Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kazdovci
26. mar 2011

@modra1 dakujem, preposlem. toto je foto zo stredy, dnes je to uz ovela lepsie, ostalo zopar malych chrasticiek. mazali sme Adermou - ta so zinkom. je to normalne ze jej koza reaguje uplne inac po istom case, uz ked mam pocit, ze sme nasli vhodnu masticku, tak jej zacne robit zle, resp ekzem sa zhorsi...ja uz mam niekedy pocit ze robim nieco velmi zle... ☹

berenika39
26. mar 2011

@blandik odpovídám na Ichtyo care krém nebo pasta - tak pasta. I jsem sjela do lékárny dneska a koupila jsem.

blandik
27. mar 2011

@lucinenka001 - já jsem tuším od Kamzyka slyšela, že používali daylong. Ten žloutek, pokud nebyla rekace můžeš i někde přimíchat vařený do brambor např...možná mu jen nechutná, pro odzkoušení...Na ten banán ti ráda odpovím, jen nevím, jak přesně myslíš ten dozat s tím, kolik ho můžeš dávat..?

blandik
27. mar 2011

@anduca - revitgal jsme měli s vitamínem E

kam.zyk
27. mar 2011

Tak luthien má syna -Matyáš Jan, 50 cm a 3660g a prý dal mamince docela zabrat 🙂

lucinenka001
27. mar 2011

ahojjjjj kam-zyk 🙂

Jejjjj tak sa uz je drobec na svete 🙂, supeerrr 🙂 Srdecne gratulujemmmm, hlavne vela, vela zdravíčkaaaa , radosti a stastia, ze im zelam 😉
Jujjj a ze ju vytrapil? Moja, ale uz to ma za sebou a uz su spolu 🙂.
A kedy sa presne narodil?
Kam-zyk Vy sa ako mate?

Pekny dnik

tunylyk
27. mar 2011

@kam.zyk krasna sprava na dnesne rano 🙂 zo srdiecka blahozelam 🙂

berenika39
27. mar 2011

tak včera si tu klidně radí a u toho rodí......šikovná na všechno..moc gratulujiiiiiiiii, a at jsou zdraví!

nesetrilek
27. mar 2011

@modra1, tak u nas zanik alergii pravdepodobne nehrozi, dneska se mu zase objevi na krku cerveny vysev, takze jablka opravdu nee, uz to mam trikrat potvrzene ☹ (na doporuceni dr. dostaval jablecno.mrkvovou stavu)

nesetrilek
27. mar 2011

luthein gratuluji a preji, at Ti syn dela radost a at je zdravy 🙂

aleachim
27. mar 2011

zdravím, přišla jsem vám oznámit, že luthien.k má synka a jak se zdá kam.zyk už mě předběhla. 🙂

stipa
27. mar 2011

luthien.k Ahoj mamino 🙂 tak moc moc gratukuji a vůbec se nedivím, že Ti dal zabrat. Náš měl taky 50cm a trochu míň g jen 3600g, ale měla jsem toho až až- hrůůza 😉 A to bylo první dítě 😖 Tak hlavně, že jste oba o.k. 🙂 pa pa a drž se mamino 😎

anduca
27. mar 2011

Luthien.k
super, gratulujem! nech ste zdraví, šťastní! 🙂

korkusa
27. mar 2011

Ahoj neviete mi niekto poradit mojmu 3rocnemu synovi sa vyhadzal cely zadocek a trochu krize a aj licko .Sy to cervene flaky pri ktorych su sem tam drobne vyrazky.

kaja73
27. mar 2011

@luthien.k gratulujem k malemu fesakovi. 🙂

modra1
27. mar 2011

@luthien.k Blahoželám 🙂

ludmilabb
27. mar 2011

@blandik Vitellu pastu ste neskusali? ja zajtra zajdem do lekarne lebo ani Bepanthen nemam momentalne, ta Vitella je fajn len sa neda pouzivat cez den iba v noci, cez den si cim natierala pri tych subakutnych stavoch, teraz je to uz v kludovom stadiu?
@luthien.k aj ja veeelmi gratulujem a uz to mas za sebou 😉 konecne si sa dockala 😵 inak Sofia mala 3700g a 54 cm ale porod bol fajn myslela som si ze to bude horsie, len sitie bolelo ako fras

ludmilabb
27. mar 2011

@kazdovci drzim vam palce, ked vidim tu fotku tak si viem predstavit ako velmi sa trapite ☹ , my mame ekzem na licach

niina
27. mar 2011

@kazdovci Dobrý večer, něco podobného nás trápilo a zatím ještě trápí,ale už naštěstí ťuk ťuk ťuk v menší míře a snad to bude jen lepší a lepší. Náš malej to měl zezadu nožičky pod kolínkem, začalo to flíčkem o velikosti desetníku a dnes to má velikosti pinpongového míčku, hrozně mu to mokvalo, klidně proteklo přes silné tepláčky hrůza, v noci se škrábal......naše dětská to jaksi neřešila, tak jsme naklusali ke kožní a ta se zhrozila, že je v tom samozřejmě infekce a šířílo se mu to dál po tělíčku na víc a víc míst rychlostí blesku. Takže nám na deset dnů nařídila každý večer deset minut koupat v hypermanganu (voda + v trošce vody rozpuštěný hypermangan, aby to byla světle růžová voda), pak promažeme namíchanou mastí z lékárny celé tělíčko, ráno jen suchá místa a držíme dietu, ty nejškaredší fleky naštěstí už nemokvají, začínají se pomalinku hojit, tak snad to bude dobré, jinak prý bude muset nasadit Antihisminika a vezmě si stěry. Asi bych projistotu taky zašla ke kožní, ať se na to podívá, protože jestli je tam infekce, jen dieta a promazávání to nevyléčí ☹ přeji, ať je prckovi brzičko lépe.

kazdovci
28. mar 2011

@niina no trapenie je tato pliaga. nam pomohla A-derm so zinkom, krk uz ma pekny, infekcia ustupila a mokvave miesta nastastie nema. my mame skor suche a taky drobny vysev...

kazdovci
28. mar 2011

@luthien.k blahozelame!!!hlavne zdravicko a nech maleho tato pliaga nikdy nechyti!!!!

mima3
28. mar 2011

ahojte, chcela by som sa vás spýtať, či umývate hlavičky deťom, ktoré mali AE šampónom??? ja som doteraz kúpala len v čistej vode, max. som dala oilatum, keď sa mi zdalo, že má suchšiu pokožku.
my máme teraz našťastie s ekzémom pokoj (klop, klop), lebo sa držíme rád kam.zyk, ktorej týmto vrele ďakujem. malý papá čím ďalej tým viac... len sa mi zdá, že na tú hlavičku by som už mala používať aj šampón, takže prosím o radu hlavne mamičky starších detí.. a keď áno, tak aký... ďakujem

aleachim
28. mar 2011

@lucinenka001 luthienin Matyáš se narodil v 23:35

lucinenka001
28. mar 2011

@mima3
ahoj Mima. Mne davnejsie kam-zyk radila napriklad sampon BÜBCHEN . Ja ho pouzivam pri malom a sme zatial spokojni 🙂. Este mi aj vravela kam-zyk, ze nie je dobre umyvat hlávku samponom kazdy den. Tak u nas to je takto.
Neviem ako ine maminky, ake sampony pouzivaju. Maleho kupem len v cistej vode + ten sampon na vlasky tak cca 2x tyzdene 🙂
Ved pockaj co napisu aj ine maminy, mozno funguju uplne inak 🙂.

lucinenka001
28. mar 2011

@aleachim
ahoj 🙂.

takze taky polnocny cas si vybral malinky 🙂. Dolezite ze su v poriadku 🙂. dakujem za informaciu.

lucinenka001
28. mar 2011

@blandik
Ahoj, dakujem za odpoved velmi pekne 🙂.
Daylong to ani neviem co to je musim to cez google vyhladat. To zltko skusim zamiesat do zemiakov kedze na druhy den ho odmietal. Co sa tyka papania toho bananu len som chcela vediet v akych mnozstvach ho testovat kolko mu dat prvy den, druhy + dalsie 🙂
dakujem.

blandik
28. mar 2011

@luthien.k - obrovská gragulace k Matyáškovi! 😵

blandik
28. mar 2011

@korkusa - nezměnili jste kosmetiku nebo prací prášek, aviváž?

blandik
28. mar 2011

@ludmilabb - já jsem natírala na začátku, na den i noc, prostě několikrát denně Ichtyocare pastu (ne mast, to je důležité), je to bílá pasta, která vysušuje mírně, je tam zinek a ichtamol, slabší vrstvu namazat na tento typ ekzému (tedy nejprve mimo ekzém, jestli bude snášena, zásada opatrnosti) a ekzém u nás odčervenal, začal se sušit, olupovat, vypadalo to hrozně, ale důležité bylo to odrudnutí. Až to bylo úplně ve fázi, že to bylo tělové, suché, tak pak jsem začala s tou směsí bepanthenu, revitgalu (a infadolanu)..ne, když to bylo červené, protože by to dusilo tu akutní, subakutní fázi..trvalo to déle, ale to odrudnutí bylo docela rychlé, na dny...jinak na vysoušení těchto subakutních forem se používá třeba i zinková mast.

kristinagregorova
28. mar 2011

ahojte..mate tu skusenosti s ekzemom?moj maly chrobacik ma ekzem ☹ ,dnes nam to potvrdila aj nasa kozna doktorka...neviete niekto poradit aky kremik zabera?dala nam nieco na skusku,ci to zaberie...olejcek na kupenie,krem na premazanie...