Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kaselka
13. sep 2011

@jana0705 hm, tak to si neviem ani predstaviť.... Koľko má rokov? Moja dcéra má resp. mala ekzém už len 1 malé ložisko na ručičke. Predtým celý trup už sa jej to ťahalo na ruky aj nohy. Ekzém bol suchý, ale nie mokvavý. Zabrala bezmliečna diéta (zistila som eliminačným testom, že ma alergiu na BKM) a biolampa aplikovaná počas 3-4 mesiacov denného osvecovania a ešte zopár režimových opatrení. Ak by Vás to zaujalo, skúsim napísať viac do IP. Drobcovi aj Vám želám, nech sa to čím skôr zlepší. 🙂

didulka85
14. sep 2011

@jana0705 chudacik. To musi byt strasne.
Asi ste uz skusali vsetko, ale urcite by som davala velky pozor na stravu. Ziadne sladkosti, mlieko, lepok, konzervacne latky, polotovar. Zelenina a ovocie bez postrekov(my mame po nebio ovoci a zelenine vysyp), maso ziadne zo supermarketu napichane antibiotikami. V domacnosti ziadne chemikalie, ani na umyvanie riadu. Maximalne pripravky z orechov. Oblecenie len bavlna, pozor na stitky, dceru vzdy rozdrazdia.
Drzim palce, nech sa z toho dostane.

baptisia
14. sep 2011

@luthien.k ahojky,byla jsem tu pro radu když jsi byla na dovče,tak asi proto 😉 Malá má ekzém od 4 měsíců,první reakce byla na prací prášek..pak dlooouho nic a pak se mi celá osypala a na alergologii mi řekli že má potravinové laergie na vejce,banán,a teď přibilo rajče...ostatní alergie jsou na pyl,prach,plísně,peří,roztoče,kočky.bylo teď přes červen,červenec a srpen období kdy jsm jí mazala ob 3 týdny kortikoidama...do toho je malá hyperaktivní tzv neklidné dítě,je strašně citlivá takže v tom hraje roli i to.plus má od malinka malou imunitu díky tomu nám dr nedoporučila nai mš...to je snad všechno..za jakoukoli tadu děkuju

luthien.k
15. sep 2011

@baptisia , ahoj, a kolik je holčičce teď? Hyperaktivita/psychika jistě hraje svou roli, i ta snížená imunita, co konkrétně má za problém? Pozor, že při alergii na vejce se nesmí ani kuřecí maso, jinak to vypadá na typickou zkříženou alergie vejce - peří - roztoči. Hodně u ní bude záležet na úpravě domácího prostředí s takovou diagnózou, takže: jaký máte vysavač (chce to aspoň hepa 13 filtr), co koberce, závěsy, čalounění? Má nějakou speciální úpravu lůžka? To bude určitě potřeba! Plísně má venkovní nebo vnitřní? Máte doma květiny? V jaký máte typ bydlení (cihlový dům, panelový byt apod.)?
Klidně napiš do interní pošty, jestli to nechceš řešit veřejně, co a jak doma máte 🙂

luthien.k
15. sep 2011

@baptisia Ještě jedna věc, alergií na potraviny může mít klidně víc, testy jsou dosti nesměrodatné, takže to bude chtít otestovat eliminačně expozičním testem (vysazení potravin a opětovné zavedení a sledování reakce).

baptisia
17. sep 2011

@luthien.k Malé jsou tři roky.Vysavač máme vyhovující,taky máme čističku vzduchu.Závěsy jsou ale jednou týdně prané,bez nich to ut nejde..koberce jen jeden pratelný v kuchyni,a čalouněná je sedačka...má potah na matraci proti roztočům,a polštář s peřinou pro alergiky. Plísně venkovní.Květiny mám doma,nekvetoucí ....Bydlíme na statku,stěny jsou tu kamenné....Ano ten test co tu píšeš jsem zoušela u mléčných výrobků a ještě u pár dalších..teď jedem podle tabulky od naší doktorky a je to relativně v klidu.....

luthien.k
17. sep 2011

@baptisia , opatření pěkná, jen to spaní - protiroztočový povlak je potřeba i na polštář a peřinu, roztoči se drží v každém materiálu, i když je tzv. pro alergiky, pokud speciální potah není, je třeba prát i polštář a peřinu jednou za 14 dní tak, aby 30 minut působila teplota 60 st. C - jinak tam roztoči jsou. To samé s povlečením. Ta sedačka není ideální, ale nejdůležitější je to spaní.
Kytičky doma - je dobré do zálivky proti plísním jistit tímto: http://www.biopreparaty.cz/zs-2-28-polyversum-1...
Podobně preventivně je dobré ošetřit i zdi, obzvlášť pokud bydlíte jak píšeš: http://www.biopreparaty.cz/zb-1-bio-repel Píšeš sice o venkovních plísních, ale ono to za rok může být jinak...

Perfektní tabulku s HA potravinami sestavila Věra (kam.zyk), která tady radila s ekzémy: http://www.proalergiky.cz/aktuality/123.html (odkaz je dole na té stránce, doporučuju prostudovat všechny články, jsou skvělým pomocníkem při boji s ekzémem).

bug_tom
22. sep 2011

Neockujete svoje deti, nebudu mat atopicke ekzemy.
Vaccination: The Hidden Truth austrálsky dokument o očkovaní už so slovenskými titulkami, o tom čo vám lekari nepovedia alebo nechcú povedať. Dôkazy, že očkovanie je klamstvo povýšené na vieru v neomylnosť...mali by to vidieť hlavne rodičia detí... V dokumente vystupuje slovenská vedkyňa Viera Scheibner rodáčka z Bratislavy, žijúca v Austrálii
Verím tomu ludia, že sa spamätáte a prestanete do svojich deti pichať tie svinstvá, vsak si položte otázku, ci by ste boli schopny vypit vsetky vakciny, ktoré davate svojim detom od narodenia, ak by ste vedeli, že sa v nich nachadzaju geneticky modifikovane latky, chemicke zlučeniny hlinika, ortute, formaldehyd, polysorbate80, virusy pestovane na zvieracich organoch atd atd...a toto svinstvo ma pomoct vasmu dietatu aby bolo zdravé? WAKE UP!!

http://blip.tv/play/AYLUpRwA.html

nantarika
22. sep 2011

@kam.zyk Ahoj, tak ja som uz napisala do poradni, napisala som tam moj jedalny listok, Mudr.Kanovska mi uz odpisala, spisala mi vsetky potraviny, ktorych sa mam vyvarovat. Ja som zacala drzat tu testovaciu metodu, podla tvojich clankov, teraz su to uz 2 tyzdne, lebo este stale kojim. Na telicku ma Michellka vyrazne zmeny, ale naopak tvaricku ma velmi vyhadzanu, flakatu, cervenu a vysusenu...neviem si vysvetlit preco, lebo doteraz aspon tvaricku mala peknucku...Ja malinkej este davam na veceru tieto kupovane kase (sunarky alebo Hipp . ryzova kasa s ovocim alebo psenicna s ovocim) nie som si vsak ista ci ich moze papat....ale velmi jej chutia...popripade, cim ich mozem nahradit? podla zoznamu od Mudr.Kanovskej mi zostal velmi maly vyber na jedenie pre Michellku...ze vlastne papa dokola par druhov zeleninky a maska...nebudu jej chybat vitaminy? alebo neskor mi nebude odmietat pestrejsiu kuchynu? uz som zufalo zufala...neviem ci robim dobre, co robim...malinka v noci vobec nespinka...(ani pomocou fenist.kvapiek) mam pokracovat v diete este dalsi tyzden?
minule si mi poradila tel.mlieko biodermu, vies mi poradit aj nieco do kupela?
dakujem ti este raz za vzacne rady a cas..

bug_tom
22. sep 2011

@nantarika este nelutujes toho dna, ked si prisla detskej lekarke a ona zaockovala tvoje milovane dieta jedovatou vakcinou s ktorej ma do dnesneho dna problemy?

martinka1981
22. sep 2011

@bug_tom ja len tolko že moja mladšia neni očkovana a predsa ma atopicky exem ☹
Teda obe dcerky niesu očkovane a mladšia ho ma napriek tomu.
Takže neni to len "vina" vakcin....tymto si ich nechcem zastavať....

martinka1981
22. sep 2011

@nantarika tie kaše by mali byť nemliečne a určite bez ovocia. Neviem aku dietu ti nasadila kam.zyk ,ale určite bezlmiečnu a bezalergennu a teda aj tie kaše musia byť nemliečne.
Ak mate vyskušanu ryžovu,alebo aj prosovu a do toho možeš dať vyživu z ovocia ktore mate tiež odskušane a nevadi.
Ja robim malej tu prosovu,predavaju v DM drogerie,zarabam do UM lebo nekojime a do toho davam bud hruškovu vyživku alebo jabl.so slivkami. Ale zaleži čo možte papať,treba to tomu prisposobiť.

bug_tom
22. sep 2011

@martinka1981 nie je ockovana vobec ani v porodnici na 4 den proti TBC? Ani ty si neni očkovana, pred tým ako sa narodili?

martinka1981
22. sep 2011

@bug_tom niesu vobec očkovane lebo som rodila v Rakusku a tam sa TBC neočkuje už sto rokov 😀 to asi vieš.
Ja samozrejme očkovana som ako dieťa,predpokladam že aj ty ale ako som dospela tak nemam žiadne očkovania v zozname 😖

bug_tom
22. sep 2011

Tak bud rada, u nas sa ockuje stale, asi v poslednom státe na zemi.
ja ako dieta som bol velmi malo ockovany oproti tebe a hlavne dnesným detom
musis počitat s tým, ze sa mozno prenieslo niečo z teba na dcerku, aj ked u teba sa to nemuselo objavit, ale nakolko zijeme v znecistenom prostredi, a mame horsie imunity, tak staci omnoho menej"drazdicov" k tomu aby sa vyskytla nejaka choroba alebo ekzem v case tvojej gravitidy a to sa prenieslo na dieta...
Chapes tomu?
Pozri si ten film je to tam tiez vysvetlene.

f.miracle
22. sep 2011

nám zabral sprchový gel a tělové mléko značky A-derma, což je kosmetika speciálně na atopický ekzém...

luthien.k
23. sep 2011

Maminky, vezměte rozum do hrsti 🙂 Očkování má jistě na atopický ekzém vliv, stejně jako další "zásahy" do imunity, kterými jsou i prachobyčejná infekce (nemoc), růst zubů apod. - většina z vás to má vyzkoušeno.
Vznik atopie jako takové, proč se v naší civilizaci vyskytuje tolik ekzémů, alergií a astmatu, to zatím přesně a uspokojivě nevysvětlil nikdo, vše jsou to jen úvahy a teorie.
Nejsem též zastáncem očkování hlava nehlava, jsou nemoci, které bych z našeho očkovacího kalendáře pro malá miminka vyřadila (žloutenka, MMR vakcína), nenechávám očkovat nic navíc, vakcínu proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím můj starší syn stále nemá, ale nikdy bych si netroufla nikomu radit, ať neočkuje své děti vůbec.Tetanus, dětská obrna atd. jsou nemoci, které bych opravdu mezi dětmi vidět nechtěla, jak tomu bývalo před zavedením vakcín proti nim.
Mimochodem, můj druhý syn měl atopické projevy taktéž před povinným očkováním.

luthien.k
23. sep 2011

@nantarika , jak píše @martinka1981, předpokládám, že jste na bezmléčné dietě a že kojíš. Poté malá nesmí dostat mléčné kaše, Sunarka tuším žádné bezmléčné nevyrábí (nebo o tom nevím). To by mohlo hodně pomoci.
Jak je malá stará? Jak často kojíš? Jaké druhy masa a zeleniny přesně jí?
Pravděpodobně Ti ale napíše sama @kam.zyk 🙂

luthien.k
23. sep 2011

@f.miracle , to je moc dobrá kosmetika 🙂

kam.zyk
23. sep 2011

@nantarika Jak už tady bylo řečeno, dieta musí být striktně bezmléčná- je tomu tak? 🙂 Potřebovala byc htaky foto ekzému, popř.přidej fota sem.

didulka85
23. sep 2011

Nam po ockovani zacala hnisat koza na bruchu.

@luthien.k mal atopicke prejavy uz pred ockovanim proti TBC? Pretoze TBC je spustac ekzemu.
Staci si precitat pribalovy letak vakcin a mozne kozne problemy...

luthien.k
23. sep 2011

@didulka85 není očkovaný proti TBC 😉

didulka85
23. sep 2011

@luthien.k ja som taka mudra nebola. 😒

luthien.k
23. sep 2011

@didulka85 u nás se to už neočkuje, tak proto 😉 A kdyby se to očkovalo, tak to taky nedám, rozhodně ne v porodnici nebo před rokem věku, spíš později, jestli vůbec.
U nás má atopie kluků jasně genetický původ, já jsem alergik jako Brno, hlavně na potraviny 😉

michaelka83
23. sep 2011

@bug_tom Můj syn také ještě nebyl na nic naočkován (dle doporučení dětské doktorky) a také má AE....

martinka1981
24. sep 2011

@michaelka83 tak to mate asi fakt dobru lekarku 🙂

luthien.k
24. sep 2011

@martinka1981 , u @michaelka83 je to také o tom, že jejich ekzém byl opravdu v ošklivé fázi, si myslím...

martinka1981
24. sep 2011

@luthien.k ved preto pišem že ma dobru lekarku 😉 mnohí podla mna očkuju aj ked ma dieťa exem v zlom stave 😖

luthien.k
24. sep 2011

@martinka1981 tuto možnost si ani nepřipouštím 😒

julie123
24. sep 2011

@luthien.k prosim o radu, syn ma sileny ekzem, drzim dietu, striktni, za jak dlouho by melo dojit ke zlepseni? U prvniho syna jsem drzela stejnou dietu - od kam.zyk, jen ryze, kruti maso.... atd. - ale zlepseni se nekonalo, az po skonceni kojeni ve 13 mes se uplne vycistil!!
V pripade ze opet nezabere ani takto striktni dieta, je lepsi nasadit Neocate? Nebo je lepsi kojit i kdyz mame stale ekzem.... Adam se silene trapi, nespi, place, skrabe se.....Diky moc! 🙂