Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

martinka1981
20. sep 2012

@luthien.k ahoj,mam problem 🙄 neviem u nas zohnať Revitgal. Tu o nom nikto nepočul a ani objednať mi ho nevedia. Jedina možnosť cez net objednať ale to sa mi neoplati,lebo masť stoji 1,7 eura a doručenie 5,50 eura!!! tak mi porad či sa da Revitgal nahradiť inou masťou s vit.E. vdaka

luthien.k
20. sep 2012

@martinka1981 myslím, že by měli umět sami navrhnout náhradu 😉 Zkus Erevit nebo Vitamin E mast od dr. Müller Pharma.

achesa
20. sep 2012

@luthien.k ja som teraz objavila tie krémy Bio karité od Saloos, čo som písala vyššie a tie sú naozaj čisto prírodné a ešte k tomu bio. Nám po ňom za dva týždne zmizol ekzém a pritom sme sa s ním 3 roky trápili a vôbec nijaké zlepšenie len neustále zhoršovanie. Vyskúšali sme všetko možné a až toto normálne zabralo. Po ekzéme takmer ani stopy a ragády na koži už ani neviem, že niekedy boli. Tieto krémy sú vyrábané z bambuckého masla a bio rastlinných olejov. žiadne parfíny ani vazelíny ani nič podobné a fakt super, (klop klop na drevo 😀 )

luthien.k
20. sep 2012

@achesa to je dobře 🙂 Řadě dětí ale kosmetika s éterickými oleji nevyhovuje, patří totiž mezi časté dráždiče.

martinka1981
20. sep 2012

@luthien.k no pytam sa radšej teba aby som nekupila neaku blbosť 😝 tak sa pojdem zas popytať 😝 😝
ale mam doma aj bambucke maslo čiste tak skusim aj tym maznuť 😀 si možem otvoriť doma obchod s kremami,mastičkami atd 😝 a keby niekto potreboval mam doma aj zasobu Fenistil kvapiek 🤐 😀

akrimala
21. sep 2012

Ahoj, opět se vám se vloupávám, začali jsme držet bezmléčnou dietu, Matěj měl často místo tvářiček rajčata, úplně mu hořely ale nikdy to neměl mokvavý spíš to má hodně suchý, tak jsme se dopracovali k mléku Allergy Care @martinka1981 poprvé jsem mu to namíchala podle tebe a teď už pije jen AC 🙂 Zajímalo by mě teda, sice bych si ráda přečetla celou diskuzi, ale není absolutně čas, za jak dlouho po vynechání mléčných výrobků by se měla kůže na tvářích zlepšit, pokud to bylo mlékem........vyčetla jsem a luthien poradila, držet dietu dva až tři týdny a pak zkusit např. ten jogurt? Absolutně v tomhle plavu, protože exém jsem nemusela nikdy řešit, starší dcera s tím problém neměla.

xmalij
21. sep 2012

tak valcime uz taky..sice ne s ekzemem, ikdyz vcera se objevily v pase a na noze dve staronovy loziska, ale tusim cim. Viki nasli leukocyty v moci, byly jsme dneska s druhym kontrolnim vzorkem a posilaji ho do laborky. V pondeli budeme vedet vic. Dr. mi nabizela antib. nebo pockat do pondeli, ze uvidime i podle dalsiho odberu. CRP dobry.
Takze tim se mi potvrzuje, ze jakykoliv pokus o nalomeni imunity, zanet, zuby a jine sragory si s ekzemem delaji co chteji. Uspesne jsme zvladli zalecit prni znamky nachlazeni @ luthien.k radami z blogu a ted tohle.
Co nema plinku, tak spatne kaka, tzn. dlouho bojuje, pak narika nebo jen porad chodi a drzi se vepredu, ze boli bobo, proto by me ani nenapadlo, ze to bude mocak, prisuzovala jsem to jen tomu, ze nevi, ze se ma chytnout za zadek. Pije a ji projimavy potraviny, pak prijde prustrel a narika uz ten den, proto mi to bylo divny a s tou moci jsme zasli.
Taky mohla nastydnout, prece jenom sedi na zemi a jedna vrstva uz chybi.
Zdar brusinkam, svestkam, rakytniku, echinacee a dalsim zazrakum 😉!

bambina1009
21. sep 2012

ahojte, my tiež s dcerkou bojujeme s ekzémom. Najhoršie už máme za sebou, neobišli nás kortikoidy, ale používali sme minimálne. Teraz fičíme na obyčajnom Sudocreme, a do kúpeľa pravú morskú soľ, zohnala som originál nečistenú, neupravovanú, z Bulharska, a máme viac menej pokoj, a čím ďalej viac diétnych prehreškov.Malá má 4 roky a dúfam že s toho vyrastieme, ale kámoškin syn má 16 a ekzém ho stále trápi, tak nevienm. A ešte som niekde čítala o mandľovom mlieku, urobíte si ho sami z mandlí a vody, ale my sme neskúšali.

martinka1981
21. sep 2012

@akrimala ahoj,tak som rada že sa to podarilo 😉
@luthien.k je väčši macher,ja som len maminka ktora sa tiež riadi jej radami 😉 takže ako pisala vydržať 2-3 tyždne a uvidite ako sa to bude vyvijať. Vysadila si ešte niečo okrem mlieka? Mala by si aj soju a ostatne najčastiejšie alergeny. A ked sa exem zlepši tak skušať pomaly opäť zaradovať do jedalnička 😉

luthien.k
21. sep 2012

@xmalij to je nemilé, tak ať je brzy Viki v pořádku a ideálně kdybyste se vyhnuly antibiotikům 🙂 A reaguje na ty infekty teda ukázkově...

luthien.k
21. sep 2012

@akrimala po třech týdnech jogurt nebo běžné UM, začít malými dávkami a postupně 5 - 7 dní navyšovat 😉

xmalij
21. sep 2012

@bambina1009 mandlove mleko koupis i ve zdrave vyzive..
@ luthien.k ..ja expertka dneska zjistila, ze nas rakytnik neni rakytnik, ale hlohyne. Zahradnik mi to pres mms potvrdil, ale me se porad nezdalo, ze neni kysely.. 😒, tak sirup s hroznovym cukrem sel do odpadu 😔.

xmalij
21. sep 2012

@luthien.k nevim, jestli brusinky maji takovou moc, ale i doktorka radila, at je do ni cpu, tak ma sirup a zobe, aby ne..jsou proslazene cukrem. Jsem rada, ze antib. zatim nema, nase dr.tam mela zastup a me se s ni tak i nejak lip mluvi a hlavne ockovani jde mimo ni, tim padem mimo nas 😉.
Kdybychom na antibiotikac preci skoncili, poradila bys mi prosim co k tomu, jestli vic lactobacilku? Jogurty ji moc nejedou...Viki jeste nikdy nemela antib., ani antipyretika, drzi se, jen to odskace na pokozce noo.
A to jsem ti chtela psat, ze jsme st a ct u mamky, tak jeste se uvidi.

martinka1981
21. sep 2012

@xmalij ahoj,tak zas mate trapenie ☹ ☹ ☹ skoro sa uzdravte.
Mna inak tiež napadlo či aj naša Viki nema zapal moč.ciest ale tak si hovorim že by plakala asi pri každom cikani 😕 ale my zas mame problem s kakanim 😝 ale pomaly sa to lepši.
Kupila som jej vlakninu pre deti,šupla som jej to rano do mlieka ale to dosť zahustilo tak sa mi vybodla aj na mlieko,ach jooo.

luthien.k
21. sep 2012

@xmalij a jakou dávku probiotik dáváš normálně? Jestli dorazíte, tak dej vědět 🙂

luthien.k
21. sep 2012

@martinka1981 jakou přesně vlákninu?

martinka1981
21. sep 2012

@luthien.k vola sa to Vlaknina pre deti od Medicol,taky tučniačik je tam nakresleny.

xmalij
21. sep 2012

@martinka1981 prave to same u nas, spatne kaka cca mesic od doby co nema plenku, je to psychicky blok..ma to hodne deti, jenze drzi se vepredu a na ten mocak jsem prisla uplne nahodou, porad jsem si myslela, ze to je jen zacpou a boli ji to proste vsude. Ji pomuze olej, idealni pupalkovy, kdyz dam v kombinaci s svestkama, odvarem a imunoglukanem..pak je prustrel, ze to tece vsude...jenze to taky neni dobry takovy extremy.. ☹.

xmalij
21. sep 2012

@luthien.k davam jednu tabletku denne, ma od Swiss infant

lelilie
21. sep 2012

Ahoj,jsem tu nová a moc vás prosím o radu,moje maličká dcerka má atopický ekzém,má to ve všech záhybech na tělíčku,má to slité a příšerně červené,zapálené,doktorka na kožním nám napsala Locoid,ale nepomáhá to,mohl by jste mi někdo poradit,čím mazat? Moc děkuji,za každou radu

katyxq
21. sep 2012

@lelilie Klasický, na pendrek, přístup - napsat kortikoidy ☹.
Mazání je jen podpora (každému sedí líp něco jiného plus je potřeba rozlišovat fáze ekzému), základem je úpravy stravy 😉 - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...
Taky může být v ekzému infekce, @luthien.k snad poradí 🙂.

luthien.k
22. sep 2012

@lelilie jak je malá stará? Jak dlouho ji to trápí? Kojená/nekojená/přikrmovaná - čím?

luthien.k
22. sep 2012

@martinka1981 o té vláknině se poradím s povolanějšími 😉

martinka1981
22. sep 2012

@luthien.k 😉 jasneeee
Ani som jej ju teraz nedala kedže v mlieku to nechce lebo je to huste 😝
ale včera kakala pekne sama bez plaču 😉

martinka1981
22. sep 2012

@xmalij hmm ako keby si o nas zas pisala 😝 😉 akurat že my mame plienku stale 😉

xmalij
22. sep 2012

@martinka1981 my uz zase taky 🙂, ona zacla pekne tyden pred 2. narozeninama, ale ted bojkot, tak ji nechavam, nehrotim..

martinka1981
22. sep 2012

@xmalij ja tiež nesilim,aj staršia až po 2.nar bola bez plienky 😉 však svet sa nezruti 😉

xmalij
22. sep 2012

@martinka1981 si rikam taky, ze do skoly bude uz urcite bez ni 😀 ...nam to zaclo na dovoleny, pak 2 mes. nic a ze dne na den si zacla rikat a fakt fungovala skoro bez nehod...ted ne, ale pokud ma neco s mocakem, tak se ani nedivim.

martinka1981
22. sep 2012

@xmalij ja mam podozrenie u staršej na močak 😖 aj ked ona mi tvrdi že sa narazila v školke.Poobede mi hovorila že ju boli šuška, a večer už plakala pri cikani,potom rano ok aj cez den a k večeru zas že ju boli.Ale teraz zas že ok. Tak neviem 😝 ale dufam že sa fakt len buchla a preto ju boli.
A vam sa to snad nepotvrdi 😔