Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ester851
19. aug 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

@manee Ja som používala eko prášok Mio Care. Objednávala som ho spolu s látkovými plienkami. Už si presne nespomínam stránku z ktorej som ho objednávala, ale určite ho nájdete na nete. Synček bol háklivý na všetky pracie prášky a aviváže, stačilo, že som si ho privinula v čerstvo vypratom tričku a vyhádzal sa na tváričke. Tento prací prášok mu neškodil

manee
19. aug 2015

@ester851 no presne ten mam a nie som spokojna. Je zvlhnuty na kamen a pri prani sa uplne nerozpusti, takze mi ostava prasok na plienkach este aj ked vesiam, s nim mam zlu skusenost

plzuzana
29. aug 2015

Skusenost...
Prat len s detskym samponom...ziaden prasok alebo gel
Vecer namastit s kyselinou mliecnou a potom natret este so skin cap sprayom - pozrite zi na nete jeho ucinky
Rano namastit s avene xeracalm creme..nie gel... a tiez skin cap spray

A u idite vysledok... samozrejme obliekame len do bavlny 🙂

Snad to niekomu pomoze...

jankak055
30. aug 2015

Nie vsetok atopicky ekzem je aj atopicky ekzem. Ja som si isla svojou cestou boli sme na gastre aj ked nam tam dr nechcela dat doporucenie a potvrdila sa nam alergia na BKM pritom testy na mlieko boli negativne. Dostali sme mliecko Neocate a maly je krasny. Licka a cele telicko mu krasne vybledlo. Len sa este trochu skrabe. Cize ziadne mlieko a mliecne vyrobky. A skusame znova potraviny odzaciatku. Drzte sa a nech moja rada niekomu pomoze 🙂
Ziadne masticky kremy emulzie a mydla a kupele nam NEPOMAHALI!!!

jankak055
30. aug 2015

Samozrejme nebolo to hned tak po mesiaci krasne vybledol

srenata
12. sep 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

Tak som si teda tiež objednala local Cream od protopanu. Používáme ho mesiac a zatiaľ sme spokojní. Deti majú pokožku vláčnejšiu, nešúpe sa im, dúfam, že účinky vydržia dlhodobo 🙂

ester851
12. sep 2015
Používateľ ester851 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ester851.

@manee To som prekvapená. Ja som ho používala pri oboch deťoch a takéto problémy sa nevyskytli. Zvlhnutý nikdy nebol a čo sa týka toho nerozpustenia, to sa mi stalo len prvý raz a začala som ho používať v menších dávkách. Potom to už bolo v pohode. Ale určite skús aj niečo iné. Držím palce 🙂

angela1
12. sep 2015

Ahojte, dlho som s týmto príspevkom váhala ale možno to niekomu pomôže. Aj naša malá má AE a asi ako väčšina z vás aj ja sa s tým neviem zmieriť a stále som po nociach na webe hľadala čo by mohlo pomôcť - zabrať. Až som natrafila na článok jednej maminky ktorá písala že jej synovi pomohlo kolostrum, či veríte alebo nie zrejme to naozaj pomáha je to síce drahé ale stojí to za to. Malej dávam od 2. júla a už dva mesiace je úplne v poho neviem či je to náhoda ale skôr mám pocit že je to kolostrom....

eevveelliinn
12. sep 2015

@angela1 a kde sa to da zohnat? klasicke dojciace mlieko nepomoze? ja este kojim,tak by som mohla to vyskusat.

angela1
12. sep 2015

@eevveelliinn http://www.pilulka24.sk/biocol-bio-colostrum-10... , dávam 1 pol. lyžica každé ráno nalačno má to pre mňa hnusnú pachuť aj vôňu ale výsledný efekt super, 1 flaška je na dva týždne...

sheilla331
13. sep 2015

Angela1 @ ja uz som tu tiez davala ze vsetko mozne sme vyskusali a to colostrum nam tiez velmi pomaha. Mi ho bereme uz 9 mes. A odvtedy sme neboli v nemocnici koli AE. a celko to sme sa polepsili co sa tyka aj imuniti.Mne to colostrum nosia z nemecka ,vijde ta tam lacnejsie za 20€,. NAOZAJ TREBA VYSKUSAT JA MOZEM LEN VRELO ODPORUCIT dokonca sme len 2 krat hore za celu noc . Predtim aj 5/6 krat hore koli svrbeniu a to bereme ditijaden. Zacali sme to ze 5 ml rano a 5 ml vecer a po 3/4 mediacoch mu to davam len rano 5 ml. .

irwin
28. sep 2015

Nepoužívajte žiadne krémy dieťaťu na tváričku ani na telíčko ! a už tôbož nie na ekzém, najlepšie čo môžete urobiť je použiť po kúpaní ale umytí tváričky kokosový olej lisovaný za studena, napr. Health link, je to náhrada všetkých krémov, aj pre dospelého aj pre dieťa, navyše sa môže bežne konzumovať, do jediel, do pečenia, na masáže, prípadne lubrikant a podobne...atď používať...Nepoužívajte žiadnu kozmetiku ktorá je nejedlá - čo by ste sami ani nejedli - to nepoužívajte ani na telo ! Kokosový olej za studena lisovaný, nie rafinovaný je Všestranný , je to bioidentické ako plazma v tele, má 0% chémie. Na ekzém dieťaťu vynechajte kravské mlieko ! nahraďte ho sušeným kozím - je Ľudskému telu najbližšie a neobsahuje žiadne rakovinotvorné svinstvo, ja nepijem mlieko už roky ani môj brat čo mával ekzémy a už nemá, znížte príjem mäsa, nahraďte zdravými potravinami a najmä vyumývaným ovocím a zeleninou , hnedou ryžou , pohánkou, vlákninou, vareným hráškom , kukuricou atď...Nejedzte sóju , - pre deti tie jemnejšie typy.. citrusy vynechajte, miesto toho dostanete v Dm kúpiť práškový vit. C za 2 aurá ak potrebujete zvýšiť Céčko v tele- aj pre dospelých...Prírodné bio oleje nevysušujú ako parafín ....naopak.. na veľmi hrubú a bolestivú kožičku použi napr. ricínový (hustý) bio olej /jojobový/ marhuľový pre deti- ale daj pozor aby si to dieťa neoblizovalo...Vôbec to nie je o krémoch ale o zmene vášho pohľadu na vašu stravu ! Ste to čo jete ! a rovnaké platí aj na telo.. ak potrebujete ochrániť pre slnkom - môžete si kúpiť bambucký olej - tiež len bio zložka, faktor 6 , čisto prírodná látka , žiadna chémia, pokožka sa vám za to odvďačí....krémy sú robené často len na biznis... ak potrebujete lacné a kvalitné doplnky zoženiete na iherb.com...do 22 eur aj s poštou neplatíte clo ani dph , pre slovensko je to zatiaľ lacný dovoz za 3 aur poštovné airmail...balíky si PREBERAJTE ! ! ! ak presiahnete sumu z colnice vám pošlú podklady ako si to vybrať... aby sa nestalo že nám všetkým prestanú na Slovensko dovážať lebo sa to môže stať ....

majcuch
28. sep 2015

@michala11111 ahoj, no so Liquid soap flakes + Crystal Soda pouzivam na pranie hlavne pre maleho. Co sa tyka ucinnosti takehoto prasku, tak musim priznat ze to tak krasne nevybieli ako napr. Ariel. Na druhej strane vsak pradlo je strasne makucke, jmne a akosi lahsie.... Dalsie negativum je to, ze ti pradlo nebude voniat, tak ako si zvyknuta. V podstate je bez vone, ale nato som si uz zvykla. Niektori ludia odporucaju pridat rastlinny olejcek, ako napr. tea tree. Ja som toskusila ale napcilo sa mi to.

Co sa tyka ostatnych veci. Tak v tomot po domacko vyrobenom prasku periem moje kojencke podrsenky, kedze sa maly toho dotyka. Taktiez sa musim priznat ze nase veci periem v normalnych praskoch, ale to len z toho dovodu, ze mam este zvysne prasky, ktore som mala nakupene dopredu a nechcela som ich vyhzadzovat. Maly nastastie nema na to nejaku silnu reakciu. Myslim, ze to zalezi od toho ako velmi je babatko citlive. A taktiez pride mi ze ako rastie tak je menej a menej citlivy.

majcuch
28. sep 2015

@demo no ja mam tekute mydlove vlocky, ale inak existuje recept na gel ktory si sama mozes pripravit:
Co budete potřebovat:

Kostku pracího mýdla (případně již nastrouhané mýdlové vločky): Na trhu je jich několik druhů. Nejlevnější je jádrové mýdlo – stojí do deseti korun. Hodně z nás ho ještě zná pod názvem mýdlo s jelenem. Běžná kostka pracího mýdla váží 175g.
Prací sodu: Sehnat můžeme krystalickou nebo práškovou. Soda rozpouští tuk, změkčuje vodu, odstraňuje skvrny, desinfikuje. Je součástí většiny běžných pracích prášků. Cena je zhruba do 25 korun za kilogram krystalické sody, 15 korun za 300 g sody práškové. Prášková soda je asi třikrát účinnější než krystalická, proto se jí dává třikrát méně. Ovšem na druhou stranu obsahuje složku, která se usazuje jako šedý povlak, lépe se tedy osvědčuje soda krystalická. Soda je dráždivá, manipulujte s ní opatrně.
Jak na to
Mýdlo (175 až 250 g – vyzkoušejte) nastrouháme a nasypeme do kyblíku s litrem horké vody a necháme rozpustit. Dolijeme 5 litrů horké vody, stále mícháme, přidáme sodu – zhruba 250g krystalické nebo 100g práškové, také necháme rozpustit. Příprava zabere asi 15 minut. Po vychladnutí vznikne hustší sliz. Perete-li často, připravte si dvojnásobnou dávku.

Dávkování
250–500 ml podle stupně znečištění prádla, nejlépe přímo do bubnu pračky. Používate-li odložený start, nenechte nezředěný sliz na prádle, nejlíp vložit i s odměrkou. Pět litrů slizu tedy stačí na 10–20 prače. Při tvrdší vodě přidejte ke každému praní půl až jeden kelímek prací sody.

http://www.ekologickelisty.cz/index.php?option=...

tanaja
10. okt 2015

Zeny,vyskusali ste pit zeleny jacmen?!ja maleho dojcim, drzala diety bez mlieka a lepku,ale nic nepomohlo. Nakoniec som zacala pit zeleny jacmen a zo dna na den sa nam ekzem lepsil, konecne bol moj chlapcek hladucky...pokozka ako detska prdelka😊 po troch mesiacoch som ho vysadila, no a po ockovani sa nam ekzem zasa zacal vracat a po jacmeni zmizol....ja takymto zazrakom neverim,ale toto fakt zabera,teda nam.

barb1
10. okt 2015

dcéra mala atopák už ako 4-týždňová, potom alergický exém, potom to pokračovalo potravinovou alergiou a v puberte alergiou na pele... učebnicový prípad dieťaťa dnešnej doby. Dnes už som múdrejšia a postupne jej dávam imunitu do poriadku. Doporučujem knihu Syndróm trávenia a psychológie, pochopíte, ako imunita funguje, že všetko to začína a končí v črevách (aj kožné problémy), nájdete tam návod ako stravou postupne vyliečiť črevá a tým dáte dokopy aj imunitu. Keď má človek dobré trávenie, má dobrú imunitu a už mu ani žiadny lepok a mlieko nebudú vadiť (určite ani komerčné pracie prášky a kozmetika). V knihe je návod akými potravinami začať, ako pridávať potraviny ... liečba týmto sposobom trvá 2 roky , ale výsledok je trvácny. sú tam aj recepty.
Zrušili sme doma všetku chémiu: prášky, kozmetika, voňačky, čistiace prostriedky... Ak je to možné nejeme nič, čo videlo potravinársku fabriku-aditíva sposobujú, že telo je zaťažené bordelom a potraviny aj tak majú výživovú hodnotu nula. Zrušili sme všetky lieky a obrátili sme sa na prírodu, tá má liek na všetko. Ako výživovú a detoxikačnú podporu sme zaradilu chlorellu, jačmeň a spirulina prídu čoskoro na rad. Za žiadnych okolností nepodávam dieťatu atipyretiká na zrážanie teploty, lieky s paracetamolom a (je to moj názor, nevnucujem ho nikomu) ani vakcíny. Tieto 3 veci považujem za najväčší omyl pri mojej dcére, všetky 3 veci narúšajú chod imunitného systému.
Týmto príspevkom sa nesnažím nikoho presviedčať, že toto je tá správna cesta, pridala som sa iba aby som inšpirovala tých, ktorí chcú vidieť veci aj trochu inak.

keziah
10. okt 2015

@barb1 kolko uz ste na gaps diete? pomohla vam? lebo my sme sa tym trapili asi pol roka a aj tak sme nenasli, co vsetko vadi. akurat, ze syn doteraz nenavidi jedla, ktore vtedy jedol 😖

eevveelliinn
11. okt 2015

@tanaja no vyskusam 🙂

sunny3
11. okt 2015

Nam to zacalo velmi pomaly ma lickach po 7mesiaci, trapili sme sa cca 5 mesiacov, je stale kojena. V tych zlych obdobiach sme papali len zemiaky, zeleninu okrem mrkvy, melon, banan. Zo vsetkeho ostatneho nastalo zhorsenie. Teraz je uz dobre, ma vyse roka, papa aj chlieb, z ktoreho sa predtym vyhadzovala. Ma len prve ockovanie. Dieta s pribudajucimi mesiacmi ma vacsiu imunitu a je odolnejsie. 2x som ju natrela kortikoidmi, co kozna predpisala. Riesila som to radsej dietou v jej stravovani.Bolo to narocne,ale zvladli sme to.Mala mala10kg, takze aj napriek diete nebola podvyzivena.

nat28
26. okt 2015

co sa vam osvedcilo pri suchom ekzeme ktory svrbi? Syn ma 7m, kojeny a ma ho po celem tele okrem tvare, najhorsi ma chrbatik, vyzera ako obareny vriacou vodou. Dcerka mavala mokvavy ekzem, s tym skusenosti mam, nakoniec z toho vyrastla, ale neviem co s tymto suchym svrbiacim. Ideme koznej ale kortikoidy mu rozhodne nedam, nedala som ani pri dcerke.

angela1
26. okt 2015

@nat28 nám jednoznačne colostrum http://www.pilulka24.sk/biocol-bio-colostrum-10... po mesiaci zabral a to mala malá dosť zle bola hospitalizovaná s tým aj na kramároch a podľa dr. by mala brať antihistamika na trvalo a v zlých obdobiach aj kortikoidy ale nedávam jej vôbec žiadne lieky a našťastie zatiaľ má pleť krásnu čistú 🙂 🙂 na jar a jeseň jej dávam 2x denne nalačno jednu poliev. lyžicu a mimo sezóny jej dávam 1x denne......

alaguema
26. okt 2015

@nat28 je ešte malinký, ale neskôr môžte začať skúšať, ono ten ekzém má každý inak, čo zaberá jednému, inému nemusí, ale nič nepokazíš suplementáciou Omega 3 a 6 mastné kyseliny (protizápalový efekt, imunomodulátory) - napr. konopný olej za studena lisovaný a bulharské probiotiká, tie sú skvelé. Z vonku atop derm krém od Hádka. Samozrejme, žiadne myslá, spchové šampóny, nič iba poctivo prírodná kozmetika, my mame sprchový olej tiež od Hádka a je výborný.

irwin
29. okt 2015

@barb1 Máš pekný príspevok až na to že mlieko ktoré sa v obchodoch bežne predáva je rakovinotvorné zahlieňuje, preto ho nepijem nechýba mi a ani ma preto už nezahlieňuje - to znamená že nebývam tak často chorá...mlieko obsahuje mliečnu bielkovinu ktorá zahlieňuje zbytočne telo , odporúčam nahradiť kozím mliekom najlepšie 100% podielom- kozie mlieko je zložením najbližšie materskému. Ale vynikajúce sú aj napr ovčie, prípadne iné...všetko treba Prevariť ! Smotana tak nevadí lebo nie je to bielkovina ale tuk !

irwin
29. okt 2015

@tanaja Zelený jačmeň je potravina ako každá iná, tiež spirulina alebo rôzne iné zelené zmesy, zelená pšenica a podobne, najlepšie to berte ako alternatíva polievky- studené a dieťa si časom na to zvykne...keďže je to jedlo nie liek, z detského jedálnička vyradila by som alergény ako je samotné mlieko, sója a jej výrobky, burské oriešky...Kvalitne čistiť zeleninu , ovocie, mäso- aby človek nedostal parazity- najprv si ho poumývajte spôsobom že na dlaň nanesiete mydlo a v teplej vode.... potom v studenej....Môžete si spraviť polievky studené- potom ohriať- naložíte zeleninu perfektne očistenú do vody studenej na hodinu a viac+pridáte kúsok soli , potom si ju rozsekáte na polievku, môžete pridať aj grapefruitové kvapky podľa potreby do vody, neuškodí, ale nemusíte...Kozni lekari maju tendenciu riesit problemy koze zvonku, zatial co problem je zvnutra povacsine. Treba skúsiť na seberoickú dermatitídu avokádový olej čistý napr. health Link + B12( najlepšie ako methylcobalamine- pre deti bude asi lepší v spreji, potom sú podjazykové formy ....
http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=365, http://rng.jecool.net/viewtopic.php?id=4006

treba hladať príčiny určite niečo zaberie ..ale len od užívania dvoch vecí nemôžete očakávať zátraky ! VYHNITE SA AKEJKOĽVEK CHémii na pleť a jedom v potrave ako sú napr. cukry aspartam, acesulfamK, cyklamát, sacharin... isopropylmalmitát, propylene glycol, BHT, ceteareth, paraben... a podobne....

zuziquatro
29. okt 2015

@sunshine85 Ahoj, uz je to par mesiacov ;) ale chcela by som sa ta spytat, ci Vam ten problem s tvarickou presiel. Citam si tvoj prispevok a vidi sa mi, ze nas malicky ma to iste, dr to vcera diagnostikovala ako seboreu a v lekarni nam namiesali ichtyolovu mast na cervene flaky na lickach, cele, krku a plieckach; kyselinu mliecnu na telo a tvar a kys.salycilovu na oplachnutie zltych supiniek na uskach. Co nakoniec prosim vas pomohlo vam a ako dlho to trvalo? Dakujeeeeem!! Zuzana

sunshine85
29. okt 2015

@zuziquatro ahoj...no my mame nakoniec atopicky ekzem...cervene miesta nepremastuj.pouzi bud sudokrem alebo zink.mast zn.Herbacos.Na seboreu vo vlaskoch zabera najlepsie Bioderma Babysquam - je to presne na to urcene.my sme mali vo vlasoch biele supinky.trvalo inac dost dlho,kym to zmizlo..

carrie4
6. nov 2015

ahojte, máte niekto skúsenosti s hyperkeratozou u vašich detičiek?

gviera
7. dec 2015

@jejke
a u nás to bolo presne tak isto. Kortikoidy sme skúsili raz - no to bolo celé zle. Takže určite Balneum hermal na kúpanie a suché miesta /ale kľudne aj celé telíčko/ premasťovať Excipial Lipo Locio. Predpisuje detská alebo kožná, inak bez receptu je to dosť drahé. Potom alergológ, Zodac doživotne. A krásne sa to upravilo.

mejky77
7. dec 2015