Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

modra1
9. nov 2010

@karolina969 + info pre @luthien.k _ kopírujem moju otázku a odpoveď od kamzyk k testovaniu BKM cez MM, pred BKM som testovala vajce a bolo ok:

Môžem hneď zajtra začať testovať BKM? Čím začať a v akom množstve? Vajcia mám počas testovania BKM vypustiť?

Ne ne, vejce nech klidně ve stravě, ty BKM: první den jogurt, druhý až 6.den se cpát (pokud nebude druhý den reakce na ten jogurt) BKM, neboli smetánky, tvarohy, jogurty, sýry, všechno si dopřej. 🙂

tygrous
9. nov 2010

@karolina969 Fenistil muzes davat dlouhodobe😉 Jinak ja testovala jogurt napred pres MM a tak nejak, jak ti popsala @luthien.k 😉 - od 4.dne jsem uz BKM jedla fakt hodne - jogurt, syr, pudink z mlika, krupicovou kasi v mliku...i kdyz jsem po te dlouhodobe bezmlecne diete s tim mela dost problem😀😀

nikieda
9. nov 2010

Ahoj holky, jestli mohu doporučit na ekzemky u dětí i dospělých znám skvělou kosmetiku z aloe vera, třeba tělové dětské mléko má 30 % aloe vera. Jinak se pije i gel z aloe vera (ale jen kvalitní bez aloinu!), skvěle funguje a pak se nemusí brát kortikoidy! Ale dávkování je u každého jiné, to určití až doktor na základně sdělení přesné diagnozy. Kdybyste chtěly vědět více, napiště do IP.

luthien.k
9. nov 2010

@tygrous, díky 🙂
@nikieda, znám tady na MK maminku, jejíž dítě - alergik, ekzematik - dostalo aloe vera gel a mělo docela velkou alergickou reakci, takže na to holky bacha. Jinak zde taky máme metody, jak na ekzém bez kortikoidů 😉

karolina969
9. nov 2010

@modra1
@tygrous
@luthien.k Holky díky za rady 🙂

ivetka85
9. nov 2010

Ahojky na pomohl krém se stříbrem je to novinka použiváme to už mesíc, jednou se ji to úplně ztratilo, ale teď nás to znovu trápí hlavně pod krčkem:o( měly jsme i alergii na mrkvičku ☹

valentinuska
9. nov 2010

tak já se jdu zase poradit, dneska přes noc vylezl atopický exém mě na rukou a malé opět trochu na bříšku ... teď jsem testovala vejce a to tak, že jsem měla naposledy jedno celé vejce předevčírem k večeři a včera k obědu ...
myslíte, že to může být takhle z toho vejce? mě zaráží, proč se to neprojevilo dříve ...
ještě mě ale napadlo, že to může být reakce na lososa, co jsem měla včera večer k večeři ... soudím tak podle toho, že mě exém vyjel také a na vajíčko už mi to přijde hodně opožděně ☹
asi jsem to nějak pokazila a lososa jsem si dávat neměla, že? ☹ poradíte, co s tím teď? mám zase nasadit drsnou dietu a opět vyzkoušet vejce (bez ryby) nebo ve vejcích dál pokračovat a sledovat, jestli to zmizí?

stipa
9. nov 2010

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat - kdo jste již testoval na přímo žloutek u vašich dětí? Byla nějaká reakce a pokud byla, tak jaká? Přes mé MM bych řekla že nic, ale na přímo - žádná vyrážka, svědění, žádné zvětšení ložisek, ale zčervenání AE cca do druhého dne. jaká byla reakce u vás? Bílek budeme teprve zkoušet, tedy celé vejce, tak uvidím reakci pak. Musím podotknout, že opět byla změna počasí tj. sychravo a to se AE vždy zhorší. Tak nevím... Díky

luthien.k
9. nov 2010

@valentinuska, a kdy to vylezlo malé? Jestli jsi měla rybu včera k večeři, tak malá by měla reagovat spíš až dneska večer, případně zítra ráno (cca 24 - 48 hodin poté, co sníš alergen Ty). Ona to může být i kombinace - Ty na rybu a malá na vejce... Každopádně už žádnou rybišku 🙂, počkala bych, až se malé bříško zlepší a dala bych znova rovnou vejce.

@stipa, my na žloutek nereagovali... Já bych pokračovala v testu, jestli to bude vejcem, tak se to bude zhoršovat a budeš mít jasno.

valentinuska
9. nov 2010

@luthien.k no u malé se to objevilo dneska dopoledne ... tak já doufala, že vejce zvládneme - to mě bude mrzet, jestli je nebudu moct ☹
díky moc za radu

lupu
9. nov 2010

Ahojte, mojmu malemu sa urobil tiez ekzem, nebola som s tym u lekara, pretoze bol vikend, tak som si povedala ze zo zaciatku vyskusam nejaky odvar do kupela a vyskusala som odvar z ovsenych otrub a potom natriet modrou indulonou. Priznam sa, ze som tomu neverila, ale vysledok bol uzasny. Drsny a suchy ekzem zacal miznut a dnes ma maly krasnu plet. V kupeli z otrub pokracujem nadalej a tiez premastujem modrou indulonou a odvtedy sa nic podobne neobjavilo. Poznamka: maly ma 10 tyzdnov a je na UM. Skuste to!

nikieda
10. nov 2010

@luthien.k Ahoj Luthien, to je mi líto, že někdo měl alergickou reakci na aloe vera gel, ještě jsem to nikdy neslyšela! Nejspíš nebyl kvalitní a buhví s čím míchaný... Moje mamka dělá v lékárně a tam je na gelech z AV psáno, že se mají používat max. 3 měsíce!! Obsahují aloin a u nás se to klidně prodává v lékárnách 😠 Existuje i AV gel s medem, takže je možné, že alergie byla na propolis.
JInak co se týče krémů s aktivním stříbrem, jsou úžasné, s aktivním stříbrem doporučuji vyzkoušet pastu.ALE ekzém je porucha imunity a 70% imunity je uloženo v trávicím traktu, proto se doporučuje očista "zevnitř". AV gel první detoxikuje, poté regeneruje a v tom je jeho účinnost. Tělo si pak poradí samo...

tygrous
10. nov 2010

@nikieda Alergie může být na cokoliv😉 Máš pravdu, že se prodává spousta nekvalitních výrobků a bohužel i v lékárně, ale upřímně - ty co se prodávájí mimo lékárnu nebo jako produkty v MLM taky nemusí být kvalitní - potravní doplňky jsou nezávadné pouze z hygienického hlediska, ale účinek se u nich neověřuje... Mně se zas nelíbí "fanatismus" a často i způsob, jakým se právě aloe a kolostrum aj.přípravky (nejmenovaných MLM firem) prodávají... Mylsím, že i v lékárně najdeš kvalitní přípravky😉

stipa
10. nov 2010

@luthien.k - hm ,to je fakt, to máš pravdu!!! 😉 Štve mě to počasí, že na něj takhle reaguje, pak se dá všechno hůř zjistit ☹ no jo, holt nejsem odborník 😉

nikieda
10. nov 2010

@tygrous Ahoj, určitě souhlasím, že i v lékárně jsou kvalitní produkty, v opačném případě by asi něco nebylo v pořádku 😉 Píši jen to, co mám vyzkoušené na sobě, manželovi a i našem teď už přes rok starém klukovi. Než jsem našemu Skřítkovi něco dala, sháněla jsem si opravdu hodně informací.
Zeptám se, když, uvedu příklad, někdo napíše, že mu pomohla indulona, tak je to fanatismus na prodej indulon?!

tygrous
10. nov 2010

@nikieda Ale ne, tak jsem to nemyslela... Ja myslela obecne, ze prodej jako je LR, Just apod se mi nelibi - nelibi se mi zpusob prodeje😉, proti tem pripravkum nic nemam! Potravni doplnky by stejne jako leky mely patrit do rukou odbornikum😉 Tak asi tak😉

ksivcova
10. nov 2010

@dadulka19 ahoj,prosim Ta nedala by si aj mne kontakt na toho bylinkara?

stipa
10. nov 2010

ahoj holky, ještě na jednu věc jsem se chtěla zeptat. Bude nás cca v roce čekat očkování Hexa a tak se vás chci zeptat co vám radila kam.zyk? Jak postupovat u dětí před očkováním a po - jako např. zvýšit probiotika nebo tak něco? Díky

valentinuska
10. nov 2010

@stipa já ti neporadím, co radila kam.zyk, ale mohu jenom doporučit homeopatika 🙂 my jsme byli na první dávce hex před čtrnácti dny a dneska dostala prevenar ... u obou očkování jsem dávala homeopatika a v prvním případě jsme byli bez reakce 🙂 dneska to ještě nemůžu potvrdit, ale zatím je všechno ok ... tak doufám, že to nepřivolám ...

maly_prcek
10. nov 2010

@stipa Na 14 dní po očkování HA stravu, hlavně bez BKM (zhoršuje reakci i u nealergiků), dávat probiotika (to už asi dávaš, tak dávat dál), 3 dny po očkování Fenistil kapičky.

modra1
10. nov 2010

@stipa _ doplním @maly_prcek Probiotika, Fenistil a piť rooibos treba aj 3 dni pred a aj 3 dni po. Homeopatiká sú tiež dobrá voľba.

stipa
11. nov 2010

@valentinuska ahoj @maly_prcek holky @modra1 děkuji vám za odpo 🙂 Probio jíme já i prcek, prcek Bio Gaia 5 kapek/den a Rooibos pijeme také oba během dne, HA držím. Takže akorát po mu dávat tedy Fenistil i když se nebude drbat nebo tak něco? A zvyšovat probotika synovi tedy nemám, ju? Holky díky moc 🙂

modra1
11. nov 2010

@stipa áno, fenistil preventívne, asi ako utlmenie prípadných alergických prejavov v súvislosti s očkovaním.

luthien.k
11. nov 2010

@nikieda, jak psala správně @tygrous, člověk může být alergický na cokoli, zvlášť malý atopik je citlivost sama. Docela se tomuhle tématu věnuju nějakou dobu, i když nejsem doktor ani lékárník, ale nevšimla jsem si u žádného přípravku přímo pro atopiky (a že jsou zavedené a renomované a skutečně dobré a prospěšné značky této kosmetiky, mnohokrát ověřené v praxi) přidávali aloe vera... Čím to asi bude? 😉 Možná se pletu, ale fakt si to ze žádného složení nevybavuju.
Navíc - na AE neexistuje žádný všelék a kdyby jím mělo být aloe vera, už by se na to dávno přišlo 😉 Jinak máš pravdu, že velká části imunity sídlí ve střevech, to ani ty přiblblé reklamy v TV nekecaji, ale v tomhle dost účinně pomáhají pre-a probiotika. Souvisí s tím i velká citlivost atopických dětí na potravinové alergeny (což může být zase cokoli, včetně rýže a mrkve, čemuž se dost lidí diví), až 95% atopických potíží u malých dětí do tří let souvisí právě s jejich stravou. Takže obvykle stačí vysledovat, co ve stravě vadí, zkoušením najít nejvhodnější kosmetiku (plus probiotika a další dílčí opatření, všechno rozepisovat nemám čas 🙂) a u většiny dětí je problém vyřešen. Samozřejmě to stojí čas a úsilí rodiče, ale výsledek stojí za to a je to mnohokrát ověřeno.
Takže i já jsem dost skeptická k různým "zázračným" prostředkům, které se tu už párkrát snažili (pravděpodobní prodejci) propagovat 😉

luthien.k
11. nov 2010

@lupu, doufej, že to u vás byla přechodná záležitost a že se to nevrátí, když jste to zažehnali jen kosmetickou péčí 😉

luthien.k
11. nov 2010

Jinak si tu krásně radíte, my jsme zase nemocní 😖 , tak jsem tu teď moc nebyla, ach jo.

modra1
11. nov 2010

Idem si po radu. Kamzyk mi aj napriek veľkým zdravotným problémom odpísala a žiaľ, moja malá má kvasinku. Včera manželovi odmietli predať genciánu, vraj je len na predpis. U lekárky som ešte nebola, genciánu azda dostaneme zajtra ráno, už sme sa dohodli v jednej lekárni. Lekárnička sa však pýtala v akej koncentrácii ju chceme, že vraj 1% by pre deti mala stačiť. Stačí? No ale hlavne mám problém s aplikáciou. Viem, že kamzyk radí vytrieť postihnuté miesto a 2 dni nechať tak. Lenže moja malá má kvasinku v plienkovej oblasti, čiže vlhosti sa nedá vyhnúť, pri každom prebaľovaní ju umývam čistou vodou, prípadne aj mydlom (po stolici). AKO to mám teda urobiť? Prosím ozvite sa mi, viem, že mnohé ste genciánu používali. Ďakujem

modra1
11. nov 2010

Zároveň vás chcem všetko o niečo poprosiť. Takmer všetky čo sem chodíme máme byť kamzak za čo vďačné. Naozaj má veľmi vážne problémy, žiaľ aj jej deti. Prosím vás o posielanie pozitívnej energie, modlitby či myšlienky pre nich, podľa toho čo vám je najbližšie. Ja verím, že to pomôže.

bianka234
11. nov 2010

@modra1 ahoj, daj ju, veď keď umyješ nič sa nestane,môj malý to mal tiež na zápastiach tak som mu to nechtiac umývala aj viackrát za deň,
to mydlo podla mna nie je nutné a ja by som tú riťku nechala čím viac na vzduchu. kolko % som používala ti nepoviem, lebo mám odtrhnutú etiketu, ale v lekárni hádam vedia aké dávajú deťom.
To s kamzyk ma veľmi mrzí, budem na ňu veľmi myslieť

ella26
11. nov 2010

@modra1 já mám genciánku dokonce jen půl procentní, ale teda v podpaží, kde mívá malý takové jako zapařeniny (asi i s kvasinkou) to celkem pomáhá. Jinak v tvém případě bych se asi taky snažila co nejvíc větrat. Mně se kdysi osvědčilo dcerku foukat po každé hygieně fénem. Pořádně tu kůži vysušit, než opět nasadíš čistou plenu, aby se to tam nepařilo. Fungovalo to výborně na opruzeniny, třeba to pomůže i na ekzém. A nepomohla by třeba i ta hypermanganová koupel, co mi radila kamzyk na infekční ekzém? Ona je to taková jako dezinfekce ten hypermangan, ... ale to jsou jen moje laické dohady, tak se raději optej i někoho jinýho nebo přímo v lékárně.