Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

katyxq
7. nov 2013

@danielaaaxxx1 Protopic je imunomodulant, dětem do 2 let by se neměl předepisovat vůbec a pro starší jen velmi opatrně (má řadu vedlejších účinků jako třeba vznik rakoviny, kortikoidy taky mají vedlejší účinky ... chce to hledat příčinu a pak to jde i bez imunomodulantů a kortikoidů 🙂)

vrtulka81
7. nov 2013

@katyxq Už sem paní psala rozsáhlý dopis o mléku 🙂 Škoda že Neocate jak tak drahý,mohl by ho každý v klidu vyzkoušet jako AC nebo HA,no co už. A co @luthien.k jak ste na tom ? Myslela sem na tebe,tak snad vše ok 🙂

vrtulka81
7. nov 2013

Kdyby někdo chtěl Protopic,mám doma zabalený a nepoužitý 😀

luthien.k
7. nov 2013

@vrtulka81 ahoj, jsem na tom dobře, užívám si miminka a na atopii není kdy 😀

vrtulka81
7. nov 2013

@luthien.k tšk to je super🙂 Jen si uzivej,ja si usivam pupek 😀

luthien.k
7. nov 2013

@vrtulka81 pupek ve 13tt...??? 😀 Jinak paráda, že jste taky šli do třetího 😵

vrtulka81
7. nov 2013

@luthien.k do tretiho budis,ale zrovna čtyři,to ani nemuselo byt,ale sou v poradku obě

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
germaine
7. nov 2013

Ahoj holky, předloni jsme s naším malým podstoupili kolečko s dietou, kožaři, kortikoidy apod kvůli AE...
Nyní celé jaro, léto naprosto v pohodě...používali jsme Biodermu a A-dermu, občas konopným mlékem ....nynější problém, má suchou kůži nejvíce na nohách, začíná mu jakoby ekzem vylejzat, ale nijak výrazně...zatím. Přijde mi, jako kdyby už ty používané přípravky nezabíraly...chci se zeptat, má některá z vás zkušenost s Protopanem? Máma našla v různých diskusích apod...já na nic moc zázračného už nevěřím, spíš mi jde o to, abych nekoupila nějakou sr...u a ještě mu neublížila...
http://www.protopan.cz/eshop/

germaine
7. nov 2013

@luthien.k A vidím Katko, že je kčemu gratulovat...tak ať je miminko zdravé a bez AE 😉
nevím, zda si na mě ještě pamatuješ...

gabuliatko33
7. nov 2013

prosim vas potrebujem pomoooc maminky!!!! Jetu vela susenosti čo čitam o tomto ekzeme ...mam problem mam 1 ročnu dcerku a vyhodily sa jej vyražky na tvary je to hrozne stale sa to zhoršuje mala ich malinko teraz je to na celej tvary!!!! pediatrička tvrdi ze to nieje žiadna alergia že je to zo šampona aj som ho vysadila ... kožna zase že je to z dudla čo je podl mna uplna sprostost!!! neviem čo mam spravit či mam ist alergologovi a spravit testy ... prosim poradte mi som už s toho zufala davala som už všeliake kvapky ZODAC ,HYLAK aj FENISTYL .. aj maste zarabane ale stae ani naznak ustupovania...

PROSIM POMOZTE MI !!!Dakujem

katyxq
7. nov 2013

@gabuliatko33 koukni na odkazy na předchozí stránce 😉

gabuliatko33
8. nov 2013

ja y som rada počula od vas nazor či to vyzera alergiu alebo ekzem??? ked u dvoch doktooch co som bola to/doktorky vylučila...???tie alergie už mam preštudovane ma aj take priznaky ...ale nechcembyt ani moc hystericka...ak by to nebolo nič važne... dakujem za dalšie rady

luthien.k
8. nov 2013

@germaine děkuji a to víš, že si pamatuju 🙂

vrtulka81
8. nov 2013

@gabuliatko33 Hylak bych vyměnila za normální probiotika,tohle je spíš na žaludek než na střeva

luthien.k
8. nov 2013

@vrtulka81 Hylak je na střeva 😉 Pomáhá uchytit se těm správným bakteriím ve střevech, užívá se při průjmech hlavně... Nejlepší je užívat spolu s probiotiky.

modrofuzik11
9. nov 2013

nas kubko sa nedavno opat trosku vyhadzal. zatial to neriesim, neskrabe sa. stale natierame bepanthenom, aj ked teraz uz menej, jeho pokozka nie je uz taka sucha. uvidime, ako sa to bude vyvijat. verim, ze vyrazky zmiznu...

majjka24
10. nov 2013

Ahojki holky 🙂
AE sice nemáme, zatím (tuk tuk) , ale pravděpodobně alergii na cukry kravského mléka a ještě na něco a na to nemlžu přijít 😢 Od pátku má průjem, hlen ve stolici a sem tam ale jen trošku nitky z krve ☹ ☹ ☹ . To samé měl i než jsme zjistili že má alergii na ty cukry. Jediné co jsem mu dávala jiné tak bylo syrové nastrouhané jabko dopo a odpo banán. Včera celkem v poklidu jen dietní strava,a dneska dopo jsem mu dala zase banán a odpo měl zase průjem, hlen... ☹ Myslíte, že by to mohlo být po banánu? Četla jsem, že kdyby to byla alergie , tak by nástup byl do 2 hodin od konzumace. A jedl ho v půl 11 a v 15 měl zase to nadělení 😢 Nic mléčného nejí, ...Taky jsem četla, že ten hlen může být i s přemírou cukrů a že to jabko, rozohdilo jeho trávicí systém? Jedl ho poprvé syrové. Už jsem z toho bezradná... Zítra návštěva mudry, kam by nás měla poslat? Jestli někam....je to pravda že se tak malým dětem testy na alergie nedělají?

anina929
10. nov 2013

@vandas moj synček mal atopicky akzem ako 3 mesačny začal na tvaričke,potom som ho objavila v zhyboch pod koliekami a na rukach,lakťoch,vzadu na krku a siahal až do vlasov. Zo začiatku ma ukludnila detska pediatrička že to je detska dermatitida ale časom si priznala že pochybila a je to atopik. Absolvovali sme hromadu testov,kožnych vyšetreni- každy tyžden ina masť iny olejček ale zlepšenie žiadne. Zmenila som aj det. pediatra a tento sučasny mi poradil okanžite vysadiť kravske mlieko a nahradiť ho kozim mliečkom. V priebehu 3mesiacov dolo po ekzeme aj nadmene potenie sa stratilo-aj to podporuje atop.ekzem. Odvtedy mame pokoj od ekzemu,teraz ma 8rokov som rada že sa to nevratilo

luthien.k
10. nov 2013

@majjka24 alergie na cukry není, alergie je na bílkoviny nebo může dítko mít intoleranci laktózy (což je cukr), ale ta se neprojevuje hlenem a krví, ale průjmy. Nitky "jakoby" krve může dělat i banán, už jsem se s tím několikrát setkala, nicméně když tam je hlen, tak bych vysadila příkrmy a nechala trávení pár dní v klidu, vysadila také vše mléčné ze své stravy. Testy na alergie jsou v tomto věku velmi nesměrodatné (dělat se mohou, kožní i z krve, ale jejich vypovídací hodnota je velmi omezená, spolehnout se dá jen na eliminačně - expoziční test - vysadit podezřelé potraviny a po pauze alespoň 14 dní je zase zavést do jídelníčku a sledovat reakci).

luthien.k
10. nov 2013

@majjka24 alergie se může projevit hned nebo i tři dny po konzumaci, výjimečně i týden. Zajímalo by mě, kde maminky na ty informace chodí, co tu občas zaznívají 😅

majjka24
10. nov 2013

@luthien.k Díky moc za informace, četla jsem přímo na netu o te alergii na banány a tam to právě psali, že se u banánu nejvíc projevuje do dvou hodin po konzumaci. Vysadila přikrmy? Co mu mám dát? Už jí vše bez mléka, kojím spíš jen v nocia ráno , přes den sem tam ( mlíka už moc není ☹ ) Jí na snídani a večeři nemléčné kaše s troškou přesnídávky, dopo a odpo svačinky spíš ovocné, nebo sem tam piškot s pudinkem.Oběd maso ( mimo vepřového jí všechno) těstoviny, brambory, rýži, kus kus, jáhly, krupičku... a zeleninku. Oběd jí na 2x , kolem 12 , pak spánek,oběd podruhé . Už nevím co mu mám k jídlu dávat. A ten hlen se mu objevuje sem tam, dneska ho měl 2x a 2x ne. Ale v menším množství. A probiotika dávat? mám biopron baby a pak nějaké nové baby pearls probitotic blend, ale na nich jsem četla že můžou obsahovat stopy kravského mléka. A dneska jsem mu dala 2 x smectu.

luthien.k
10. nov 2013

@majjka24 vysadit to, co měl nově asi cca ten týden zpět. Jaký jí pudink? Probiotiky se nic nezkazí.

majjka24
10. nov 2013

@luthien.k Nové měl akorát strouhané jabko syrové a po dlouuuhé době dětskou sušenku ( 2 ks) Sunarku s medem a banánem. to měl v ten pátek ☹ . Jinak nic nového. Pudink dělala babička a nevím jaký ☹ ale to už je nějaký pátek a doveze nebo jak je u ní, tak mu ho sem tam dá. Jinak já nedělám. Pudinky nedávat? Díky moc za informace, jsem z toho úplně mimo. A plavu v tom.

katyxq
10. nov 2013

@majjka24 v těch sušenkách je mlíko 😉 to samé pudink ... ono dieta bez BKM neznamená jen nepít mlíko, nejíst sýr, víc https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko ... takže to občasné nedoržení diety nejspíš vysvětluje ty občasné hleny

majjka24
10. nov 2013

@katyxq pudink nebyl z mlíka , ale jen z vody. A ty hleny měl jen ted, jinak vůbec. Samozřejmě než se mu vyskytla ta BKM, tak u toho. A s ty sušenky jsem mu neměla dávat. Mudra mi říkala, že pomalu zkoušet co snese. Nebyly úplně celé dvě. ☹ Si připapadám jak neschopná matka ☹ 😢 ty hleny by mohli být i z těch sušenek? Nebo nějaká nová alergie? Mohlo by to být z koho jabka?

demo
10. nov 2013

@majjka24 v tych baby susienkach je na 100 percent nejake mlieko alebo syrovatka. Bez toho som tusim este v obchode nevidela ziadne. Zuby mu nerastu? Mam skusenost, ze vtedy je stolica taka hnackovita, smrduta - netusim preco.
A ze jedna babka je ochotna urobitt puding z vody...tak to klobuk dole pred nou. Takych vela nie je 🙂

majjka24
10. nov 2013

@demo ty zuby nevím, nenechá si tam právě kouknout ☹ To už mě tež napadlo. Mě právě vyděsil zase ten hlen a nitky krve ☹ ☹ ☹ Babička ví, že mu nesmí nic dávat s mlíkem. To zas dodržuje .

och
10. nov 2013

Ahojte, tak my sa k vám pridávame 😕 pred týždňom skoro 4 ročnej dcére potvrdili AE, má ho klavne v záhyboch lakta a zápästí, inak nikde, doteraz ako prišiel tak odišiel a nikdy sme to nemastili a neriešili, všetci vraveli že z toho vyrastie, dokonca aj na kožnom na kramároch. No posledný mesiac nie a nie sa ho zbaviť tak sme šli na súkromnú kožnú a výsledok AE 😠 kázala všetko vysadiť, dcéra chudera od vtedy nič neje len ryžu, polievku s bezvaječnými cestovinami a cestoviny, znáša to statočne hlavne ráno keď sme vysadili kakavko a miesto toho dávame kávičku (caro) ... Mastíme o 106 ale nemám pocit, že to pomáha, teraz som dostala tip na kozmetiku saloos tak ideme skúšať, má s tým niekto skúsenosti? alebo s biolampou? ďakujem krásne za pomoc

katyxq
10. nov 2013

@majjka24 já to vidím nejspíš na ty sušenky, bude to chtít nějaký čas, než se dají střeva do pořádku, nasaď probiotika, žádnem sladkosti, omezit saharidy (kaše, přílohy, pečivo, pudink). U nás na zklidnění dost pomáhá rýžové a ovesné "mléko" a banán (o tom vím, že může, u vás bych ho neriskovala), jinak běžná strava a mateřské mléko (já na dietě), probiotika jí dávám i preventivně Infants dophilus plus (v lékárně mi je dódruhého dne bez problémů objednají).