Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

wali
23. apr 2008

alami, tiez som pocula, ze u tak malych deti to nikdy nie je jednoznacne tie testy, no aspom ste to skusili! a tie kiahne vam nezavidim ☹ je to fakt trapenie, tak prajem az to mate rychlo za sebou.

lusil, k tomu MM - ja teda horko-tazko dostanem do maleho nejake tekutiny, takze som rada, ak mi vypije aspom pohar MM denne (taky ten detsky poharik) a ked som to preberala s pediatrickou, povedala, ze je to ok, ze musim zaratat do mliecnej davky aj jogurt, vecernu kasu (je mliecna) a ked do neho dostanem pohar mlieka + momentalne 2 kojenia, je to az-az. z toho vyvodzujem, ze ked prestanem kojit, skusim do neho dostat pohar MM v case tych dvoch kojeni a malo by to stacit. snad.. 😝

nycer - ja verim, ze to vo vasom pripade AE nie je. hlavne premastuj a snad vas to minie! myslim, ze casto pomoze, ked sa to vcas podchyti a nedas sancu exzemu, aby sa rozvinul. preto stale - premastovat, mastit..

ladek
23. apr 2008

HELLOSONA:rekni si lekarce ona Ti to napise 😀 😀 Stoji to pres 200kc

lusil2005
23. apr 2008

wali asi si myslela UM ze? 😀 lenze moja mala nemoze ani jogurty ani mliecne kase ani nic kde je len pach po mlieku ☹ a nemoze ani vajce ani muku. takze ja to budem mat s prisunom vytaminov a mineralov do jej telicka tazke 😒

xjanex
23. apr 2008

Ladek: určitě vyzkoušejte,s tím nic nezkazíte,změkčuje to vodu a ta kůže není tak vysušená jako z tvrdé vody,ten sáček je 50gr tak dávám celý,koupuju malou ve vaně a vody dávám tak 20 cm,oni tam píšou i dávkování na tom sáčku,tak hodně štěstí 🙂

ladek
23. apr 2008

Dekuju Xjanex ses zlaticko 🙂 Urcite vyzkousime a pak dam vedet 🙂

wali
23. apr 2008

no jasne, UM 😀 😀 vobec nerozmyslam 😵
to je potom fakt, ze to budes mat tazsie, ale niekde som tusim citala, kolko by toho malo babo vypit. ale nechcem kecat, nie som si ista. ak to najdem, urcite napisem. no nezavidim ti tu situaciu - este aj muka a vajicka, je to na porazenie. neviem, ako by som cokolvek bez tychto dvoch veci upiekla 😨

lusil2005
23. apr 2008

wali ani nehovor. ostatne peciem pre rodinu jak o dusu, buchty, kolace, zemle, knedle, chlebiky... ale bezlepkove sa mi nepodarilo este vobec nic!!! tie chleby sa nedaju jest (chuda mala - niekedy jej dam bezlepkovu korku do ruky aby zuzlala a jej to tak chuti... lenze to je uplne take draplave, tvrde. chcela by som jej upiect taky dobry makucky chrumkavy chlebik) no na porazenie. bublaniny a ine veci tiez nemozem kedze vsade idu vajcia. no snad to nejako vymyslim.

lusil2005
23. apr 2008

ALAMI pre boha chudatko male!!!! teraz som uvidela tvoj novy album!!! jeeezis ja si neviem predstavit co budem robit ked to mala dostane. inac maly je kraaaasny! ta fotka co tam ma tvaricku - strasne krasne ocka ma. no drzim palce. drzte sa a hlavne ty. nech mate cim skor potom! a ten taky tekuty chladivy puder co nam na to davali mamy si skusala?

alami
23. apr 2008

lusil - ďakujem za súcit.Má to strašné. som sa už naplakala. Už sme aj vypísaní na prijatie na infekčné - ale nakoniec som sa dohodla, že počkáme, kým to ešte sama zvládnem. Inak sme z dr zhodnotili, že to asi kvôli AE má taký zlý priebeh - oslabená pokožka + slabá imunita. Samozrejme, že prvé sa mu kiahne povyhadzovali práve na miestach s ekzémom ☹ . Púder som mu skúšala, ale nám radila dr radšej striekať tantum verde - tak dávam to.
už sme objednaný na alergo - tak sa teším, dúfam, že mi konečne niekto poradí s tým AE - hľavne ako mu zavádzať potraviny.

bambusko
23. apr 2008

alami, pozerala som fotky, dost hrozne, pripomenulo mi to nasu alicu. mala aj vysoke teploty a dr. povedala, ze su to toxicke kiahne. my sme natierali betadine roztokom. da sa tomu pomoct, ale neviem, ci uz aj v 7 mesiacoch immunalom - kvapky z hlivy ustricovej alebo tabletkami herpesin, len su dost drahe, tak ich neradi predpisuju, ale skusit spytat sa mozes. a neboj, jazvu mame len jednu vacsiu, tam bol vred velkosti ceresne a po telicku len take biele bodky, asi 4-5. drzte sa 🙂

lusil2005
23. apr 2008

alami a ako dlho to ma trvat tie kiahne? vobec neviem kolko to zvykne byt...

a ja mam tiez dve jazvy po kiahnach!!! a vobec to nevadi 😀

jabber
23. apr 2008

alami - to je fakt strašné, chudák Lukášek ☹ , musí to šíleně svědit 😒 . Přeju ať jste z toho co nejdřív venku!

lusil - já jsem měla neštovice asi před 7 lety, když jsem s tím přišla za mudrou, tak na mě koukala jak vrána, že jdu s dětskou chorobou 😀

xsipm04
23. apr 2008

Holky, omlouvám se, ale nečetla jsem celou diskuzi. Chci se jen zeptat, jestli jste někdo zkoušel na AE homeopatii a pokud ano, jak se projevovala léčba - bylo nejdřív zhoršení a kdy nastalo zlepšení? nebo se to rovnou začalo zlepšovat? díky za info 😉

alami
24. apr 2008

lusil - starší má 2 týždňe od začiatku kiahní - a už na ňom ani nevidno, že ich mal - ale on mal oveľa slabšie. Ale 4-5dní sa vysievajú nové kiahne a potom to začína schnúť a odpadávať - do 2 týž. - aj do mesiaca posledná chrasta
na imunitu - konkrétne na kiahne sme sa bavili s dr - ale že pre takéto deti toho moc nie je
prežili sme ďalšiu hrozivú noc, ale ďalšie nepribudli, tak snáď už pôjdeme k lepšiemu

xsipm - ja som za homeo-ale na AE som ešte nič nedávala, snáď skúsenejšie kočky tu niečo poradia a aj ja sa poučím

lusil2005
24. apr 2008

xsipm dost dievcat tu skusa na AE homeopatiu, aj ja. ja neviem ci nam pomohla ta homeopatia alebo dieta ktoru som zacala drzat po vysledkoch testov z ktorych malej vysli alergeny, ale sme uz piaty tyzden skoro uplne bez exemiku. sem tam sa objavia nejake bodky, ale na to jej dam holtov krem a oni zas zmiznu. (klop klop klop nech nezakriknem). ale baby spominali aj to ze po homeopatii sa moze stav nakratko zhorsit a potom sa az zacne zlepsovat. kazdopadne - na homeopatiu v spojitosti s AE su len dobre ohlasy.

alami hadam uz to bude len lepsie

wali
24. apr 2008

no holky, ja sa na kiahne tiez "tesim", kedze ja som ich este nikdy nemala! takze predpokladam, ze ked ich chyti maly, som v kybli 🙄 Alami - tiez moc prajem, aby ste to uz mali za sebou, musi to byt hrozne. najhorsie ze pomoct sa moc neda, len cakat, kym to prejde. no snad mate najhorsie za sebou.

xsipm - my tiez sme na homeopatii a bez exzemu sme od noveho roka. podla dr to este potrva, kym to z tela vyzenie, takze aj ked exzem nie je vidno, nadalej uzivame, co nam predpise. ja som teda s homeo max spokojna! vrelo odporucam.

lusil a nie je sanca, ze Natalke neskor tie alergie prejdu? snad to nebudete mat navzdy! mozno ze len teraz je na to nejaka citlivejsia a potom sa to zlepsi. aj o AE tvrdia, ze casto po druhom roku mizne, tak mozno...

jabber
24. apr 2008

xsipm04 - my jsme taky na homeopatii, začalo se nám to rovnou zlepšovat. Zhoršení ze začátku nastává, když se ekzém do té doby nějak potlačoval, např. kortikoidy - to pak musí nejdřív zase totiž vylézt na povrch to, co kortikoidy zatlačily do těla 😖 . Teď se léčíme 5. měsíc a máme už jen pár malých flíčků na tvářích, jinak nikde nic. Dietu už nedržím pár měsíců a teď už dokonce asi tak měsíc jím i čokoládu, rajčata, prostě všechno a nic se neděje 🙂 . Homeopatie je prostě zázrak 😎 , ať si klasický doktoři tvrdí co chtějí, např. že to ředění je tak obrovské, že tam ani nic není 😵 . Tady jsou některé zajímavé případy:

http://www.auranet.cz/homeopatie/page4.html

Já jsem si teď pořídila homeopatika na zvýšení laktace a zabírá to perfektně 😎

lusil - to je super, tak jen vydržet, vydržet! 😵

wali - já myslím, že ty neštovice v dospělosti nemají až takový hrozný průběh, aspoň u mě neměly. Měla jsem celkem asi 15 pupínků, ani to nijak moc nesvědilo, parkrát jsem to namazala tím bílým pudrem a bylo to pryč. Když jsem s tím šla k dr, tak jsem ani nechtěla věřit, že jsou to neštovice, jenže jsem potřebovala neschopenku, měla jsem to skoro všechno jen na obličeji a vypadala jsem jak debil 😅 😀

wali
24. apr 2008

no jabber, to je moja jedina nadej, ze to bude mat u mna lahky priebeh 😅
este sa chcem spytat: maminy - ako budete riesit slniecko a kremik na tvar, resp. na telicko? viem, ze detska pokozka sa ma chranit, ale desne sa obavam vyskusat len tak nejaky krem na tvar, preto sa pytam, ci o niecom neviete?

xsipm04
24. apr 2008

Děkuju za rady k té homeopatii a jabber za odkaz. Malé se to po homeopatikách zatím jen zhoršuje, ale doufám, že je to jen přechodný stav, i ten článek na odkazu mě utvrdil. Ale doktorka mě tlačí i na klasickou "léčbu", jestli se kortikoidům a jiným mastičkám z lékárny dá říkat léčba.

Ještě se chci zeptat k tomu jídelníčku. Vy jste poznali, že po nějakém jídle se to zhoršuje?? Mě připadá, že to má stav nezávisle na tom, co jím, ale možná to jen málo pozoruju. A když bych si chtěla přeci jen upravit jídelníček, co je alternativou pečiva? Když dřív jsem si jako rychlovku dala třeba chleba se sýrem, protože přeci jen s dítětem si tolik vařit nestíhám a někdy mám děsný hlad a potřebuju něco rychle. Teď ale nevím co, třeba k snídaně nebo tak. Rýžovýho chlebíčku se vůbec nenajím, mám po něm hned hlad a mimo to mě nenapadá, co jiného než sýr si na něj dát, když maso nejím. Máte pro mě nějaké typy? Díky moc 😉

lusil2005
24. apr 2008

xsipm no alternativa je nepsenicny chlebik, napriklad tento (piekla som ho, je super. teda na to ze je bezlepkovy 😅 ) http://recepty.celiakia.sk/index.php?option=com...

a na to milujem provensalsku svacinku ktoru kupujem v bio obchode. je tam len rozmixovana zelenina, morska sol a provensalske korenie. a este nieco ale vsetko je to zdrave, bezmasite a dobre 😝

inac na ranajky mozes supnut aj ryzovu kasu, ta je tiez zachvilku. len maslo das rastlinne a namiesto bieleho cukru trstinovy, a uplne najlepsie hroznovy cukor (glukopur) no a namiesto mlieka mozes pouzivat ryzove mlieko. alebo sojove ale soja je tiez alergen.
ja som tiez za tristvrte roka nespozorovala absolutne ziadnu suvislost s tym co mala alebo ja spapame a exemom. a potom nam vyslo v testoch psenicna muka, mlieko a vajcia. tak neni divu ze som nespozorovala ked tieto veci som jedla stale 😀 ale my sme mali stastie ze mala nema alergiu na take veci ako prach, plesne a roztoce. to neviem ako by som ustrazila 😒

wali no povedali nam ze pri prisnej diete zvyknu tieto alergie do takych dvoch rokoch zmiznut. tak dufam ze to bude aj nas pripad.

junovka
24. apr 2008
jabber
24. apr 2008

xsipm04 - do kortikoidů se natlačit nenech, já vím, že je to těžký, ono se s dr někdy těžko diskutuje, kor když jim tvrdíš, že víš líp než oni co jo a co ne 😖 . Naše pediatrička je naštěstí rozumná a řekla rovnou, že kortikoidy dávat nebudeme a když jsem na ní vybalila, že to chci zkusit homeopatií, tak souhlasila.
A vy jste ty kortikoidy brali?
Jinak já jsem žádnou souvislost s jídlem právě taky nepozorovala, spíš nám pomohla změna pracího prášku

lusil2005
25. apr 2008

jo a este k tomu opalovaciemu kremu - ja som kupila microsun baby. je bez parfemov, konzervantov a bez chemickych filtrov. tie ma len fyzikalne. a je extremne vodeodolny aj poteniuodolny a neviemco este vsetko. a je pre deti do jedneho roka a pre alergikov. vyslovene hypoalergenny. spf 30. staci natriet rano a hotovo. moja detska mi to schvalila, vraj to ma sama odsksuane, a ze to rano natries, a vecer to mas este problem umyt 😀
ja som kupila opalovacie mlieka od tej firmy aj pre nas - daylong. my sme aj s muzom taky bledaci obidvaja, takze dufam ze som zvolila spravne 😅
inac tu je stranka - www.daylong.sk a http://www.microsun.sk/

jabber
25. apr 2008

wali - opalovací krémy už jsem taky začala pomalu řešit, co jsem tak na netu viděla, tak si maminky nejvíc pochvalovaly Daylong, jak píše Lusil 🙂 . Založila jsem téma ve Volné diskuzi, tak uvidíme, co se nám tam sejde za tipy 😀

wali
25. apr 2008

lusil, jabber - no vyborne! dakujem za tipy a temu urcite mrknem, az viem, co z toho bude. ale ako pise Lusil o microsune, tak ten sa mi zatial pozdava!

xsipm - urcite kasli na tu klasicku liecbu, ak to ma byt s kortikoidmi! co nie su normalni ti doktori?? mne rozum zastava, preco babetkam davaju taketo maste! 😠 ku jedlu - nam sa exzem horsil po cokolade (ktoru som predtym obcas zjedla) a myslim, ze aj po paradajkach. a takisto praci prasok bol problem. ale to samozrejme u vas platit nemusi. fakt je, ze je priam nemozne to odsledovat 😖 a preco chces nahradit klasicky chlieb? mas pocit, ze sa vam vtedy exzem zhorsuje, ked ho jes?

xsipm04
25. apr 2008

wali: No na tom letáčku, co mi doktorka dala, bylo, že se nemájí jíst mléčné výrobky a vejce a i kamarádka, která si léčila ekzém u TČM mi říkala, že pečivo měla zakázaný právě proto, že je v něm kombinace mléko a vejce. Ale zase si říkám, že když bych jedla chleba v umírněném množštví, tak by to snad moc vadit nemuselo 😒

lusil: díky za tip na ten chleba 😉 ale to je na mě asi moc těžký, ale pohledám ve zdravých výživách, jestli už tam nemají něco takového napečeno

Jinak opalovací krém jsem malé koupila od Lavery
http://www.lavera.cz/produkty/slunecni-ochrana-...
je to stoprocentně přírodní produkt, tak by to snad mělo být ok. Jen je docela dost drahý 😒

xsipm04
25. apr 2008

Aha, tak vlastně tenhle jsem pořídila: http://www.lavera.cz/produkty/slunecni-ochrana-...

alami
25. apr 2008

našla som, tak dávam sem(aj keď som to ešte ani ja neprečítala): http://detskechoroby.rodinka.sk/user/view_page....

z toho hlavne: http://detskechoroby.rodinka.sk/user/view_page....

jabber
28. apr 2008

Tak hlásím, že naše malá je úplně čistá, ekzém nikde 😵 😎 😵 , tak doufám, že už to tak zůstane. Nic nenapovídá tomu, že by se to ještě po něčem zhoršovalo, určitě pomohlo i to, že je konečně sluníčko 🙂 .

Jinak holky, jak se bavíte o tom pečivu - vzpomněla jsem si, že mi naše mudra říkala, že taky pozor na sezamové semínko - že se to pořád všude dává že je to kdovíjak zdravé, ale že je to pěkný prevít co se ekzému týká - alergen jak hrom 😖

wali
28. apr 2008

jabber, gratulujem k uspechu - urcite jedno s druhym prinieslo uspech, tak snad to uz tak zostane. kukala som inak, co pisu v teme ohladom toho kremu a vacsina doporucuje ten daylong. tak sa teraz rozhodujem medzi nim a tym microsune. ale zle nevyzera ani ten od Lavery. zalezi najma od toho, ktory bude hned v lekarni, tak snad nam sadne zrovna ten, co kupime ako prvy 😀