Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

alena0407
19. okt 2014

Babuľky prosím o akúkoľvek radu moja dcérka má 2a 8 mesiacov a žiaľ asi od mája máme AE prvý raz po návšteve kožnej a jej prípravkou čiže masti nám to ako tak prešlo veľmi som sa tešila,ale žiaľ asi tak v polovici júla zas sme sa dostali do ťažkej fázy aspoň pre mňa keďže v živote som také niečo nevidela a žiaľ drží nás to do teraz zas máme masti novú a aj na premasťovanie máme prípravok čo nám predpísala kožna a aj kúpel sme absolvovali ktorý nám taktiež predpísala kožná už pred tým sme používali a používame prípravky od BIODERMY na AE a nijaka zmena už včera som bola nútená dcérke ručičku jednu obviazať keďže pohľad na ňu je strašný nielenže doškriabané do krvy ale jej to aj napriek lieku čo máme od alergológa a zyrtecu jej to neskutočne praská až do krvi plačká mi,že ju to bolí už ani mastiť sa nechce dať aj holtovú sme už odskúšali a nič kto by vedel nám poradiť ako a čo mám robiť nech ju zbvím tohto trápenia za akúkoľvek odpoveď vopred babuľky moje ďakujem 😢

anetik01
19. okt 2014

@zfidorka dakujem velmi pekne tak skusim tam 🙂

lienka2407
19. okt 2014

@alena0407 a nema uz aj infekciu v ranke? My sme takto skoncili v nemocnici na ATB,mal zlateho staffylokoka pridruzeneho k ekzemu

alena0407
19. okt 2014

@lienka2407 no po pravde neviem ☹ ja som také niečo v živote ako som písala ešte nevidela Bože a to má také malinké ručičky ☹ zajtra idem aj tak do mesta kvôli výsledkom keďže máme diagnózu ktorá je nevyliečiteľná a brali jej tam aj celkový rozbor krvi ak sa nemýlim tak asi sa zastavím znova u kožnej ak nás ovšem vezme keďže ona skôr bere len objednaných .-(

lienka2407
19. okt 2014

@alena0407 urcite chod lebo pri infekciach je to take zle az do krvi :(

alena0407
19. okt 2014

Ďakujem za radu lebo tak sa len divať a čakať na zazrak nedá

anetik01
20. okt 2014

ahojte maminy, nemate niektora skusenost s eliminacnou dietou pri AE u vasich deticiek?? ako ryhclo sa dostavia prve výsledky?? malo by sa to drzat 3 týždne? za aku dobu sa vam zmiernili prejavy AE, zacervenanie koze, svrbenie, ak ste vysadili vsetky alergeny,, neviete z a aku dobu sa dostanu z tela alergény, ked uz ich telo neprijma?? my sme teraz zacali s tou dietou a mala sa stale skriabe aj ked uz alegeny nepapame, je to sice len 3 den(viem ze u kazdeho je to individualne ) ale uz by sa to malo zlepsovat, ci? neviete mi nietkora poradit? dakujem

nika80
20. okt 2014

@anetik01 my sme začali s dietou asi koncom januára alebo začiatkom februára 2013 a výsledok sa dostavil po cca 2 týždňoch. Samozrejme, že sme pokračovali asi do apríla alebo mája a dnes po ekzéme nie sú žiadne stopy. Len keď je chorá alebo zje niečo, čo jej nerobí dobre.

anetik01
20. okt 2014

@nika80 tak to je skvele, dakujem za odpoved,,, takze mam nadej ze ta dieta zabera,,, dufam ze aj u nas bude,,, a skriabalo sa vase babo aj ked uz alergeny nepapalo? lebo som zmetena,, ze ci nie je zase na nieco ine alergicka, ked sa mi skriabe, ... ked alergeny sme vylucili,,, ci to trva kym to z tela vyprchaaa,,,

nika80
20. okt 2014

@anetik01 škriabala sa, ale to sme jej dávali bavlnené rukavice a aj sme ju premasťovali. Aj teraz sa zvykne škriabať, tak jej to hneď natriem modrou indulonou a je v pohode. Teraz už sem tam aj zhreší, že si dá čokoládu alebo kravské mlieko a s kožou jej to nič nespraví (klop klop). Len teraz jej už nemôžeme dávať čokoládu, kravské mlieko lebbo jej pred 5 mesiacmi zistili reflux, tak musíme dodržiavať prísnu diétu.

anetik01
20. okt 2014

@nika80 este buem otravna ako mozem? zistili ste dietou alergiu na nejaku potravinu? potom ste vsetky vylucene postupne zavadzali a teraz ich normalne papa? nasli ste ten alrgen a ako? sa hend zacala vyhadzovat po spapani,,, aby som vedela ako posupovat, nechcem nic pokazit ak to ma zabrat a pomoct nam,,dakujem

anetik01
20. okt 2014

@nika80 aha takze cokolada a kravske mlieko?

nika80
20. okt 2014

@anetik01 keď mám pravdu povedať, tak sme ani neprišli na potravinu, ktorá jej vadila. Vysadili sme všetky alergény čo boli spomínané v eliminačnej diéte a keď sa jej vyčistila koža, tak sme naspäť zavádzali potraviny a koža sa jej už nezhoršila. Jedine keď zje veľa sladkého, tak sa jej začnú robiť červené fľaky a škriabe sa. Potom sme ešte zistili, že má alergiu na citróny, raz som jej dala do čaju šťavu z citróna, keď bola chorá a ráno už mala vysypané líca. Ale od tej diéty nám nechce vôbec jesť ovocie a zeleninu v surovom stave, varenú zje sem tam mrkvu, brokolicu, zemiaky. Z ostatného jej je navracanie. Dnes som jej dala len oblízať broskyňu z kompótu a už ju nadrapovalo. Diéta jej pomohla s ekzémom, ale odvtedy je problém do nej dostať niektoré jedlá.
Tento týždeň ideme na krv, aby jej z nej spravili testy na potravinové alergény, tak som zvedavá, ako to dopadne. Lebo už 2x jej takto robili testy a vždy vyšli negatívne.

meg_junova
20. okt 2014

Odporucam Dr.Sirolovu,Modra a odporucam alternativnu medicku v Pezinku,pani Editku.My sme tu na wiki MK odfoteni pod kategoriou Ekzem-clanok Atopicky ekzem a preskakali sme kadejake liecby a nic,az na spominane posledne dve osobky,tie nas z toho vysekali..Kontakty v pripade zaujmu len cez sp.Krasny vecer🙂

anetik01
20. okt 2014

@nika80 fiha,, takze z kaluze do blata ?🙂 ale lepsie ako ekzem,,, my sa trapime od 3 mesiaca, teraz mame 18 mes, a ako som prestala v 9 mes, kojit, tak je to katastrofa,, ta dieta je dost narocna, neviem co jej mam varit,, len strukoviny, pohanku, ryzu a zemiaky? mala vam neschudla pri diete? moja je stale hladna chodi mama ham ham, a neviem co jej dat,,, citam rozne recepty, musim nakupit tie suroviny specialne a naucit sa z nich varit,,, ale hlavne aby to zabralo,,, ja viem ze mame alergiu na vajce, lebo z neho dostala sok, a aj ked som jej potrela ruku tak sa vyhadzala do minuty, ale uz som myslela, ze bude dobre, ale stale nie je koniec,,, asi je alergicka este na nieco, som zvedava co to bude,,, a kde ste mali ekzemik? vlastne dietatko nema ani AE ale potravinou alegiu vsak?? vyluci alergen a je zdrave,,, ci kozu mate stale suhu a musite premastovat?

nika80
20. okt 2014

@anetik01 teraz ju už len po sprchovaní premastíme, sprchujem ju tak 2x týždenne (samozrejme šušku aj riťku každý deň), inak má kožu celkom fajn. Myslím, že ani neschudla, lebo z tých potravín sa dá vyžiť 🙂
Dcéra mala ekzém najmä na rukách a nohách, sem tam na trupe a v zime aj na líčkach.

el6
20. okt 2014

ahojte, tiez neviem, ci to tu uz niekto pisal... nam pomohlo excipial kids...nema konzervanty a pod. aj preto ho ale treba rychlo spotrebovat...

anetik01
20. okt 2014

my mame tiez ruky aj nohy najviac, ja som ju kazdy den kupavala ale voda jej zle robila tak teraz len každy treti den osprchovat ale ja ked ju namastim tak mi scervenie a svrbi ju to, cim premastujete?

urma
22. okt 2014

Prave zistujem, ze v Rame clasik je suseny cmar 🙄. A ja uz tyzden uspesne tlacim rozky s ramou a zijem v tom, aku prisnu dietu bez BKM drzim. Ach jaj, este ze som citala zlozenie este v obchode! Clovek aby cital kolom dokola celu krabicku 😝 !
Btw. grahamove rozky su OK? Chleba? Ci treba prejst na baleny, aby bol clovek na 100 pro isty?
Moj "pacient" je len kojeny.
Dakujeem za reakcie!

jskuro
5. nov 2014

Mojim znamym velmi pomohla norska prirodna mast tyroler natursalve a da sa kupit aj na slovensku na www.prirodnekremy.eu

bibistec
13. nov 2014

u nas ked sme boli s malou prvy krat na koznom lekarka nas rovno poslala na gastro. Jedine dieta. Dcerka mala mokvajuce rany no katastrofa...a jedine tou dietou uz rok nemame ziadny ekzem akoze uplne nic. Jedina potvrdena alergia je kravske mlieko ale plati to na akekolvek mlieko a potom jej vadi ryza a kukurica ale to nemam potvrdene to len vidim na ekzeme. A podla toho co zje vidim reakciu cize uz vieme comu sa vyhybat. Cize ziadne zazracne masticky ale dieta.

maca283
13. nov 2014

@anetik01 Neskusala ste vyrobky z mrtveho mora ako je san Aktiv kupel a aj krem Pozrite si to www.just.sk

elihu
14. nov 2014

Je to jednoduché - jedzte kurkumu - 1.č.l. v troche mlieka s grankom - 3x denne aspoň 3dni - zaručene vysuší rany impetiga, do 5 dní je dieťa fit. S antibiotikami, či mastičkami liečba trvá 10-15 dní.

Tiež odporúčam pri atopických ekzémoch aspoň raz denne dlhodobo - mesiac. Možno zmiešať pol lyžičky kurkumy s troškou čierneho korenia s olejom na lyžičke(napr.ľanový). Tiež to funguje ako prevencia keď víria okolo virózy a bacily!

Kurkuma je super: čítajte: http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vy...

🙂

lubica1979
27. nov 2014

@xkittikex Prosím Vás, môžem vedieť či to malému zmizlo a čo Vám pomohlo. Ďakujem

xkittikex
28. nov 2014

@lubica1979 ano zmizlo mu to chvála Bohu,ja som ho kojila do 1roka a ked som uz prestala,tak som na to prisla,ze malemu nerobilo dobre kakao..ja som pocas dojcenia totiz zjedla cokoladu a jemu to vadilo..jak som prestala kojit(akurat bola Velka noc) od deda dostal cokoladku a este mu to zhorsilo,tak som na to prisla ze mu vadi asi kakao,vtedy som pouzivala krem od ADermy Exomegu to ukludnil mu tvaricku a este som davala Fenistil kvapky aby mu to nesvrbelo..vsetko som vynechala co obsahoval kakao a pekne mu to zmizol...teraz ma 19mesiacov a moze papat uz aj cokoladu,nevadi mu ani to 🙂 ale stale chodime k imunologovi,lebo na kakao sice neni alergicky ale na pliesen a na roztoce ano ☹

lubica1979
28. nov 2014

@xkittikex Ďakujem pekne, tak to som rada, že to malému zmizlo. Malá má tiež takéto fliačky na líčkach. Som si najprv myslela, že je to z cumlíka ale ten sme vymenili a nemizne to. Teraz nám pocit, že to bude s pomarančov. uvidíme či to zmizne.

katee18
29. nov 2014

Prosím vás, skúšali ste niektorá múdru hubu? Že by mala parazitovať na ekzéme a potom vlastne uschne.

demo
29. nov 2014

@katee18 múdra huba parazituje na plesniach, to znamená, že môže vyriešiť možno kožnú mykozu (ktorá je.Samozrejme častou komplikaciou ekzemu). Ale ekzem ako taký nevyrieši. Ten vyrieši hlavne dieta a správna lokalna starostlivosť. A vôbec, existujú nejaké klinické štúdie potvrdzujuce účinnosť a neskodnosť takéhoto použitia huby?

kunaka
2. dec 2014

pripajam sa k mamickam, kt. dieta ma atopicky ekzem. dnes nam ho dg. -tikovali...

beruska141
2. dec 2014

zienky, ja to darmo hladam, neviem to najst, co tu pisete o tom HOLTOVOM KREME? to su kortikoidy? vsak ja s tym maleho vela natieram, tak som zhrozena....
a aky praci prasok mate? mne kozna odporucila praci prasok Lanzu, zenajmenej alergenov, ze tekute absolutne ziadne, ze najlepsi je podla vyskumov ta lanza, ale zvazujem, ci neskusim iny prach na pranie... poradte
inak nam pomaha kazdovecerny kupel v ovsenych vlockach a solamile, malemu to tak vysusi exem, a potom ho obyc. indulonou natriem a pomaly pomalinky sa to zlepsuje, ale chcem vyskusat aj tu sol z DM, ako sa presne vola? dakujem....