Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
2. nov 2012

@terezale ragády jsou často způsobovány kvasinkami, tak proto.

luthien.k
2. nov 2012

@michamicha já vím, není to jednoduchý a čím je dítě starší, tím to bývá složitější, obzvlášť když někteří členové rodiny nehodlají měnit své stravovací a stolovací návyky.

viktorkaja
2. nov 2012

@luthien.k Koutek mažeme genciánou a B-komplex dáváme také a už se to lepší 🙂 🙂 Děkuji

ficekova
2. nov 2012

mam dotaz k vanocnimu peceni...muzu u 2 lete dcery pouzit melasu? Pro ni jsem jeste cukrovi nepekla a nechci tam cpat tolik bileho cukru. Mam par receptu s ovocnym cukrem, ale vsechno ostatni je obyc. Pecu i pro svagrovou (intolerance laktozy), takze toho bude hodne druhu. A kdyz tak kolik cukru lze nahradit tou melasou? Nebo pouzivate i jine sirupy? Dnes mi konecne vzala na milost javorovy 😀 Med se mi zatim zkouset nechce. Medovniky pujdou na stromek a to sni manzel 🙂

luthien.k
2. nov 2012

@viktorkaja to jsem ráda 🙂

luthien.k
2. nov 2012

@ficekova určitě můžeš, ale je to hodně specifická chuť a děti ji často odmítají. Lepší je třeba rýžový slad nebo třtinový cukr (dá se jemněji posekat v robotu, i když úplně konzistence moučkového je težké dosáhnout a moučkový třtinový jsem ještě neviděla - popravdě jsem ho tedy ani nesháněla). Fruktózu - ovocný cukr - bych spíš nepoužívala, když už, tak raději glukózu, ale pozor na to, že má poloviční sladivost, než cukr klasický nebo třtinový.

ficekova
2. nov 2012

@luthien.k proc ne fruktozu? Ted jsem dodelala celozrne brumiky s fruktozou a manzel rikal, ze je to malo sladke...priste to zkusim s tou melasou. Ryzovy sirup jsem ji davala do kase, ale ted si vystacime s pecenym ovocem

xmalij
2. nov 2012

@ficekova
dobry je i kukuricny sirup, je tekutejsi a chutna mnohem lip mez melasa..

luthien.k
2. nov 2012

@ficekova protože je to hlavní podezřelý z epidemie obezity a s ní souvisejících potíží (hlavně v USA, kde fruktózu cpou do všeho - mají ji díky pěstování a zpracování kukuřice spousty). Ono se slazením jako takovým se to nemá přehánět, dříve bylo sladké velká vzácnost, naše organismy na to nejsou podle mého názoru navyklé. Sladí se až od poloviny 19. století, do té doby znali jen med (ti bohatí i dovážený třtinový cukr) a sušené ovoce.

luthien.k
2. nov 2012

@xmalij, tomu bych se dneska spíš vyhnula, už kvůli časté genetické modifikaci kukuřice (tím nechci šířit žádnou paniku, jen prostě můj názor - ony i názory na slazení a sladidla se mi postupně vyvíjejí 😀).

lelask
2. nov 2012

@luthien.k tak dnes sme boli na kontrole s tou koprivkou, zostali jej hlavne chrasty ale sem tam sa nejaka reakcia este ukaze. Dozvedela som sa , ze tie vysledky z imuno su na prdlajs, ze vobec neurobili take , co su u atopikov dolezite. Takze znova na krv ☹ ale krv vraj moze zobrat aj detska lekarka.
Exem nam vykukol v podkolennych jamkach . Od jula do oktobra sme mali pokoj , len teda z "dzusikov 😠 sa vyhadzovala"
Neviem ci zase zacat vysadzovat potraviny z jedalnicka?? Da sa povedat, ze jul a august jedla vsetko a bola cista az teda kym nenastupila do skolky. 😅
Sa mi nechce verit, ze som tu zase 😅 ☹

ficekova
3. nov 2012

SOS prosim. Synovi zacalo kvasit ocicko. Ptala jsem se v lekarne a pry na to muzu dat jenom ophalmo-septonex. Neznate neco min invazivniho?

monyliny
3. nov 2012

@ficekova Zdravím,mému synkovi pomohly oční kapky OCUFLASH,jsou bylinné.Tak ať se brzy očičko zahojí🙂

katyxq
3. nov 2012

@ficekova Viděla jsem i doporučení na mateřské mléko (do očí, do nosu při rýmě, na opruzeniny ...).

xmalij
3. nov 2012

@luthien.k ja ho nepouzivam denne ani tydne, max do cukrovi, takze se mu vyhybat nebudu 😉....me popravde receno vsechny tyhle objevy zacinaji vadit, nakonec bude problem i dychat vzduch a pit vodu z kohoutku. To uz si pak trochu zacneme zahravat s paranoiou 😎.

datela
4. nov 2012

Ahoj maminky,po dlouhé době vám chci tady napsat své poznatky.Začala jsem zařazovat kravské mléko-jogurty a sýry a během 7 dní se objevily zase nežádoucí příznaky,ale už mírnější,než předtím,ale zase jsem to vysadila,protože to není zcela v pořádku.Ale jak se říká,tonoucí se stébla chytá(protože jsem začala zase hubnout a už jsem se opravdu necítila dobře) a po několika přečtených článcích jsem začala zkoušet kozí mléko.A světe div se,během 4 dní,kdy jsem ho zařadila,se nám začal ztrácet ekzém.Nyní je to už téměř 3 týdny a my nemáme po něm ani památku a to si opravdu dopřávám.Před nějakou dobou tady psala maminka,že jim po kozím mléce zmizel ekzém a já jsem si ještě klepala na čelo,že ho cpe živočišným mlékem při alergii.A proto se tímto této mamince omlouvám,protože na vlastní kůži jsem si zkusila,že je to pravda.Ale tím vůbec nechci říct,že si ze mě máte brát příklad,že to zafunguje každému (TO VŮBEC!!!),ale myslím si,že za zkoušku to stojí-pro ty maminky,které ještě třeba kojí.Jsem strašně vděčná za tuto možnost 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vrtulka81
4. nov 2012

@datela , my sme dceři taky zařadili kozí mléko,ale asi po měsíci neń tačala reagovat ☹ \te´d máme výsledky z alerga,že kozí je špatně

datela
4. nov 2012

@vrtulka81 Já to nedávám přímo,ale jde to synovi přes mé mléko,protože stále většinu času kojím,jelikož máme multipotravinovou alergii a máme omezené množství potravin.Víte,já jsem to napsala jen jako informativní možnost,ne že to je správné a hurá dávejte to 🙂

xmalij
4. nov 2012

@datela verim, moje pra pra pribuzna stara, ale desne vitalni dama chova kozy a pestuje konopi 😉, zije na samote v prirode...rika, ze to je vselek na pokozku a ostatni neduhy.
Jenze to by mi nesmelo strasne nechutnat a smrdet, jelikoz na sousednim pozemku nekdo chova kozy a nestara se o ne, takze porad somrujou u nas... 😝.

datela
4. nov 2012

@xmalij Strááááášně moc děkuji za podporu.Však ty víš,jak jsem ti psala,jak jsme se s tím natrápili a ještě trápíme a proto sebemenší světýlko naděje mi dělá šílenou radost.Dobrá paní 🙂 Přírodní všemi směry 😉 No,chce si to trošičku zvyknout na tu chuť.A co tvoje Viktorka?Už je to lepší?Často na vás myslím!!!

luthien.k
4. nov 2012

@xmalij jasně, chápu, ono tohle ani tak není objev, ale spíš jde o to, že prostě není dobré cpát se tím, co nepatří do "přirozené stravy", což samozřejmě nemyslím na Tebe, protože se tím necpeš 😀, ale obecně - že je nesmysl upínat se k tomu, že obilné slady a sirupy jsou o hodně lepší než cukr - to bohužel nejsou. Už miminálně kvůli střevní flóře ne.

xmalij
5. nov 2012

@luthien.k ja vim 😉, radsi nesladit, nepopru ale, ze pecu prevazne jen z bileho cukru i mouky, max zvlast pro Viki dam zdravejsi nahradu..ale u nas porad vede chut, jeste se mi nepovedlo neco co by bylo zdravejsi alternativou a chutnalo to, pokud se to vubec povedlo.
Ten sirup je bio a je ze zdrave vyzivy, podle me GMO je o vicero potravinach, kde byt na pozoru a mozna ani netusime (pole kolem nas jsou sama modifikace, co ja vim, tak kolem toho bylo tady halo..), Vikule sem na kukurici rozhodne nepujde 😀.

xmalij
5. nov 2012

@datela Je to vysilujici, ja verim,kor kdyz to trva tak dlouho ☹. Ale kdyz je sebemensi zlepseni videt, hned je to motivace jak hrom!
U nas ackoliv tomu neverim a cekam kazdym dnem co si pani zima vymysli s AE, tak dobry, V je cista od cervna, jen jednou se zhorsila, to mela naznak infekce mocovych cest, ale zalecili jsme to a parada! A to ji uz vsechno, varime zdrave, ale zadny extra nahrady jako driv nevymyslim....pije porad Oatmilk, bez toho nemuzeme ani vyjet pres noc, potrebujeme cisternu k baraku 🙂. Denne se koupe, uziva si to neskutecne a ani na to najednou tepla voda nema vliv.
Uvidime co posledni zuby a bezny nemoce v kombinaci se zimou..dala jsem kosem puncoskam, mam nakoupeny leginky.

luthien.k
5. nov 2012

@xmalij no vidíš, já už vlastně ani nepeču vůbec, prostě jsme si na to odvykli a ani nám to nechybí, manžel zobe ořechy, když ho honí mlsná, já sušené ovoce nebo kousek vysokoprocentní čokolády 🙂 Taky snídáme často kaše s ovocem (čerstvým i sušeným, se semínky, s kokosákem...), což taky zahání chuť na sladké. Samozřejmě když jsme někde na návštěvě atd., tak si taky dáme, ale doma máme pro strýčka příhodu akorát pár Bebe sušenek pro návštěvy ke kafi 🙂

ficekova
5. nov 2012

V patek jsem si volala na vysledky krve a Sarinka ma IgE 95, opet! A vsechno je negativni, opet. Takze z ceho se nam osypala? Zjistila jsem, ze ze sojove smetany to nebylo. Babicka ji dala kousek chleba s Creme Bounjour (nebo tak nejak) - ten kousek byl cely obrovsky platek s tlustou vstvou masla 😨 Chudjatko maly, ona tak strada !!!!!!!! Proto jsem o vikendu prisla na extremni myslenku. Dostane sojovy jogurt a uvidime...a vidime, ze je po 2 jogurtech bez znamek AE. Jeste ji dam 2 dny a pak se mi urcite potvrdi to, ze je to zas ta mrcha mliko!!!! A to bychom mely zacit testovat HA. Jsem si jista, ze koupim celou plechovku, otevru, dam ji 2 davky a pak ji zas vyhodim 😝
Ale aspon jedna dobra zprava - Marecek je uz skoro v pohode. Zustaly mu pouze pigmentove flicky po loziskach. Jeste mu dam par dnu a pak HURAAAAAA na cuketu!

zuzuzuzu7
5. nov 2012

davate detom vigantol? neviem nakolko je clanok pravdivy,ale supnem vam to tu..precitajte! http://www.badatel.sk/kpm/davkujete-deti-vigant...

vrtulka81
5. nov 2012

@datela mě je to jasné 🙂 Já jen jak sme dopadli my,ze začátku to bylo v pohodě,ale ikdyž nevím,malá je olezená pořád,tak těžko říct,jestli to byla koza nebo nebyla 🙂 ale vím jak vám je,já sem kojila do 8 měsíce a nevěděla co jíst,všechno bylo špatně,vysvobození bylo ,až když malá vzala po xtém pokusu nutrilon AC,ještě větší radost,že ho začala pít den před manželovou oslavou narozenin,bože já žrala jak neuvázaná 😅 Držím palce

datela
5. nov 2012

@vrtulka81 Jejda,taky si užíváte☹ Já jsem byla jednu dobu jen na bramborech,brokolici,krutím a králičím mase a jáhlech a Floře.To bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli,ale hlavní je,že se mi jej podařilo vyčistit,bobánek můj maličký.A co takhle holčička může papat a jak je stará?Taky vám moc držím pěsti!!!A jak jste na tom s očkováním?Mě pořád do toho tlačí jak tank ☹

xmalij
5. nov 2012

@zuzuzuzu7 to drsný, ze by vsude nejaka nastraha? Me uz to fakt nebavi, uzivame ho obe, teda krome leta..ted cekam na vysledky krve, jestli uz je to u me OK nebo ne. Jak psala ale jinde luthien.k, tak je od fy Swanson siroka skala doplnku, vcetne D, sem ale nemuzou z USA dovazet, tak jedine zkusit naprimo.

alami
5. nov 2012

Ahojte, prosím, vedeli by ste mi niekto "vysvetliť" poradiť, ako sme na tom s výsledkami z krvi?
Syn je peľový + potravinový alergik (sója + lecitín, mlieko)
pozerám výsledky z odberov z r. 2008, potom 2010, 2011 a posledné sú dnešné
IgG postupne: 3,67;; 6,5 ;; 7,3 ;; 8,48
IgA postupne 0,28 ;; 1,10 ;; 1,09 ;; 1,25
IgM 1,03 ;; 1,3 ;; 1,39 ;; 1,08
IgE 20,975;; 6,63 ;; 2,6 ;; 1,5

Chcela by som vedieť v prvom rade, aké sú tie posledné výsledky, kde už držal poctivo na 100% dietu bez sóje( + sój.lecitínu) a až na malé množstvá bezmliečnu ( momentálne sme už aj na 100% bezmliečnej, ale je to ťažké, keďže syn má aj reflux a tak držíme aj prísnu antirefluxnú dietu) chcela som len vedieť, či tá trocha mlieka, čo mal v zložení potravín mu tam stále "vyskakuje" alebo je to ok, aj ak nebude držať dietu na 100%
MUDr som sa nemala kedy opýtať, lebo ráno ešte nebola v ambulancii, sestrička mi len podala kartu s výsledkami a ja som zvedavá. Tak ak by ste mi niekto vedeli pomôcť,budem vďačná. ďakujem