Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

desszi
30. apr 2010

somjezibaba, babatko si zoberie od nas, takze vlastne maminky pridu skratka, ale ja si hovorim, ze ked odstavim, tak potom sa nadopujem. nastastie ide leto, vela zeleniny, ovocia, dufam ze sa pozbieram.

zizibubu, tak sme na tom podobne, mna velmi podporuje manzel aj rodina z jednej aj z druhej strany, my sme skor alternativne zalozeny, len neviem ako na to budu reagovat lekari.....o mesiac idem k detskej na poradnu....dufam ze dovtedy sa to zlepsi, zatial na repik a konopny krem povedala ok, neviem ako prijme homeopatiu....

desszi
30. apr 2010

design tie parazity, na tom nieco moze byt, par rokov dozadu som videla dokument o vplyve parazitov na imunitny system, tam sa vsak pouzivali na liecbu autoimunnych ochoreni, konkretne crohnovej choroby (baba si normalne rano na ranajky dala stampelik s vajickami parazitov - brrrr 😝 )

jankanej
30. apr 2010

ženský nestrašte!fakt mám trošku už obavy abysme to neměly taky...ale zase budem mít klid i když budu za blbku a hysterickou mámu která se nedokáže srovnat s tím co jí doktor řekne, asi mám deformaci z povolání, ale prostě jen tak někomu už nenaletím at si myslí co chce a už se nenechám odbýt...

tygrous
30. apr 2010

Holky, jak dlouhy muze byt interval od doby, co snim neco, co malemu zpusobuje ekzem, do doby, nez mu ten ekzem naskoci? Uz 14 dni drzim nealergenni dietu (hlavne teda kvuli podezreni na alergii na kravskou bilkovinu), chvili to bylo celkem dobre, v pondeli dokonce uplne krasna tvaricka s temer neznatelnymi flicky, ael dnes naprosta hruza, vsechny fleky mu zrudly a kdovico bude do rana...a to jsem posledni dny jedla v podstate to same 😖 zas na me padla desna depka. Mam silenou chut na cokoladu a poradne se necim nacpat, ale bojim se cokoliv snist ☹

bianka234
30. apr 2010

tygrous pokiaľ by sa jednalo o alergiu na BKM, tak do pár hodín, a pokiaľ to bude intolerancia, aj pár dní. O depke mi ani nehovor, my sme mali dietu 2 mesiace a veľmi slabý výsledok. Teda nie len BKM to som zle napísala, to sa týka všetkého, nie len BKM. Tak porozmýšľaj čo si jedla také 2-3 dni dozadu. Mne teraz malý strašne zareagoval na banán, po 2 mesiacoch zjedol jeden, reakcia bola a keď som mu dala včera znova polovicu, no katastrofa, vôbec sme v noci nespali, líčko má ako červenú papriku

bianka234
30. apr 2010

zizibubu, ja som kojila skoro do roka, niekedy som riadne uletela, také orechové zákusky 😝 , a čoko, ale teraz to veľmi banujem, možno práve preto je malý tak na tom ako je. Ale také čerešne, jahody, ani som len neochutnala, ale slintala som strašne, je to fakt kruté. Ja som celé kojenie užívala vitamíny pre dojčiace matky, a tie rožky, šunka, zasmažená polievka, to som aj ja tak fičala dlho. V polroku som začala prikrmovať, lebo bol malý večer nespokojný, a spravilo to úplný zázrak. Prespal krásne celú noc, pohoda, to bol iný život.
Baby hodím sem jeden link, je to linka pomoci pri eliminačnej diete. Písala som, a hneď mi odpísala veľmi ochotná pani. Treba jej opísať presne situáciu, všetko čo dieťa je, prípadne vy, aké ma alergie, vaše podozrenie, hlavne ako sa stravujete, a ona vám napíše čo zmeniť, kde robíte chybu, čo môžte jesť, čo nie. Dúfam že vám to pomôže potrintol@gmail
.http://potrintol.blogspot.com/2008/11/linky-pom...

211005
30. apr 2010

tak ahojky dlouho sem hledala neco takove aby mi poradil aj nekdo jini.mam 4 leteho syna a ma atopicky ekzem s lokoidem ho mazu asi tak 3a pul roka a bojim se ho dal uzivat jak uz asi vite je to hormonalni masticka a nevim co uz dal.slisela jsem ze bi mu pomohlo jit k mori no odkud na to vzit ze?predem dekuji za odpoved ja jse menuju hanka

ivkaivka
30. apr 2010

Kocky, drzim vam palce pri dietach, ja som ju mala viac ako mesiac, bola to hroza, no netreba sa vzdavat. Ja som ficala hlavne na hranolkach, ryzi, kompotoch-slivkovy, jablkovy, hruskovy a na susenych slivkach + maso na stave. Drzte sa, oplati sa to.
Hanka, ja by som asi vysadila tie kortikoidy a isla a tu dietu a potom testovanie potravin. Moju dceru to uplne vycistilo, zacali sme testvat a ku podivu jej nevadi nic. Kamzyk pisala, ze sa asi len potrebovala precistit a to mala ekzem vsade okrem plienkovej casti a hlavicky.

211005
30. apr 2010

este se vam chci omlouvit nevim jak se co pise takze mnejte se mnou strpeni verim ze ma vemete do party 😉

ivkaivka
30. apr 2010

Hanka,jasne 😀 😀 😀 😅

211005
30. apr 2010

ahojte prave sem se zaregistrovala a nevim jak si mam poradit s atopickym ekzemem mam 4 leteho syna a mazu ho lokoidem a trva to uz skoro 3 a pul roku vzdyt nemuzu ho porad s tim mazat prece je to hormonalni krem ne poradte prosim neco co pomuze?
tak to je muj milanek ma 4 roku a mam este jedneho jmenuje se jacob doufam ze mne vemete do party

211005
30. apr 2010

ooooo ja se teda opakuju sakra ahojky ivka dekuju a sory

211005
30. apr 2010

a vcem spociva ta dieta ale ne pro mne a pro syna ma 4 roky jak uz sem to psala

ivkaivka
30. apr 2010

Hanka, poslem Ti do internej posty, to co mi dala kamzyk.

mikulka
1. máj 2010

Holky, máte nějaký osvědčený opalovací krrém při AE? My máme na vše reakce.
Třeba na daylong.

bianka234
1. máj 2010

ahojte, cez víkend je tu vždy také vymreté až mi je smutno keď sem nakuknem 🙂
Mikulka, ja sa priznám, že ešte som veru tento rok opalovák nedala, ale veru treba, lebo malý má už trosku krk zozadu opálený, a včera mal červené líčka napriek klobúku ako kybel. Neviem čo mu dám, mám len 20 Bioderma, skúsim ja som s ním spokojná a z La Roche majú fakt skvelé opalováky, neviem pre deti, ale ja som v živote nebola tak do hneda opálená ako keď používam tie. Ja som úplná bledula, tak hádam aj detské majú vymakané.

Zizibubu, prosím ťa aké guličky to zvykneš dávať proti svrbeniu, aj by som ten fenistil už vymenila, už 3 fľašky stiahol.

Baby skúšali ste niekto ten med citron a olej?

korkusa
2. máj 2010

Ahoite .Tak tento tyzden sme boli na krv aby nam zistili ci mame alergiu na mliecko som zvedava ako nam to dopadne.Babeny vcera som okupala maleho v soli z mrtveho mora a je to nieco vynikajuce .som ani necakala ze to je take super. Koza je uplne jemna vobec uz neni sucha .Dokonca aj na ekzem to dobre zabera .Urcite to kazdemu doporucujem.

bianka234
2. máj 2010

Ahoj, a kde si ju kúpila, kolko si jej dala, akurát som na to dnes myslela, si ma vymákla.

bianka234
2. máj 2010

A boli sme dnes zasa testovať potraviny, a malý sa asi 20 m pred cieľom celý ale nakomplet celý ovracal. Vo vlasoch mal slíže, v ponožkách, úplne všade. Včera jedol zeleninovú polievku a za pár hodín mu očerveneli viečka, dnes som mu ju dala zasa a keď sa poobede zobudil bol ako paprika. Tak som zobrala testovať všetko čo v nej bolo a karfiol nam vyšiel že nesmie. No ale možno iný môže, je to o život, všetko je postriekané.
Ale v tej soli ho okúpem na 100%, to mi je prijatelnejšie ako to vajíčko.

korkusa
3. máj 2010

Ahoj bianka.Tu sol ,mi doniesol manzel z ciech.Ale da sa zohnat aj cez internet.Ked pozries predajne tak hadam cosi najdes ak nie tak potom priamo cez internet.Tej soli sa dava pol kila na sto litrov tak treba vyratat.Ale je to naozaj dobre.Dava sa to do vody ktora ma teplotu 40-45 stupnov a ma sa v tom kupat 15 minut.Nema sa pouzivat ziadne mydlo iba cisto sa ma okupat v tej soli.Ta sol inac vobec neni slana a pusta nejaky olej .Som si vravela ze aj ja to skusim co som maleho kupala tak ruky som mala uplne jemne .

korkusa
3. máj 2010

Zabudla som 🙂 asi tu sol nedavat ked je ekzem rozskriabany ,lebo asi to stipe aj ked ta sol neni slana.

ejco
3. máj 2010

med,olej,citron?Tak to som neskusala,ale miesto medu dat zltko a to teda u nas zabralo na 100% 😉

sano1
3. máj 2010

ahoj korkuška a aka sol tol bolama nejaky specialny nazov?

korkusa
3. máj 2010

Ahoj sano1.Ja to mam vo vreci bol pri tom iba taky papier.na nom je napisane ze Prirodni mineralni sul z mrtveho more.potom je tam uz iba pisane ako to davkovat , na co to je a zlozenie.Tak neviem .Byva viac druhov tejto soli?

sano1
3. máj 2010

neviem skusim to zistiť na nete

korkusa
3. máj 2010

Teraz som nasla na internete ze aj nejake vyrobky su z tej soli .Skusim kupit asi krem je to na lupienku a aj na atopicky ekzem len neviem kde ho zozeniem.Skusim v lekarni.Ak nahodou ste ho niekto pouzivali tak dajte vediet kde sa da zohnat a ci vam 🙂 🙂 🙂 to pomaha.Dakujem

bianka234
3. máj 2010

korkusa-joooj, tak to bude problém, malý je rozškriabaný stále. A môžeš mi prosím napísať značku, lebo je ich strašne veľa, tak radšej kúpim overené.

ejco- ja som to domotala, samozrejme zltok, no to by som mu dala s medom

korkusa
3. máj 2010

sano ja mam take 25kg vrece ale na internete som teraz nasla viac soli ale taku ako mam ja som tam prave nevidela .Tak to je asi zlozitejsie vybrat.ja mam tuto odporucenu od cloveka ktory to pouziva pre syna na AE a ze mu to pomaha.Ale treba trafit asi

bianka234
3. máj 2010

aha sorry nečítala som že to píšeš pred tým, skúsim sa spýtať mojej sestry čo sa im míňa najviac v lekárni, ak zistím, dám vedieť 😉