Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

monnell
31. máj 2014

@kam.zyk dakujem za radu vysadime mliecne a kupime zinkovu mast

monnell
31. máj 2014

@kam.zyk dakujem za radu vysadime mliecne a kupime zinkovu mast este sa chcem spytat cim malu umyvat, nemoze vysusat aj detske mydlo mame sedamed

anika25
1. jún 2014

@kam.zyk Dory den, chcela by som Vas poprosit o radu. Syn 3r, ma pravdepodobne AE. Boli sme u kozneho, samozrejme predpisali hormonalnu mas. Tym by som to moc nechcela mazat, ale uz mesiac sa toho nemozme zbavit. Uz pred rokom mal par fliacikov, vtedy nam krasne pomohla mast od A-derma, teraz uz zial nezabera. precitala som si od vas aj clanok ako upravit stravu u deti a urcite to idem skusit.
Cim by som mu to mohla mazat. Pridavam aj par foto. Flaky su suchsie ale nie supinate. Dakujem za kazdu radu.

katarina987
1. jún 2014

Dobrý večer, ak je tá pokožka suchá, ekzematická, môžete vyskúšať Skin salvation - prírodná masť, ktorú vymyslela matka pre svoju dcéru, a jej pomohla. Teraz ju vo veľkom predáva vo svete. U nás sa dá kúpiť na ekzemyprirodou.sk. Vyskúšala som len na malé ekzémy, lebo tento rok to mal syn na malej ploche, a osvedčilo sa. Aspoň tam nie sú žiadne kortikody, čo sa ani mne nepáči. Je to v SR novinka, prečítala som si zahraničné ohlasy pred tým, ako som ju kúpila. Našla výborné ohlasy. Skúste, ak viete anglicky. Pekný večer.

anika25
2. jún 2014

@katarina987 aj ja som sa vcera docitala o tej masti a uz som o nej co to pocitala. Myslim ze ju vyskusam. Dakujem pekne 🙂

marus21
2. jún 2014

@kam.zyk prosím vás, mám 8 mesačného syna atopika, ktorému sa prvý krát objavil ekzém v 3 mesiacoch. Jeho ocko má ekzém od narodenia. Kožná doktorka aj pediatej nám stále nútia kortikoidné mastičky, kyselinu mliečnu, imazol, ichtilovú masť, excipial, všetko možné. Od začiatku som proti hormonálnym mastičkám pre bábätká,ale už to bolo také hrozné, že som nakoniec podľahla aj tým, čo som však oľutovala lebo po skončení liečby Locoidom sa ekzém vrátil a ložiská sa ešte rozšírili. Drobcovi dáame Nutrilon, skúšali sme aj hypoalergénny ale žiadna zmena. Bolo mi poradené vynechať úplne toto mlieko a nahradiť ho ryžovým alebo pohánkovým aspoň na tri mesiace či nastane zlepšenie. Chcem sa opýtať akým spôsobom potom treba dopĺňať vápnik, vitamín D (ktory sme rozmiešavali v mlieku(, vitamín K (ktorý mlieko obsahovalo) a iné vitamíny. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂

marus21
2. jún 2014

Prosím vás nepoznáte nejakého dobrého, odskúšaného, odporúčaného homeopata na západnom Slovensku? čítala som zoznam ktorý tu kedysi mamičky zavesili,ale dala by som na osobné odporúčania, nechcem ist len tak hocikomu 🙂 dakujem 🙂

7katka
3. jún 2014

@kam.zyk Ahoj, prosim, nevies mi poradit, ako sa vola firma, od ktorej sa predpisuju rukavniky cez koznu lekarku pre atopicky ekzemna ukludnenie, uz to bolo davno,ked nam to predpisala a mari sa mi, ze cele oblecko stoji okolo 100 eur
dakujem.

demo
3. jún 2014

@7katka mozno toto prealergikov.sk -- na nakup cez ich e-shop som dostala od alergologicky zlavovy kupon

martinjasen
3. jún 2014

Pekný deň,

mám pre vás dôležitú správu. Keďže dochádza k technickému oddeleniu stránok českého a slovenského koníka môžeme túto diskusiu nechať iba jednej z nich. Dôjde tak v priebehu najbližších 2 dni. Štandardne nechávame diskusiu na stranke, kde vznikla, v tomto prípade na Modrykonik.sk.
Ak si výhradne prajete, aby zostala na Modrykonik.cz prosim dohodnite sa a napište mi v priebehu dneška, zajstrajška.

Ďakujem za pochopenia.

Martin Ďurina
Modrykonik Team

7katka
3. jún 2014

@demo a kolko bola zlava? nasla som oblecko, co stoji cca 100 eur,ale je so striebrom alebo zinkom, tie spominane rukavicky su bez vsetkeho, zeby to tak zlacnelo?

demo
3. jún 2014

@7katka vysku zlavy si bohuzial nepamatam. Na tej stranke su nejake tricka a pyzamka s rukavickami, ale nie su ani zdaleka take drahe. Osobne by som tie so striebrom a zinkom vobec nekupovala.

mirabela111
3. jún 2014

Ahoj baby, syn 2 roky je tiež atopik. Pri mori som s ním ešte nebola. Počula som o pobytoch pre atopitov/alergikov v Čiernej hore. Nemáte skúsenosti, cez koho sa to vybavujete. ďakujem

luccki
3. jún 2014

ja uz som sice 25 rocna klofa, ale najviac mi na atopicku dermatitidu pomaha pravidelne kremovanie s Excipial u Lipolotio http://www.docsimon.sk/tovar/excipial-u-lipolot... a toho som uz vyskuslaa naozaj vela, kedze som atopik od detstva. inak velmi mi pomaha aj tento kremik http://www.aveeno.com/product/aveeno-+skin+reli... mne ho mama nosi z USA, ale ak by ste mali niekoho, kto by vam to mohol doniest, popripade by ste to vedeli objednat z internetu, tak velmi odporucam .. dokonca by som povedala, ze je este lepsi ako Lipolotio.

luccki
3. jún 2014

a teraz ma este napadlo, kupte si v drogerii morsku sol a robte si v nej kupele. na tuto vychytavku som dosla po tom, co som si vsimla, ako sa mi pri mori vyrazne ekzem zlepsuje. aj ked viem, ze atopikom sa nedoporucuju kupele , skuste pripadne 20 min obklady zo silnejsieho koncentratu takejto morskej vody. inak, repik je protizapalovy, takze repikove obklady mi pomahaju ak je to uz v stadiu mokvania ..

salome123
3. jún 2014

@marus21 preco neskusite Nutrilon Allergy Care? bez predpisu stoji nieco cez 12e, ale videla som aj tu na bazari, ze ho ponukaju aj za cenu okolo 8e

marus21
4. jún 2014

@salome123 aj sme chceli vyskusať toto mliečko ale pani doktorka zameraná na výživu nám úplne zmiatla zo stolu akekoľvek umelé mlieko, že všetky obsahujú kazeín, na ktorý môžme mať alergiu, že máme všetko UM vysadiť a nahradiť ho mliekom ryžovým, pohánkový, pšenovým aspoň na mesiac a počkať či sa to zlepší, ak ekzémy zmiznú tak postupne pridávať mliečne zložky a pozorovať, ako na to drobec bude reagovať. Aj tak by sme vsak chceli vyskusať homeopatiu

kh
5. jún 2014

@martinjasen Ja bych byla za ceskou verzi.

kh
5. jún 2014

@kam.zyk
DObry den, dnes dorazil objednany Nutrilon AC, takze začínáme i nemléčnou dietu.
Takto to vypada po vysazeni mrkve a jablka - zadne zlepseni. (vcerejsi fota)
(Z ovoce jen banány; brambory, cuketa, lilek, chleb, piskoty).
Nicmene ještě do toho onemocnel, takze mozne zhorseni i tim? Predpokladam, ze se nakazil asi ve stejny den, jak mel to jablko.
Za jak dlouho by se pokožka mela zklidnit, když se vysadi alergen?
Dekuji.

zabulka1
5. jún 2014

@anika25 mi sme mali uz od troch mesiacoch atopicky exem mali sme rozne hormonalne kremy ale teraz mu davam beloderm a mu super pomoze v skolke vzdy nieco zje a sa skriabe ked mu to tym natriem tak ho to upokoji a rychlo mu to aj zmyzne

martinjasen
5. jún 2014

Diskusia zostane na modrykonik.cz.

palcullka
6. jún 2014

ahojte. viete mi prosim poradit co s tym? maly si rozskriabal rucicku a teda tento stav je u nas novinka tak netusim co mu na to dat ako dalej postupovat. doteraz sme mazali zinkovou mastou, bioderma + zinkova mast, a dva kratsme dali gencianu. dakujem vopred za rady

efkaaa
6. jún 2014

Co je to ta kvasinka, ktora tu je tak casto spominana? Moja rocna dcera ma nieco podobne ....suche flaky po tele,co ju skrabu

nika80
6. jún 2014

@kam.zyk ahoj, prosím vedela by si mi poradiť, čo to môže byť. Včera od poobedia mala dcéra teplotu od 38,0 do 38,5 a cez noc 37,9. Ráno mala na nohách aj rukách červené fľaky, niekde až pupáčiky. Mohol sa jej ekzém zhoršiť z tej teploty alebo je to nejaká reakcia na potraviny. Umyla som jej to v hypermangáne a ponatierala zarábanou masťou od kožného. Dávala som jej na to aj sudokrém. Už mala kožu celkom peknú a teraz toto ☹ Ďakujem

bambulka026
7. jún 2014

@azarijka ahoj, mne ma dcera nieco podobne, ma to aj na hlave i chodidlach? Syn prekonal 5 chorobu vyhadzal sa v pondelok, v stredu sa vyhadzala dcera ale ze uplne vsade, este aj cikulku ma celu vyhadzanu, komplet cele telicko....

kam.zyk
8. jún 2014

@kaza76 Tam může být problém právě v těch luštěninách, červená čočka jako luštěnina je alergen - kde to bylo mezi HA potravinami??? Musíte to vysadit. Ty chlebíky jsou OK.

kam.zyk
8. jún 2014

@monnell Sebamed je OK.

@nika80 Tohle opravdu hodně dětí mívá právě při vzplanutí infekce, neboli, tohle bych přisuzovala zhoršení při chorobě, natírej zinkovou mastí.

@palcullka Dejte genciánu - zapisujete jídelníčky prcka? Nedávejte na toto místo Biodermu + zinkovku, ale jen zinkovku.

@anika25 @efkaaa Ty fotky, to je typická kvasinka. Začněte monitorovat stravu, chce to minimalizovat mléčné výrobky a sladké, natírejte pouze zinkovou mastí, anebo můžete zkusit na jednu nožku Adermu a na to zinkovku, a na druhou jen zinkovku - ale pozor, ta místa musí seschnout a blednout, to je správné hojení kvsainky. Musí to doslova schnout, to je správný průběh hojení.

kam.zyk
8. jún 2014

@marus21 8M syn - udělejte moje opatření a zmizne to:

musíte přejít na Nutrilon allergy care, rýžové a pohankové- můžete, ale díky vysokému obsahu sacharidů si koledujete o kvasinkovou infekci, takže ten Nutrilon AC. Navíc nebudete řešit vápník, jelikož ho bude dost.

To HA mléko- nedivím se, že to nepomohlo, to je opatření na nic...dtto kortikoidy, akorát se ekzém rozšíří.

kam.zyk
8. jún 2014

@kh Choroba to vždy zhorší, ale vy tam ještě máte alergen, a sice ty piškoty, to je vlsatně pšenice a vejce dohromady, což je špatně. Neboli, toto vysaďte taky.

nika80
8. jún 2014

@kam.zyk dakujem, zajtra chceme ist aj na kožné nech sa na ňu pozrie aj odborník.