, nám to nemění, máme pořád ty 3 stejný léky. K tomu kojení - já kojím pořád, dr mi říkala, že při ekzému kojit co nejdéle to jde, že žádný umělý mlíka v našem případě nepřipadají v úvahu. Včera jsme začali dávat první příkrm - samotnou mrkev od Hippu, za 3 dny (když nebude žádná reakce) přidáme brambor a až dojde na kaše, tak budou nemléčné. Taky mi dr řekla, že tu mrkev a další příkrmy v žádném případě nemám vařit sama, ale kupovat, že v domácím je spousty dusičnanů.

Já bych osobně teda s ekzémem s malou do bazénu nešla, měla bych hrůzu co to s ní udělá.

katy1979 - malému se to objevilo až po tom plavání? Tak zkus vypustit, jestli to zase zmizí...? Já nevím, jak moc je na tom kojeneckém plavání chlorovaná voda? Hlavně mazej, mazej a mazej 🙂

lusil2005 - držím palce 😉

junovka
23. jan 2008

chlorovany voda fest drazdi atopicku kozu. 😖 Svojej Timeike som ju musela zo zaciatku prevarat vodu na kupanie. ☹ Ak terz tecie viac chlor.voda, tak tiez ma podrazdenu kozu 😠 😠

zuzitka
23. jan 2008

ahojky. Samkovi sa prejavil atop.ekzem uz v 4.mesiaci. zacalo mu to na licach a postupne sa to rozsirilo na cele telo. tyzden sme lezali v nemocnici. chodili sme ku koznemu, mastili sme takou hnedou mastou aj kortikoidmi.... az som sa dopocula o prirodnom liecitelovi..... pan Dedik ordinuje vzdy prvu stredu a svrtok v mesiaci v kulturnom dome v prievoze. takze bud nam pomohol on alebo more.... boli sme totiz v lete pri mori. ale kazdopadne je teraz samko cisty - klop klop klop 😀 mozem poskytnut tel.cislo na pana Dedika do IP ak by bol zaujem 😉

zuzitka
23. jan 2008

..... a kremujeme len modrou indulonou striedavo s nechtikovou 😉 a do 1 roku sme sa vyhybali citrusom, rajcinam, cokolade

zajdla
24. jan 2008

Zkus solnou jeskyni.Uvidíš.Někomu to pomáhá na ekzémy.Za zkoušku nic.

lusil2005
24. jan 2008

zuzitka a co vam robili v tej nemocnici? lebo nas tiez lanaria na hospitalizaciu ale ja si neviem predstavit ako by to malej mohlo pomoct...

stanka3
24. jan 2008

Co ja viem, s exemom by sa nemalo chodit na plavanie. Ja som tiez mocisko chcela, ale smola. Zdravie je prvorade. Ved preto sa tieto deticky nemaju kupat kazdy den. A kojit odporucala doktorka co najdlhsie.
Clovek uz naozaj nevie, co je pre tie deti najlepsie. My sme momentalne uplne cisty.

eva265
24. jan 2008

Jabber, a to jsi zacla prikrmovat uz po skoncenem 6 mesici? Cetla jsem, ze se u alergickych (nebo i otencialne alergickych a atopickych) deti doporucuje prodlouzit plne kojeni o 1-2 mesice. Zacit tedy s prikrmy po ukoncenem 8 mesici. Ja jsem to s nasi doktorkou jeste neprobirala. Pokud nic nerekne, tak se budu snazit plne kojit tech 8 mesicu.

wali
24. jan 2008

katy, tiez som riesila tento problem, ale ta instruktorka plavania (sama ma 2 atopicke deti) mi odporucila stale na plavanie chodit, lebo nam nerobila problem voda. niektore deti maju sklon byt citlive na chlor vo vode, preto sa vraj AE moze zhorsit a v tom pripade by som nechodila. ale nam to nastastie vobec neovplyvnuje stav exzemu.
- teraz som si precitala, co pisali kocky, takze vlastne to iste - pozor na chlor.

jabber - my uz mame prve prikrmy za sebou, ale s kasou som tiez este kvoli AE nezacala. povedala som si, ze pockam do 8. mesiaca, co je za par dni. potom to s malou dusickou skusim. raz zacat musime. inak s tou zeleninou je to pravda - bud kupovat bio alebo potom tie vyzivy, ale osobne upozornujem na to, ze raz som kupila hipp nejaky prikrm urceny tusim od 4. mesiaca a v zlozeni bol zeler a AE sa nam zhorsil. zeler vraj patri medzi alergenne potraviny, neviem preco ho tam vobec pridavaju 🙄 . pritom podla nazvu tam nemal co robit (bola to tusim mrkva s ryzou?). tak odporucam citat vzdy zlozenie 😒

ajuskamimi
24. jan 2008

tak aj nam potvrdili na koznom AE, dali nam jednu masticku na rano /obsahuje aj kortikoidy, ale vraj bezpecne minimum pre babatka/, jednu na vecer /taku hustu hnedu, co vsetko spini/ a jednu na premazovanie pocas dna na ostatne miesta, kde nema AE. Plus k tomu Fenistil kvapky proti svrbeniu. Lekarka nam povedala, ze o pol roka to uz nemusi mat, ze to nemusi ostat navzdy, teda moze ale aj nemusi. Upozornila nas, ale oblecenie kupovat, teda nie tmave ale svetle farby, vsetky stitky zlikvidovat, jest iba stredoeuropsku zeleninu a ovocie, davat pozor na prikrmy a nove zavadzat v priebehu dvoch tyzdnov a podobne.

lusil2005
24. jan 2008

ajus ta hneda nieje ichtiol? my ju totiz nepouzivame len vecer ale STALE! tiez je chudatko moje jak bannik spinava vsade. periem furt dokola.

inac ta homeopatka mi ako prva vysvetlila v com su vlastne tie kortikoidy take nebezpecne. kozna mi vravela o ztensovani koze atd, ale to ma az tak nepresvedcilo. lenze ono je to tak ze tie kortikoidy potlacia ten zapal prec z koze. ale neodstrania ho a on vacsinou prejde potom bud na pluca (astma - uz tu baby u tom hovorili) alebo na oblicky... a to ma dost naplasilo 😲

ajuskamimi
24. jan 2008

hej LUSIL /inac ahoj po dlhom case 😉 / je to ona, ale nam ju kazala natierat zapalene miesta iba vecer. Na ostatne miesta a celodenne pouzivanie nam dala taku, neviem ako sa vola, ale miesali ju v lekarni, dostali sme ju az na druhy den, taka riadna biela vazelina 😀

ja tu mast kortikoidnu natieram fakt len minimum a len na tie zapalene. Po natreti tej hnedej ten zapal ustupil, nam lekarka kazala tou kortikoidnou natierat 7 dni, ale neviem, ci budem az tolko natierat 😒

ajuskamimi
24. jan 2008

a este som zabudla, kazdy den musime kupat v hypermangane 😉

katy1979
24. jan 2008

zuzitka neposleš mi kontakt na toho pána

wali - u nás vodu pre bábetká nechlorujú. Majú nejaké špeciálne filtre. Ale nezhoršuje sa mu to. Stále má len dva- tri fliačiky

rinuska
24. jan 2008

Môj malý má na jednom líčku pri ústach červený mokvavý fľak(ako dvojkoruna), ktorý mu nie a nie zmyznúť.V noci sa to prihojí , vybieli , ale cez deň to má celé zaslintané a hneď je to červené a mokvavé.Pomáha mu na to Holtov krém, ale ale nechce to celkom zmiznúť. Myslíte , že by sa to mohlo rozšíriť, alebo dokonca prerásť v atop?Malý má 5 mes. a fľak tam má už skoro 2 mes.Keby sa dalo zabrániť tomu slintaniu , myslím, že by to zmizlo.

lusil2005
24. jan 2008

hej hej ahooooj uz s krpcami 😀 ale to ubehlo vsetko ze?

hej, nam tiez ten ichtiol dost pomaha. a ta druha - to bude asi s kyselinou mliecnou. taka biela ze?

inac mne vtedy kazala lekarka 5 dni ale po dvoch dnoch jej to uplne preslo tak som este jeden den navyse natierala a potom uz nie. ale vratilo sa jej to a to sa stale opakovalo tak v tyzdnovych intervaloch 😔 drzim palce nech mate viac stastia

stanka3
24. jan 2008

eva265 - nám naopak kázali začať s príkrmami skôr ako mala Stanka 6 mesiacov. A kožná odporučila dávať aj mäsko čím skôr, hlavne telacinu. Toto isté nám odporučila aj pani primárka na novorodeneckom, aj keď bola malá plne kojená a ešte stále kojím. My uz papame aj krupicovú kašu a nemá to na malú žiaden vplyv. Ja z hotových výrobkov nekupujem nič, uprednostňujem radšej to čo pripravím sama a viem čo papá.