Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

stipa
12. jún 2011

@alami díky za info ohledně receptu 😉

lelask
12. jún 2011

@luthien.k ano natrela som jej to gencianou lebo ako si niekde skrabala tie pupiaky ta pod chrastickou som nasla hnis,ked som jej to stisla dal sa vytlacit tak som jej to natrela vsetko.

Tak pockam dva tyzdne a skusim ho nasadit znova. Chcela som teraz testovat ovocie ale radsej pockam aj s tym.

nesetrilek
12. jún 2011

Ahoj holky, jsem tu na skok po hodne hodne dlouhe dobe. Chtela bych podat hlaseni o tom, jak se stojime s AE 😉 . Jenikovi se AE zklidnil az po te, co jsem situaci zacala resit s homeopatkou. Prilis jsem homeopatii neverila a moc nadeje jsem do ni ani nevkladala, vlastne jsem puvodne ani do homeo nechtela jit. Ale po tom, co mel J. velkou strevni chripku se ctyricitkama, ktere ne ane klesnout, jsem na radu kamaradky situaci konzultovala pres telefon s homeopatkou a jeji rady pomohly nejen na horecku a prujem, ale mely i markantni vliv na vysev ekzemu. Takze po teto konzultaci jsem se k ni objednala a od ted nedam na homeo dopustit. Jenik se jeste se trochu "cisti", obcas je mirny vysev drobne cervene krupice pod krkem, ale je to snesitelne. Tim tady nechci homeopatii nikomu vnucovat, jen pisu nasi zkusenost 🙂 . Co se tyka jidla, tak ted uz jsem presvedcena, ze u nas to vsechno nesouviselo s jidlem, ale spis s psychikou. Ja sama jsem do nedavna byla dost psychicky nevyrovnana, v tom homeopatka pomohla velmi i mne, abych se konecne srovnala. Ale i presto jsem co se tyka jidla jeste opatrna. BKM uz jime, ale neprehanime to. A pomalu ale jiste zavadime i dalsi potencialni alergeny 😉. Uvidime, jak bude, az polezou dalsi zuby. Je fakt, ze ted konecne po hoooodne dlouhe dobe mame od zubu klid, ale asi ne na dlouho, zubarka slibovala, ze petky polezou coby dup 😒 .
Mejte se vsechny fajn a hlavne at mate deticky co nejvice stabilizovane! 😉

luthien.k
13. jún 2011

@lelask, ten hnis mě teda celkem znepokojuje, vy jste měli před nedávnem infikovaný ekzém, jestli se dobře pamatuju, že? Tak si na to dávejte velký pozor i teď a v případě, že se to nebude lepšit a spíš naopak, tak je na místě návštěva kožního lékaře!

luthien.k
13. jún 2011

@nesetrilek, ahoj, to je dobře, že máte ekzém v klidu, nejsi první, od koho slyším, že se dítěti srovnal ekzém poté, co se srovnala maminka po psychiské stránce 🙂 Ať už je to tak či přímo homeopatií, je to bezva 🙂
P.S.: Hodně štěstí u těch pětek, u nás mají zatím největší vliv ze všech zubů 😒

martinka1981
13. jún 2011

@luthien.k ahoj,už maš pristup k PC 😉 ?
Vieš čo mi vrta v hlave? Ked sme sa "preliečili" kortik.+ATB na infik.exem a mala terbars potom dostavala len AC mlieko a exem stale pretrvava. Z potravy ju "nema" čo draždiť tak asi to bude niečo ine? Ja som fakt z toho všetkeho jelen. Ale da sa povedať že som už s tym zmierena že mame exem. Už len nech je lepšie. Inak Vikuš sa prerezava PRVY zubok 😝 Skušame aj ovsene vločky v cukine 😀 naramne jej to chuti,jej teda zatial všetko. Věrka pisala že ked jej to chuti je to dobre znamenie že deti vedia čo je pre ne dobre. Lebo exem sa nam rozširuje,vlastne aj po tych kortik.som sa jej pytala ako dalej s prikrmami ,že mam davať. tak davam 😉
Juuj mala by som zavolať aj ja tomu homeopatovi konečne 😝

luthien.k
13. jún 2011

@martinka1981, to by Ti nejlíp vysvětlila Věra, já myslím, že je to buď tím, (jak Věra vždy vysvětlovala), že se toxiny nahromaděné pod kůží díky působení kortikosteroidu vyderou na povrch nebo že působí ještě jiný spouštěč ekzému nebo obojí... Kombinace první zoubek (gratuluju 🙂) a čištění těla od působení kortikoidů by na to celkem sedělo.

lelask
13. jún 2011

@luthien.k boli sme dnes u koznej. Dala nam Fucidin mast, poznas to?
Vcera som ju okupala v mlieku s olejom a velmi dobre nam to spravilo,vecer som ju uz potom nenatrela a vydrzala krasne do rana bez skrabania. Bola uz sice vysusena ale nejak ju to nedrazdilo.
A dozvedela som sa, ze vra to este nieje atopicky exem. Neviem teda aky je v tom rozdiel ale tesi ma to. Je pravda, ze ina dr. nam povedala, ze to je. Tak budem verit tej starej tete s dlhsou praxou 😅
A vraj to moze byt z probiotik. Vitamin C nam nerobil dobre ani v Cebione a aj ja musim s C opatrne.

Odporucila nam kupele do Travnice, pozna to niekto??

lelask
13. jún 2011

nasla som si aj odpoved 🙂 od kam.zyk
Fucidin je jen antimykotikum, ne ATB. Lepší než Fucidin je genciána- když jsou menší plochy, na rozsáhlé plochy to není- na to je právě např.Ambiderman nebo jiný základ+ Fucidin (jestli máš doma Fucidin, udělej to, že ho smícháš s Biodermou PP a naneseš 2x denně na postiženou kůži.
ale v lekarni mi povedali ,ze je to ATB .

luthien.k
13. jún 2011

@lelask, stačí si přečíst příbalový leták a budeš vědět na 100%, co máš doma 🙂 Nebo jsi to dostala s něčím smíchané? On totiž existuje Fucidin, Fucidin H, Fungicidin... Každý z nich je jiný, takže to chce vědět přesně, o který jde.

Jinak já bych tak optimistická jako paní doktorka nebyla, trápíte se tu s tím už dost dlouhou dobu na to, aby se dalo s velkou pravděpodobností říct, že o AE jde - nicméně - diagnózu nechám na lékařích 🙂

P.S.: Jak to myslíš koupel mléko s olejem, jaké mléko...?

lelask
13. jún 2011

je to len Fucidin ( Natrii fusidas)
Obycane mlieko a obycajny olej.Vraj su to Sofiine kupele ci tak nejako.Nepamatam si presne meno.
Do kupela 2dc mlieka + od oka olej - aby to nebolo moc olejove a nevysmyklo sa babo z ruky.

lucinenka001
13. jún 2011

Kočky ahojte.

Viete mi prosim Vas poradit ako je to u atopika s VANILKOU? Mozme? Konretne sa mi jedna o ZVOLENSKY JOGURT S vanilkou. Dakujem

lelask
13. jún 2011

@lucinenka001 tak nam vanilka vadi

lucinenka001
13. jún 2011

@lelask
ahoj. a akou formou ste ju testovali prosim ta?

lelask
13. jún 2011

@lucinenka001 tak ye som jej dala pribinacik a exem sa zhorsil a potom som jej dala sunarka keksy a tam tiez bolo nieco z vanilky a tiez sa jej zhorsil. Ja som na to prisla takto nahodou.

lucinenka001
13. jún 2011

takze roznymi jedlami ☹. no nas drobec uz papal aj Pribinacik, ale ten sme uz uplne vysadili aj preto, ze je tam tvaroh, Sunarku keksy este nepapal. Len som chcela na zmenu nieco mu dat papat, tak musim to vyskusit. Uvidime. Vy ci sladke papate? Ci len jogurty?

nesetrilek
13. jún 2011

@luthien.k u nás to bylo právě jinak, nejdřív se srovnal ekzém a pak až moje psychika, ale ta určitě má také svůj velký podíl 😉
Z těch pětek mám taky fakt obavu 😒

amalka1974
14. jún 2011

ahojte, rada by som sa zapojila do tejto diskusie. je pravda, ze kazde dieta potrebuje individualny pristup k AE, chcela by som vam napisat, co pomohlo nam.
LINOLA.
Jednak Linola Fett Oilbath do kupela, krasne vycistilo pokozku!! A dvakrat denne som malu natierala Linola kremom. Nie som z ich spolocnosti aby som im robila reklamu 🙂 Som sukromna osoba.
Od koznej doktorky predpisany Locoid vyrazne pomohol na zaciatku kym sa upravil stav... Fucidin sme mali davat na tvar (Locoid sa vraj na tvar davat nema) - nepomohol vobec, dokonca ichtyolova mast (zarabana v lekarni do mastneho kremu) stav zhorsila... tak som si pomohla Locoidom a teraz uz len ta Linola olej a Linola krem.
Prajem vam vsetkym vela trpezlivosti a stale lepsie vysledky!!

amalka1974
14. jún 2011

@anet1811 Dobry den Anet1811, pisali ste v marci a uz je jun, ale chcela by som vam povedat, co pomohlo nasej malej. Linola Fett Oilbath emolient do kupela, a Linola krem dvakrat denne. Zelam vela trpezlivosti a skore dobre vysledky.

janka_pn
14. jún 2011

moja mala ma diagnostikovany ekzem asi od roka. poskusali sme rozne kremy a aj domace recepty, ale v podstate nic nepomahalo. neprisli sme zatial presne na alergen, ktory jej to sposobuje, ale potesitelne je to, ze bude mat coskoro 3 roky a cerven aj vyrazky pomaly ale isto miznu a je velka sanca, ze do troch rokov vymiznu uplne 🙂 pevne v to dufam. takze vsetky maminky a malinkymi babatkami s ekzemom, je fakt realna sanca, ze sa to krasne same od seba zlepsi 😵

martinka1981
14. jún 2011

@janka_pn prajem vam ale aj nam 😉 a všetkym detičkam aby to tak bolo 😵 Ja tomu tiež verim,to mi dodava novu silu. A hlavne sa stym neako zmieriť že už AE mame a nič s tym nenarobime 😝

barcaldine
15. jún 2011

Ahoj dievcata, precitam vasu diskusiu ale chcem sa poradit a opytat skusenejsich na vas nazor. Asi pred dvoma tyzdnami sa malemu urobili vyrazky na nohe, najskor len zopar, trosdka vymizli a potom sa mu to vratilo a odvtedy sa mu to zhorsuje. Boli sme u detskej, povedala ze je to alergia a ze je mozne ze sa to trozvinie do AE. Nemame s tym vobec ziadne skusenosti, mazem Sudocremom a kremom s konope na exemy, davam Zyrtec. Zatial liecime takto tri dni, ale nebadam ziadne zlepsenie. Za ako dlho by sa malo ukazat ze je nejaky pokrok? Vyrazky sa mu rozsiruju na cele telo, teda hlavne to ma na tej nozicke z ktorej pripajam foto. Ale po jednej sa mu to robi na druhej nohe tiez a aj na ruckach. Nie su to loziska, skor po jednom pupaku a pridavaju sa dalsie. Mam podozrenie na jahody, dali sme mu ochutnat priblizne tie tri tyzdne dozadu, odvtedy ich pa zjedol, ale poskledny tyzden jahody uz nemal. Este sme skusili aj ceresne tak neviem co z toho to moze byt. Inak doteraz nemal s nicim problem, ani leppok ani bielka...proste doteraz strava v pohode. Tak prosim o nazor ci to je nejaka forma AE a ci liecba je dostatocna. Mame aj kortikoidovu mast ale nechcem ju este pouzit. Tato nozicka je na tom najhorsie. Dakujem vam.

barcaldine
15. jún 2011

@nesetrilek prosim ta ake homeopatika mate? Kludne do ip. Skusili by sme to, dakujem.

nesetrilek
15. jún 2011

@barcaldine odpoved mas v IP 🙂
pro ostatni: neni to zas az tak jednoduche, s homeo neni radno si zahravat a "ordinovat" sama, chce to zkuseneho homeopata a rika se, ze nejlepe zenskou, chlapi na to pry nemivaji moc cit 😉

renatka100
15. jún 2011

@barcaldine je v tych vyrazkach akoby voda? Alebo su to len flaky bez mokvania a naznaku tekutiny vo vnutri? Nemas naovy praci prasok, alebo avivaz? Ja by som to typovala na tie jahody. Nedávaj kortikoidnu mast, ak to len co i trosku pojde, nesmie si to skrabat. Pockaj tak tyzden a uvidis ci sa to zlepsi. Ak je to alergia, malo by to ustupit. Popri tom nedavaj ziadne ine ovocie ani zeleninu. Mam s tym dost velke skusenosti, mala som cely zivot ekzem, manzel ma AE a dcerka tiez, ale na to to nevyzera nastastie.

renatka100
15. jún 2011

@nesetrilek suhlasim, ja som si sama naordinovala podla knizky homeopatie a vyrazil mi strasny herpes, ale ekzem ustupil 😀

barcaldine
15. jún 2011

@renatka100 dakujem za nazor. Vyrazky su bez tekutinky. Je mozne ze to zacalo aj tak ze som mu prestala prat v Lovele a skusila som mu vyprat veci v obycajnom prasku (teda Lanza konkretne) Mozno je to viac faktorov naraz, jahody, prasok...on ma tu kozicku troska citlivejsiu, staci ze ho silnejsie chytim a hned je cerveny. Napadlo ma este, kupeme ho kazdy den ( co som teraz nasla ze to nie je dobre) ja teda by som nemusela ale manzel je na to taky nejaky haklivy ze ho treba kupat. Tak skusime este aj to obmedzit, aspon vysadit mydlo. Skusim teda vysadit aj to ovocie a zeleninku predpokladam ze mas na mysli surovu? Varit mozem normalne dalej to co doteraz?
Praveze si to vobec neskrabe nastastie, vobec ho to nezaujima 🙂 Tak tiez verim ze je to nejaka alergia a ustupi to. Dakujem este raz potesilo ma to 😉

renatka100
15. jún 2011

@barcaldine vzdy pri tom byva viac faktorov, poznam to, je to ako na potvoru ☹ . Kupat ho treba urcite kazdy den, to ti povedia vsetci kozni a alergologovia, vonku je mnozstvo pelu a kedecoho, preto treba dieta s ekzemom casto kupat a aj mu umyvat vlasy. Treba ale dosledne dieta po kupeli mazat, alebo pouzivat olej do kupela )odporucam Vitella - su tam iba prirodne oleje). Nepouzivaj urcite korenovu zeleninu - hlavne petrzlen, ani vnat, celer - su to velke alergeny. Ja by som to vyskusala tyzden bez ovocia, zatial a uvidis ci to prejde. Ak to aj potom bude mat, tak to nie je z jedla. drzim palce

nesetrilek
15. jún 2011

@renatka100 no, to nevim, jestli je zrovna vyhra, ale chapu, ze to cloveku obcas neda a pokusneho kralika ze sebe udela 😀 Ale s temi detmi je rozhodne potreba jednat opatrneji 😉

barcaldine
15. jún 2011

To je pravda, ked sme vonku a hra sa v piesku alebo beha v trave nedalo nam to nekupat ho a este k tomu vodu miluje 😀 Mazeme teraz dost poctivo, uvidim ted,a asi tak na buduci tyzden by sa mohlo ukazat ci to pomaha. Ok, zeleninu vysadime. Este raz vdaka za rady. Pekny vecer prajem 😉