Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

bianka234
10. apr 2010

No baby tak som bola s ním na tej biorezonancii. Ak to pomôže ideme celá família, ale to uvidím za pár dní, dal mi len dva pokyny. Za prvé ani nutrilon, ani žiadne kr. mlieko, ale mliečne výrobky môže všetky, bryndzu, tvaroh, jogurt... a druhý nedávať kupované kurence ani morku, najlepšie domáca kuracina a zajac. Keby som vedela že máým doniesť všetky lieky čo užíva a jedlo ktoré podozrievam, tak mi to hneď otestuje či to môže. Lieky mu vraj nemusia robiť nič, čiže ich zbytočne užíva, v sob. je kontrola tak všetko zoberiem

bianka234
10. apr 2010

zajtra skúsim normálny chlebík, aj tak budem postupovať opatrne, veď sme sa netrápili hádam 7 týždňov zbytočne. Dokonca čokoládu mu dovolil, hneď som zastavila že to teda nie ani mi to nemusí hovoriť. Podľa fotiek čo tam mal ekzem aler.na mlieko, no strašný stav tak po 3 dňoch to bolo o 80% lepšie a do týždňa čistá tvár, tak vás budem informovať či okrasnievame. Možno je to blbina, ale viete ako to dobre padne keď vám niekto dá nádej, normálne mám lepšiu náladu. Či to tá zumba?

mikulka
10. apr 2010

bianka: no jo, ale kde sehnat domácí kuřecí a tak? To leda bio maso...

kam.zyk
10. apr 2010

Bianka, proboha opatrně s těmi radami, co jste dostali na biorezonanci. Protože povolit Jakubovi čokoládu nebo tvaroh, to už je na mě moc 🙂 A taky to kuřecí, protože kuře=alergen vejce = 2.nejčastější alergen . A je úplně jedno, jestli se jedná o kuře domácí nebo komerční, jde o bílkovinu a tu mají oba dva druhy...takže opatrně. Ale přeju, aby to zabralo, to je jasný - budeš referovat 🙂

bianka234
10. apr 2010

neboj sa , ako hovorím, toto bolo hrozné utrpenie táto dieta, a nedovolím aby som neprišla postupne na to čo mu škodilo, budem sa držať tvojich pokynov, čokoládu určite nie, už len preto, že ju nemôže ani dcéra a už som aj tak všetky zásoby vyžrala a dokupovať nemôžem, len potajomky, lebo by som umrela 😉 , a tvaroh mu v jedálničku ozaj nechýba, kým to bude mlžné, budem sa radiť s tebou, čakám teda aspoň do stredy ako zareaguje na ten chlieb a potom dám niečo nové, jogurt, alebo žltok?

bianka234
10. apr 2010

mikulka, len čo moj mužíček dokončí chlievik pre sliepky, tak už idem aj chovať, ja som na dedine, a zajace tiež, no teraz tu budem najvačšia puťka na celom koníkovi

kam.zyk
10. apr 2010

Po chlebu bych testovala BKM, takže cca 5 dní budeme testovat - první den jogurt, druhý den k jogurtu lze přidat (když samozřejmě nebude reakce) tvrdý sýr, atd. - takhle jíst těch 5 -7 dní BKM. Určitě ne tvaroh, do cca 2 let by se neměl dávat, je to koncentrovaný kasein a kvůli přemíře fosforu hodně přetěžuje ledviny dětí do těch 2 let. A po testu BKM se můžeme vrhnout na test vaječný, první den žloutek, druhý den celé vajíčko, třetí až 6. den vajíčko + kuřecí (zase dodávám, když bude reakce, hned se s testem přestává). Jsem zvědavá, co chlebík, ten bych tipla, že by mohl projít v pohodě, přece jen, pšenice a BKM nebo vejce, to je rozdíl 🙂

bianka234
10. apr 2010

dúfam že bude v pohode, skoro sa zbláznil, tak mu chutil, už som nevydržala do zajtra. Normálne ako tiger, chudiatko.

sano1
10. apr 2010

dobry večer bianka možem sa spytať ake mlieko vam odporučil na biorezonancii?a prečo nie nutrilon ?

bartakovah
10. apr 2010

bianka ahoj prečo nie nutrilon a kravské mlieko veď syry , tvaroh, jogurty , bryndza sú vyrábané z kravského mlieka? Ja som tiež pred niekoľkými rokmi chovala kurence na mäso, sliepky na vajíčka a prasce poviem ti, že už by som sa na to nahovoriť nedala. Prikláňam sa ku kam.zyk kuracie opatrne , ja kupujem morčacie od jedného farmára je to čisté voňavé mäsko. Treba naozaj opatrne, mám to odskúšané. Kam.zyk urobila som malému domácu cestovinu hrubá múka voda soľ lyžica gustinu a vývar bravčového mäsa dúfam, že to bude v pohode , keďže jemu chleba, rožky nič nerobia tak by to malo byť v pohode.

bianka234
10. apr 2010

ale tie kupované kurence fak niekedy desne smrdia ked to varíš, mne dcéra niekedy povie že , mami fuj čo si to maso kupovala na družstve ked tak smrdí? ani to neje. A ešte keď bola pred rokmi tá arzenova aféra, že keď sa maso oddelí od kosti tak sú tie kurence arzenové, no to mi stačilo

bianka234
10. apr 2010

mliečko vôbec žiadne, ja dávam okrem toho nutrilonu aj ryžové je veľmi chutné.

jenovefa
10. apr 2010

Ahoj kam.zyk, nejdřív Ti chci popřát, ať se Tobě a miminku daří!!!
Slíbila jsem, že písnu výsledky (fotky na staně 102). Genciána pomohla na krku jsou vidět zbytky), mažu konopnou mastí, když je to sušší, trochu Lecidermem, potírám odvarem z dub. kůry, baštíme probiotika. Když horečka ustoupila (rotavirus), vše se zase zhoršilo - už jsem se ptala - máte někdo zkušenost s tím, že při teplotě kolem 38°C ekzém ustoupí? Teď je to ale vcelku ok, v pondělí koupím Atoderm PP (Atoderm PO byl nanic). Je možné, že šel zlatý staf. do háje? Kéž by šel ještě dál...
Ve středu jdem na kožní, tak jsem zvědavá.
Jinak trvalý boj s nočním škrábáním... Finistil už nedávám, bylo to bez výsleku.
Moc zdravím!!!

denuska82
10. apr 2010

Ahoj kam.zyk, tiez ti zelam vsetko dobre a samozrejme aj tvojim drobcom, malinkej nech sa uz ziadna zla diagnoza nepotvrdi a drobcovi na ceste zelam, nech je zdravy 😉

Ako som pisala minuly tyzden, boli sme na koznom, dr nam napisala locoid lipocrem- 2 x denne, pri zlepseni 1 x denne, ichtyol pastu, kys mliecnu a lipobase. taktiez aj fenistil 3 x 7 kvapiek. Ako som si prestudovala, ten locoid ma kortikoidy, ze? Takze teraz neviem co a ako. Kozna chce, aby sme o 2 tyzdne prisli na kontrolu, ze ako masticka zabrala. No a ked jej poviem, ze som ju nenatierala, lebo ma kortikoidy.....vies si to predstavit 😠 Inak zobrala malemu ster z flaku na krku, vysledky budu buduci tyzden.Aj som rozmyslala, ze tu mast vyskusam a uvidim, aj mam z toho obavy. Znama je hematologicka a vyjadrila sa, ze sa nemusim bat. Takze neviem. BKM som po druhy krat zatial nevysadila, pretoze mam teraz kopec starosti a som rada, ze stihnem zjest vobec nieco 😀 Inak maly krasne pribral, ked som ti pisala, ze nepribera, mal asi svoju "prestavku" lebo teraz pribral celkom pekne 😀 , takze s tymto sa uz nestresujem.

Neviem, ci som pisala, ze si par krat pocas kojenia drobec strasne suchal oci a slzili mu, ked som to povedla detskej dr, a poprosila ju, ci nas neposle na imuno-alergo, neposlala nas, ale zato nas poslala k ocnemu. Mam taky pocit, ze v tom nasom zdravotnictve je vsetko na hlavu. Ale ako si pisala, raz je horsie a potom zase lepsie, tak dufam, ze nam vsetkym teraz uz bude iba vyborne.

Este raz zelam vsetko dobre 🙂

kam.zyk
10. apr 2010

Je to hodně zvláštní a nelogické doporučení, které odporuje zdravému rozumu - Nutrilon ne - a např. tvaroh ano...(a není to jediné doporučení od toho pána z biorezonance, které se příčí zdravému rozumu...) Mimochodem, Nutrilon a kravské mléko se nedají srovnat, já jsem poměrně velký nepříznivec kravského mléka, protože KM například obsahuje přemíru vápníku (ten článek od Bianky má řadu nepřesností) a přemíru fosforu v kombinaci s takřka nulovu hodnotou Mg, takže je tento Ca obtížně vstřebatelný tam, kam má (tj.kosti a pohyb.aparát) - ale právě proto má smysl svým dětem (pokud nejsou alergici a nepotřebují HA nebo ještě více štěpené formule UM) dávat např.již zmiňovaný Nutrilon, kde je upraven tento poměr Ca:Mg:P tak, aby vstřebatelnost Ca byla vyšší a vůbec, UM jsou daleko stravitelnější a vhodnější pro děti, než nejen KM, ale taky výrobky z něj, m.j.už zmiňovaný tvaroh (je to vlastně kaseinová bomba, schopná dítěti do roka života tak leda oddělat ledviny, do min.2 let bych ho nedala ani zdravému dítěti, natož atopikovi). Proto se pro děti dělají speciální mléka, tj. umělá mléka - je to proto, že nutričně jsou šetrnější k malým organismům. Daleko více než KM a výrobky typu tvaroh, atd. - nejšetrnější z mléčných výrobků jsou ty zakysané (jogurt a tvrdý sýr), ale přesto UM jsou ještě daleko více šetrnější. Kupovaná kuřata mají jedno daleko závažnější riziko, než je i ten arzén (čímž nechci říct, že arsen není riziko! Je, a velké, přesto je jedno větší: kupovaná kuřata díky hormonům vyzrávají 3x rychleji než domácí kuřata. Poslední výzkumy mluví o tom, že toto může stát za řadou civilizač.chorob, m.j. za sníženou plodností mužů, která je rok od roku nižší. (není divu, látky ne nepodobné estrogenům, tj.ženským pohl.hormonům, mužům rozhodně nesvědčí). U žen pak tato hormon.zátěž může vést k myomům a ještě závažnějším chorobám. Nicméně, co se týče alergie, kuřecí maso domácí a komernční z hlediska alergenicity stojí na stejné úrovni, alergen, tj.bílkovina, je pořád tatáž. Pokud tedy dítě reaguje na kuřecí maso, není rozdíl, zda podáte domácí nebo kupované, mnohonásobně provedené výzkumy prokázaly, že je to z hlediska alergie totéž.

Bartakovah: taky myslím, že to bude v pohodě a že si pošmákne 🙂

Jenovefa: genciána velmi pomohla. Možná bude ale potřeba ještě jedna aplikace, aby infekce odešla úplně, mohou být zbytky. Takže ještě jednu aplikaci preventivně. Jinak - děláš vše správně 🙂

Denuska: problém v kortikoidech je ten, že nepomůžou trvale - mažeš dva dny, pak dva dny zlepšení, následuje zhoršení na pův.úroveň (kort.jen potlačí zánět pod kůži a on prostě zas vyjede, protože příčina se nevyřešila). Zajímavá věc je ta, že ti kožařka doporučila mazat každý den, je takové pravidlo používání kortikoidů (tady v ČR to už i kožaři kladou docela svým pacientům na srdce), že kortikoidy zásadně je třeba mazat s pauzou, tj.2 dny mazat a 2 dny ne, protože ta pauza má svůj terapeutický efekt. Takže- pokud sáhneš po Locoidu (pravda, jeden z nejšetrnějších kort.) - dělat pauzy 🙂 Ale chce to to imunol.vyšetření, pokud si po čas kojení šolíchal očka, je to na 95% právě znak reakce na něco v MM... a kdyby byla klika a natrefilo by se na dobrého alergologa, mohla by se najít příčina ekzému (mám silné podezření na BKM alergii, nemusí být silná, ale zřejmě je) - a nebyly by třeba kortikoidy! Takže z té své dětské doktorky musíš vyrazit to doporučení na alergo stůj co stůj 🙂

bianka234
11. apr 2010

Ahojte, no a teraz neviem čo si mám o tom myslieť. Malý sa celú noc driapal, súchal tváricku o plachtu a ráno ako rak. Ale je to taká iná červeň. Nemá to napuchnuté, sú to len flaky. Ja sa bojím že to je z toho chleba. Kam.zyk teraz počkám pár dní a dám mu ražný, lebo som mu dala večer pšeničný, mám to tak spraviť?

bianka234
11. apr 2010

zdá sa mi že už to bledne, neviem či to dobre uvidíš, posielam foto.

sano1
11. apr 2010

ahoj kam.zyk asi sa mi to nejako podarilo tak ti posielam to foto

bianka234
11. apr 2010

kam.zyk ešte ma napadla jedna vec. Ten chlieb večer jedol s morčacou šunkou síce bez BKM a bez lepku, ale predavačka keď mi čítala zloženie, bol tam cesnak. Zrejme úplne maličko, vôbec to nie je cítiť, a kúpila som ju znova, lebo nemal reakciu. Ale pár dní na to, po jej zjedení mal reakciu, ale neviem s určitosťou povedať či to bolo na tú šunku, ale ešte sa to potom stalo že po jej zjedení očervenel. Tak možno to bola teraz reakcia na tú šunku, ja nemám možnosť kupovať vakovo balené, u nás také nepredávajú, to sa mi podarí zohnať málokedy. Ešte som mu dala teraz ráno chlebík ale len s perlou a uvidím.

korkusa
11. apr 2010

Ahoj kam.zyk.Malemu sa zlepsil ekzemik vysadila som zo stravy uplne mlieko vyzera ze to pomaha .Uz asi skoro mesiac nejem nic co obsahuje mlieko .Raz spapal keks pre deti od 6mesiacov ktory obsahoval mlieko a za par hodim mal ekzem naspat na lickach.Chcela som sa opytat ci mozem skusat nejake mliecne vyrobky alebo nie?lebo staci minimum niecoho co obsahuje mlieko a ekzem je nazad.Chcela som sa opytat ci je alergia na mliecko nastalo alebo sa casom strati.Este som si vsimla ze sa po soji a asi aj paradajke zhorsi ekzem dokonca aj ked ho nema tak sa objavi ked spapa niektoru z potravin.dakujem

korkusa
11. apr 2010

Este som zabudla je vhodne davat detom s atopickym ekzemom probiotika?

vinifera
11. apr 2010

Korkusa probiotika sa odporúčajú. Radila mi ich aj kožná aj kam.zyk 🙂

mikulka
11. apr 2010

Holky, kortikoid. masti se berou takto: 2-1-od ned. Znamená to:
1. den mazat 2x denně
2. den mazat 1x denně
3. den vynechat
4. den 1x denně
a pak konec.

Mně se malý do rána vysypal na ručkách, ale ne ekzemem, ale ukázkovou alergií-pupínky.
Takže to je buď po rakytníkovém džemu, nebo po kaši uvaření z KM plnotučného. Ale ty ml. výrobky mu dosud nikdy nevadily, tak nevím, zda nezačaly.

Holky, když dítě nesmí ml. výrobky, jak doplňuje vápník? Vždyť do 3 let věku je vápník nejdůležitější z batolecí stravy!

mikulka
11. apr 2010

Tak jsem si našla, že rakytník se naopak dává při ekzémech, tak to bude spíš po tom mléku. Přece jen, ještě nikdy neměl kai udělanou z KM. Jogurty, sýry, to je ok, trochu KM do br, kaše taky, ale tohle bylo asi moc. 😒
A začala jsem si psát deníček, co jí a tak.

bianka234
11. apr 2010

Do kelu mikulka, tvoj malý si mlsá na džemoch a moje chudiatko v živote nič také nemal v ústach, to normálny dzem z obchodu si dala?

bartakovah
11. apr 2010

Ahojte, ja neviem prečo všetci kožiari predpisujú stále len kortikoidy, ja som malému natrela sotva dvakrát a bolo to vždy horšie, natieram najradšej indulonou alebo rakytníkovou indulonou. Bianka myslím, že z chleba to nebude to by bolo horšie , skôr tá šunka, daj radšej bravčovú alebo žiadnu, ja dávam radšej domáci lekvár čučoriedkový a je vpohode. Probiotika treba dávať to odporúčajú, vápnik sa dá nahradiť aj zeleninou , syrom tvrdým, jogurtami atď. Kam.zyk tú domácu cestoviny jedli dnes aj staršie deti a povedali, že je lepšia ako s vajcom asi ju budem robiť aj pre nás, malému strašne chutilo. Mikulka urob radšej kašu s ryžovým mliekom je to výborné ja ho používam všade tam kam má ísť KM , smiem sa spýtať ten rakytníkový džem máš z obchodu alebo domáci chcela by som vyskúšať.

mikulka
11. apr 2010

Holky, tu marmeládu jsem koupila na jedné výstavě, koupila jsem marmeládu slazenou samozřejmě fruktuzou. Měli tam i jiné výrobky z rakytníku. Je to vše domácí!
Rakytník je nejbohatší zdroj vit C, má 10x více céčka, než pomeranč.
Pán má své stránky a může i poslat, když si vyberete.
Ještě jsem tam koupila rakytníkový sirup, dává se do vody, malýmu jsem ale ještě nedávala.

http://www.rakytnik.eu/

Ale není to nejlevnější.

bianka: a proč to malý neměl, to mu přece nemůže ublížit. Neřeknu, kdybys mu dávala jahodový džem z obchodu, ale tohle by mohl, myslím. 😉

bartakova: takže děti, které mají alergii na BKM, tak nesmějí jen mléko, ale jogurty a sýry mohou jíst? 😕

mikulka
11. apr 2010

Měla jsem tohle: Rakytník ovocná pomazánka fruktóza - 38,50 Kč

Pak mi nabízeli rakytník do jogurtu, že je řidší, ale do jogurtu se dá dát i ta pomazánka, já ji dávám. 😉

kam.zyk
11. apr 2010

Bianko, tam je alergická reakce jako hrom. Nevíš složení toho chleba? Nemohly v tom být BKM?

Korkušo, to, cos ozkoušela s tím keksem, svědčí o takřka jisté alergii na BKM. Samozřejmě, že alergie na BKM časem vyhasne, ale chce to nějaký čas mléko nepodat, ani nic, v čem by mléko bylo, jogurty, syrovátka, tvaroh, sýry, nic. Prostě, BKM je spouštěč ekzému číslo jedna. UM = jedině Nutrilon allergy care. ¨Za cca půl roku lze opět otestovat potravinu, kde mléko bude, jestli alergie nevyhasla, vyhasínání je ale obv.okolo 2 -3 let (ale jsou výjimky kdy je to dřív). Probiotika jsou velmi vhodná pro děti s atop.ekzémem, např.BioGaia probiotikcé kapky, nebo Infants Dophillus. Pokud je dítě kojeno, musí je brát hlavně kojící matka.

Mkulko, mohlo to být jak rakytníkem (do cca 2 let je to poměrně silná potravina, hodně vitamínu C může působit podráždění kůže, bývá to, mám tu zkušenost docela častou), tak BKM. S tím vápníkem mám článek tady

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/vapn...

vápník paradoxně není problém dodat, protože je v řadě potravin (pokud se dává UM - pro alergiky je to Nutrilon AC - absolutně Ca není problém). Problém dnešních dětí je nedostatek vápníku - ale ne proto, že by ho přijímaly málo (oni ho paradoxně dík mléčným výrobkům mají moc a to je taky špatně) - ale právě z toho důvodu, že přijímají málo hořčíku (Mg), který naopak skoro v ničem není, a který je nezbytně nutný, aby se Ca vstřebal do kostí. Hořčík naleznete totiž v potravinách, které děti zas tak často nekonzumují - mandle, jáhly, celozrnné potraviny. Jinak, kravské mléko pro děti do cca 2 let je hrozná zátěž. Lepší jsou mléka určená dětem, kde je nutričně upraven právě ten poměr Ca:Mg:P tak, aby nezatěžoval tolïk ledviny, játra, střeva, atd.

POZOR!!!!! Jak tady padla otázka

takže děti, které mají alergii na BKM, tak nesmějí jen mléko, ale jogurty a sýry mohou jíst?

Nesmí ani jogurty a sýry!!!!

Bianko, já bych u syna ten rakytník nezkoušela, u těch citlivějších dětí jsem zatím vždy na něj zaznamenala reakci (on je rakytník výborný při infekcích, ale má prostě pro ty malé děti moc vitamínu C a ten dráždí, vždyť vit.C je kyselina) . Ale nezříkala bych se rozhodně džemu. Nedávno jsem objevila v obchodě meruňkový džem - složení meruňky, jablka, pektin, kys.citronová - to by malý mohl.