Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

nat28
20. feb 2013

@ficekova
@april171 tak napisem vam co mala papava, lebo ja uz fakt neviem 😒
Ovsene vlocky, ovocie (jablka, hrusky, marhule, broskyne, slivky, banany), brokolica, tekvica, cukina, mrkva, batat, pohanka, spaldove cestoviny, cervena sosovica. Plus ju casto kojim. A ja nejem nic zivocisne, ani soju, ani citrusy, ani rajciny. Oblecenie jej periem v bio pracich orechoch. Kde moze byt problem? Dakujem.
@luthien.k

pajushka
20. feb 2013

@luthien.k Moc díky, genciánou - myslíš gen. violeť? Řepík jsme nezkoušeli, takže zkusím.
Právě se mi ten polysan na to moc dávat nechtěl, ale zas jsem si říkala, že snad lepší než nic 😒 Jsem ráda, že jsem se zeptala, hned ráno mažu do lékarny.

pajushka
20. feb 2013

@luthien.k Prosím Tě, ještě se tě zeptám, tu prasklinku pod uchem má tak, že mu to občas až mokvá ☹ Můžu i tak tu genciánu použít? Díky!

ficekova
20. feb 2013

@nat28 ja teda niesom odbornik, to by ti poradila luthien.k, ale ked sa pozriem na ten zoznam...nechyba tam maso? To ovocie az na hrusky a jablka nie je sezonne. Bala by som sa toho, co sa dovaza. A myslim, ze by ste mali jest asi to iste. Pokial mas inu stravu ako ona a kojis, nemusi reagovat na to co zje ona, ale ty, cez mlieko. Moj syn napriklad nemoze cukinu, ale to je jedna z HA potravin. Spytaj sa Katky, ja si chodim pre rady k nej 🙂

mony77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
april171
21. feb 2013

@nat28 Ja by som skusila este zrusit tie ovsenne vlocky, kedze jej strava je okrem nich vlastne bezlepkova a namiesto nich dat pseno. Ja napr. dcere robim len psenovu alebo pohankovu alebo ryzovu kasu (alebo mix) - rozrobene vo vode a ochutene hruskou, jablckom, vyzivou - da sa tam dat samozrejme ryzove mlieko alebo MM.
Viem, ze si veganka, ja tiez nie som nejaky extremny fanusik masa, ale tym, ze ten jedalnicek je taky chudobny, tak malej by som dala aj trochu masa - jahnacie, kralik.
Okrem toho, to nemusi byt stravou, skus si sledovat vztah zuby-ekzem, ja tak robim a vidim to tam, takze som nadobudla pocit, ze tie zuby su hlavny spustac, co vsak bohuzial neovplyvnim.

katyxq
21. feb 2013

@nat28 z těch rizikovějších potravin tam vidím mrkev, banán, špaldu (pšenici) ... ale alergie může být na cokoliv 😒

luthien.k
21. feb 2013

@pajushka ano, na mokvání je genciánová violeť super. Ale hlavně je třeba přijít na příčinu toho špatného stavu, zda jde o infekci nebo hraje roli ještě něco jiného, nemám tušení, jaká další opatření dodržujete. To je nevýhoda této diskuze, nedá se tu pojmout vše, co bych pro posouzení potřebovala vědět, proto dělám individuální poradenství...

luthien.k
21. feb 2013

@nat28 do eliminační diety nepatří banán a mrkev, u dost dětí vadí i špalda. A také dost záleží na Tvém jídelníčku i na tom, jak posilujete zdravá střeva (probiotika) a dalších okolnostech, co píšou děvčata. Když nejíš nic živočišného, budeš zřejmě jíst luštěniny a luštěniny jsou i s ohledem na příbuznost se sójou také potenciální alergeny, ořechy též, semínka jsou tak na půl cesty... Někdy ani po komplexním zhodnocení nepřijdeme na spouštěč, většinou ale ano...

vrtulka81
21. feb 2013

@pajushka Polysan na to nedávej v žádném případě,ty uši se strašně dlouho a špatně hojí,my tam máme třeba náznak ještě dnes a to tam ekzém není.Chce to vysoušet,neboj se na to dát kortikoid,tam se to fakt strašně blbě hojí ☹ Pokud možno,tak polysan hodně sleduj,protože se nám dvakrát stalo,že malá se po něm osypala a to ho snášela dobře a rázem,bum a místa co sme natřeli měla podrážděné a jednou až tak,že ji olezly ručky.Ale pokud vám dělá zatím dobře,tak ti klidně balení pošlu,ať ho vypatláte,já už jí dávat nemůžu a mám nové nenačaté,ušetříš kroky do lékárny a peníze 😉

vrtulka81
21. feb 2013

@nat28 nám třeba dělají zle banány,broskve,meruňky a na ty broskve sme přišli teprve nedávno až byla čistá.Dala sem jí broskvovou prřesnídávku a ráno se drhla a trošku vyhodila.Meruňky vůbec neriskuju a banán je potvora,naštěstí jí nechutná 🙂 Jo a ovesné vločky,oves taky může někomu dělat zle,je to s tím jídlem na prd

pajushka
21. feb 2013

@luthien.k ok, díky moc... Je možné se na Tebe obrátit někde jinde, ráda bych se zeptala na pár věcí ohledně eliminační diety, pomůže ti třeba, když prcka nafotím?
@vrtulka81 to ouško jsem právě mazala jen tím framykoinem, polysanem ne, ten právě na ty ručky třeba i obličej, už nám dochazí, ale v úterý jedem do brna, takže uvidím co nám tam řeknou a napíšou, ráda bych třeba to háčko, jak jsi mi tady psala, ptže mě přijde, že ten polysan je k ničemu...
Holky, můžu použít na promazávání excipial u lipoloito? Jaké hydratační emolieční přípravky doporučíte? Ptala jsem se na A-dermu u nás v lékarně, ale tady v tom našem zapadákově nic nemají😅

xmalij
21. feb 2013

@vrtulka81 u Capkove jsme byli poprve od stanoveni dg., dostali jsme A dermu, dost ji chvalila a opravdu byla fajn, Vitellu ichtamo, Locoid 😠. Rec o ockovani, diete, prani apod. nepadlo, priste jsme kontrolu odvolali, ona se fakt zlepsila. Pak prisli dvetri ockovani a bylo to zpet,ale ja mezitim potkala Luthien a bylo mi jasny, ze s ni neztracim cas 😉 jako na koznim. Navic se k Capkove desne dlouho objednava. Svagrova k nim jezdili taky a ta sama lecba, zakladem byly kortikoidy.
Ty flicky jak popisujes, tak nase mala ma..jeden na kotniku,to bylo jedno z prvni suchych lozisek a setrvava skoro dodnes, je to svetlejsi barva a pak ma nekolik malych na lytku, zvlastne to vypada..spis jak koralky na niti a udelalo se ji to az u more a nemizne to. Je to bledsi nez normalne pokozka.

xmalij
21. feb 2013

@kaja73
ahoj, nedavno jsme a tu bavily co kazde pomaha u ditete na zacpu a psych.bloky. U nas se to zlepsilo, zdvojnasobila jsem davku Infants dophilus plus a proc pisu...ptala jsem se na ten rozdil v prasku a kapslich, meto zaludek u Colon apod. nebere,je mi z toho strasne zle, na zvraceni, tak to ani nepodnikam.
A mam od dovozce odpoved, ze se prasek rozklada uz v zaludku, zatimco kapsle az ve strevech,coz je lepsi.
Tak ten detsky infant stejne clovek neovlivni, ale napada me co davat Colon jen prasek diteti?
Pharmaagency maji na Colon ted velky slevy, kdo ma zajem, at mrkne 😉.

luthien.k
21. feb 2013

@xmalij po čem Ti je špatně, když si to dáš v kapsli nebo když bez kapsle? Kapsle může mít ten problém, že pokud není trávení OK, tak se ta kapsle nemusí rozložit správně a prostě to projde. Probiotické bakterie potřebuje celý zažívací trakt, nejen střeva. Tak hovoří dr. Campbell v knize Syndrom trávenia a psychológie...

vrtulka81
21. feb 2013

@xmalij Aha,tak to my máme právě takové tmavší než pokožka,víc hnědé,uklidňuje mě,že jak vyleze sluníčko,tak se opálí zbytek a nepujde to vidět 🙂Ona je má na bříšku,kde měla ekzém nejhorší,ty místa jí právě hodně patlali kortikoidama,takže to bude asi od toho,čekáme co pusa,tam se divím,že má ještě kůžičku a ne jen kosti.No my bysme stejně asi k Čapkové nakonec nejeli,ikdyby nás do MOtole neutili,jako pro nás jsou tři a půl hodiny cesty a pak ještě přes Prahu,malá by asi zvockla.NO mě ty její metody zajímali,pač sem ji nadhodila v Brně a že je jejich odchovanec🙂

xmalij
21. feb 2013

@luthien.k vadi mi kapsle, jakakoliv potahovana..vidis to, oni rikaji naopak, resp. ze se cast rozlozi uz v zaludku a ne ve strevech, kde jsou nejvic potreba. A tim jsou kapsle podle nich lepsi, jenze detsky pripravky v kapslich stejne nepripadaji v uvahu, teda asi ne u vsech deti. Tak mi prijde lepsi reseni prasek nez nic 🙂.
Jinak "zacpa" se strasne zlepsila, nevim, bud je to placebo, probiotika nebo nase "masirovani" psychiky, nebo vsechno dohromady. Prolomilo se to dvakrat po sobe v noci do pliny, pak v bazenu (to bylo nadeleni 😀 ve sprse) a pak uz denne doma v klidu.

xmalij
21. feb 2013

@vrtulka81 tak ten kotnik co si uvedomuju byl tak mazany kortikoidama..to jsem si v ty dobe myslela jak to osklivy, bylo hur, ale Locoid jsem vyhodila.
Myslim, ze mi kdysi o ni Katka psala, ze mela co do cineni s imunomodulacemi(??), nebo jak se tomu rika...

vrtulka81
21. feb 2013

@pajushka Musíš jim ale říct,že když ji tím polysanem namažeš,tak je hned uplně suchá,že jako by si na ni nic nedala,jinak ti ho zase napíšou.Já mám vyfocený recept kde je složení Háčka a kamarádka u nás v lékárně mě ho dle potřeby namíchá 🙂Taková malá sviňárna ode mě🙂 I když nám Háčko nabídli i v Hradišti,tak to asi zase takové jejich tajemství nebude,kyž ho mají i tam🙂 NO excipial někomu pomůže,na promazání stačí,jinak nic víc neudělá.Teď mě napadlo a zinkový olej ti napsali?Na to ucho bude taky dobrý,oni ti stejně dají zase kortikoidy,nic víc neumí.HLavně se nenechte hospitalizovat,ne že bych tě odrazovala k vuli naší šílené zkušenosti,ale kožní je spojené s intrnou,tak je tam hodně velká možnost že se nakazíte nějakou virózou,tam to frčí ve velkém.NO uvidíš,každopádně držím palce.Řekla bych pozdravuj za mě doktory,ale asi by tě vyrazili z ordynace 😀

vrtulka81
21. feb 2013

@xmalij Tak k imonomodulátorům sme se naštěstí nedostali,mám sice doma Protopic,ale po přečtení příbaláku bych to nenamazala ani na sebe,chtěli nám to vnutit ve špitále,ale narazili an těžký odpor,zase,já sem nebyla asi vzorný doprovod pacienta 😕 NO necháme to jak pojedeme na kožní,ses zeptám,ta nová kožní se mě hrozně líbí 😅 JO kdyby někdo chtěl protopic,tak zašlu velice ráda,mám doma origoš nerozbalené balení 😝 Ale asi se tu nikdo tak padlý nenajde,možná někdo s dospělých

nat28
21. feb 2013

to akoze co jedia vase deti pri eliminacnej diete? ovocie sa nemoze, jogurty sa nemozu, psenica, spalda, strukoviny...co ju mam vyhladovat? toto je ciste zufalstvo ☹

nat28
21. feb 2013

@april171 ano, malej som zohnala domaceho kralika, takze jej zacnem davat maso, aj ked s tym mam vnutorny problem ☹ inak ten jej jedalnicek sa moze zdat chudobnym, ale to je tym, ze mi zacala jest prikrmy az pred mesiacom, ked mala 10m. Dovtedy mi pri vsetkom plakala a cele mesiace odmietala vsetko. Takze som ju kojila tak casto ako novorodenca.

nika80
21. feb 2013

@luthien.k ahoj, pár príspevkov vyššie si spomínala, že sa pri eliminačnej diéte nesmie mrkva, to ani varená sa nesmie? Dcéra má eliminačnú diétu už vyše mesiaca, ekzém sa jej celkom polepšil, ešte sem tam má nejaké fliačky, ale už sa aspoň veľmi neškriabe. Na kožnom jej zistili na koži zlatého stafylokoka, tak s ním sa teraz trošku trápime. A aby toho nebolo málo, tak na líčku sa jej objavili také červené cievky, ale podľa doktorov je to v jej veku normálne a nemáme sa tým zaoberať.

luthien.k
21. feb 2013

@nat28 http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan... Tady je, co se může... Maso se kvůli absenci jiných kvalitních bílkovin taktéž musí, tedy alespoň dle mého názoru, a to u obou...

luthien.k
21. feb 2013

@nika80 mrkev - i vařená - dělá u dosti velkého počtu atopiků neplechu... Osídlení kůže st. aureus je u atopiků velmi časté, bohužel a bojuje se s tím také celkem nesnadno...

luthien.k
21. feb 2013

@xmalij skvělé s tou zácpou 🙂 Já prostě být Tebou, tak si je vysypávám, já to střídám, jednou si dám vysypané, jednou v kapsli... 😉

xmalij
21. feb 2013

@luthien.k ani nevis jak jsem rada, se mi vzdy ulevi, ze den v tomhle ohledu za nama a netrpi..sla bys do toho Colon i u deti? Ten Infant plus ma 6mrd, Colon 10mrd, ale jina skladba bakterii..myslim, ze se to tu jednou uz resilo, ze to detem davaji. Tak bych to stridala.

luthien.k
21. feb 2013

@xmalij zhruba od dvou let ano 🙂

april171
21. feb 2013

@nat28 Je to otras, ja som skusala jednu eliminacnu dietu pred Vianocami a to som jedla - ryzu, zemiaky, brokolicu, karfiol, hrasok, mrkvu, fazulku zelenu, hrusku, susene datle, brusnice a slivky, maso (okrem kuracieho a hovadzieho), sunku, margarin, pseno a pohanku a vydrzala som to len tyzden. Dcera mala uz 14 mesiacov a to sme sa vratili kvoli tej strave takmer k plnemu dojceniu, co sa z toho nevedela najest, o mojom vahovom ubytku nehovorim a to chvalabohu nepatrim k ludom, co potrebuju chudnut. A zlepsenie neprichadzalo, tak som to zabalila.
Teraz som mala taku eliminacnu, ze som jedla aj lepok ale zvysok bol v podstate podobny ako predtym a stav sa zlepsil ale uplne sa nevycistila, cize som dosla k tomu, ze len stravou to nebude. A kedze to zacalo rastom zubov, tak tie su podla mna pricinou AE.

nat28
21. feb 2013

@luthien.k to ano, mala uz papa maso. Akoze ja som z nej neplanovala robit vegetariana kym je babo, ale ako som spominala cele mesaice sme bojovali s prikrmami, par krat to dopadlo tak ze som sa musela ist vyplakat do vedlajsej izby co som bola taka zufala ze nechce jest. Skusala som viackrat aj maso a nic. Tak ked sa pred mesiacom akoby zazrakom rozpapala, zacala som jej davat strukoviny kvoli bielkovinam. To jej chutilo. Ale vysadim teda aj tie. A ake ovocie moze?