Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ivkaivka
11. jan 2010

nattali, nam to zacalo na lickach, potom krk, pazusky a teraz to ma vsade. Ta Pevaryl mast je s krotikoidmi? Ked sa to potom opakuje, tak by som ju asi nedavala a hladala nieco ine. No po ockovani to bolo brutalne, normalne mala akoby mapy po celom tele, no hroza. Teraz je cervena tak jej to susim Sudocremom a uvidime co bude. Na kozne zatial neidem, lebo opat da len kortikoid a to nema zmysel.
Ak to mokva, tak to asi len treba susit. Neskusala si obycajnu zinkovu mast? MOzno zaberie. Skus len na kusocku tela a uvidis reakciu.

nattali
11. jan 2010

ivkaivka, moc jsi mě teda nepotěšila 😢 . Pevaryl je bez kortikoidů, je to mast na mokvavá místa a různé infekce.
(malé jak mokval krk, tak i nehezky zapáchal, prý za to můžou kvasinky, proto pevaryl). Jinak jsem dostala i Imazol na to mokvání, ale po tom se to hodně zhoršilo... Ve středu jdeme na první očkování, tak už dopředu se děsím co se stane.... A jak dlouho už s tím bojujete, máte ho taky odmalinka??

beruska2x
11. jan 2010

mattali my mame Ae od 3m ale ma to vcelku mirne a ne mokvave, jen ted pres zimu je to horsi, moc jidel mu nevadi, jen je silne alerg. na vejce a po zadnem ocko se nam to nezhorsilo ... a to jsme mu dala i Prevenar av poho...
na mokvave je pry Sudokrem ne?

ivkaivka
11. jan 2010

nataltali, my to mame tiez asi od 2.mesiaca. Je to nekonecny kolotoc. Na podpazusky nam tiez dala Imazol, no to jej vyzralo takmer do ziveho. Potom mi v KE dal nejaku zinkovu mast a ta na vsetky zahyby zabrala, akurat tie velke plochy neidu vyliecit, no zahyby mame cistulinke-hadam to nezakriknem. Neboj, mozno to ockovanie nublizi a mozno jej pomoze. Nas najprv nechcela obvodna zaockovat kvoli silnemu ekzemu, museli sme namastit kortikoidmy, nech je to lepsie a tak nas zaockovala, no reakcia bola brutalna, uz som spominala, ze prebalovala len mama a manzel, ja som pri pohlade na nu len revala a chytala hystericke zachvaty.
Beruska, ja sudocrem davam uz na vsetko, ci suche, ci cervene-ak nepomoze,aspon neposkodi.
Teraz to ma dost zle, lebo je nachladena a to ma varovali, ze kazda choroba to len zhorsi.

beruska2x
11. jan 2010

ja jsem malyho dneska poprve koupala v tech ovesnych vlockach, budu 3x tydne tak jsem zvedava ale ma to uz zase pekne cisty, ta snad to dlouho vydrzi 😔

ivka tak nam to nemoc nezhorsila, byl ted nachlazenej poradne a dala jsem mu sirup ze syrove cibule a cukru a o.k. tak to vas to trapi o dost vic nez nas 😅

doufam ze z toho vyrostou 😒

bartakovah
11. jan 2010

dobrý večer zapojím sa do debaty ak môžem, môj syn má AE od dvoch mesiacov bol mokvavý aj červený aj súchý no proste všetko, boli sme u kožnej, ktorá predpísala robenú masť bez kortikoidov, je dosť mastná ale na suché a červené zapálené miesta pomáha, keď mal mokvavý tak mi povedala, že natrieť rybilkou proti zapareninám, pekne vysušila a potom modrá indulon striedať s robenou masťou, pred 2mesiacmi sme boli aj na alergológii zobrali krv a je alergický na najviac na žĺtko, ale niekedy to má čisté a niekedy sa celý vysype záleží čo zje má už deväť apól mesiaca, bol kojený osem mesiacov a aj tak ekzém dostal, hlavne, že vravia o kojení, že chráni dieťa pred alergiami, ešte sa mu na hlavičke zdurili uzliny alergológ vraví, že to je z alergie, ešte bude robiť testy na kravské mlieko a celiakiu, ale on už papaá chlebík aj cestoviny bezvaječné a nič mu nerobia, písali ste tu okúpaní v ovsenných vločkách skúsila som už trikrát a musím povedať,že to pomáha pekne spal celú noc a talíčko mal hladúčké askoro čisté.

eviska83
12. jan 2010

Ahojte
Ja len hlasim ze par dni nemastime nicim a ma to lepsie- ale pije teraz kozie mlieko-tak neviem co pomohlo. Ma to stale suche ,ale uz nie cervene -stale tam ma chrasticky zo skrabania ale len malicko- aso pockam este par dni a potom zasa skusim Oilatum- problem je len v tom ze niesom na svk takze sa ku vsetkemu co odporucate nedostanem .Ale idem skusit aj tie otruby do kupela- len neviem ci my tam vlezie- ja som raz skusala len dat otruby do vane a nevosiel tam lebo ze je spinava voda 😉

misule82
12. jan 2010

Ahoj holky, máme taky AE, používám leniens, infadolan a Locoid (ten jediný nám zabírá na suchá místa, ale snažím se ho používat co nejmíň). Naše mudr mi řekla, ať přejdu na HA mléko (nekojím) a při další návštěvě řekla, že už ho používat nemusím (kvůli penězům jsem byla ráda), ale teď přemýšlím, jestli na něj zase nemáme najet. Má to velký smysl u atopiků používat HA Nutrilon? Tohle mlíko je jen u alergie na kravskou bílkovinu nebo se mýlím? Jak to máte vy?

beruska2x
12. jan 2010

HA mliko smysl nema, maloktery dite ho chce, poku pred tim melo jiny, protoze je horky a exem to neovlivni, ja ho zkousela dat 2x a nic...

cetera
12. jan 2010

my mame tiez atopicky ekzem pouzivali sme locoid mast a ta zabrala a inak pouzivame atoderm PP telove mliecko a pokozka je v pohode len keby nebol tak drahy a ked ma nejake male fliacky tak je na to davam Atoderm PO zinc a hned to zaberie.......

beruska2x
12. jan 2010

jj ten Locoid mam taky snazim se pouzivat jen kdyz je to desny.. nastesti to neni casto, Leniens je super, tu pouzivam na prdelku uz dloooouho...

cetera.. ja ted mam Eucerin telovy mliko 12% omega a je taky super ale 250ml za 500,- je taky dost...ale funguje.. 😅 to si nevyberes, mam pocit ze by se mi vyplatilo mit vlastni lekarnu 😝

stanah
13. jan 2010

čaute baby, tak asi aj my sem spadame. Malý má 8mesiacov, tiež sa najskor vyhádzal na brušku, vyzeralo to že z nejakého jedla, len to sme nezistili z akého, kojený nie je, ale papajko velký. Tak najskor sme mali pekný výsyp,ten nám do 5 dni zmizol, lekárka nám poradila použivat Pityol. ale potom sa nam urobili suché červenkasté flaky, tiež si myslim ,že to je ekzem, natieram uplne vsetkym,ked ho to svrbi, tak Fenistilom,davam aj kvapky. Niekedy to ani poriadne nevidiet, a niekedy ma po brusku cervene mapy, dnes sme boli na Kramároch, ale ani sme sa u koznej nedostali na rad. Neviete niekto poradit nejaku dobru koznu lekarku v BA???

ivkaivka
13. jan 2010

stanah, moja mala tiez mapy po brusku, chrbte nohach. Ja to jeden den susim sudocremom a druhy premastujem kalciovkou. Mapy uz nie su, no je to cervene, ale neda sa to porovnast s tym co bolo pred mesiacom. Drzte sa, nech to ekzemik nie je.

kloranebb
13. jan 2010

Mojmu synovi sa to zacalo v 3 mesiacoch na lickach zacervenanim, ale do rana mu to vzdy zmizlo. Teraz ma 6 mesiacov a cervene ma stale len tie lica, ale uz to do rana neprechadzalo a navyse sa mu vyhodila jemna krupicka na brusku. Na rukach a nohach som si vsimla suche miesta s trosku zhrubnutou kozou, takou supinatou.

Dnes mam za sebou navstevu detskej koziarky a dala nam na to Locoid - nateriat na cervene miesta len 3 dni. Pritom treba premastovat aj 3-4x za den mastou, ktoru nam namiesali v lekarni (ale mozem nahradit Lipobasou). Raz do tyzdna ho mam kupat v hypermangane - to su take gulicky, daju sa dve do vody rozpustit a pridaju sa do kupela v takom mnozstve aby bola voda iba slabo ruzova. V tom ho mam kupat vzdy ked by sa to zhorsilo. Po 3 dnoch uzivania Locoidu mu mam davat uz len ichtamolovu mast - strasne smrdi a vraj farbi veci a neda sa vyprat. Smradom pripomina holtov krem ak poznate. Uz sa vidim ze mu to nedam 😀

S takoutou liecbou som sa pri vasich radach zatial nestretla tak som zvedava ako zaberie.

Kupat ho mam inak len v cistej vode - to sa mi moc nepaci, rada by som vyskusala ten olej Balneum Herbal. Pojdem si ho zajtra kupit.

Dufam ze sa z toho coskoro maly dostane. Nemam pocit ze by to bolo vazne. Tie suche miesta na tele totiz vobec nema cervene a nie je ich vela a su male. Len ta krupicka na hrudniku je mierne cervena. Lica vsak su dost cervene. Ozvem sa ako tato liecba zabrala.

stanah
13. jan 2010

tak to ste ma potešili baby. Este najst nejakého dobrého kožiara tu v BA 🙂 🙂 🙂

kloranebb
13. jan 2010

Ten kupel v hypermangane ma trvat len 1 minutu. 😀

nika262
13. jan 2010

Takze, dnes som bola v lekarni a kupila som tu cinsku mast Fuzhi, vonia ako gafor, je hnedej farby, tak uvidim ci zaberie, potom vam dam vediet.

eviska83
16. jan 2010

Ahojte,
No tak ja hlasim ze po asi tyzdni nemastenia sa nam exem skoro stratil( uz ma len tie chrasticky po skrabani),ale presne tyzden pije len kozie mlieko tak teraz neviem- uplne sme vylucili kravske mlieko- uz ma aj napadlo ci to nemal z toho 😲
Dievcata da sa na slovensku kupit kozie mlieko normalne v obchode?

ivkaivka
16. jan 2010

eviska, cim mastis? Neviem ci sa da kupit v obchode, nieco sa mi mari, ze som videla v Jednote, skus pozriet.
Moja to ma tiez troska lepsie a to ma bacila v hrdle i nose, je na antibiotikach-takze podla koziarov a obvodnej ekzem mal byt priserny. Po kupani ju celu namazem kalciovkou a po hodine cervene miesta mazem Sudocremom a tak 2 dni-t.j.do kupania len susim Sudocremom a susim, a susim...no uvidime co to bude. Licka som jej takto uplne vycistila, uz mozem ich mazat hoci cim-Boze, dufam, ze nezakryknem. Ale hadam to niekomu pomoze.

eviska83
16. jan 2010

ivkaivka- praveze som prestala mastit- zhorsovalo sa to po masteni 😲
No pytala som sa na to mlieko lebo nezijem na svk 😉 - tu sa v pohode v skoro kazdom obchode da kupit- to len aby som vedela ako sa zariadit na dovolenke.
Dnes sme kupali v tom vyvare z ovs. vlociek - no uvidime 😵

apple15
17. jan 2010

Ahojte, moja dcera ma tiez ekzem. Teraz ma 3,5M a 1x sa jej objavil, ked mala 1M na lickach. Dr. nam dala Locoid a samozrejme to hned zmizlo, lenze za cca 3 tyzdne to mala uz aj na hrudniku a v zahyboch. Zobrai nas na preliecenie do nemocnice, tam sa to zlepsilo, lenze tam pouzivaju len hormonalne maste. Ja iba kojim a snazim sa vyhybat vsetkym alergenom. Uz som vyskusala vsetko mozne, ale zmizne jej to na 2 dni a potom sa jej to objavi. Tiez som pouzila Balneum a do rana bola ako obarena a strasne ju to svrbelo. Tiez som ho pouzila asi 3x predtym ako nas zobrali do nemocnice, takze my budeme mat na tento olejcek velmi zlu reakciu. Ked to ma cervene kupem v hypermangane a premastujeme kys. mliecnou, ta je super na premastenie. Cervene miesta my kazali natierat zarabanou ichtamolovou mastou. Mame ju zarobenu v kreme, ale teraz mi dr. predpisala zarabanu v syndermane. Mate s tym niekto skusenos? Zatial som jej tu so syndermanom nedala, je to take hnusne cierne a neviem aku mam cakat reakciu. Chcem skusit gel na umyvanie od A-dermy s ovsenym mliekom, len ho neviem nikde zohnat.

apple15
17. jan 2010

este ma napadlo, ze pouzivame kaucukove cumle, lebo zo silikonovych ju napina a nechce ic. Nemoze zle reagovat aj na ten kaucuk?

misule82
17. jan 2010

Tak naší malé se ten ekzém taky horší 😒 už má úplně rudá a suchá místa pod kolínkama, kde jsou ohyby kůže... já to teda mažu locoidem... Nemůže to být reakce na začínající příkrmy?
Holky, moc to nechápu, ale vy mažete suchý místa sudocremem a pomáhá to? Já mam pořád za to, že sudocrem vysušuje a mělo by se mastit?

iinuska
17. jan 2010

misule, suche sa ma premastovat a mokvave vysusovat. Sudocrem aj podla mna vysusuje

beruska2x
17. jan 2010

no ja jsem koupal ted asi 4x v tech vlockach a teda nemam pocit ze by to pomahalo, spi snaopak 😔 je mozna ze na nas nic nazabira... 😅 desny to nema tak s kozni zatim pockam ale je to des 😖

eatygrenee
17. jan 2010

Holky, my snad máme zhorční po každém novém příkrmu včetně mrkve. Leda brambory ok. Jsme snad alergické na vše ? :( Pak na pár dní vysadím a jen kojím+ kaše a zase to mizí. TAK VUBEC NEVÍM, ASI NAVŠTÍVÍME ALERGOLOGA I A UDĚLÁM EKREVNÍ TESTY. mÁTE NĚKDO TAKOVOU ZKUŠENOST? 😖

beruska2x
17. jan 2010

eaty a berete neco? Zyrtec nebo tak?

eatygrenee
17. jan 2010

nebereme, dle kožní je to atop. ekzém a dala nám různé masti. jsem zvědavá co alergolog

bartakovah
17. jan 2010

eaty dobrý večer ja mám deväť a pól mesačného syna a v šiestich mesiacoh som bola na krvné testy trvalo vyše dvoch mesiacov kým prišli výsledky za tiaľ zistili, že je silno alergický na vajíčko hlavne žĺtko, ale predvčerom zjedol brokolicovú polievku s kuracím mäsom a do večera bol vysypaný červený a strašne sa škriabal, príkrmi dávam stále tie isté podľa alergológa treba držať diétu, ešte zajtra mu ide zobrať krv na vyšetrenie celiakia a alergia na kravské mlieko bol kojený osem mesiacov a ekzém má od dvoch mesiacov,a aké kaše dávaš? Teraz pije sunar plus, jogurty úplne odmieta.

eatygrenee
17. jan 2010

bartakovah: no my právě toho moc jíst ještě ani nezačaly:( začali jsme po 6 měs. přikrmovat (jinak plně kojená a kojím i ted dále) a začali jsme klasicky mrkev, mrkev brambor, pak jednou brokolice a kuřecí maso ( vypěstované u babi)a z ovoce jen hrušku, jabllko a ty kaše až později ( ale to už vyrážku měla pěknou) a to od Hami. nic jiného :( Ani nevím, zda je to z jídla, ale začalo to v té době kdy příkrmy a pokaždé když na jeden- dva dny vysadím a jen plně kojím tak to má lepší...ach jo :( A to ten alergolog dělá testy na všechny základní potraviny a ještě na něco? a bere krev odkud, ze žíly?? ☹ 😖