Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jabber
17. jan 2010

eatygreenee - když jsme začaly přikrmovat my, tak jsem měla taky pocit, že je malá alergická snad na všechno 😒 Tu na brambory, pak zas na mrkev....pořád něco. Nakonec to byla všechno shoda náhod, protože nejvíc jí vadil prací prášek 😒 😅 Neboj, určitě na všechno Eliška alergická není 😉
A krev se brala ze žíly z hlavičky.

apple15 - jestli ho nemůžeš sehnat, tak zkus nějaký internetový obchod, mají ho třeba tady http://www.proalergiky.cz/eshop/aderma-gel-rhea... akorát teda na Slovensko je šílené poštovné 😅 🙄

misule82
18. jan 2010

My začali s příkrmy minulou sobotu a klasicky mrkev a teď mrkev s bramborem a mám pocit, že se nám to taky začalo horšit příkrmama. Ale zase si říkám, že je opravdu málokdo, kdo je alergický na mrkev. Ale taky asi zkusím zase najet jenom na UM, jestli se to zlepší.
Holky a myslíte, že na tyhle ložiska červený hrubý suchý kůže pomůže třeba ta A-derma nebo lipobase? Co bych z toho měla koupit? Já už to týden mažu pořád locoidem 😠

bartakovah
18. jan 2010

Dobrý deň eaty krv nám brali z ruky do štyroch skúmaviek, robili testy na všetky potraviny a ovocie , na pracie prášky. S príkrmami si nerob starosti mi sme začali od šiesteho mesiaca a tiež sa vždy vysypával, treba dať aspoň týždňový odstup, kým dáš nový druh zeleniny alebo ovocia, časom si organizmus zvykne a dieťatko tiež, alergológ odporučil zeleninu: mrkva, zemiak, brokolica, cuketa, karfiol, tekvica, zelená fazuľka, zelený hrášok, kukurica, mäsko kuracie, králičie, morčacie, ovocie jablko, hruška, marhuľa a postupne ostatné okrem citrusov a ajahôd. Môjmu najviac chutí ovocie od slovenského výrobcu ovko iné odmietal. Dnes som kúpila masť kalciovú na záhyby tie má najhoršie suché a červené, alergológ vravel, že to mu pomôže dúfam, dnes poveda, že pôjdeme ešte do gastro poradne, chce mať pokope všetky vyšetrenia. Podľa rád, ktoré tu žienky píšu malého kúpem aj v ovsenných vločkách a celkom to pomáha.

beruska2x
18. jan 2010

misule bud kup Exipial nebo fajn je Eucerin 12% omega ale ten je drazsi 😅 jsou to mlika, promasti kuzi, ale nazasvini obleceni a nechavaji kuzi dychat, pekne se vstrebavaji...
Locoid bych davala jen na nejhorsi loziska a urcite ne dele jak 3 - 4 dny ...

beruska2x
18. jan 2010

me se malej furt skrabe na litkach, ma tam flicky.. sice par a malych ale svedi ho to, ja uz nevim co mu na to dat 😢

laura73
18. jan 2010

ahoj bartakova, ak mate alergiu na zltok, tak mozno sa ti osypal po brokolici a kurcatu - kurca ma totiz tie iste 'sajraj..ty' ako vajicko - moze sa jednat o skrizenu reakciu, radsej ho vynechaj a skus pokracovat s morcacim 🙂 ak by ste mali nahodou reakciu na mlieko, nedavaj ani telacie (oni ich vraj vykrmuju mliecnymi kasami, takze ma viac mlieka ako hovadzie, ktore by ti tiez mohlo dat skrizenu reakciu) a neboj, je to des, ale ak mas dobreho alergologa a detskeho, tak sa z toho dostanete. co sa kremov tyka, to si uz musis odskusat sama, nam teraz zabera na premastovanie obycajna modra indulona ktoru striedam s rakytnikovou (keby som malu natrela takymito mastami pred rokom, tak by bola cervena ako rak) zelam ti vela stastia a hlavne trpezlivosti.

misule82
18. jan 2010

Holky, takže když je od jedné značky krém i mléko, tak je lepší vzít mléko, že kůže líp dýchá? Pořád přemýšlím právě nad tou A-dermou 🙂

beruska2x
18. jan 2010

no kazdopadne mliko se ti lip roztira, lip se vsakuje do pokozky je dobry na vetsi plochy - natit telo a na loziska exemu je zase lepsi krem...
i Leciderm je fajn a ma krem i mleko a docela cenove dobry (cca 145,- a 129,-)

ivkaivka
18. jan 2010

misule, ja ked dam na cervene nieco mastne, tak je to priserne normalne az bordove. Ak dam sudocrem,tak super vysusi, nema nic. Po kupani ju namastim a po hodine uz je cervena,tak dam sudocrem, aspon to nejako udrzujem a neroztahuje sa to. Napr.licka som jej sudoremom uplne vycistila.
nam a-derma a aj lipobasa (vraj obsahuje kys.citronovu)robi sarapatu, mala je uplne bordova.
bartakovah-nam kalciovka pomohla asi najviac, no mastim len po kupani a tak len sudocrem.
Normalne,ked citam,ze po prikrmoch sa to zhorsuje...a obvodna ma ubezpecuje, ze ked prestanem kojit, tak sa mala urcite cela vycisti.
neskusali ste kozie mlieko? Uz tu viacere chvalili.

luciiaa23
20. jan 2010

Ahojte baby,
tiež idem k vám po radu. Malý sa mi hrozne vysypal po tváričke,líčka má úplne vrúbkovanú hrubú kožu,pod bradičkou má tiež také červené vyrážky a za uškami a pod nimi má tiež to isté,ale viac červené ložisko má pod pravým uškom,tiež sme vyskúšali dávať príkrmy,myslíte,že by to mohlo byť tým? myslím,že prací prášok mu nevadí,periem v tom istom od narodenia a nemal nikdy reakciu,myslím,že sa mu asi aj zaparilo,keď sme cestovali a v autosedačke sú tie pásy,keď spinká,tak si dá hlavičku vždycky nabok. Jem rozne druhy ovocia aj potravín a nikdy nemal reakciu,tak to prikladám tým príkrmom...zatiaľ papal len mrkvičku,zemiak,brokolicu,špenát...kúpila som aj Excipial,Sudocrem aj kalciovú masť,používam kozmetiku Sebamed,tak som z toho už zúfalá,že to má už týždeň a nie lepšie...
V utorok ideme k lekárke,tak som zvedavá,že ak mu to neprejde,čo na to povie...Moc ďakujem za odpoveď.

beruska2x
20. jan 2010

lucii to je tezky ☹ ja mam pocit ze se najednou osype bez toho aby mel z ceho.. pak to zmizi a je klid na cas.. a tak porad dokola 😅

ted mi to prijde zase lepsi, fleky nema jen par suchych mist...

Dr ti da asi masticku, zalecit tio a uvidids jestli se mu to znovu vyrazi 😕

luciiaa23
20. jan 2010

Beru,si zlatá,ďakujem za odpoveď,práve sme si celý čas mysleli,že náš malý je odolný snáď na všetko,z ničoho nemal nikdy nejakú reakciu,nevadí mu žiadna kozmetika a teraz toto...nemyslím si,že by mal AE,ja ani priateľ sme nič také nemali,tak dúfam,že to nejako preliečime a nebude to mať 😔 ale je to divné,lebo si to vobec neškrábe,tak neviem...
čítala som niečo o kúpeli z ovsených vločiek?vyskúšala si ho aj ty?ja som vyskúšala aj včera potrieť to čiernym čajom...pozerám aj tu Adermu...

izabelkak
20. jan 2010

ahoj luciiaa, zvláštne máme rovnako staré deti a začal nám problém rovnakým príznakom, drstná tvárička, myslela som si že je to z toho že si dáva rúčky do pusy a rozotiera si silny po tvári, no ked sa nám zhoršila plienková oblasť, teda najprv stehienka, teraz aj kolenný ohyb a aj predkolienie šli sme ku kožnej a tá hneď skonštatovala seboroickú dermatitídu (suchú kožu), dala nám imazol na miesta ktoré sú červené a masť na premastenie celého tela...

asi sme jej tú kožu aj vycamprdali kúpelom oilatum, tel.krémom atoderm a a-derma sprcháč, ktoré sme začali používať okolu 2 mes., vtedy sme tiež mali dajaké vyrážtičky v tváričke a hrudníčku, vtedy kožná povedala že sú to podla nej potničky ale nevylučuje že as tam niečo v budúcnosti vyskytne, susedka čo má brata ťažkého exematika mi poradila tieto prípravky tak sme ich používali až doteraz aj ked problém vymizol asi týžden po tom čo sme ich nasadili, ca. pred mesiacom nám došlo oilatum, tak som po vyše 2 mes. používané skonštatovala že šak nám netreba no a do 3 týždnov po kúpaní čistou vodou nám prišlo toto, tak neviem či aj tam nemože byt súvis....

chcem vyskúšať konopnú kozmetiku robátko nemáte prosím niekto skúsenosť?

už dva krát sme vykúpali malú v prírodnom kúpac.oleji od nobilisu http://www.nobilis.cz/index.php?lang=cz&page=de... a v pohode, tak dúfam že sa nám podarí presedlať na prírodnú kozmetiku lebo z toho tekuténo parafínu velmi nadšená nie som....

misule82
20. jan 2010

beruska: včera jsem koukala na netu na ten eucerin a líbilo se mi, jak psali, že to pomáhá na svědění. A opravdu to pomáhá? Já nepoznám, jestli to malou svědí. Zatím spinká celou noc, ale někdy jsou noci, že i 20x nahazuju dudlík 😒 locoidem už nemažu a jen ta suchá, červená místa promazávám infadolanem.
Pořád se rozhoduju, jestli vrazit peníze do té A-dermy nebo Eucerinu.
Holky prosím, poraďte zkušenosti s těmi mastičkami 😉 nejsou moc levný, tak bych to chtěla mít všechno proštudované co a jak 🙂

izabelkak
20. jan 2010

no to aj mna by zaujímalo ako zistím či to mimi svrbí? misule a tie červené miesta ti kázala natierat infadovalnom Dr.? mne popravde príde divné dávať na suché miesta imazol, ako to nakázala nám, ale tak viem že som tu kdesi čítala že premasťovať červené mieste je ako liať olej do ohňa,tak fak neviem....

čo sa týk mastí týka, je to ťažko, čo ja už mám doma kozmetiky pre malú a zase idem kupovať ďalšiu ☹ dúfam že poslednú....

misule82
20. jan 2010

izabelkak: no popravdě řečeno, mně doktorka dala jen locoid a leniens, infadolan jsem si vyčetla z různých diskuzí. Ale řekla jsem jí o něm a ona byla spokojená. Já mám pořád za to, že suchý ekzém se musí promazávat a promazávat.... ale nevím. Jestli se to bude Kláře pořád zhoršovat, půjdeme na kožní.
Imazol jsem dostala na kvasinky na prdelce.
Moc se mi ty mastičky měnit nechce, řekla bych, že čím míň na kůži, tím líp, ale když nic nezabírá, tak nám nic jiného nezbývá.... 😒

zuzik28
20. jan 2010

ahoj holky, nečetla jsem všechno, jen pár posledních příspěvků.
Misule82, jestli můžu doporučit tak vyzkoušej krém od BIODERMY, řekla bych, že je lepší než A-derma. Máme vyzkoušené oba. Jmenuje se to Atoderm nebo další je Atoderm PP recieve a oba dva jsou fakt suprový. 500 ml krému stojí asi 450 kč, ten druhý je trošku dražší, ale stojí za to. Malej měl celkově takovou jakoby hroší kůži, drsnou na omak a po Biodermě vážně krásně jemňoučká, jako miminko 😀
Ale každému může sedět něco jiného...
Jo a slyšela jsem, že by možná mohla pojišťovna něco proplácet...tak chci zajít za kožní, aby mi napsala jakousi žádanku, doktor z pojišťovny to pak nějak zváží a možná něco zaplatí...samozřejmě pokud má dítě nějakou diagnozu...u nás AE

izabelkak
20. jan 2010

musele aj mne je divné že mám suché miesta ešte viac vysušovať, no povedala že to čo je červené je zapálené a tam mám dávať imazol a večer po kúpeli tú namiešanú masť na premasťovanie.... sama som z toho jeleň.... tak snáď napíšu skúsenejšie maminy...

beruska2x
20. jan 2010

lucii nas to dostal ze dne na den v 3m 😅 to neovlivnis, nakonec jsme zjistili ze to ma asi po me babicce ktera mela lupenku 😖
koupu ho v ovesnych vlockach kratce, asi 14 dni tak 3x do tydne nejdriv se mi to nezdalo ale vcera jsem si vsimla ze jak ho dam koupat tak mu fleky vzdy vylezly ale v tech vlockach ne...

musule.. prijde mi ze to pomaha, me se malej skrabal jak v noci tak ve dne - hlavne na tvari a na lytkach, jak sedel treba na nocniku tak mel rozsktabany fleky ....

ted to ma teda o moc lepsi... tak snad to zese nejaky cas vydrzi a meni se to i pocasim.. kdyz je mraz a tzv sucho tak je to lepsi ale jak je inverze a vlhko tak se to horsi, pres leto byl uplne cistej 😔

beruska2x
20. jan 2010

jinak mi Dr rikala zkusit vynechat i ovocne caje a dat jen slaby cerny...

misule82
20. jan 2010

zuzik28: na biodermu jsem taky koukala, sama ji na pleť používám 🙂
té kosmetiky je tolik, že člověk neví, co si má vybrat.... a hlavně těch peněz za to 😠
na eucerin jsem psala, jestli by mi neposlali vzorek zdarma, tak jsem zvědavá na reakci 😉

malé se to objevilo taky ve 3 měsících a má to po kom zdědit. Ne že bych byla atopička, ale jako malá jsem měla alergii na některé povlečení a švestky a v pubertě jsem měla trochu ekzém na rukou, ale ten ve 20 zmizel. Naše pediatrička mi řekla, že si s tím nemám vůbec lámat hlavu, že jí to do 2 let určitě zmizí.... no po přečtení pár stránek na netu to tak jednozančně nevidím....ale moc si to přeju 🙂

beruska2x
20. jan 2010

k ty kosmetice ... ja uz toho mela!! a tech penez za to ze by se mi vylpatila vklastnilekarna ale kazdymu sedne malinko neco jinyho a pomoze taky... je to tezky, chce to koupi mensi baleni kdyz to jde a vyzkouset ale ten Eucerin myslim ze je dobrej a i Leciderm, jak mliko tak mast - davam ji kdyz jdeme ven na tvar...

zuzik28
20. jan 2010

ještě jsem chtěla jednu věc...my byli s malým na dětské klinice v Brně na kožním a bylo nám porazeno na koupání...tzv. trojkombinace...do lázně dát 2 lžíce maizeny (kukuřičný škob), pár kapek oleje (normální na vaření olivoný nebo slunečnicový) a odvar z dubové kůry podle návodu. Samozřejmě koupat jen 2 x do týdne. Řekla bych, že super.
Jinak moje dětská mudr. radila slabý roztok hypermanganu nebo solamyl nebo ty ovesné vločky. Je toho hodně a chce to vyzkoušet. Něco vám určitě bude sedět.
Já teda ty vločky ještě nezkoušela...můžete mi někdo poradit kolik toho mám uvařit a do jak velké vany? díky moc Taky to zkusíme.
Jinak nám se to objevilo taky ve 3 m, řekla bych po první hexa nebo synflorixu (teď nevím, bylo to dohromady)

beruska2x
20. jan 2010

ja davam podle rad holek tady ..2 hrstivćky do vrouci vody (a to nemam velke ruce 😀 ) necham chvilinku provarit a pres plinku procedim do vany pak dopustim vodu na koupani..
koupe se ve velke vane ale vody umerene aby tam mohl lezet na brise... 😉 delam to 3x tydne a jinak davam olej - konopny nebo olivovy...

me prijde prave ze skrob spise vysusuje ne? 😅

ivkaivka
20. jan 2010

no moja je ako susienka. No hned, ked premastim je cervena. Ja neviem, to mam len susit? Na niektorych miestach je sucha a pod tym cervena, takze zapal este tam asi je. Idem sa uz z toho zblaznit, tak len susim, susim, Olivia je sucha neskutocne, tak neviem, aspon,ze sa nam to dari udrzat a neroztahuje sa to, dokonca ruky a tvaricka su uz ciste, teraz sa mi zdaju lepsie aj nozky a krk sme tiez uz vycistili, tak neviem, ci to mam len susit? Akurat po kupani ju teraz zmastim indulonou, no do hodiny musim opat susit... uz aj periem v jadrovom mydle, je zaujimave, ze plienkovu oblast ma uplne krasnu, cistu. Asi ju obalim do plienok 😀

beruska2x
20. jan 2010

ivka...tak to mame taky i kdyz ma exem vsude tak pod plinkou je jak andilek 😅

no pokud to ma suche tak bch dala nejake to promastovaci telove mleko...aby se ji neloupala kuze, nesvedilo ji to, a kuze se dobre obnovovala...

misule82
20. jan 2010

My koupeme obden v oilatu, ale o té ovesné koupeli jsem už taky uvažovala. Jinak Klárka má hezkou, jemnou pleť, ale lokty, kolena hrubé a pod krkem, na bříšku a na holeni má pár červených, hrubších fleků. Zatím je to celkem fajn, některé obrázky co jsem viděla na netu, fakt hrůza.... tak tam jsme ještě nedospěli.
Ale pořád se to horší a fleků přibývá, tak by mě zajímalo, kdy to bude mít konec. Z příkrmů jedem už druhý týden jen brambory a mrkev, radši... 😒

misule82
20. jan 2010

A holky ze stránky proalergiky.cz mě docela zaujalo síto na kohoutek kvůli chloru. Nemáte to někdo? Počítám, že až bude malát lozit všude venku, tak budeme muset koupat každý den 🙂

beruska2x
20. jan 2010

misu nemam , hod jsem link 😉 diky

mirkaza
20. jan 2010

Nám pomohla kozmetika z konope - detska rada Robatko.