Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

milek
5. mar 2012

U nás sú kvapky Biogaia lacnejsie cca.11 eur ale je to len 5 ml.

xmalij
5. mar 2012

@valentynkaa07 Ahoj, presne tak..mely jsme je na 3M koliku a ze Slovenska a vysly kolem 500, ne min. Pak se jednou znamy zaradoval jak je sehnal levne a dovezl polovicni baleni 🙂. Ted pouzivame Lactobacilky, tam je cena uz paradni.
Ten nikl, ja na nej reaguju na primo, takze mam i podlepene spodni svocky u dzin, nausnice jiny nez zlaty nesnesu, ani spodni cast hodinek co se dotyka ruky. Koupe pasku je u me loterie, protoze sice pisou, ze to neobsahuje, ale jaksi moje bricho si to nemysli 🙂. Nausnice jsem dceri pri AE nedala ani nahodou a pokud nekdy dam, tak rozhodne ne jiny nez zlaty.

lucinenka001
5. mar 2012

@luthien.k

Ahoj Katka.

Dakujem za spravu 😉

luthien.k
5. mar 2012

@blankarybka dát tomu čas, až se to smyje, foto 🙂

blankarybka
5. mar 2012

@valentynkaa07 Tak už v tom mám jasno... náhodou jsme dnes byli v Polsku, tak jsem se tam ptala... 5ml tam vyjde v přepočtu na 240,- a u nás v Dr. Max myslím 380,- za to stejné množství... tak aspoň tak, ne? Teda my máme do Polska blíž, než do nejbližší lékárny... 😉 ... takže se to aspoň trochu vyplatí.

valentynkaa07
5. mar 2012

@blankarybka No tak to se rozhodně vyplatí 😉

zuzuzuzu7
5. mar 2012

Aky sampon pouzivate pre deticky, maminky?

martinka1981
6. mar 2012

@zuzuzuzu7
mladšia ma AE a poživame len mydlo a pre staršiu mam z manufaktury
http://manufakturashop.sk/73-73-327/detsky-jemn...

zajaciq
6. mar 2012

@martinka1981 waaaaaaw objednavam super veci tam su. aj nieco pre maminky na tvar? 😎 😀

martinka1981
6. mar 2012

@zajaciq mne to odporučila jedna maminka čo sem tiež prispievala a jej to odporučila zas jej homeopatička 😉
krasne vonia ta detska rada.
My sme mali odtial tu pivnu radu ,to som kupila mužovi a jemu sa tiež velmi pači. potom tam maju aj vinovu radu,tu si chvali moja svokra ,mala šampon a krem na ruky že užasny.
Ale ja som nevyskušala zatila nič iba ten pivny šampon mužov alebo detsky 😀
ale vyskušaj ,určite neolutuješ.
A bratova frajerka mala mojito radu a ta bola tiež nadšena 😉
chystam sa tiež objednať niečo lebo sme minuli detsku penu do kupela 😉

zajaciq
6. mar 2012

@martinka1981 neviem co skor pokukat, 😀 ta cokoladova to bude ake zuzo. nam dochadza balneum a nemam pre malu mydlo, ktore pouzivate vy ? nooooo a ceny su velmi prijatelne, paci sa mi, ze tam nie su parabeny ani ropa pre male deti, aj balneum je bez ropy.

martinka1981
6. mar 2012

@zajaciq pre Viki (ona ma AE) použivam Oilatum mydlo,s tym umyvam aj strašiu Mišku.A ked sa minie skusim asi to detske z manufaktury 😉
čoko pomar.som kupovala kamoškam ale nehovorili nič tak neviem či sa im pačilo 😀
ale vonia všetko pekne.ja som všetkym kupovala na Vianoce tuto kozmetiku a všetko pekne vonalo 😉

mafianka
6. mar 2012

O tom Oilatum mýdle jsem slyšela celkem chválu. Manufaktura mě osobně moc nezaulaja, přijde mi to celé jen glycerin, nic víc a hezky zabalený 😒 Jinak jsem dostala na vánoce ten nelevnější dětský olej,říkala jsem si že ho snad ani používat nebudu ale pak jsem četla že se maj dávat do vody při koupání, že je pak pokožka vláčnější. Když nemá malá vyloženě rozdrbaný exém tak to fakt funguje 🙂) Je to tento http://www.feedo.cz/shop/batole-detsky-olej-s-o...

katyxq
6. mar 2012

Já používám prro malou (a hodně i pro sebe) kosmetiku Original ATOK. Do vody na koupání dávám pár kapek hydrofilního oleje Baby intimka, po koupání mažem tělo někdy mandlovým olejem a někdy olejem Baby, na obličej má krém Baby, na suchá zhrublá místa používám ten samý krém střídavě se šípkovým balzámem (ten je hodně mastný - je to jen bambucké máslo a šípkový olej).

blankarybka
6. mar 2012

@luthien.k posílám fotky těch pupínků i sem, kdyby ti to nešlo otevřít 😉 Myslíš, že tohle je taky ta bakterie? Nebo už důsledek něčeho jiného? 😒
Snad to jde trochu vidět... ve skutečnosti jsou to opravdu červené pupínky ☹

blankarybka
6. mar 2012

@luthien.k tak ne, moc vidět to není, hernajs 😒

xmalij
6. mar 2012

@zajaciq
@ martinka 1981 Ahoj holky, mam od nich strasne moc rada pro sebe radu z mrtveho more. Kamaradka se ale strasne osypala po detske rade, chtela ji zkusit nejdriv na sobe nez to da malemu do koupele..

martinka1981
6. mar 2012

@xmalij fiha?? 😕
ja som par krat strčila do vane kde som dala olej do kupela z manufakt.aj moju malu s AE ale našťastie sme nič take nezažili,ale ja som ju potom ešte normalne osprchovala. ked sa aj ona tak domaha kupela vo vani a ťažko ich strčim každu zvlasť 😝
Musim vyskušať aj ja niečo pre seba 😎

xmalij
6. mar 2012

@martinka1981 mas recht, musime myslet i na sebe 😉 ..nase mala uz je z toho tak zblbla, ze chodi a maze i svoje panenky 🙂.

martinka1981
6. mar 2012

@xmalij no to aj naša staršia sa rada maže 😀 😀 😀 a ked vidi že aj Viki mažem tak tiež chce. A hlavne ten kremik čo ma Viki na bobinko 😀 😀 davnejšie sa poriadne namazala Sudocremom kym som uspavala malu 😝

xmalij
6. mar 2012

😀 😀 taky pekny 🙂, nase Viki se zase nejvic maze na hlave a pak vnitrne, takze nejen ze hlidam, jestli se nedrbe, ale jestli nebasti Vitellu apod. Sudocrem ma pekne nesikovny uzaver, uz ho mam v jinym kalisku, trva to aspon dele nez ho otevre 🙂.

martinka1981
6. mar 2012

@xmalij no to som zvedava čo vymysli naša Viki ked podrastie 😀 ako sa budu s Miškou mazať navzajom 😀
No idem sa ja uložiť,čas bežiiii 😖
dobru noc prajem 😉

luthien.k
7. mar 2012

Ad. Manufaktura, Atok - pro atopiky se to nejeví jako vhodná kosmetika kvůli obsahu éterických olejů, které mají celkem významný alergenní potenciál (když ne hned, tak časem).
@katyxq , na oleje pozor, nikdy na akutní nebo subakutní ekzém (mokvání, červené fleky, pupínky) a když už, tak nejlíp do koupání, maximálně na mokrou kůži, ale na tu atopikovu raději vůbec (jen do té vody).

marusinka
7. mar 2012

Ahojky, naše Eliška se také narodila s atopickým ekzémem ☹
Vyzkoušeli jsme různá tělová mléka, excipialy, pak i na kožním jsme dostali mastičky s kortikoidy, bohužel nic nezabralo. Až pak když jsme přišli na prohlídku k doktorovi, doporučil nám tělové mléko Aderma Exomega, jsem mu za něj vdečná, jelikož po pár dní mazání měla Elí zase hlaďoučkou kůži. Takže já se přikláním k tomuto mléko, a používá ho i moje sestra a kamarádky 🙂

katyxq
7. mar 2012

@luthien.k Mokvavý ten ekzém naštěstí neměla a na pupínky jsem olej nedávala, to vím, že se nemá, ve fázi pupínků jsem mazala do jejich vysušení Sudocremem, ten mi teda ale děsně smrdí, musím se podívat po něčem zinečnatém neropném, přišlo mi totiž, že ten Sudocrem sice vysušil pupínky, ale zároveň ten ekzém trochu víc zčervenal. Olejem mažem jen po koupání (když nemá pupínky), jinak ne, koupem zhruba jen dvakrát týdně. Levanduli malá snáší dobře, dokonce to ta suchá místa zklidnilo, už to vůbec nemá červené ani hrubé. Včera dokonce dětská doktorka říkala, že to má dobrý, no, to si pak ani radši nepředstavuju, v jakém stavu mají jiné děti ekzém 😕.
Nakonec jsem kromě rajčat a paprik vysadila i mlíko, malá kromě ekzému i celkem trpěla na prdy a taky má v poslední době trochu pořád zahleněný nosík, tak uvidím, jestli to pomůže. Radši budu držet dietu a kojit, než kupovat drahé speciální UM 😉.

luthien.k
7. mar 2012

@katyxq dieta je základ, u mimin obzvlášť. Sudocrem paradoxně obsahuje právě levandulovou silici (malé množství, zatím, co si pamatuju, tak nikoho nedráždil, ale samozřejmě dráždit může všechno) 😉 Jinak zatím nevím o léčebné pastě, co by neobsahovala ropné deriváty (což neznamená, že nějaká taková neexistuje), ono konečně ropa vznikla také přírodní cestou 😉

katyxq
7. mar 2012

@luthien.k Jenže já minerální oleje a vazelínu v kosmetice nesnesu (taktéž ekzém) a malá tudíž asi taky ne, možná by mohl fungovat zásyp Leontýnka od Nobilisu, ten je na bázi oxidu zinečnatého, pokud by se blbě používal samotný pudr, tak na pastu by pravděpodobně s nějakým mastějším základem asi rozmíchat šel.
Takže za nás vidím obrovský rozdíl v mazání minerálním olejem a rostlinným olejem.

bazalka4
7. mar 2012

Nam pomaha Lokoid, je vo forme masti, alebo vodicky, ma 1 percento hydrocortizonu.

luthien.k
7. mar 2012

@katyxq to chápu, pokud na ně máš reakci. Ale přírodní kosmetika je obvykle ke své velké škodě příliš parfémovaná, jinak bych ji také používala ráda, i na své děti, ale ta parfemace prostě vadí. Koukala jsem na tu Leontýnku a zase hromada éteráků, škoda...

luthien.k
7. mar 2012

@bazalka4 to se nedivím, když je to kortikoid - ale zkus ho vysadit - máš to zpět i s úroky. Kortikosteroidy neřeší příčinu, pouze potlačují následek, a to doslova - zatlačí zánětlivý proces pod kůži a když se přestanou používat a příčina přetrvává, tak se vše vrátí zpátky. Při dlouhodobém používání postupně ztrácejí účinnost, takže je potřeba používat silnější preparáty, kůže se ztenčuje, mohou se vytvořit strije, vzniknout rosacea, kůže může být náchylnější k infekci...To jsou důvody, proč je radím používat jen v těch skutečně nejnutnějších případech, kdy je potřeba rychle zklidnit situaci. Nikdy pravidelně a dlouhodobě, obzvlášť u dětí.