Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

keila
9. sep 2011

@luthien.k malá je kojená, moje mamka má lupénku a ptala jsem se tchýně a prý švagrová má sennou rýmu, neteř má astma, ale vyloženě my s manželem nemáme vůbec nic.

luthien.k
9. sep 2011

@lucikan , ahoj, pošleš fotku? 😉 Co jídlo, máte ještě nějaké dietní opatření? Kojíš ještě?

luthien.k
9. sep 2011

@keila , díky, mrkla bych raději na fotky a uvidíme 😉 Viz. IP.

rebelie
9. sep 2011

@luthien.k Jo jo, kdyby byl problém, tak určitě zavítám... ale doufám, že třeba nebude, snad. Kamarádky dcerka neměla kožní problémy, ale krev ve stolici a nakonec se z toho vyklubala taky alergie na BKM, takže teď drží dietu (maminka i dcerka), pomáhá to, ale vůbec jim to teda nezávidím...

romcovaklarka
9. sep 2011

Ještě bych se chtěla prosím zeptat, když se drží bezmléčná dieta (pro vyzkoušení, zda jde o alergii na BKM), jestli je někde k dispozici seznam názvů složek, které se mohou vyskytovat na obalech potravin a nesmí se jíst. A dále jestli na to vadí, když syn bere homeopatika proti moučnivce a to jsou rozpustné kuličky ze sacharózy a laktózy, je to z mlíka ale ne bílkovina...? Moc tomu nerozumím. Děkuji moc.

luthien.k
9. sep 2011

@romcovaklarka je, v knížce od dr. Fuchse, Alergie číhá v jídle a pití, jsou to tyto: sušené mléko, mléčná sušina nebo jen sušina, mléčná bílkovina (protein), syrovátka, kasein, kaseinát, tvaroh, laktalbumin. Laktóza nevadí, (ačkoli teoreticky může být bílkovinou "znečištěna", ale její konzumace se obvykle nezakazuje), nevadí ani když je napsáno "může obsahovat stopy mléka".

lucinenka001
11. sep 2011

Ahojte 🙂.

Kocky ak sa smiem poradit prosim Vas o vyrobku od DANONE - KOSTÍCI. Mozu to nasi drobci?
Pytam sa preto, lebo stale to u nas bezi na reklame tak ma to zlakalo.
Kupila som jeden na odskusanie. Citam zlozenie. len ma odradila xantanova guma - ale vraj nie je skodliva vid : Je neškodnou prísadou. Získava sa procesom fermentácie z glukózy a sacharózy.
je tam este kyselina citronova, farbivo beta-karoten, kurkumin. Dakujem.

luthien.k
11. sep 2011

@lucinenka001 , můj osobní názor na takové výrobky je: pokud chci a můžu dávat dítěti jogurt, ať je to skutečně jogurt, čistý, tj. ve složení mléko a jogurtová kultura, v případě ovocné složky skutečně ovoce a minimum cukru nebo cukr alespoň třtinový (například v bio jogurtech Naše bio z Billy) nebo do bílého jogurtu dát ovoce čerstvé - ostatní složky nejsou žádným přínosem, kurkumin je potenciální alergen.
Někdy je těžké odolat nátlaku šikovného marketingu 😉 Na to je nejlepší nemít jako my televizi... 😉

ametob
11. sep 2011

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla, ani všechno nedočítám, jen jsem se chtěla podělit o zkušenosti co nám teď skoro ,,vyléčilo" ekzém. Vím, že každému pomůže něco jiného, ale.... Psala jsem paní Podhorné, viz, tyto stránky: http://www.nadeje-byliny.eu/index.php?actpage=a... Po poradě už 3. týden mažeme lopuchovým olejem, na něj ještě na promazání Eucerin nebo A-dermu, protože vysušuje, a 3x denně kapky: černý rybíz a žampion. Ekzém je téměř pryč, takže zatím spokojenost 🙂

luthien.k
11. sep 2011

@ametob , díky za zkušenost, o protialergických účincích žampionů jsem už četla, i lopuch je má, je vidět, že paní bylinkářka ví, co dělá 🙂

ametob
11. sep 2011

@luthien.k Já na ni právě slyšela jen chválu, tak jsem vyzkoušela 🙂

luthien.k
11. sep 2011

@ametob , P.S.: přimlouvala bych se možná spíš k obkladům z lopuchu než k oleji - ono záleží na tom, jaký základ to má (který druh oleje byl použit), navíc oleje obecně nejsou na atopikovu kůži vhodné (kůže pod nimi špatně "dýchá", což může situaci dost často zhošit).

martinka1981
11. sep 2011

@luthien.k no hned idem pozreť na dvor či tu nemam lopuch 😀

@ametob super 😵

lucinenka001
11. sep 2011

@luthien.k

Dakujem opat velmi pekne za nazor. Si zlata, 😉 . Dali sme drobcovi len minimum 5 lyziciek na ochutnavku. Troska spapal, ale zeby mu to nejak extra chutilo nemozem povedat. Ja som to vlastne kupila preto, lebo stale na to bezi u nas na SK reklama ako som spominala a drobcovi nechutia ziadne jogurty tak som chcela vyskusat Kostikou 🙂. Ale ak to nie je ono tak to bolo posledny krat co som to kupila 🙂. Chcela som len zmenu v jedalnicku, ale vidim, ze som si zvolila zlu mlsnotku ☹. Tak skusim ine jogurty, zdrave. Este raz dakujem krasne 😉 .

anavi80
12. sep 2011

Ahoj,můj synek má též ekzém.Zatím v tom dost tápu a ráda si nechám poradit

luthien.k
12. sep 2011

@anavi80 , jak je syn starý, kojený/nekojený, jaký měl ekzém vývoj, jakou kosmetiku používáte, jak ekzém přesně vypadá (lze sem vložit i fotky nebo zaslat na email), nějaká opatření ve stravě byla?

anavi80
12. sep 2011

Na tytto stránky téměř vůbec nechodím,můžeš mi prosím napsat na email iskrankova@seznam.cz? Díky moc

eva.85
13. sep 2011

všechny zdravím, dlouho jsem nebyla na diskuzi o ekzému, máme ho od dvou měsíců, teď jsou malému tři roky a tak nějak to zvládáme, jednou je ekzém horší pak zase lepší. Bereme dlouhodobě Aerius sirup na ekzém + fenistil kapky při svědění. Dneska jsme byli na kontrole u našeho alergologa a jsem docela překvapená, protože nám přidal další léky a mně to prostě přijde hodně na tříleté dítě, dostali jsme Aerius v cucavých tabletách (prý aby jsme ušetřili na doplatku, ale doma jsem zjistila, že ty tablety jsou pro děti od 12-ti let a je tam trojnásobná léčivá látka, než v tom sirupu, což je docela síla), pak jsme dostali další antihistaminikum - Ketotifen AL, to mu mám dávat 2x denně (přijde mi to prostě hodně) a další jsme dostali na podporu imunity Ribomunyl (ten jsme měli před rokem na půl roku, letos to zase dostane na půl roku) a když se bude malej drbat, tak nasadit i Fenistil,. Nezdá se vám to šílený?? Pro tříleté dítě? Zítra se ještě zeptám dětské lékařky, podle alergologa je to v pořádku. Vůbec nevím zda mu to všechno dávat.

baptisia
13. sep 2011

@eva.85 tak zase je to lepší než kortikoidy,ne?Malá má Dithiaden celý na noc aby se nešktrábala a Fenistil kapky na den..při zhoršení má ten Dithiaden i na den,ale on strašně přispává a na posílení imunity jsme loni měli taky něco,ale nevzpomenu si na název...a dr nám teď zase určo něco napíše.Jediné co bych zvážila ty cucavé tabletky pokud jsou až od 12 let....

eva.85
13. sep 2011

děkuju za reakci, zítra se zeptám dětské lékařky, na její názor, když tak mu budu dávat jen půlku a nebo ještě zavolám na alergo

luthien.k
13. sep 2011

@eva.85 , antihistaminika je možné kombinovat, jen se trochu divím kombinaci Ketotifenu a Fenistilu, to jsou antihistaminika "stejné generace", spíš se kombinují antih. z různých generací - jako Ketotifen s tím Aeriusem, toho bych se nebála, ale stejně jako píše @baptisia, zvážila bych ty tabletky... Víš co, zkus to probrat tady: http://www.proalergiky.cz/forum/?text=read&id=3...

@baptisia, dithiaden je docela darda na CNS, dneska se už moc nepoužívá... Nepamatuji, že bys sem chodila, nenapíšeš k ekzému malé něco bližšího? Třeba by se nám ho podařilo dostat do lepšího stavu...

eva.85
13. sep 2011

luthien.k - ten fenistil máme jen kdyby se hodně drbal, jinak ho dávat nemám. Nemusím se tedy bát dávat ten Aerius + Ketotifen? To jsem ráda. A ještě z dlouhodobého hlediska, nevadí to organismu, že bere již přes rok Aerius a teď bude k tomu mít ještě Ketotifen? Na ten Aerius tablety se zeptám, zítra mu ještě zavolám, děkuju

luthien.k
13. sep 2011

@eva.85 , není to neobvyklé, že se takovým způsobem antihistaminika kombinují 😉 Zeptej se ještě Věry, co napíše, dieta, mazání - to pro mě není problém zhodnotit a doporučit - ale antihistaminika jen obecně 😉

michamicha
13. sep 2011

@eva.85 my máme kombinaci Zyrtec (kapky) 2x denně 5 kapek a Ketof 2x denně 2,5ml plus když by se hodně škrábal, tak ještě Fenistil 15-20 kapek 1x za den... teď zkoušíme místo Zyrtecu dávat Xyzal 2x denně 2ml (dle naší pediatričky je Xyzal lepší než Zyrtec), ale přijde mi to stejné, škrábe se pořád stejně 😒 taky jsem se bála, aby těch léků nebylo moc, ale prý to je v pořádku 😅 a to je malému 1 rok 😕

eva.85
13. sep 2011

no je to nářez, co všechno do těch našich drobečků cpeme za chemii

luthien.k
13. sep 2011

Jsou horší věci, než antihistaminika... 😉

S tím škrábáním - antihistaminika bohužel tlumí hlavně ten histamin, což je jedna z většího počtu látek, které se účastní toho alergického zánětu, takže proto to někomu nepomáhá proti svědění - je toho víc, co by potřebovalo "tlumit".

matysek412
13. sep 2011

Ahojte, neviem, ci sa o tu uz niekedy preberalo, ale nemate skusenosti s tymto testom?
http://www.food-detective.sk/

ma nejaky vyznam ho kupit? Ma ho niekto odskusany, ci skutocne a spravne odhali alergie?

A existuje nejaky sposob ako vnutorne liecit ekzem? Stale len masticky a vodicky a olejceky.... Ved to musi mat nejaku pricinu, preco sa ta pokozka takto sprava... Mate nejake rady? Dakujem.

matysek412
13. sep 2011

Tak som opozdene pouzila vyhladavac a nieco mi naslo....asi ten test nebude pre nas 😒

luthien.k
13. sep 2011

@matysek412 , ahoj, ano, ekzém má vnitřní příčinu (u dětí do tří let to je nejčastěji strava), ale zároveň je to i "nemoc" kůže, které chybí některé aspekty kůže zdravé (hůř váže vodu, není tolik odolná vůči infekcím...), takže je to o obojím a s obojím se dá něco dělat.
Ten test nekupuj, jsou to vyhozené peníze, vyhodnocuje protilátky, které jsou naprosto nesměrodatné (dle novějších poznatků). Na to, co vadí ze stravy, se dá přijít jinak - eliminačně expozičním testem.
Jestli chceš, napiš víc, jak se u vás ekzém vyvíjel, malý byl/je kojený/nekojený, jestli měl i jiné problémy (s trávením, častá nemocnost apod.), a něco s tím zkusíme udělat 🙂

jana0705
13. sep 2011

Dobrý večer,muj syn má těžký atopický ekzém už sedm let.Je také alergický na pyly,prach ,roztoče,zvířata a drží bezlepkovou dietu.Vyzkoušeli jsme všechno od léčitele po homeopatika,leželi jsme po nemocnicích a nic nepomáhá.Syn má veliké strupy na nohách které si rozškrábává do krve takže se mu to nikdy nezahojí,má popraskané mokvavé rty,praskliny za ušima pod očima,na kolenou a zápěstích.poslední dobou si ztěžuje že ho nohy bolí někdy neobuje ani boty,každou noc má postel celou od krve.Za celou dobu nikdo nepřišel na to co mu škodí nebot takový bolavý je každý den.