Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

korkusa
12. máj 2010

ahaj 😀

desszi
12. máj 2010

ahojte, ja len rychlo, uz vieme na com sme, samozrejme ze som chudatku davala veci na co je alergicke, zajtra sa rozpisem viac, maly mi este nespi, teraz len rychlo nieco jem, lebo uz mam dieru v zaludku. Ale poviem vam, mam vazne obavy, co budeme jest 😕 ale ako sa vravi ziadna kasa sa neje taka horuca....

vinifera
12. máj 2010

Mažeme sa Exomegou a v pohode. Skúšala som aj vzorky Atodermy PP a tiež to bolo v pohode.

bianka234
12. máj 2010

jaj desszi takto nás napínaš, som strašne zvedavá čo vám vyšlo

desszi
12. máj 2010

Tak som tu, neviem ako bude zajtra, mame toho dost, ideme k starej mame na predlzeny vikend a teraz sa mi nechce spat, tak pisem:
1. Davidko ma velmi prekysleny organizmus a trosku menej mu pracuju oblicky, z toho vyplyva, ze odpad sa tazsie vylucuje. Musim dbat na to, aby viac pil vody (nestaci zriedeny nutrilon, ako to teraz robim).
2. Nesmie ziadny cukor - sladit mozeme len javorovym alebo ryzovym sirupom.
3. Musime sa vyhybat chloru, ovcej vlne, konskej srsti.
4. Silna reakcia na akekolvek cudzorode latky v potravinach - najma emulgatory.
5. Nesmieme ziadnu obchodnu detsku vyzivu - len doma pripravovanu, cerstvu a bez cukru.
6. Alergiu mame na - mrkva, petrzlen, paradajky, kapusta - hrusky, slivky, ananas, nektarinky - vajecny bielok, morka, morske ryby, kozie mlieko - zelatina, drozdie (chlebik len opeceny, tam uz drozdie nepracuje), caje cierne a ovocne, laktoza - psenica, kukurica.
7. Vseobecne musim davat pozor na vsetky potraviny, ktore su aj prirodzene prilis sladke alebo mozu obsahovat plesne (orechy, banany). Vsetko pripravovat cerstve, aby sa netvorili plesne.
8. Do vody na kupanie mame pridavat sodu bikarbonu.

Nastastie HA Nutrilon je ok. Aj ked je tam laktoza, pri dodrzani ostatnych, to organizmus zvladne. Takze idem vymenit zasoby v spajzi. Podstata celeho problemu je, ze jeho traviaci system nie je dozrety, neprodukuje este dostatok enzymov, potrava ostava nestravena a to sposobuje vsetky problemy. A len sa to nabaluje a nabaluje. Ked sa bude dbat na spravnu dietu, bude to ok a ked mu travenie dozreje, tak zo vsetkeho moze ako sa hovori vyrast.
Dostali sme jedny kvapky, ktore mozeme kombinovat s homeopatikami a o tri tyzdne ideme na kontrolu.

Strucne tolko.

bianka234
13. máj 2010

no desszi, vám to pekne povedali, ja som sa takéhoto ničoho nedočkala. Brali ste so sebou potraviny? alebo napr.ako zistili ananas, alebo morka, predpokladám že všetko čo zistili si nemala so sebou. alebo ten chlor, nám to tiež povedal, ale testoval aj vodu a povedal že mu neškodí.laktoza v pšenici, nám nič takéto nezistoval.
ja som dala včera malému banán, skúšam ho stále dávať, lebo mi to dvakrát testoval, lebo sa mi zdá že veľmi nanho reaguje a vždy vyšiel že môže, a dala som mu aj kozie masko, a prosím pekne zaspala som o pol 5 čo som mu ruky odtrhala od krku čo sa tak driapal.
A ako sa volajú tie kvapky čo vám dali, robili aj niečo iné ako skener a potom terapia(sondičkou pod pupok)?Aj ten cukor, to majú takú teoriu, že ked je prekyslený organizmus, alebo niečo testovali?Teda nemyslím cukor ako taký, myslím v ovocí, ja dávam malému len glukopur.

desszi
13. máj 2010

bianka, to je taky pristroj vola sa nejaky scio detektor, mozno to nie je taka biorezonancia ako co robili vam, pracuje na principe elmag vlnenia, vlastne kazdy organ, bunka ma v tele urcitu zdravu frekvenciu, ak je odchylka, tak vznikaju neskor rozne choroby. Testovanie trva asi hodinu, clovek si da na taku plochu pristroja ruku na urcitu dobu, pristroj sa na teba akoby nastavil a potom sa pocitacom vyhodnocuje tvoj zdravotny stav - ktore organy maju odchylky a preco.
potom mozes dat cokolvek otestovat - ja som dala nasu vodovodnu vodu, tu maly nemoze, dojcensku - ta je o nieco lepsia pre neho, ale tiez ziadna vyhra, nutrilon - ten vysiel ok, homeopatika - tie boli ok, morsku sol do kupela - tu nemozem davat, najblizsie chcem zobrat kremy, ktorymi ho natieram.
Dostali sme kvapky regalen, berie ich 2x denne 1 kv.

Strucne tolko. Musim utekat na postu, potom popiseme viac.

bianka234
13. máj 2010

http://www.bioharmonia.sk/videoarchiv.phtml?id5...
tak baby moje, keď to tejto žene pomohlo, čo má psoriazu tolké roky, bol by v tom čert, aby sme našich drobcov nezachránili 😉

bianka234
13. máj 2010

baby neskúšali ste niekto ten dzus 3G, alebo aloe vera, kolostrum alebo koloidné striebro na ďeťoch?

bianka234
13. máj 2010

desszi, toto vlastne robil komplet vyšetrenie malému? kolko ste platili?

desszi
13. máj 2010

bianka pozrela som to video, je to nieco podobne, na com sme boli, tiez ten pristroj vyrovnava frekvencie v organizme, v podstate ta harmonizuje. Ano, Dadkovi robili komplet vysetrenie, ale on nemusel tak sediet ako ta pani vo videu, stacilo byt pritomny v miestnosti. Za maleho sme platili 5 eur. Ja som sa tiez dala komplet vysetrit plus som si dala urobit foto aury, ja som platila 17 eur.
s aloe vera, kolostrom a striebrom skusenosti nemam. pouzivala som multilind silber, tam je striebro, ale velky efekt som nevidela.

bianka234
13. máj 2010

ejha, som teraz našla že alergia na fíkus, a z toho AE a ja mám 7 fíkusov doma, takýchh krásnych, a s tým súvsí aj alergia na banán, čo máme, kiwi a papayu. Námá niekto skúsenosti?

zuzik28
13. máj 2010

ahoj holky, můžu mít dotaz na ty, které dáváte broučkům Neocate? Mudr. nám dneska předepsal NEOCATE - POR SOL (v lékárně v nemocnici v Novém Jičíně je to bez jakéhokoliv doplatku, jenže ho neměli) My jsme bohužel z Prostějova a tady v lékárně chtějí doplatek za jedno balení přes 250 kč. Chtěla jsem se zeptat jestli je to normální nebo ho kupujete s menším doplatkem?
Díky moc

timea09
13. máj 2010

Ahojte uz 8 rokov moj syn trpi ekzemom za posledne dva roky je to velmi zle ma to po celom tele a aj na tvary same prasklynky na rukach na vieckach cely krk je to hrozne stale sa skrabe a cele ruky ma opuchnute a bolave. vyskusaly sme hadam vsetko vselijake maste kremy liecitelov a nic nepomaha.Teraz sme lezali na koznom a mastili ho tam s rybacim kremom a ichtamolovym pudrom robili mu testy a vyslo mu ze je velmi alergicky na roztoce ,travy ,skorocel ,timotejka ,palina, raz ,moze to nejak suvisiet s tym silnym ekzemom?Ja uz fakt neviem co mam robit je to hrozne a coraz horsie cele noci nespi stale sa skriabe a pritom mu na vecer davam pol dithiadenu.Skuste mi niekto nieco poradit.

vinifera
13. máj 2010

timea - samozrejme že to súvisí. Je to prejav alergie - ekzém. Treba tieto alergény vylúčiť alebo podľa možností čo najviac obmedziť. No ale ľahko sa hovorí a ťažko sa koná - viem o čom hovorím lebo malý je alergický takmer na všetko (BKM, soja, treska, vajcia, .... pele, roztoče, plesne, chlpy, ...)

timea09
14. máj 2010

vinifera-no na tyzdem ideme na alergologiu tak dufam ze tam nieco poriesia.No a ako sa napriklad vyhybate roztocom ved tie su uplne vsade?Doma nemame ani koberce ani zaclony,paplony a matrace antialergicke a kupila som aj pripravky proti roztocom a ta alergia na ne je najvyssia.No je to hrozne ale uvidime co bude dalej ale chudacik strasne sa trapi.

vinifera
14. máj 2010

timea vieš čo je paradoxné? Že malý ma najvyššiu alergiu napr na tresku (ktorú ani ja) ani on nejedáva. Potom napr. breza. Široko ďaleko žiadna nie je (aj ked viem že vietor to roznesie) Sója - ani ja ani malý nejedol sóju. Ćiže má vysoké hodnoty alergie na veci ktoré v živote ani poriadne nevidel. Ale so psom je v kontakte od narodenia. Alergia mu vyšla. Ale menej krížikov ako ostatné alergie!
Viem že sa nedá odstrániť všetko - tiež máme alergiu na veci ktoré proste neovplyvním -roztoče, pele plesne - všetko to vo veľkom množstve lieta okolo nás. No jedine že by som malému kúpila nejakú vákuovú bunku a tam ho zavrela 😝

bluvatko
14. máj 2010

zuzik28,my pijeme neocate.tu na slovensku sa doplaca 4,06eur asi vo vsetkych lekarnach

zuzik28
14. máj 2010

Hmmm, tak to je super...u nás je to všude za 770 kč za 3 balení ☹

vinifera
14. máj 2010

bluvatko je tam nejaký rozdiel medi tým neocate a nutrilon alergy care? Okrem ceny. Lebo dnes nám schválil Nutrilon Alergy Care a stojí 6,23 (teda polovicu poisťovna a pol ja) Celkovo stojí 11,69 a to chodím do takej super lacnejšiej lekárne. Lebo inak mi doktorka povedala že krabica stojí okolo 16 €.

bluvatko
14. máj 2010

vinifera,tam niesu bielkoviny iba aminokyseliny

luthien.k
14. máj 2010

ne-cate se dava u zvlast tezkych f-rem alergye na BKM, r-zdyl je p-dstatny nejen ve sl-zeny, ale y v cene.

blandik
14. máj 2010

Viniferka - některým dětem vadí i N AC, tak pak dostanou Neocate. A to že má malý alergie na věci, které v životě nejedl - setkal se s nimi bu't už v bříšku nebo přes mateřské mléko.

vinifera
14. máj 2010

blandik - viem že sa k tým veciam nejak dostať musel. Inak by na ne neraagoval. Len to som chcela podotknúť. Že veci s ktorými je v minimálnom kontakte - tak je na ne viac alergický. Ako na veci s ktorými je v dennom kontakte.

tygrous
15. máj 2010

Holky, co je nejlepsi na takove ty nalite pupinky? Mam atoderm pp, ale ten mazu, kdyz to ma klidne, a fakt to krasne vyhladilo tvaricku. Ale obcas mu naskoci jeden, dva, tri cervene a nalite pupeny, tak co na to? Sudocrem? Nebo co pomaha vam?

zuzik28
15. máj 2010

tygrous, já bych na to dala jak píšeš, ten Sudocrem. Pěkně to vysuší...na ty akutnější stádia se nám osvědčil.
Ať to máte brzy pryč 🙂

bianka234
15. máj 2010

tygrous ja dávam holtovku

tygrous
15. máj 2010

bianka: holtku jsem davala uz taky, ale chtela jsem zkusit jeste neco jineho 😉 . Dnes jsem ho dopol. mazla tim sudocremem a navecer uz byl pupen mensi a zmizelo cervene okolo, tak mam radost 😉

desszi
16. máj 2010

ahojte dievcence,
ja len rychlu informaciu - nechcem to zakriknut, ale od stvrtku dodrziavame dietku a maly ma uz cistu tvar, nozicky su o poznanie lepsie, brusko, chrbat su skarede, ale flaky su na urovni koze a suche, takze len premastujeme.

sano1
16. máj 2010

ahojte žienky ak malemu idu zubky može sa ekzem zhoršiť?