Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jabber
13. mar 2008

lusil - tak jo, začnu jablkem, pak hrušku, ale broskev? Ty brďo, já ti nevím........ 😅

pitrska - no jo, je to hrůza, kolik toho je ☹ , píšou, že to má 20% dětí 😒 .Hlavně, že už jste v pohodě 😉

lusil2005
13. mar 2008

jabber tak vravia, ze jablko, hruska, broskyna a marhula by mali byt bezpecne. tiez mi ta broskyna a marhula nejako nesedela ale malej neuskodila... no neviem, kazdopadne zacni jablckom a hruskou a potom uz ako uznas za vhodne 😝

zuzitka
13. mar 2008

bravcova mast = sadlo 😀 ale neskusala som to este s tym praskovym cukrom 😝 len som sa to nedavno docitala....

jabber
13. mar 2008

lusil - já právě myslela, že se začíná banánem...no meruňka mi přijde v pohodě, ale broskev se mi moc nelíbí - no tak fakt uvidím, třeba nakonec skončíme už u jablka 😖

zuzitka
13. mar 2008

my ked sme bojovali s ekzemom, nam dovolili jablko a banan

jabber
13. mar 2008

zuzitka - to je fakt zajímavá kombinace........a taky jak moc se to sádlo má vlastně osladit? 😀

zuzitka
13. mar 2008

no to ja neviem, tam to bolo len tak strucne napisane 😅

a este perlicka..... na odstranenie chlpkov a vlasov natierat 3x denne stavu zo sliviek 😕

jabber
13. mar 2008

teda zuzitka, ty máš rady, kam na to chodíš? 😀 😀 . Popravdě řečeno, vlasů bych se teda zbavovala nerada 😀

zuzitka
13. mar 2008

no tie vlasy som ani ja nepochopila 😅 ale chlpky by som rada odstranila na roznych miestach 😎

mne dosiel taky email a tam su take podivne recepty ale este som nic z toho neskusala 🙂

jabber
13. mar 2008

zuzitka - 😀 😀 možná to funguje tak, že se to tou šťávou tak slepí, že pak už se to musí jen vytrhat 😀 😀 😀

zuzitka
13. mar 2008

😀 😀 😀

nelusik1
14. mar 2008

Ahojte baby,
tak malemu sa to zhorsilo. Celu tvaricku ma vyhadzanu. A aj maly to na viecku ako Syraelin.
Myslim ale ze asi viem z coho. Akurat som sa vas chcela opytat ci broskyna vadi. A vidim, ze moze a nemusi. Vypila som totiz niekolkokrat vodu s broskynovym sirupom. Takze moze to mat od toho.
No a celu noc sa stekli. Cez den je to celkom ok. Ale vecer si stale sucha hlavicku o vankus. Davam mu Fenistil ale vecer akoby to nezaberalo. Tak neviem.

luciia
14. mar 2008

nelusik1, cítim s vami musí to byť hrozné, ale mne sa u mojej dcéry potvrdilo, že nereagovala na potraviny len na prací prášok raz zareagovala, inak opakujem sa,nám pomohla homeopatia, žiadna dieta, ani na koliky nemalo vplyv obmedzovanie potravín. 😖

junovka
14. mar 2008

broskyne, su vraj alergeny 😒

lusil2005
14. mar 2008

broskyne by mali byt v poriadku 😕 vsade ich uvadzaju ako nealergeny. ale je pravda ze ked som sa spytala koznej ze ci moze broskyne, ci je to bezpecne, povedala "hmmm skuste..." fajn odpoved 😒

jabber
14. mar 2008

nelusik1 - a není to proto, že jste vysadili ten Locoid? To se vlastně nic nezhoršilo, jen vylezlo to, co Locoid zastrčil...to je právě s kortikoidama ten začarovaný kruh. Když je bereš tak nikde nic a pak vysadíš a jsi tam kde jsi byla 😠 ☹
Jinak nám Fenistil taky nijak nezabíral...

romca3
14. mar 2008

Ahoj holky. Mám dotaz nemám s ekzemem žádné zkušenosti. Moje malá měla asi před měsícem suchou pokožku a byli jsme na kožním. Diagnóza byla atop. ekzém. Namazali jsme to indulónou a na radu kožní přestali chodit plavat. nikdy jindy už to neměla. Je úpně čistá nemá ani flíček je to možné. Je mi líto, že už plavat nechodíme. Je možné že to má z toho chlóru? Mám pocit že každé suché místo miminka nazívají atop. ekzém.

jabber
14. mar 2008

romca3 - určitě je to možné, že to měla z chlóru 😖

jabber
14. mar 2008

luciia - a v čem teď pereš? Já mám právě u nás stejný pocit, že na jídlo to nemá...

romca3
14. mar 2008

Ještě bych se chtěla zeptat jaké dáváte mlíčko?. Mám skoro 6 měsíců starou holčičku a stále kojím, ale večer jí musím dávat nějaké mléko, protože večer mi k prsu nejde. Koupila jsem HA Hami a HA NUTRILON, ale ani jedno nechce je nahořklé a nechutná jí. Elergii na kravskou bílkovinu nemá, ale ten ekzém nevíme z čeho byl. Myslíte, že mohu koupit normální mlíčko?

jabber
14. mar 2008

romca3 - já dávám večer nemléčnou rýžovou kaši rozdělanou ve vodě (ale dalo by se v MM). Jestli jde jen o to, že ti večer nejde k prsu, tak jí odstříkej a dej jí lahvičku jako bys to udělala s Nutrilonem, ne? 😉

luciia
14. mar 2008

jabber máš to v internej pošte. 🙂

luciia
14. mar 2008

romca3: aj napriek odporúčaniam som sa vykašlala na HA mlieka a rozhodla som sa pre normálne, predsa tie HA musia prejsť nejakým procesom, výrobou a zrejme nikto nevie ako sa to v budúcnosti našich detí môže prejaviť my sme odchovaný na normálnych a tu sme, už hovorím ako všetky mami 😕

pitrska
14. mar 2008

Romco urcite jo?mas pravdu me to taky tak prijde kazdej flek je atopickej exem mazu indulonou a super akorat my sme suchy porat ☹

nelusik1
14. mar 2008

jabber-urcite sa to zhorsilo kvoli tomu, ze sme vysadili ten Locoid. Tie hormonalne masticky su fakt nanic. A este k tomu sa, podla mna, po nich to lozisko aj zhorsi. 😠
Dnes sme boli u koznej a nic nove. Len mazat a mazat. Ani nie tak tou kyselinou mliecnou ale ichtiolovou mastickou. Dnes som vsak pocula aj iny nazor, ze ta ichtiolova masticka je pre deti velmi silna. Ja naozaj nemam baby pocit, ze by sa tymito mastickami nieco zlepsovalo.
😢
drzme si vsetky palce, aby tie nase deturence z toho dostali. 🙂

angelos
14. mar 2008

ahojte dievcata

mna sa tento problem chvalabohu vobec netyka,ale vsimla som si tu vasu temu,tak ma napadlo,ze neviem ci tu uz niekto pisal o liecitelovi Dedikovi(nemam cas citat vsetko dozadu,tak sa ospravedlnujem,ak to tu uz bolo pisane).
Ja si len pamatam na jeden clanok z casopisu Zdravie.Pisala tam o nom ta sportova moderatorka z jojky,Hriadelova.Tiez mala dlhe roky atopicky ekzem,vyskusala vsetko mozne.Bola uz uplne na dne,rozmyslala o samovrazde...A Dedik jej pomohol,po ekzeme ani stopy,velmi ho tam ospevovala,preto som si to zapamatala.
Urcite sa na neho da zohnat kontakt.
Tak len tolko.Dufam,ze to aspon niekomu pomoze. 😉
Pekny vecer.

mori
14. mar 2008

Bohužel i já musím napsat, že naše Karolínka má atop. exém. Od narození měl asuchou pokožku, pedistra nám furt psal nějaké mastičky, na podzim 2007 se nám to zhoršila a tvrdil, že je to v tomto ročním období u dětí normální, že maj horší kůži. Nic nepomáhala a po oleji na koupání se to ještě zhoršilo 😠 Tak jsem se naštvala a objednala malou ke kožní - ta hned že se jedná o AE. Prý to má po nás, protože oba s manželem jsme alergický na pyl + trávy.

nelusik1
14. mar 2008

Ahoj angelos,
diki za tip. 🙂 O Dedikovi vieme a niektore z bab ho uz aj navstivili. Nechcem hovorit za ne, ale myslim si, ze pomohol. Ja sa k nemu tiez chystam. 🙂

zuzitka
14. mar 2008

kto potrbuje, dam kontakt na p.Dedika 😉

na strane 8 a 9 je o nom viac...

mori
14. mar 2008

nelusik1 - Dedik, to je nějaký odborník na AE? Asi ale na Slovensku co?