Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

bianka234
18. apr 2010

ja mu to neumývam, dá sa tomu miestu vyhnúť, ale niekde sa mu úplne zošúpala koža, tak to tam už nemá, pomohlo to pod tým je krásna koža.

A nemáte niekto skúsenosti s pomarančovou aromou pre atopika? Chcem mu dať solmucol, lebo strašne si chudiatko potrebuje odchrchlať a nejde mu to, a nič iné doma nemám, homeo je na takéto chrčanie pomalé. Len sa bojím, aby mu tá aroma nevyvolala zas reakciu

kam.zyk
18. apr 2010

Korkušo a ostatní, kdykoli jdete na jakékoli alergo testy, zejm.krevní (na cokoli- mléko, atd.), je třeba vysadit JAKÁKOLI antihistaminika, tj.i Fenistil, Zodac, Zyrtec, atd.atd.

Mikulko: ne ne, po kojení neklesne imunita, ale je to takhle: v MM dostává dítě nanogramy alergenů z potravy matky. Čili stopová množství. Zavedou se příkrmy- a bum, ekzém se rozjede, ty alergeny jsou najednou v mnohem větších množstvích (podávány v příkrmech napřímo dítěti), než při kojení. Do toho vstupuje jistá ochranná funkce MM, protože MM obsahuje imunoglobuliny třídy zejm.IgA, atd., dále řadu pre a probiotických elementů, takže dítě si při snížení kojení a nasazení příkrmů musí už více imunitně poradit samo např.s infekcí (a infekce, to je hned, protože dětem rostou zoubky = otevřená brána do organismu).

Misule: Holtův krém obsahuje ichtamol. Takže je do jisté míry protizánětlivý. Ale může také dráždit díky přítomnosti mentolu, někomu to prostě vyhovuje, jinému ne.

Pusa: v těhle místech je velmi častá infekce, která se nehojí, neb jde o záhyby. Poťupkala bych genciánovou violetí ta místa, nechat působit, nic s tím nedělat cca 2 dny, pak namazat něčím, co odstraní nadměrnou vlhkost -nejl.něco se zinkem (ať už Sudocrem nebo přímo zinková mast přimíchaná do hydratač.krému).

Bianka: aromata u těch našich citliváků, to je vždycky sázka do loterie. Na odchrchlání si já osobně nemůžu vynachválit jitrocelový sirup..ale je samozřejmě víc věcí na toto. Ono ale, když něco použiješ takhle jednorázově, na odchrchlání, a ta reakce případně bude, pravděpodobně se mu to zas rychle ztratí.

mimisk
18. apr 2010

JA SOM MALA EKZÉM DO 18 ROKOV, tak viem o čom píšete, naštestie moj syn to po mne nezdedil, ale jedno čo si pamätám čo mi zaberalo a pomahalo proti škrabaniu bol propolis , ktorý som si natierala na postihnuté miesta a este si pamätám ,veľmi mi pomahala morská voda

bianka234
18. apr 2010

Ďakujem kamzyk, idem skúsiť

bianka234
18. apr 2010

No a teraz ma k tým krvným testom napadlo, že ja čakám na výsledky cca 5 týždňov, ale veru nám nikto nekázal vysadiť antihistaminiká, takže čakám asi zbytočne na príp. odhalenie. No tak to som potešená, zasa som stratila kopu času. Včera sme boli testovať potraviny, na tej biorezonancii a teda ak je to pravda čo mi lekár tvrdil, že to je na 1000% pravda, tak nám teda vadí kukurica, čo som maléha napchávala celú dietu lupienkami a kukur.chrumkami. To bola jediná rozkoš ktorú si moje malé chudiatko mimo hlavného chodu mohol dopriať. Ešte nám vyšlo jablko, možno zato, že bolo kyselkavé, iné sme doma nemali, a mrkva tiež nebola celkom v poriadku.

vinifera
18. apr 2010

Bianka ja som včera chcela malému dopriať kupovanú presnidávku a bola bez konzervantov farbí cukru a bla bla. Proste bola kyslá. Malý bol do dvoch hodín vyhádzaný ☹((
Inak mne alergolgička povolila používať Fenistil aj ked ideme na krvné testy. Ale zodac sme vysadili. Dáme až po odobratí krvi. Tak ako poradila kam.zyk.

bianka234
18. apr 2010

no ja dávam okrem fenistilu aj aerius a denerel, ale okrem fenistilu sa mi zdá že tie dva mu vôbec nič nerobia. Toto mi včera mali tiež testovať, ale ja trúba som zabudla že 24 hodín pred tým mu mám všetky lieky vysadiť, tak zas nabudúce.

mikulka
18. apr 2010

My právě dříve nikdy neříkali, aby se před odběry antihistamika vysazovala, z důvodu, který jsem psala. Ale je to už dlouho, co jsem pracovala v nemocnici a samozřejmě se to mohlo změnit. 😉

pusa
18. apr 2010

kam.zyk, tak to aj robievam, vyčítala som z predošlých tvojich príspevkov.... ja viem asi by som veľmi chcela mať môjho malého alergika úúplne bez ekzému.. 😅
Robíš úžasnú vec, že takto radíš. 😵

mikulka
19. apr 2010

Dneska mi dětská dr. říkala, že už se od roka může zyrtec. Dříve se říkalo, že až od 2 let. ALe dnes už to je prý zastaralý názor, a je prý lepší, modernější.
Co si o tom myslíte?

kam.zyk: malýmu se právě s příkrmama ekzem nezhoršil. Vždy to měl dobrý, bez ekzemu, nebo nepatrně.
Zhoršilo se mu to v roce a půl, po tom, kdy jsem přestala kojit (malý se odstavil). Právě jsem si myslela, že to musí mít souvislost. 😕

bianka234
19. apr 2010

Ahojte, mikulka, môj malý užíva aerius od 9 mesiacov a tiež je až od roka, ten je asi tiež modernejší 😒 . Ale na druhej strane, ak si niekedy dávala malému nejaké lieky na báze homeo, tak keď je niekde napísané od 3 rokov, čo býva často, tak povedia že v pohode aj od roka, to tam ale musí byť napísané že od troch.

rokika
19. apr 2010

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu. Mám 7 mesačného synčeka. V období po prvom očkovaní začal mať suchú začervenenú pokožku v záhyboch na nohách, medzi chodidlom a nohou. To sme preliečili Pimafucortom. Ale pokožka bola stále suchá, neskôr aj v záhyboch na rukách, na krku. Kúpanie sme obmedzili, taktiež pranie podľa odporúčania. Lekárka sa vyjadrila, že malý má nábeh na ekzém. Jeho to nikdy nesvrbelo, nemokvalo. Predpísala nám ichtamol, fenistil kvapky a kyselinu mliečnu na premasťovanie. A ešte doporučila do kúpeľa hypermangán.Nohy má teraz celkom v pohode, len na krku má to dosť suché, premasťujem mu to minimálne 2X denne, aj oblečenie mu dávam voľnejšie ,aby ho to tam nedráždilo ,ale nemám pocit že by sa mu to zlepšovalo. Budem vdačná za každú radu.

radiska
19. apr 2010

dobry den: moje kamaradka pouzila od firmy okg bylinne pripravky a velice ji to pomohlo. jestli byste chtela vic informaci tak mi poslete email do IP.

korkusa
20. apr 2010

Ahojte babeny.Chcem sa opytat aky cajik davate pit drobcom?

petka28
20. apr 2010

Ahoj, já dávám zatím pouze dětský rooibos... sem tam přisladím🙂

korkusa
20. apr 2010

Dakujem :Vobec neviem ake ceje sa mozu pit pri atopickom ekzeme ,lebo neviem ake bylinky su alergeny.Ten rooibos mozu pit aj 8 mesacne deti?

laura73
20. apr 2010

ja som davala slaby cierny caj lipton so sucharmi a trochou cukru. ekzem sa neprejavil 🙂

bianka234
20. apr 2010

ahojte, ja som dávala malému asi od 6 mesiacov bylinkový detský a keď sa mu zhoršili ekzémy, tak som začala roibos, ale mal hnačky a dávala som pár dní čierny čas s glukopurom a v pohode, nič sa nezhoršilo. Ale čítala som, že môže aj vadiť na ekzemy, takže keď neskúsiš nedozvieš sa, taký úplne slabučký skús.

mikulka
20. apr 2010

kam.zyk: malému jsem teď zkoušela několik krému, které jsou čisté a neměl by reagovat, nicméně reagoval, všechny mají společné: tuk z ovčí vlny (nebo ovčí tuk tak nějak), může reagovat na to?
Zkoušela jsem: bepanthen, infadolan (po něm to bylo nejhorší!), indulonu, atoder PP
Sama jsem také vyzkoušela všechny tyto krémy a také mi nedělaly dobře, já nemám ekzém, ale extrémně citlivou pleť.

Co bych ještě mohla vyzkoušet? ☹ Obyč, vazelínu? Nebo ung-leniens? Poradíš?

Holky, jaký krém na promaštění vám zabírá?

bianka234
20. apr 2010

mikulka, ja mam ambiderman, je síce hydratačný, ale perfektný a keď potrebujem veľmi premastiť, tak kys.mliečnu, ale poriadne vmasírovať. Ten tuk to je lanolín, nie? Môže byť na to alergia, mala ju moja sestra na očiach, trvalo jej strašne dlho kým si našla dekor.kozmetiku bez lanolínu a ako krém používala leniens, ten je veľmi mastný. Ten si nevedela vynachváliť, aj ten som malému skúšala, v pohode, to je z lekárne zarábaný tiež len nejaký mastný základ..

laura73
20. apr 2010

avene trixera+ krem

mikulka
20. apr 2010

bianka: a kys. mléčná, to se dá koupit jako krém? 😕

korkusa
20. apr 2010

Ahojte .Dneska som kupila to ryzove mlieko s calciom. Malemu to straasne chutilo 😀 .Spravila som mu do toho kasicku az tak sa olizoval,len neviem ci to mlieko sa prevara, alebo staci ked ho zohrejem.Bianka to po roibose mal hnacky ?Dneska som mu ho dala tak uvidim,

mikulka
20. apr 2010

ten ambiderman je základ pro krémy, tedy tam lanolin není, že?

Holky, kdepak je kam.zyk? Snd už není v nemocnici. 😕

bianka234
20. apr 2010

Mikulka, fakt vôbec som si nevšimla že tu nebola 2 dni lebo sa jej nič nepýtam, no dúfam že len nemá čas. Myslím si, že ten ambiderman nemá lanolín, to by nedali do základu, ale zistím ti to, moja sestra robí v lekárni. A tú kys.mliečnu ti predpíše doktorka aj detská.

korkusa nie hnačkoval zo zubkov, teraz ho pije zasa, ale problém je zohnať čistý, teda ja mu klember nedávam, v bille som kúpila lloyd, ale už ho neviem zohnať a v lekárnach ho už nevedia objednať, tak som si ho dala kúpiť v avione v blave a stál 3,3 eura 😕 strašné.

Baby, mne sa zdá že mi malý na to ryžové mlieko s vápnikom zareagoval, teraz skúšam jogurt, tak ked si budem istá že je ok, tak ho skúšim znova, ale keď to mlieko dr.na biorezonancii testoval, povedal že ho môže, tak neviem čo.

mikulka
20. apr 2010

Jééé, bianko, to bys byla hodná, kdybys mi to zjistila, díkyyy. 🙂

korkusa
20. apr 2010

Bianka 234 ja som kupila v cajovni cisty roibos stal 1.95eura je to 50gr tak to neni az take zle.skus tam je to lacnejsie ahojte

zizibubu
20. apr 2010

Ahojte, ráda bych se přidala k diskuzi a poprosila o rady maminek, které mají stejný problém. Po přečtení pár příspěvků vidím, že jsem na správné adrese 🙂
Mám půlročního syna, od dvou měsíců nám byl diagnostikován atopický ekzem. No žádnou radost jsem z toho neměla, celé těhotenství jsem si říkala, doufám, že nebude mít ekzem jako já, když jsem byla malá a bum, tuhle dědickou zátěž má bohužel i z tatínkovy strany, v jeho rodině taky byli atopici, u kterých to později přehouplo bud v alergii nebo v astma, takže jak říkala doktorka, byl by zázrak, kdyby to naše dítko nezdědilo. Nejdřív to začalo na obličeji, pak zádíčka, ručičky, ted už má ekzem všude na tělíčku, takhle se mu to rozjelo po očkování a po mé prodělané angíně, kdy jsem musela brát antibiotika. Do půl roku jsem jen kojila, ted už dávám i hypoal. nutrilon a budem začínat s příkrmy, no to bude taky dílo si myslím. Vyzkoušela jsem x mastiček, jediné co nám nachvíli zabralo byly kortikoidy, ale po vysazení zase zhoršení a je to začarovaný kruh, určitě to znáte...tak celá zoufalá ted zkouším homeopatika. Ráda bych se zeptala, máte s tím některá zkušenost?? Už to berem asi tři týdny a první dny, no to bylo něco. Při každém pohledu na malého jsem řvala, bylo to den ode dne horší a horší až jsem měla pocit, že to snad horší už být nemůže. Prý je to po nasazení homeop. normální, později asi po týdnu se to lepšilo, ale pořád ještě nic moc žádné zlepšení, má to po celém tělíčku, ted navíc nastane období zoubků, před náma další očkování, je to kolotoč, tak hledám povzbuzení, rady, pochopení na internetu od někoho, kdo ví, co prožívám 🙂 nechci tady psát romány, ale tak zhruba uvádím svoji situaci, díky a hezký večer, pokud to některá ještě dneska budete číst 😉

bianka234
20. apr 2010

ahoj zizibubu, vitaj medzi nami zúfalími maminami 😀

je dobre, že to chceš riešiť už teraz, kým nedávaš príkrm. Znamená to pre teba, že musíš teraz zapracovať na svojej strave, v skratke vylúčiš všetko ale nakomplet všetko mliečne, vajíčka a budeš sledovať, či sa to zlepší. Musíš vydržať aspoň týždeň skôr dva. Nepoužívaj korenie ani nič čo by mohlo malého podráždiť, myslím že niekde na strane 92 alebo nikde tam sú všeobecné pokyny pre atopické deti, mrkni tam. Keby sa malému polepšilo, sleduj stravu, či sa mu to nezhorší ked niečo zješ, najlepšie zapisovať presne, niekedy príde reakcia o pár minút niekedy o pár dní. Na alergologiu som ja bola s malým na testy krvné keď mal 9 mesiacov, ale vyšlo mu všetko negatívne, ale u takých malých detí to nie je dôveryhodné, pretože o pár týždňov by to môže byť inak. Čítaj, tu sa dozvieš všetko. Dieta je dôležitejšia ako krémy, my sa snažíme nedávať kortikoidy, ale práve zistiť ten alergén, ktorý spôsobuje zápal kože. Moja dcéra týmto neprešla, nevedela som čo treba robiť, a teraz riešime presne alergie a astmu ☹
Ak máš otázky, veselo ich sem hoď, my Ti odpovieme ak vieme.

jabber
20. apr 2010

zizibubu - ano, po nasazení homeopatik může dojít ze začátku ke zhoršení, speciálně pokud se předtím braly kortikoidy 😅 😉 Výrazné zlepšení neočekávej hned, je to dlouhodobý boj, mně se malá vyčistila až za 5 měsíců, šlo to pomalu, ale jistě 😉
Předpokládám, že jste byli u homeopata a ten dal po konzultaci malému léky na míru, je to tak?