Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jabber
11. jún 2008

wali - tak to je super s kojením, gratuluju 🙂 . Já už kojím jen jednou denně ráno v 6, když se malá vzbudí, přes den už o to nestojí. Myslím, že se časem odstaví sama 😀
My ten Nutrilon měli jen jednou, nějak ji nadýmal, tak jsem koupila Nutrilon Comfort, ten nechtěla, pak se ukázalo, že je hořkej, hnusnej, tak jsem koupila Sunar a je svatej klid. Nenadýmá jí, je úplně bez problémů a chutná výborně (já jí ho ujídám), takže bych se toho nebála 😉

wali
11. jún 2008

jabber, to akurat aby som sa teda zacala obavat o postavu, ked ho budem ochutnavat 😀 😀
ale diky, najblizsie ho kupim a s urcite vacsim kludom odskusam 😉
Jakub sa tiez viac-menej sam odstavil. kojila som tiez len rano, ale to si v poslednom case uz len tak propagacne cucol. takze uz 4 dni nekojim a zvykam si na ten pocit "slobody" pri jedeni 😎

aduska27
11. jún 2008

Lusil, Jabber - dik za vysvetlenie 🙂 , hypermangan mam doma, parkrat som dala do kupela no nepozorovala som ziadny efekt. A ani som k nemu nemala nejaku extradoveru, tak len zavadzal 🙂 . Urcite to skusim, ak zase zacneme mokvat 😠 . Len na okraj, ako chemik snad pripravu nejakeho roztoku zvladnem 😀 .

Baby, zase ma lamete - mam chut ist a kupit Sonett, no pouzivala som ho dost dlho - tekuty, a ziadna zmena exemu, tak asi by to bolo zbytocne. Aj tak uz vyhadzujeme kopec penazi do lekarni.
Neskusali ste niektora kupat v morskej soli z Mrtveho mora? Robim si na to zalusk, dnes chcem vylupit nejaku lekaren.
Teraz skusame krem so slezom + indulona, celkom mu to zabralo, vysusilo to kozu - no zase sa skriabe jak besny 😖 . Taku ju este nemal nikdy.

Hellosona, niekde som citala, ze nie vzdy sa laboratornymi testami alergie zistia ☹ .
Wali, gratulacia k odstaveniu 😉

ivka144
11. jún 2008

no, Aduska, ja som vyhrabala stare zasoby a nasla som z mrtveho mora a dva dni mi tam stoji vylozeny a presne zvazujem, ze co. Neviem, ci to dobre na mokvajuce...
Inak nam sa to strasne rychlo meni, mokva jak dive, potom zasusujem, lupe sa jak dive a zas mokva...
Aky si to mala krem so slezom - dobre susi? D.
Maly sa tiez skriabe a reve vela. Ja sa len tych infekcii bojim, ked to ma take vyzratze mokvajuce...

hellosona
12. jún 2008

inak k tomu prasku... ja tiez od zaciatku periem v lovele a niekedy po ekzeme ani stopy, inokedy zase hroza... takze u nas ten prasok asi moc neovplyvnuje.

aduska: hmmm, to je asi pravda... napr. predvcerom som si kupila keksiky s vanilkovou naplnou (jem len ciste susienky) a znova zhosene... takze urcite jedlo nam to zhorsuje a najlepsie zistim, ked budem sama testovat...

wali
12. jún 2008

aduska - dakujem 😀
ja som skusala kupele so solou z mrtveho mora - odporuca sa Kawar morska sol (tusim tak sa to vola) -to mam vycitane zo vselijakych stranok o AE. ja som to ale kombinovala s tymi otrubovymi kupelmi - cize raz to a raz to. celkovo nam to pomohlo, ale slo to pomaly. takze som to robila par mesiacov a potom uz len tie otrubove kupele. urcite tym nic nepokazis, v idealnom pripade len zlepsis! ivka - vraj sa ta sol moze aj na mokvavy typ exzemu.

kosicanka1
12. jún 2008

ahojte holky, tak sa vam musim pochvalit, my uz po ekzemiku nemame ani stopu, po par tyzdnoch nam pomohla homeopatia, ale osobne si myslim, ze najvacsiu zasluhu na vylieceni mala prisna hypoalergenna strava a to aj simonkina, aj moja kedze este dojcim. je to inac dost bieda, nejem lepok, mlieko ani mliecne vyrobky, citrusy, ani dzusy, orechy, cokoladu, kakao, sladkosti. ale stoji to za to, ved nas ekzem bol strasny, simonka sa extremne zurivo skriabala, uz som s nou nechodila medzi ludi, co som sa hanbila ☹
este sa chystame aj k moru v lete, dufam, ze pomoze... mudr nam odporucila

aduska27
12. jún 2008

Ivka, ten sudokrem sme skusali v nedelu, takze presne viem ako koza potom vyzera 😀 : Ale zdal sa nam celkom dobry, pekne vysusuje.
Ja som vcera behala po lekarnach a nikde nemali tu sol co chcem. Vraj dnes budu mat...No mozem ja zas utekat do Blavy s dvoma deckami???? 😠
No mam pocit ze mame ekzem zhruba o tom istom ako vy....Ten slezovy som mala pocit ze pekne vysusil, len potom akoby sa to zaseklo a nehojilo to dalej 😒 . Mam od Justu slezovy krem. To mi radil pan Dedik, ze mame maleho macat v sleze lesnom, pokial budeme moct k nemu prist.Tak sme skusili aj krem.
Vcera som na tom psychicky bola uplne zle, vecer sme sli po obchodoch a nakupili maleho veci na leto - no len ci to bude moct nosit? ☹

Prasok - u nas asi tak ako pise Hellosona.
Este som nieco chcela, ale teraz ma volaju decka, tak neskor...

kosicanka1
12. jún 2008

aduska, o tej psychike ta presne chapem, ked to simonka mala velmi skarede, bola som uplne na dne a dorazilo ma, ked som s nou cestovala elektrickou a jedna stara baba na nu kukala - priamo na ekzem, ze co to ma a tvarila sa zhnusene. do konca zivota na to nezabudnem, som musela vystupit a cestou domov som plakala. dosla som domov a vyhodila som polovicu chladnicky, sla k homeopatke a pomaly sa to zlepsovalo.

aduska27
12. jún 2008

Kosicanka, to je uplne super, ako sa vam to zlepsilo 🙂 . Uplne si viem predstavit ako si sa citila, na mna na detskom ihrisku tak jedna mamina pozerala 😖 , a dokonca minule kamoskin 4rocny syn sa zhnusene od Patka odtiahol ked sa chcel dotknut rucicky a zbadal ako vyzera ☹ .
Wali, presne Kawar chcem skusit, rozmyslala som aj nad mydlom a kupele v kombinacii s tym slezom.
Ja som sa dala na tu ryzovu dietu, no po prvom dni sa tmelo pred ocami a ruky sa mi chveli, tak som sa na to vybodla, asi by som rychlo prislaa o mlieko a nevladala by som sa starat o deti. Tak teraz som vyradila lepok, vajcia, nadalej soju no a neviem co s mliekom. Testy mu vysli negativne, tak zatial mlieko pijem a malemu kasu zarabam s Nutrilonom....

Ivka, este som zabudla - ako pise Wali, ono by ta sol mala zasusit.

jahodka11
12. jún 2008

aduska-a akym nutrilonom? nasmu malemu tiez vysli negativne testy, ale papa nutrilon pepti, lebo ze naozaj moze tam alergiu na BKM, aj ked testy negativne, ale ekzem bol.....prestala som kojit a naozaj mu to zmizlo...len teraz mu idu zubky, tak to ma trosku na lickach..ale to je nic oproti tomu, ake to maval.....
a vyskusali ste kyselinu mliecnu? super masticka, namiesaju v kazdej lekarni, aj bez receptu....perfektne premasti a neobsahuje nic skodlive 🙂
a s tym, ze sa deti odtahuju-je to strasne a nespravodlive, ved nikto nemoze za to, ze ma ekzem...ked to ale spravi dieta, to pochopim, lebo je male a hlupe, ale tie pohlady mamiciek, to fakt nechapem ☹

zoja
12. jún 2008

dnes som bola s malým u alergologičky - má atopický ekzém - nie vo velkom rozsahu len sem tam malé fliačky, na tieto dva týždne nam kazala vysadiť všetko čo obsahuje BKM - kedze malý mi nechce piť mlieko a ked tak len ochutené ryž.kašou, keksom tak neviem čo mu možem okrem toho dávať jesť . kupila som nutrilon Pepti a vraj mu mam davať sojové jogurty , čo este može? ved aj do pečiva sa dáva mlieko, či to sa do toho neráta?

zoja
12. jún 2008

tak asi ani ten sojový jogurt nebude moct, akurat som ho kupala a ma to rozšírené už viac jedol ho okolo jedenástej 😒 , takže pravdep. alergia aj na soju 😠

dajdarax
12. jún 2008

ahoojte babenky!naša Mišena má ekzémik suché červené fliačiky...používam indulonu,občas excipial...do kúpania jej pridávam šálku čierneho čaju...klop,klop...bledne jej...)))
tak uvidíme,ona má toto obdobie najhoršie...aj ja sa dakedy veľmi trápim,hlavne teraz ked jej dám krátke tričko...
namýšľam si ,že každý jej ten ekzémik vidí...no strašné...a má ho na vnútornej strane predlaktia 😝
ale ináč som tento týždeň stretla dve mamičky,čo ich tiež ekzémik trápi....
a to kojené detičky 🙄 ja fakt nechápem.....držkajte sa ,páááááááááááááá

dajdarax
12. jún 2008

fakt...skúšali ste masť Rybilku?

jabber
12. jún 2008

kosicanka - super 🙂 gratuluju! 😉
Ono je to těžký, lidi, který se s ekzémem nikdy nesetkali, si můžou myslet, že má chuďátko kdovíco 😒 . Je fakt, že někdy to vypadá hodně ošklivě ☹ . Já jsem tohle naštěstí nezažila, protože malá to měla nejhorší od října do března a to byla pořád zachumlaná v kočárku a navíc v chladu to venku vždycky zalezlo ... Ale je pravda, že dospělí by se mohli trošku ovládat, u dětí to ještě chápu, ty jsou prostě bezprostřední.
Holky, to mi připomnělo - můj synovec, když mu byly asi 4 roky, potkali někde na hřišti chlapečka a on byl po operaci, po nějakém snad nádoru na mozku a strašně špatně mluvil, porouchalo mu to řečová centra a nebylo mu vůbec rozumět. A on přišel k synovcovi a začal mu něco vyprávět a ten chvíli překvapeně koukal a pak říká mámě: ať na mě ten kluk nemluví německy.... 😅 - a chlapeček se rozbrečel 😒 . Takže děti - co na srdci to na jazyku 😉

zoja - soja je alergen 😒

dajdarax - myslíš jako Rybilku dát na ekzém? 😕

wali
13. jún 2008

kosicanka, to je uplne super sprava! gratulujem a nech vam to hlavne vydrzi!!

zoja - sa divim, ze ti kazali sojove jogurty 😕 ved soja je priserny alergen a deti ju celkom dlho nemaju vobec jest! no zasnem nad doktormi 😕

zoja
13. jún 2008

ona vravela, ze je mozne , ze moze ukazat alergia aj na soju, tak uz mu ho nedám - včera som vo velkom kupila desat jogurtov nech má a mozem ich vyhodit lebo nám nechutia - sú hnusné 😝 , čo mu mam teda dávat jest som z toho na nervy - ona najviac miloval jogurty a syrčeky a maslo aké na chlebík? a može vobec chleba ☹ 😒

wali
13. jún 2008

zoja, tazko radit, co mas davat. ale snad alergia na lepok by sa vam ukazala, ked ste ho zavadzali a ak to mal vtedy v pohode, tak chlebik by mohol. ak ma alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, to je horsie - to by nemal nic klasicke mliecne, ale upravene - teda ten nutrillon pepti je ok. viem, ze su aj nejake mliecne vyrobky (aj jogurty?), ktore su tiez v tomto pripade vhodne. no neviem to presne, lebo som sa o to nikdy nemusela zaujimat - tu ti skor ostatne holky, ktore s tym maju skusenost, poradia. drzi palce, aby ste to zvladli!

beruska1979
13. jún 2008

Ahoj holky,

mam 6. mesicni holcicku a na zadickach se ji objevily cervene fleky, ktere po koupani jeste vice zrudnou. Jsou trochu vystouple a kolem jsou malinkate cervene pupinky. Kuze neni sucha ani nepraska, rano to ma zklidnene, ale stale zacervenale. Trosicku se kuzicka loupe, ale neni to nic hrozneh. Nejdrive to mela mezi lopatkama, tak jsem si myslela, ze jsou to potnicky, ale ted se ji to rozlezlo po celych zadickach. Jinde na tele to prozatim nema. Jen asi od 3. mesice se ji delaji cervene flicky kolem ocicek, hlavne v oboci, ktere ma tak 14 dni a pak to odezni na par tydnu. Myslite, ze by to mohl byt AE?
Objednala jsem ji na kozni, jdeme az za 14 dni.

dajdarax
13. jún 2008

ahoojky...jedna známa mi odporučila masť Rybilku...a zdá sa mi,že zaberá,natieram jej tým postihn.miesta na rúčkach....tak uvidíme,......
chcela som jej kúpiť pupalkový olej,ale je vraj len od troch rokov...kamarátka mi robí v lekárni..))
majkajte sa))

bea06
13. jún 2008

Holky
pisete ze pouzivate homeopatika zadna nepisete jejich nazev.Ja mam Psorinum ale zadny rozdil nevidim.Poradte mi prosim.

ina.b
13. jún 2008

Ahojky. Obě (já i malá) máme atopickou kůži. Jedna bylinkářka nám doporučila oběma mast z konopí "Robátko" od Cannadermu http://www.cannaderm.cz/cs/produkt/robatko_oset... (Mají ho asi v každé lékárně). Adélka měla na zápěstí ekzem, já ho měla hodně, hlavně na předloktí a pažích. Oběma nám zmizel.
Záleží na každém jedinci, jak jeho pokožka reaguje, kamarádce to nezabralo, nám dvěma jo.

jabber
13. jún 2008

zoja - mě tehdy dr říkala, že by zakysané věci na ekzém vadit neměly, takže ten jogurt by snad měl být ok. Vy máte prokázanou alergii na BKM? A chlebík dávám taky - se žervé. Nebo co zkusit kozí jogurty?

beruska - těžko říct, může bejt a taky nemusí, uvidíte co vám řekne mudra, ať nemalujem čerta na zeď 🙂 . Doufám, že to AE nebude, držím palce! 😉

dajdarax - no tak vida, když to zabírá, tak super 😉

bea - my jsme to všechny psaly o několik stránek dřív, když je děti začaly brát 😉 , my teď dobíráme Calcarea Carbonica a na doléčení ekzému máme Graphites 200ch. Předtím jsme měli Cistus Canadiensis, Antimonium Crudum, Manganum Aceticum a slabší Graphites 30ch - v různých kombinacích. Každý má něco jiného 🙂 . A jak dlouho to berete?

zoja
13. jún 2008

jabber este nie, testy mu nechcela robit, toto je len skušobné čo to spraví ak vylúčime tie mliečne výrobky, po dvoch týždnoch ideme na kontrolu a podla stavu uvidí

inak sila, od včera akoby sa mu to este viac zhoršilo - dúfam, že je to tým sojovým jogurtom a nie mliekom Nutr.Pepti, kedy z tela vyprchá ten sojový alergén?

jabber
13. jún 2008

zoja - to teda netuším 😒 , ale podle mě alergen vyprchá rychle, akorát že ekzému může dost trvat než se zase zlepší 😖

ivka144
13. jún 2008

Ahojte, neviem, ci som to uz pisala, ale my mame len jedno homeopatikum (Petrolleum) a mne sa zda, ze vz vsetky ste dostali aspon tri naraz, po nejakom case nejaka obmena a tak... Tak neviem, co si o tom mysliet. Chcem sa preto opytat Vas na homeopatikach - hovorila vam doktorka aj na co konkretne su tie jednotlive lieky: Nasa homeopatka ocividne ma pristup konstitucny a preto len jeden liek. Ale mozno u Vas dala tiez nieco konstitucne (mozmo to, co napr. teraz Jabber berete ako 200ku) a ostatne boli yamerane na ten ekzem. Mohli by ste daco viac o systeme predpisovania tych liekov u vas konkretne napisat? Tiez neviem, ci ste pisali, ake riedenie pouzivate. Nam pre teraz dala 30ku a moyno neskor tiez prejdeme na 200, ak sa potvrdi, ze mu liek sadol. Ked ste brali tri homeo naraz, tak vsetkz take vyssie riedenia? Dakujem.

jabber
13. jún 2008

ivka - ne, většinou to byly 9ch, teď tu dvoustovku máme už na úplné doražení (ale malá už nikde nic nemá) a bere jen 2 kuličky 1x za měsíc. Nevím, jestli nějaký z nich byl konstituční, nic bližšího o nich nevím 😖 . Ono je to různý, já myslím, že nevadí, že máte jen jeden 🙂

ivka144
13. jún 2008

Jabber - to musi byt take uzasne, ze ste uz vpohode! Velmi si zelam, aby sa to cim skor podarilo aj nam. Zacinam sa bat, aby nemal maly potom dajaku psychicku traumu z tolkeho utrpenia. Mozno to znie ako hovadina, niekto tu pisal, ze dieta do 2-3rokov si nic nepamata, ale podla mna hoci si nepamata, podvedome ho prave toto obdobie najviac ovplyvni. V poslednom case mam pocit, ze ma maly trocha odmieta, niekedy mi dava prec ruku, keh ho hladkam, alebo krici, ked ho chcem pomojkat :( Ja viem, ze to moze byt hocico, ale mi to tak luto je...

lusil2005
13. jún 2008

ivka tiez som sa bala aby malu to vecne svrbenie nejako psychicky nepoznacilo. aby z nej nebol nejaky nervak alebo tak. snad to bude v pohode. aj ked nervak je, ale to ma asi po rodicoch 😅 je to v ramci normy.
a to odmietanie - neboj. este ti bude divne ked sa aspon na wc dostanes sama bez maleho zaveseneho na tvojej nohe 😀 to su vsetko obdobia ktorymi prechadza kazde dietatko.