Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lucikan
5. dec 2012

Este jedna info, drobec ma dva roky.

luthien.k
5. dec 2012

@lucikan může jít o kvasinkovou infekci. Dala bych mu na ten zadeček genciánu nebo Imazol krémpasta.

lucikan
5. dec 2012

@luthien.k dakujem
myslis kvasinkovu infekciu, prejavujucu sa takto, alebo ze v tom vysype ma dodatocne este aj kvasinky? a mozes prosim povedat viac, ze preco si to myslis?
gencianku skusim zohnat zajtra v lekarni, mame doma len hypermangan, to neodporucas?

daniela242
6. dec 2012

@luthien.k
Ahoj chcela by som ťa poprosiť o radu ohľadom atopického ekzému. Dcérka má 3r a 10 mesiacov a s ekzémom sa trápime od jej roka a pol. Predtým mala úplne čistú kožu, žiaden náznak ekzému- ten sa jej bohužiaľ objavil po očkovaní MMR. V podstate ho odvtedy mala lokalizovaný len v ohyboch lakťa a kolien ale pred rokom sa nám narodil syn a dcérka začala trochu žiarliť a prejavovalo sa to u nej zvýšenou nervozitou a škriabaním. V podstate od minulého roku to ide dole vodou. Rozniesla si zrejme infekciu po celom telíčku. Po celých rukách, nohách a na chrbte má také pupáčiky. Kožná nám len povedala že tam má zrejme infekciu ale nijako špeciálne to neriešila. Máme len od nej mastičku s ichtamolom ktorá absolútne nezaberá a kožu premasťujeme krémom od biodermy po ktorom má síce kožu jemnejšiu ale tú infekciu to preliečiť nedokáže. Teraz som sa dočítala že lekárka má urobiť nejaké stery na tú infekciu. Viete mi poradiť u akej lekárky a čo konkrétne mám žiadať aby sme sa tej infekcie zbavili? Skúšame všetko možné ale nejako nám nič nezaberá ☹

luthien.k
6. dec 2012

@lucikan odpověď máš v IP.

@daniela242 také IP.

dabedabini
6. dec 2012

@pipisek moja malinka to ma iba na tvaricke staci potierat tvaricku alebo cele telicko...a treba to robit kazdy den...

azarijka
6. dec 2012

@luthien.k
ahoj, chcela by som ta poprosit o jednu radu. dcerka ma ekzem od 3mes, v 15mes jej zistili potravinove alergie, nasadili sme dietu, ekzem pomaly mizol, a od juna zmizol uplne. uz som sa tesila... ale v oktobri sa objavil prvy fliacik, potom dalsi a dalsi, od utorka vecera uz ani nema kozu ale jednu obrovsku chrastu doskriabanu ☹ ruky, nohy, chrbat... hrozne to ma stale sa skriabe. natieram ex-omega a modra indulona. ziadne nove potraviny som nenasadila ani ziadna ina zmena u nas nenastala... myslis ze to moze byt len zmenou pocasia? taketo obrovske zhorsenie? co jej mam dat proti skriabaniu? dakujem velmi pekne

nikuskabee
6. dec 2012

ahojte, vedel by mi niekto prosím poradiť,kde by sa dali zohnať čisté bavlnené rukavičky? Ďakujem

viktorkaja
7. dec 2012

@luthien.k Katko moc moc prosím můžete mi odpovědět na tento dotaz? Děkuji
Tak určitě tam zajdu. Stěr by mohla udělat i obvodní doktorka ne? My máme kožní daleko a je to tam na dlouho. Obvodní doktorka nás vezme hned.
Katko prosím vás a jak se to léčí pokud se ze stěru prokáže stafylokok?
Jaký máte názor na toto: http://www.swanson.cz/cordyceps-sinensis-120pcs...

luthien.k
7. dec 2012

@viktorkaja ten přípravek - nemám bohužel zkušenost. Víc viz IP.

luthien.k
7. dec 2012

@azarijka takové markantní zhoršení - já vím, že to tu pořád opakuju dokola jako mantru, ale prostě je třeba vědět, zda za to nemůže infekce. Čili zajít na kožní, trvat na stěrech a nasadit tomu adekvátní léčbu, i kdyby mělo jít krátkodobě třeba o antibiotika. Modrá indulona na rozškrábanou červenou kůži určitě nepatří.

semula
7. dec 2012

Zdravím, můžete mi někdo poradit co to může být? Malého trápí už pár měsíců taková červená vyrážka kolem pusinky, která jakoby kopíruje oblastu dudlíku. vypadalo to že pomůže konopná mast ale jen na chvíli, pak na chvíli zabral Imazol ale taky ne na dlouho. co by to mohlo být a čím to vyléčit? díky.

luthien.k
7. dec 2012

@semula pravděpodobně může jít o tzv kontaktě iritativní dermatitidu - od toho dudlíku (ale pro diagnózu je třeba si zajít na kožní). Zkusila bych buď odstranit dudlík zcela a pokud to nejde, tak vyměnit za typ, s co nejmenší plochou, která přijde s kůží do styku (třeba MaM atd.). Obávám se, že pokud vadí ten dudlík, tak to mazání nespraví.

elys
7. dec 2012

Zdravim vsetkych. Chcem sa poradit. Maly mal okolo krku potnicky, natierala som mu to Niveou na zapareniny, niektore pupaciky zmizli, niektore vyschly na chrasty, ale pod krkom ma teraz cervene flaky, keby to boli potnicky, asi by sa tiez vytratili tak pekne ako tie predtym. Toto je daco nove, bojim sa ci to neni ekzem. Ma 6 mesiacov, ockovany bol len raz, ked mal 3,5 mesiaca. Viete mi poradit co to je a co na to dat? Dakujem

euka210
7. dec 2012

@elys potnicky maju bielu akoby vodnatu bodku v strede a toto na to nevyzera, takze sup ku koznej v pondelok. A skusit este Holtovu mast, ak mas.

euka210
7. dec 2012

@elys potnicky maju bielu akoby vodnatu bodku v strede a toto na to nevyzera, takze sup ku koznej v pondelok. A skusit este Holtovu mast, ak mas. A nezacal jest nieco nove? Vylucit alergiu na potravinu.

elys
7. dec 2012

@euka210 dakujem.. Holtovu mam u mamky,v nedelu k nej idem,tak mu to natriem..nove papal broskynovu vyzivku a este slivkovu..ale to myslim nie su take alergeny..

xmalij
7. dec 2012

@nikuskabee zkus www.proalergiky.cz, myslim, ze posilaji na Slovensko

zuzuzuzu7
8. dec 2012

Skusla niekto gemmoterapiu...ake mate skusenosti?

misulee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natty53
8. dec 2012

Poradite mi prosim? Pri histaminovej intolerancii sa moze Chlorella alebo Spirulina? dakujem

lelask
9. dec 2012

Ahojte prosim vas uzivali ste niekto AERIUS 0,5?
Mali ste nejake reakcie?

Nemate niektora urobeny jedalnicek co varit (napr. v blogu)pri eliminacnej diete? 😅 asi budeme musiet zase na tvrdo nabehnut na dietu. Exem sa nam rozliezol uz aj na tvar- bradu ☹, flaky na rukach a dost velka plocha v podkoleni 😒

Neviete , ci este nejake ine pecivo - okrem chleba- obsahuje nejake farbivo?

lelask
9. dec 2012

Jeej prave som ju pozrela a ma cele telo posiate takymi mini cervenymi bodkami 😲 co je to?@luthien.k. Katkaaaa

martinka1981
9. dec 2012

@lelask nemože to byť reakcia na ten Aerius ?? 😕 😕

No na pečivo a chlieb by som si davala u vas pozor pisany ako "celozrnny" väčšinou sa tieto vyrobky prifarbuju praženou ražou,čo by nemusel byť problem,len zaleži čo všetko v tom pripravku okrem praženej raži je 😝
Vam by asi naj vyhovovalo pečivo a chlieb z bio obchodu.

lelask
9. dec 2012

@martinka1981 no my sme pre istotu zbehli k dr. a vraj siesta choroba. Ma aj zvacsene uzliny. Len sa mi to zda trosku neskoro, zeby sa vyhadzala. Teploty nam skoncili v utorok.
Mozno z toho sa jej celkovo zhorsil exem?

daisy11
9. dec 2012

Ahojte... Mohli by ste mi poslať kontakt na dobreho homeopata v BA, trapime sa s AE a chceme vyskúšať homeopatiu.

luthien.k
9. dec 2012

@lelask myslím si, že ano, že se mohl zhoršit k té nemoci, taky k zapocení při teplotě - prostě atopici na tyhle věci často reagují dost citlivě.

martinka1981
9. dec 2012

@lelask ahaaaa,tak je to potom jasne 😉

xmalij
9. dec 2012

@lelask mala mela aerius a museli jsme ho vysadit...nevi se cim, ale po dvou dnech opuchla, komplet, oci, ae na vickach, na hlave, pak vylezly dva spicaky, tak tezko rict, ale uz jsme se k nicemu takovymu nevratili...jen Poumon histamine.
Co si radeji pect sama doma?

Jidelnicek jsme meli, psala jsem si denne co jedla a jak reagovala...je ale v rozbitem PC ☹.

lelask
9. dec 2012

@xmalij ked moja pekarnicka je taka, ze mi v nej absolutne nic chutne neupecie!!! Raz som v jeden tyzden upiekla asi stvoro chlebov a vsetko islo do kosa!
Asi proste smejd mam doma.
Ci myslis v rure?