Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

bianka234
20. okt 2010

@luthien.k Ďakujem za malého a ver mi že si nič iné neželám ako zdravie pre moje detičky, aj všetky ostatné 🙂

maly_prcek
20. okt 2010

@stipa Já teď dělala DORT malému - rozdrobené (=rozválečkované) bio sušenky (bez BKM a bez vejce) z Alberta smíchat s rozměklým palmovým tukem/Alsanem (250g sušenek na 80g tuku), sklínkou udusáš v dortové formě, zvýšené okraje a dáš do chladu ztuhnout. Na to jsem dala ovoce a zalila "pudinkoželatinou" z ovocné šťávy a škrobu. Navrch jde udělat i pudink z Ricedrinku, obyč želatina, rozvařené jabka s pudinkem... Byl fakt dobrý... 🙂

stipa
20. okt 2010

@ella26 - ahoj, my máme alergii na mrkev, prcek se osypal, takže opravdu pozor i na ní. A chtěla jsem dodat jak píše luthien, že dýni, ale skleničku kupuji od Alnatury v dm - mají ji i jako brambor s dýní. Prckovi moc chutná, jinak ostatní vařím sama 😉

stipa
20. okt 2010

@maly_prcek - díky za další receptík 😉

stipa
20. okt 2010

@luthien. k. ahoj, chtěla jsem se tě zeptat, zda mohu pojídat dětskou, vepřovou, dušenou šunku. Nebo raději jinačí? Kuřecí zatím jíst nechci 😒

luthien.k
20. okt 2010

@stipa, myslím, že můžeš pojídat dětskou vepřovou šunku 🙂 Dělají i krůtí.

@maly_prcek, další recept na dortík do sbírky, to se hodí, díky 🙂

stipa
20. okt 2010

@luthien.k jsem ráda, že si myslíš, to co si myslím já 🙂 taky si totiž myslím, že jí smím i složení je o.k. 🙂

valentinuska
20. okt 2010

@luthien.k já nevím, jestli jsem to tu nepřehlédla, ale chtěla jsem se zeptat, jestli je také ok kokosové mléko?
že bych si ho dala do kafe a tak 🙂
dneska jsem si udělala krupicovou kaši z rice drinku a to fakt nešlo sníst ☹ tak mě to trochu rozesmutnilo ☹

tygrous
20. okt 2010

@valentinuska Jee, mne krupicova kase z Reis drinku ani Ovesmilku taky nechutnala, ale zkus ji udelat z hrube spaldove mouky, je to uplne jine a dobre😉

valentinuska
20. okt 2010

@tygrous myslíš do reis drinku dát špaldovou mouku?

teď jsem četla svůj přechozí příspěvek a vůbec nechápu, jak jsem přišla na větu - tak mě to trochu rozesmutnilo 🙂 ta mateřská už má na mě vliv a píšu jak tatar 🙂

tygrous
20. okt 2010

@valentinuska Jojo, proste misto klasicke krupice pouzijes tu hrubou spaldovou mouku (ja davam asi 2,5-3lzice na 1/4l mleka, zalezi, jak mas rada hustou😉 Ja na to prisla nahodou, kdyz jsem delala spaldove merunkove knedliky a tam se testo dela prave z te kase😉

valentinuska
20. okt 2010

@tygrous no tak to vyzkouším 🙂
jenom to zatím asi budu muset zkoušet bez svého oblíbeného granka, což taky hodně ubírá na chuti 🙂

ella26
20. okt 2010

@stipa děkuju za tip. Dýni určitě zkusim. No s tou mrkví na tom asi něco bude. Jedl jí s hroznou chutí. Dnes poprvé nechtěl, snědl asi tři lžičky,a když jsem ho přebalovala, tak semi zdálo, že má drobné pupínky na bříšku. Odpoledne už byly pryč. Tak je asi fakt alergický na tu mrkev. Zítra zkusím tu dýni, ještěže máme dm kousek od domu🙂

ella26
20. okt 2010

@luthien.k genciánku zkusím, mám ji náhodou doma. Je fakt, že pod tím krkem ty kvasinky asi měl. Jak se to přeléčilo něčím jako imazol nebo tak, tak se to pak hojilo mnohem líp. Já teď zkusila skin cap na ložiska a celkem se to hojí.
A děkuju za tip na jáhlovou kaši, určitě jí vyzkouším.
Mrkev jsem dnes zkusila a fakt se mi zdálo, že má nějakou reakci, malé červené pupínky na břiše. Zmizely za chvilku, ale byly tam. Takže vysazuju. Zítra koupím tu dýni.... ach jo, a já se tak radovala, že alespoň jedno jídlo kromě mléka mu chutná:(

uankab
20. okt 2010

my mrkvu tiez nemozme, magdalenka mala na nu fakt hroznu reakciu (bola z nej vysypana po celom telicku, uuplne cervena asi tyzden, fakt strasne).. taktiez som ju vysadila a ekzemik sa jej docistil....
my sme na zahybceky davali Sudocrem 2yx denne zo zaciatku, potom len raz, tiez sme ich mali cervene zapalene...
niekto sa pytal na ryzu, my sme ju nemohli asi pol roka a teraz nam uz nastastie nerobi nic.. tiez ked som jej ju dala prvy krat papat, tak ju nechcela, vypluvala a behom par minut mala z nej flaky po tvaricke..

modra1
20. okt 2010

@bianka234 _všetko naj k narodkám, super, že je malému lepšie, najlepší darček. A tú tortu ak máš odfotenú daj sem, nech sa pobavíme 😀.

modra1
20. okt 2010

@ella26 _keď sem pred časom @stipa napísala, že skin cup pomáha jej dieťatku, písala som jej, že je to silný hormonálny liek, v USA zakázaný a kamzyk to potvrdila. Takže pozor na to. Ak máš problém nájsť správny krém na mazanie, radšej si prečítaj aspoň 10 strán diskusie dozadu a podľa rád kamzyk pre iné maminy určite prídeš na to, čo by najviac vyhovovalo tvojmu dieťaťu, podľa príznakov, typu ekzému.

modra1
20. okt 2010

@valentinuska _ začiatok diéty je ťažký, ale neskôr je to úplne v pohode. Čítam diskusiu pravidelne, väčšinou sa u žien na začiatku diétu objavuje odmietanie a strach, že nemôžu nič jesť, že prídu o mlieko. NA začiatku náhrady nechutia, lebo nie sú prijímané ako osobité jedlo, ale sú porovnávané so zaužívanými chuťami. V momente keď sa žena zmieri s diétou, začne byť všetko ľahšie. Robíme to pre deti (pre mňa na začiatku jediná a veľmi silná motivácia) a nie je to také strašné ako sa na začiatku zdá, naopak, prináša to veľa pozitívneho aj pre nás, už som neraz písala, že som bez námahy schudla, vyčistila sa mi pleť, nemávam bežné nádchy, lebo nie som zahliená mliekom, jem zdravšie. Držím diétu 8.mesiac a až raz nebude potrebné ju dodržiavať, nevrátim sa k dovtedajším návykom, zmenila som názor na mlieko a budem ho používať s rozumom, čiže len občas a obyč mlieko určite nie, to sa dá do varenia krásne nahradiť ovseným mliekom (kupujem práškové od asp, je lacné a ok, síce som ho ako "mlieko" nechutnala vypiť, ale palacinky a iné dobroty sú z neho také ako z kravského, len akoby "light" 😀, nie sú také ťažké, dá sa ich zjesť viac).
Mne prvá krupica s ryžovým mliekom tiež nechutila, teraz je už mňam. Trošku ju prisládzam už keď sa varí, štipka soli (na zvýraznenie sladkosti), mám ju rada s ovsenými vločkami, varím tie jemné, na vrch používam trošku karobu, niekedy aj cukor alebo melasu. Dnes som si do nej primiešala banán. Keď mám chuť na sladké, pečiem, najčastejšie muffins na iks spôsobov, napríklad s karobom chutia ako kakaové.
Na kakao reaguje aj moja malá, takže čokoládu nejem (a to som pred tým bola závislá), ale aj tak by som ju nejedla kvôli obsahu mlieka alebo sóje v horkej čoko. Po prvotnom absťáku mi už vôbec nechýba, dokážem pokojne sedieť vedľa niekoho kto ju konzumuje.
Všetkým žienkam, ktoré sú na začiatku diéty držím palce.

bianka234
21. okt 2010

@modra1 ďakujem pekne, tú tortičku malý ani nechcel, on vôbec nie je zvyknutý na sladké, normálne to v puse mrvil a pozeral na mna že ho idem otráviť. Ale ani by som ju sem nedala 😲 , veď to bola taká predpríprava na víkend keď bude oslava a skúsila som piškotové cesto bez vajec, ale teda viac to nespravím 😀
Inak o tom mliečku, naša skvelá pediat.mi strašne tvrdila, že vôbec nie je vedecky dokázané že mlieko zahlieňuje a má nepriaznivý vplyv, takže treba to naozaj skúsiť, ja mám osobne také podozrenie, že odkedy nekupujem mlieko, tak ma klby bolia oveľa menej.

luthien.k
21. okt 2010

@modra1, moc děkuju za ta pozitivní a povzbuzující slova pro všechny, já to nějak nestíhám takhle hezky psát, je toho nějak moc 🙂 Takže holčiny, čtěte, co modra1 píše, pod to se můžu podepsat taky 😉

@ella26, skin cup je skutečně hormonální lék, kam.zyk osobně ho několikrát nechala testovat ve Státním zdravotním ústavu, vždy se stejným výsledkem, takže ten bych určitě nedávala, má pouze efekt ten, že potlačí reakci, která je na kůži, ale příčinu problému neodstraní! Navíc po vysazení se může objevit daleko horší reakce díky nahromaděným toxinům, takže za mě určitě nee!

ciko85
21. okt 2010

baby,reis drink je taky sladky 😝 alebo som kupila nejake zle mlieko?Ja som sa tu asi vcera pytala ohladom nahrady AC mlieka na par dni ale neviem ci take sladke moze pit ale na ryzu alergicka dcera nie je...no tiez nam vadia banany a mrkva z coho som bola dost prekvapena 😨

luthien.k
21. okt 2010

@ciko85, ano, je to sladké, ale není to slazené, neboj, jsou to jen sacharidy z rýže 😉 Jak jsem psala, ideálně to szavést postupně a AC mlíko úplně nevysadit. Nebo máš strach, že až ochutná reis drink, že pak nebude chtít štěpené mléko??? Taky by to šlo namíchat 😉

kaja73
21. okt 2010

@luthien.k Už som sa to tu raz pytala,ale len tak všeobecne,tak teraz sa spytam priamo teba.Može vit.D, alebo čista forma vit.C-bez primesi zhoršovat ekzem?Ako boli tie problemy s vigantolom a maly ho 2 mesiace nebral-bol uplne čisty, teraz ho davam zas 3 tyždene a zhoršilo sa to.Tiež som začala na zimu podavat C vit. v praškovej forme.V strave nema nič nove,zubky mu idu asi 3 tyždne.Ekzem je horši asi 1 tyžden.Prechodne zhoršenie bolo aj hned po zavedeni toho D vit,ale sa to za 2-3 dni upravilo,tak som pokračovala v podavani d-čka.Teraz ma ručičky na prstikoch fakt škarede Ked mu šli zubky doteraz-ma už 4- ekzem sa nezhoršil,mal len troch vyražky okolo ust-ekzem to nebol.V podstate od prechodu na Neocate cca pred 2 mesiacmi ekzem nemal.Diky za odpoved. 🙂

ciko85
21. okt 2010

@luthien.k dakujem,ja som sa len zlakla,ze je to take sladke ci jej cukor nebude vadit ale si mi to vysvetlila a som spokojna.Vcera som jej dala 2x AC mlieko a na vecer sme vyskusali to ryzove no zatial jej nejak nechutnalo,uvidime ako to bude dnes a ak nebude chciet tak zmiesam 😉

stipa
21. okt 2010

@ella26 - prcek měl po mrkvi také druhý den drobné mini pupínky ☹ takže reagoval!!

luthien.k
21. okt 2010

@kaja73, na vitamín C ano, to může být určitě, ale na to Dčko opravdu nevím... Myslím, že se nic nestane, když ho na týden vysadíš a budeš pozorovat, zda se to lepší. Ale roli můžou hrát i ty zuby, to nemusí vyběhnout hned, ten ekzém, je to dosti nevyzpytatelné, ty vlivy zubů, očkování, nemocí atd.. No kam.zyk by odpověděla zkušeněji, já v tomto jen tipuju.

kaja73
21. okt 2010

@luthien.k No, ak by to sposobolval vit.c ,ako ho mam potom doplnat,ked ovocie musim stale prevarat,inak sa koža horši? Imunitne na tom maly totiž nie je bohvie ako a C-čko je na tu imunitu predsa potrebne.Dokonca podla novych vyskumov teba uživat až 50 mg na kg vahy.Co by si mi poradila, ak by to bolo tym C-čkom?To c -čko ,čo berie je len 100 percentny c. vit.-aj tak to fakt može byt ono?To ma snad porazi.

luthien.k
21. okt 2010

Vysaď ho na týden, vyzkoušej to a pak zkusíme vymyslet, jak dál... Třeba do té doby bude kam.zyk na příjmu a poradí sofistikovaněji.

kaja73
21. okt 2010

@luthien.k No, skusim to a uvidime.Diky za rady.

valentinuska
21. okt 2010

@modra1 díky za povzbuzení, určitě mi to dodalo trochu víc chuti se do té diety pustit 🙂
jde o to si zvyknout více vařit a péct, já nejsem zrovna typ, který by celý den chtěl stát u plotny i když vařím ráda 🙂

zkusím tu ještě zopakovat svůj dotaz, zda to kokosové mléko je také v pořádku? (podle mě by mělo být, když je rostlinné, že?) 🙂