Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
3. máj 2012

@zuzuzuzu7 tak to chapu 🙂, neni to nic levnyho (napr. susenky z dm, ktery splnovaly nase donedavna omezeni, tak stoji 55Kc), jenze me to peceni nejak nejde. Bud je to syrove nebo ztvrdle, ale to asi tim, ze vsechno se nahradit neda a mouka dela hodne. Psenici uz zase mame, tak se mi hned rozsiruji obzory 😉.
Heee, brumiky? Neposlala bys mi recept🙂? Dekuji!

xmalij
3. máj 2012

A propos, nezalozime tu v ramci diskuze dalsi tema: co dnes varite nasim malym atopackum 😉 ? Uz to neco takovyho na MK je, ale asi ne pro deti s omezenim ve strave.

zvonkohra
3. máj 2012

@luthien.k tak mi chodime ku koznej uz rok a pol a stale nam da niejake masticky je to vraj ae ale neviem ci neskusim este inu koziarku

lelask
3. máj 2012

@lenkax7 no ved to, ja sama dufam, ze tam predsa nieco najdu a ulahcia na zivot.
@luthien.k ja neviem, nechcem sa radovat dopredu ale predvcerom som jej nedala nic mliecne a do vcera rana bol exem asi tak o 70% lepsi, jedno stehno uplne bez bolacky 🙂 Uplne neskutocnou rychlostou sa jej zregenelovalo vela koze, az na to stale kukam a nemozem tomu uverit. Vecer som jej to teda po kupani natrela pupalkou, tak neviem, ci ta spravila zazrak ci co, ale prave vecer to mala este dost cervene. Dnes je to zase o cosi krajsie. Ak sa nic nezmeni ,tak do dvoch dni by mohla mat krasne nozky 🙂 Cez tu psenicu sa to minuly rok vobec nedalo spoznat. Az sa bojim o tom pisat, aby som to nezakrikla. Ja sama som mliecne len obmedzila zatial.
Dnes som nakupla v DM co sa dalo, ideme na 4 dni do Prahy, tak aby som tam nemusela nic nahanat.
Este sa chystam rychlo nieco napiect.
Jaaj drze palce, klop lop klop 😅

lelask
3. máj 2012

Mame ist aj na tie krvne testy?? Ak to pekne zmizne?

lelask
3. máj 2012

@xmalij Super napad, ja osobne sa takej teme potesim 😉

luthien.k
3. máj 2012

@lelask určitě jděte na testy, i kvůli imunitě, krevnímu obrazu 😉 Jinak paráda, jsem ráda, že ses pro dietu rozhodla 😉

luthien.k
3. máj 2012

@zvonkohra určitě je dobré znát názor více lékařů, ale nečekala bych zázraky v léčbě, oni prostě jdou cestou mazat a mazat a příčinu nehledat (tedy ne všichni, ale velká část).

luthien.k
3. máj 2012

Ještě jednou dávám info, mám v blogu krátký článek o péči o atopika v létě, hlavně je důležité vědět, že některé léky a krémy "reagují se sluncem", viz výše uvedený případ zhoršení AE po Holtově masti, tak pozor na to!

xmalij
3. máj 2012

nerikaji Vam neco pripravky Blue cap?
http://www.blue-cap.cz/blue-cap

lenkax7
3. máj 2012

@luthien.k pred tyzdnom nam brali krv a dnes som volala o vysledky,tak len sestricka mi povedala,ze aler.sa nepotvrdila.Mame zacat po lyzickach s jogurtami a sledovat aka bude reakcia.

zuzuzuzu7
3. máj 2012

@xmalij ja neviem, ale zda sa mi to ako nejaky zazrak ci co...a to zlozenie:obsahuje aj parabeny a parfemy-tak neviem ☹

xmalij
3. máj 2012

@zuzuzuzu7 kamaradky znamy sefuje te firme, tak ji to nabizi, at ozkousi...sama resi AE 6 mes. syna..vsechno na bazi zinku, coz o to, ale to "navic" si muzou taky odpustit ☹

valentynkaa07
4. máj 2012

@xmalij zdravím, mě ten blue cap připadá jako Skin cap, což je sice účinný preparát, ale jak známo, Kamzyk si nechala dělat rozbor a zjistilo se, že obsahuje kortikoidy. A ten Skin cap právě taky obsahuje pyrithion zinku, tak mi to přijde podezřelá náhoda.
Jinak já jsem dostala vzorek tohohle krému
http://www.rosenpharma.cz/magneziovy-krem-s-ich...
Sice se dost špatně roztírá a smrdí jako omítka, ale krásně sklidňuje, to jsem ani nečekala 😅 a ani na tom krému ani na těch stránkách jsem nenašla přesné složení.

luthien.k
4. máj 2012

@lenkax7 to určitě zkuste, jinak se to potvrdit nedá. A máte ekzém ve stabilizovaném stavu? Abys vůbec poznala reakci 😉
@xmalij, nemám důvěru, výrobce je španělská firma, to u SkinCapu taky, vše je nápadně podobné, nemám sice žádné důkazy k tomu, ale prostě jen nedůvěru.

@valentynkaa07 on byl SkinCap u nás i na SR jeden čas i oficiálně zakázaný.

luthien.k
4. máj 2012

@valentynkaa07 Aqua, Magnesium, Olive oil, Ichtammol
Složení vypadá dobře 🙂 Budu muset vyzkoušet 🙂

valentynkaa07
4. máj 2012

@luthien.k a cena je kolem 100kč za to balení, což není moc, naše příbuzná dělá sestru na dětském tak mi to přinesla resp vzorky těch tří krémů, co ta firma nabízí a já samozřejmě hned brala ten ichtamol, napřed jsem to vyzkoušela na sobě a teď má malá osyp z toho vedra, tak jsem jí s tim mázla a krásně se to sklidnilo, ale jak říkám, je to taková zvláštní konzistence, že se to špatně roztírá.

xmalij
4. máj 2012

@luthien.k to je drsny, spanelaci jedni...ze nezustanou u vina a oliv 🙂.
Tak to necham kamosku tu zvlastni souvislost u nej vysondovat, za zkousku to stoji.

luthien.k
4. máj 2012

@valentynkaa07 ono se stejně nemažou takovým krémem děti celé, ale jen ložiska, tak to by se snad dalo zvládnout. Já ho našla za 140,- Kč, tam, kde obyčejně na netu nakupuji.

baklik
4. máj 2012

maminy, chcem sa opytat - diagnozu atopicky ekzem urcuje detska lekarka alebo kozny lekar? maly ma suche licka a vyhadzuju sa mu na nich v poslednej dobe lisaje, nie nejako vyrazne, ale su tam. dva dni mu to natieram infadolanom. moze to byt atopicky ekzem? na zaklade coho ho urcia? len na zaklade toho ako to vyzera alebo robia aj nejake testy? predpokladam, ze potom by mal maly narok na HA kojenecke mlieko, kedze uz nedojcim. kolko ich mesacne moze lekar predpisat?
vopred vdaka za rady.

xmalij
4. máj 2012

@luthien.k
@ valentinkaa07
tak je to tak, je to byvaly Skin cap, to je drsny 😠 .

mata25
4. máj 2012

@baklik
urcite diagnozu stanovuje kozna lekarka.
mojmu malemu sa tiez vyhodila lisaj najskor len malicka, ale potom sa zvacsovala a preskocila aj na druhe licko, na celo a na bradu. boli sme u troch koznych lekarok a kazda povedala nieco ine, posledna povedala, ze to bude nejaka forma atopickeho ekzemu, vsetky tri nam davali hormonalne masti, ale to je na nic, po vysadeni to mal do tyzdna naspat. tiez som skusila hocijake masti ako excipial, holtov krem, modru indulonu, proste vsetko co kde kto odporucil. potom som raz kupila tekute olejove mydlo na atopicku pokozku od firmy BABE a len s tym maleho umyvam a davam mu to aj do kupela, ku podivu, neviem ci to bola len zhoda nahod ale odvtedy sa mu ekzem tak schoval, ze ho vobec nevidno. len ked zje nieco s kecupom,alebo paradajkami, pripadne nieco o com nevieme ze mu vadi tak mu vyskoci mala bodka na lici a to premastim kremom na atopicku pokozku od Biodermy a ono sa to po chvili schova a mame pokoj.
nic ine sme doma nezmenili, len to s cim sa umyva a zrazu sa to zlepsilo. ale urcite chod s nim ku koznej. 🙂

valentynkaa07
4. máj 2012

@luthien.k ono je to asi podle množství, já našla 100g kolem 100kč. Co vidim jako negativum, když jsem četla informace k výrobku, je spotřeba do tří týdnů od otevření, to je blbý. Ale jinak opravdu doporučuju, alespoň vyzkoušet, já jsem nadšená 😀

bebemaly
4. máj 2012

ahojte kočky, už ste sa stretli s niečím ako vírusový exém? lekárka povedala diétka,nič na mazanie nám nedala, ale malému sa to nezlepšuje, má to na telíčku, a na jednom stehienku.svrbieť ho to nesvrbí, ani mu to nemokvá..tak ja neviem..v papuľke má jednu vyrážku, povedala,že repíkom vyplachovať, čo malý samozrejme nechce.. ☹ ďakujem za každú info..

valentynkaa07
4. máj 2012

@xmalij no to jsou hajzli 😠 je to nápadně podobný, takže mě to nepřekvapuje, jen změnili nazev a jedou dál. 😠 než takovýhle preparáty tak radši mast od kožního, kde je třeba Locoid v malym množství, ale víš, co na to dítě mažeš....

xmalij
4. máj 2012

@valentynkaa07 to je fakt nechutny, ja ty detaily o Skin capu neznala, spanelsky atd. tak mi to ani neseplo. Kamosku naockuju, at s nim prestane kamaradit 😝 😠!

valentynkaa07
4. máj 2012

@xmalij no já ho mám dokonce doma, používala jsem ho na sebe, než jsem zjistila, jak je to s tim složenim a je fakt, že účinkuje jakože zázračně.....no zázrak se nekoná, je to podvod. Hnus.

baklik
4. máj 2012

@mata25 ale ku koznej ma so synom musi poslat detska lekarka, vsak? ci mozem ist aj sama bez odporucania?

mata25
4. máj 2012

@baklik
nas poslala detska, ale neviem ako je to teraz s tymi vymennymi listkami, lebo sa to malo rusit, ale asi najlepsie je ked ta posle lekarka.

alexkvet
4. máj 2012

@kozous01 Tak já nevím. Pročítám si tuhle celou diskuzi ohledně kůžičky novorozenců. Kolikrát koupete prcka za týden. Já ho koupu ob den a jen mu dávám do vody olejíček. Právě že se mi nejvíce osvětčil Oilatum, dostala jsem v porodnici krabici se vzorky, a tohle bylo nejlepší. Jelikož, trochu řeším i cenu. Myslíte, že je lepší koupat v olejíčku vícekrát za týden? Moc děkuji za radu.