Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tunylyk
8. feb 2011

@blandik skusim sa na to pozriet,inak ked mi teraz boli obaja chori,dostavali aj probiotika,starsi hlavne kvoli atb,malemu mi imunologicka odporucila davat mesiac,potom pauza a znova,vraj aj to je dobre,teraz ma to napadlo 😉

samsa
8. feb 2011

@blandik děkuju moc. 🙂 No, po tom Sunaru jsem nezaznamenala na kůži nic, ale po té viróze (prodělané před 3 týdny) měla řidší stolice cca 4x denně přičítala jsem to právě té viróze. Teď už ale kaká normálně, 2x denně tuhé.
prosím a poradila bys mi, čím mazat, mám doma excipial a lipobazi, teď mažu tím excipialem. Mám zkusit nahradit Sunar třeba Nutrilon allergy care?

blandik
8. feb 2011

@tunylyk - to mě překvapuje s těmi probiotiky, že dělat pauzu a jaká probiotika ti předepsala, resp. jaká jste dávali?

tunylyk
8. feb 2011

este ma napadlo,urcite nam nerobi dobre voda,tak kupeme max 2x v tyzdni aj to len taka bleskovka,ked mame zapal,tak mu dam do vodicky taky fialovy prasok,potom to nahnedo farbi,no nenapadne ma nazov 😝

tunylyk
8. feb 2011

@blandik biogaja kvapky

blandik
8. feb 2011

@samsa - takže malá má ten "ekzém" cca 3 týdny a už ustupuje. Víš, mě to pořád příjde, že pokud malá nemá nějaký problém, že se škrábe a navíc, že to něco ustpuje, mizí to samo...tak bych asi i nechala ten sunar a nedělala zatím žádné bezmléčné diety - víš, kdyby se ji to objevilo po té viroze a bylo pořád stejné, tak bych zvážila vyloučení BKM. Malá už má rok, takže bkm ve stravě, pokud ji nevadí, není problém a pak nevadí, že dáváš sunar - tím pádem nepotřebuješ dávat štěpené mlíčko...Já bych to zatím asi jen sledovala, jestli se to lepší stále, moc bych nekoupala, pokud to malý vydrží - tak klidně i 1x týdně a nedávala žádné nové potraviny. Lipobáze i Excipial jsou dobré krémy pro suchou ekzematickou kůži - můžeš vyzkoušet mazat kousek tím, kousek tím - jestli jsi ještě neco nemazala, tak opatrně vyzkoušet, na malém kousku... a pokud by to do těch 6ti týdnů po objevení nezmizelo, a pokud by došlo ke zhoršení, pak bych asi zvážila vysazení BKM.

Omlouvám se, asi jsi to už někde dříve psala, jí malá už mléčné produkty? A od kdy?

blandik
8. feb 2011

@tunylyk - dáváme stejné kapky od 4M bez pauzy, neslyšela jsem o tom, že by bylo dobré dělat pauzy..dávala bych je bez přestávky.

blandik
8. feb 2011

@tunylyk - voda ekzém vždy zhoršuje, ekzém zčervená...ten fialový prášek - napadá mě jen gencianová viole't, ale to je voda...

beruska2x
8. feb 2011

@tunylyk
@blandik prasek je hypermangan 😉 - teda spis krystalky..

blandik
8. feb 2011

@beruska2x 😵

tunylyk
8. feb 2011

@blandik no ten prasok som riedila vo vode,manzel vravi,ze hypermangan,to je asi na dezinfekciu,tie kvapky si pisem,navstivim lekaren,lebo uz nemam 😉

blandik
8. feb 2011

@tunylyk - je to dezinfekce. Tyhle kapky jsou hodně levné v Polsku - cca 37 zl, jestli to máte blízko.

tunylyk
8. feb 2011

@blandik vdaka za tip 😉 znami tam casto chodia,poprosim o donasku

samsa
9. feb 2011

@blandik moc moc děkuju. Ten ekzem má něco přes dva týdny, vyrazilo se to necelý týden po té viróze. Dnes to má tak, že nožičky jsou v pořádku, bříško pořád stejné, na pusince už to taky nemá. Tak snad to tedy zmizí. Malá mléčné produkty jí, začala jsem s jogurtem v 9. měsících, ale moc tomu nedá, jogurtu pár lžiček a ošklíbá se, pribiňáky apod. zatím nedávám, mažu pečivo ramou a máslem nebo žervé, to jí. Sunar co jsem jí dávala, pila ochotně. Ale na jednu věc jsem si vzpomněla, včera jsem se ptala mámy, údajně já jako dítě jsem nesnášela Sunar, měla jsem po něm prý strašný průjem a skončila jsem v nemocnici. nikdy jsem teda neměla alergii, ekzém nebo tak něco, jen mi dělal prý problém ten Sunar. Jen co mě štve, pokud se jí to bude vyrážet v takové míře po nemocech, nevím, co budeme dělat, prostě těm virům se nevyhneme, to bychom museli jen sedět doma a nikam nechodit, což nejde.

angela3
9. feb 2011

ahojte baby, chcu se taky optat: muj klučik má taky ty fleky na líčkách co tady byly ty fotky kožařka dala hydrokortizon mam ho s tim mazat klukovi sou 4 měsíce jen kojený co mam dělat beruško2x ty děláš ve zdravotnictví koukám že víš hodně taky ja myslela že hypermangan je krém

angela3
9. feb 2011

jo a ta lipobaze jak tady radite tak tu mi vymlouvalo hodně mamin že pry se po ni zhoršuje kůžička miminka a taky že jo, muj maly se po ni vyhazel komplet v 2 měsících když měl ještě kůži úplně krásnou JE TO HNUS A POTVRDI VAM TO HODNĚ MAMIN

xkacatkox
9. feb 2011

@luthien.k díky, tak najedu na tu HA stravu, dneska malilinkaté zlepšené otoku očí po ránu, ale k obědu už zase stejné, stím hovězím, jste mě překvapily, tak bych ho ais neměla dávat, i když mi ho jíme už dlouho, a nikdy nebyl takto olezlý, koupila jsme jariše na oplach a čím mu to mám mazat když je libobase jen na promasaní, mám doma excipial ten krém, biodermi a exc.lipolotio mu absolutně nesedli, pak tu mám locoid co nám kdysy vnutila mudra, ale ten se ne obličej stejně nesmí, co telecí maso???je lepší než hovězí pro alergika, jako nám ta BKM nevyšla nijak hrozně, to číslo už si nepamatuji (asi 4, ale kecala bych),dělala nám pouze ty kožní testy stím, že ty krevní kompl.až na podzim, a prý mám pozorovat, tato rada se mi zdá fakt ohromná pokud je dítě věčně olezlé co tam vypozoruji, při rapidním zhoršení určitě jo, ale jinak,prosím tě a jaký čaj je vhodná pro alergiky (heřmánek mu dala kdysy moja mamka a celý ho vyblil, a on se asi stejně nemůže,že?)

xkacatkox
9. feb 2011

@blandik jaká probiotika jsou vhodná pro prcka, se kterými jste spokojení?já už bohužel nekojím, Máťa se odstavil sám a po měsíci přesvědčování jsme to vzdala, ale rok a měsíc jsem kojila, moje Mudra mylsím dětský na mě kouká jak na blázne, že by měl brát probiotika, ale prý věř a víra tvá tě uzdraví, tak musím Matýskovi vytelit, že má věřit 😀

luthien.k
9. feb 2011

@xkacatkox, hovězí nebo telecí - s ohledem na alergenicitu je to jedno, telecí je stravitelnější, takže dětem obecně spíš telecí.
Hodnota výsledku alergotestů nevypovídá nic o závažnosti případné reakce, ale kožní testy bych brala jako hooodně nesměrodatné, ono i s krevními to není zdaleka 100%, jak jsem tu už mockrát psala.
Čaj - pouze a jedině slabý rooibos.
Probiotika - u vás už bych dala Infants Dophilus plus. Probiotika nejsou vůbec o otázce víry 😉, u atopiků jsou naprostou nutností, protože pomáhají nastolovat správné prostředí ve střevech. Střeva jsou (nejen) bránou potravinových alergenů dál do těla (někdy i jen probiotika hooodně pomůžou stavu AE), díky tomu správnému osídlení celou škálou "přátelských bakterií" mají i další přínosy pro člověka, zkrátka tvoří důležitou součást imunity, vytvářejí se zde pomocí nich některé vitamíny atd. Takže jestli nezná doktorka jejich přínos, měla by vrátit diplom 😅

luthien.k
9. feb 2011

@angela3, lipobase, stejně jako ostatní kosmetika, musí být u dítěte nejdřív otestována na snášenlivost, tj. namazat jen na kousek zdravé kůže a to po tři dny a sledovat, zda se nedostaví reakce. Je hrubou chybou namazat ihned celé dítě novým přípravkem (neříkám, že jsi to udělala, to samozřejmě nevím, ale píšu to jako varování, aby to někdo neudělal s jakýmkoli "novým krémem").
Fleky na tvářích mohou mít řadu příčin, chtělo by to fotky. Na hormonální mast je opravdu dost času!!!

zuzik28
9. feb 2011

Holky, je pravda, že pokud už dítě má zavedeno mléko a mléčné výrobky, je zbytečné podávat HA mléko (u nás Sunar Nutra Defense HA3)? Prý v tom případě stačí normální mléko...někde jsem to vyčetla...

luthien.k
9. feb 2011

@samsa, s těmi žervé počkej do roka, ono to obsahuje hodně bílkoviny, těžko se to dětem trávi, navíc hodně fosforu, to zatěžuje ledviny... Není kam spěchat.
Kortikoidy nedávat! Samo to mizí, jen to nejspíš chce čas a vhodné mazání. Spíš si myslím, že to chce víc hydratace, než mastného, který ten Expicial máš? Jestli U Hydrolotio, tak v pořádku. Ale klidně to vyzkoušej, jak píše @blandik, kousek to, kousek ono a uvidíš, co bude lepší.

luthien.k
9. feb 2011

@zuzik28, je to tak, se zavedením mléčných výrobků nemá HA mléko žádný smysl.

zuzik28
9. feb 2011

@luthien.k Díky za radu...my už mléčné výrobky jíme...žádná reakce...takže už to HA mlíko nebudu kupovat...Noo, aspoň ušetříme 😅 🙂 Ikdyž ono už je to skoro jedno v té částce za ty krémy...

luthien.k
9. feb 2011

@tunylyk, při dietě bez BKM při kojení doplňovat vápník: pít Reis drink extra calcium z DM drogerie, nalačno brát Biomin H jeden sáček (pak hodinu nejíst, nepít, kvůli vstřebatelnosti), ideálně střídat (když nejsou jiný potravinová omezení) s přípravkem Caltrate plus (taktéž nalačno).
Přírodní zdroje vápníku zde:

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kam-zyk/clan...

blandik
9. feb 2011

@samsa - dětem se imunita vytváří postupně, dozrává...Víš, pořád tak dumám, jestli by jste neměly zajít na kožní - jen pro vyloučení jiné příčiny toho výsevu...případnou kortikoidní mastičku můžeš odmítnout nebo nepoužít...Tuším, jsi byla jen u dětské a ta ti nechala namíchat hormonální mast? Nedávno se mi udělaly flíčky podobné AE - na kožním říkala - bu'd AE nebo něco virového původu, což by mělo do 6-8 týdnů samo zmizet - dost mi to připomíná vás, taky jsem předtím prodělala chřípku...Takže je na zvážení, jestli tam zajít už te'd, když to malá má na bříšku...To, že to mizí, je supr. BKM by to nemělo být, jeslti ho předtím normálně jedla...Ta reakce 1,5 měsíce na sunar se mi zdá hodně dlouhá, taky by to nemělo být tím...

luthien.k
9. feb 2011

@blandik, taky už se v tom ztrácíš, co? 😀 @samsa byli na kožním, tam dostali kombinovanou mast - kortikoidy plus antibiotika plus antimykotika. Nepovažuju to za nutné taktéž, stejně jako bezmléčnou dietu. Zatím.

blandik
9. feb 2011

@luthien.k - přesně tak - měla jsem pocit, že jen dětská (jen mi nesedělo, že by dětská nechala něco namíchat...)...jak jste tady s modrou rozebírali hovězí sérový albumin a že to není tak běžné, tak náš prcek zareagoval na 1cm2 hovězího dost silným výsevem (na jeho nonIgE- do pár hodin oproti několika dnům jako obvykle).

luthien.k
9. feb 2011

@blandik, tak Míša patří mězi těch 10% vyvolených, co mají zkřízenou reakci i na hovězí 😀

Jinak ta mast nebyla kupovidu míchaná, je to tři v jednom přímo v jedné tubě... .-)

luthien.k
9. feb 2011

Ještě že náš malej spí odpoledne dvě hodiny a víc, jinak bych sem nemohla takhe chodit... 🙂