Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
11. júl 2012

@luthien.k neda ti to, vid 😉.
Ja prisla na MK jen vycistit si hlavu, nemuzu spat..vsechno spatne ☹.
K tomu, ze atopici hlady neumreli..hehe, musim ti rict, jaky slasti Viki zaziva pri basteni jogurtu nebo naredenyho Lipanka, platku syra..prohlidne si to, kazda vec ma svoje specialni jmeno a koukat na to jak to ji, to je neco...mazli se s kazdym soustem. Takze za nas musim rict, ze expozicni test ma i vtipnej pohled na vec.
Ale trochu se poskrabkava, jinak nikde nic, tak cekam co se kde vyklube.

luthien.k
12. júl 2012

@xmalij no tak neumřeli, někteří měli na mále 😀

Jinak já až nebude čas, tak sem nepůjde, teď ho trochu zase je a ono to tu osvětu prostě chce 😅

martinka1981
12. júl 2012

@xmalij ahoj,akurat ma napadlo že som ti neodpisala na IP 😖 ja mam proste deravu hlavu.
Aj naša sa poškrabkava ale nič nema,hlavne tie miesta ked bol exem.
Inak som prišla na to,neviem či je to vekom alebo sa prejedla ked nič ine nemohla 😝 😀 že nechce jesť cukinu,hrašok,detske vyživy nula bodov. Už niekedy neviem čo jej dať aby to bolo aspon trochu zdrave 😝 som skor niečo vymyslela z tych obmedzenych surovin 😀
A strašia potvora tak ta odmieta všetko zelene!!! Ale to je asi vekom 🤐

marky27
14. júl 2012

prosím o radu - je možné, aby reakce na vajíčko v podobě zčervenání ekzému nastala až asi 4. den po zkonzumování vajíček mnou? Plně kojím. Díky

luthien.k
14. júl 2012

@marky27 určitě je to možné, skoro den trvá, než dojde do MM a poté 2 - 3 dny na reakci je celkem běžné.

mardenad
14. júl 2012

probiotiká, probiotiká a probiotiká! 🙂

luthien.k
14. júl 2012

@mardenad myslíš dle GAPSu, že? 😉 Viděla jsem Tě v autistických dětech.... Máš samozřejmě pravdu 🙂 Ale rozhodně nejen probiotika 🙂

mardenad
14. júl 2012

@luthien.k áno, presne to som myslela 🙂

no a samozrejme vynechať alergizujúce potraviny zo stravy 🙂

mne sa momentálne vyhodila na nohách psoriáza, takže som nasadila kvalitné probiotiká a chlorellu so spirulinou, som zvedavá, či mi to zmizne samo... (mastičky na to mám ešte z minulého roka, ale naschvál ich nejdem aplikovať, aby som uvidela zmeny, teda ak to bude miznúť) 🙂 robím pokus sama na sebe 😀
potom dám vedieť tak po mesiaci ako na tom som 🙂

blankarybka
15. júl 2012

když jsme u chlorely ... dáváte někdo dětem?

jancip
15. júl 2012

Zajímalo by mě, zda je speciální dieta nutná celoživotně? Nebo zda stačí přečkat nějaké období? Sama exematik jsem a neumím si představit, že bych takovou dietu držela.

luthien.k
15. júl 2012

@jancip jde o to uzdravit střeva a poté se některé potraviny do jídelníčku vrací, ono je to hodně principielně podobné tomu, jak ten postup nastavila Věrka Zíková.

luthien.k
15. júl 2012

@mardenad a to budeš držet přímo GAPS dietu nebo jen probiotika s chlorellou?

luthien.k
15. júl 2012

@blankarybka nedávám, ale mám od své kamarádky výživářky info, že pro děti je lepší spirulina, nicméně jestli chceš, zeptám se Tě na dávky vhodné pro děti.

mardenad
15. júl 2012

@luthien.k iba probiotiká s chlorellou

Gaps diétu nasadím zrejme neskôr pre môjho syna...

erinbrock
15. júl 2012

@luthien.k
@mardenad a jaka znacka probiotik je cca nejlepsi a cenove prijatelna? diky 🙂

luthien.k
15. júl 2012

@erinbrock Infants dophilus plus je slušný preparát pro děti 🙂 Nebo Lepicol... Pro úplné prkcy BioGaia.

mardenad
15. júl 2012

@erinbrock
@luthien.k infants sú slabé, síce naše deti majú málo rokov, ale odporúča sa im napriek tomu min. 10 probiotických kultúr. , dokonca Adults Dophilus má len 7 kultúr, mne vyhovuje ten colon dophilus , nedopustím naňho 😀

potom sú aj v zahraničí dobré probiotiká , možno v budúcnosti vyskúšam, ale zatiaľ som spokojná... 🙂

luthien.k
15. júl 2012

@mardenad ono nebylo do nedávna tolik na výběr, vy jste také přešli na Colon, co jsem četla 😉 Už je i u nás k dostání 14 kultur v Bio-Kult prémiovém preparátu, ale zase jsou tam celkem cca jen dvě mld bakterií... Zatím je to tedy na výběr buď množství kultur nebo bakterií, nicméně Colon vypadá dobře, zatím nemám zkušenost.

blankarybka
15. júl 2012

@luthien.k jo, to bys byla hodná, zeptej se 😉
K těm probiotikům ... máme Laktobacily Baby od Proimun... je to pro mě cenově nejdostupnější, jelikož je bereme dlouhodobě. Snad to nejsou vyhozené prachy 😠

luthien.k
16. júl 2012

@blankarybka zkus dát odkaz na ta probiotika, nic mi to neříká a nemůžu nic takového najít...

blankarybka
16. júl 2012

@luthien.k odkaz výše 😉

chovancova27
16. júl 2012

@luthien.k Ahojte, dnes sme boli u doporučeného kožného, a priniesli sme si domov pol igelitky mastí... poznáte niečo z tohto? krém Lipobase, sirup Aerius, lieky Dithiaden. na mokvajúce hypermangan. Malý má veľmi svrbivý ekzém, hlavne v noci, aj 2 hod. sme hore čo sa škrábe a škrábe:((( dakujem za každú reakciu

blankarybka
16. júl 2012

@chovancova27 Ahoj, nejsem moc velká odbornice, ale něco z toho jsme měli taky 😉
Lipobáze je dost mastná a pro mě taky docela drahá, nám nesedla. 😒 Obecně prej NE mastné na akutní exem, spíš jen na promaštění zklidněné, suché kůže.
Dithiaden jsme neměli, ale trochu mě děsí 😒
Hypermangan máme v koupeli, je to na dezinfekci kůže a v pohodě 🙂

Nechci moc radit, sama jsem někdy v koncích... to drbání v noci dobře znám, rozhodně v tom nejste sami 😖

xmalij
17. júl 2012

@chovancova27 presne jak pise @blankarybka, prijde mi, ze nemate nic na leceni. Lipobase nam nesedla taky, dithiaden bych rovnou vyhodila ( mimochodem jsem ja, odbornice, jednou dala omylem priteli na prujem dithiaden misto endiaronu...mam to na taliri dodnes 😀 ), hypermangan je dobra vec, kor kdyz si to maly rozskabe do krve. Na Aerius mela osklivou reakci, tak jsme se vratili k Fenistilu...ten pak zahodili, vyslo to na stejno jako bez nej.
Dcera se hodne skrabala, zabirala trochu Vitella ichtamo, dospod promazat, mazali jsme Eucerin 12% omega. Na leceni zarudlych mist, ktery tolik nesvedily nebo bylo slunce (s Vitellou bacha na sluneni!!) jsem davala obyc. zinkovou mast.

chovancova27
17. júl 2012

@xmalij No na liečenie nám dal najakú zarábanú masť + jednu s malým množstvom kortikoidov že ak byde už moc zle... toto ostatné hlavne na utlmenie svrbenia... ten dithiaden som mu dala na noc pol tablety, ale nespal lepšie, akurát čo sa neškrábal asi po mesiaci sme v noci nemuseli mastiť, ale to možno utlmil aj ten Aerius... skúsim mu dávať len ten Aerius, dithiaden nedám už vôbec.

verbalinka
17. júl 2012

@chovancova27 jen k dithiadenu - syn ho dostal, když trpěl nočními záchvaty kašle. Po pár dnech, když usnul na gauči a já viděla, jak vypadá (vypadal jako právě zfetovaný narkoman), jsem ho přestala dávat. Takže dithiaden jen v případě opravdové nutnosti - dítě několik dní nespalo a je vyčerpané apod. Jinak držím palce, aby se ekzém, co to půjde, vyléčil ;.)

xmalij
17. júl 2012

@chovancova27 vykasli se na mastickare a radeji procti clanky od Luthien.k. Kortikoidy to je ten kamen urazu, zacarovany kruh. My jsme v peci Kati od ledna a ze sama nevedela uz co s nami, blba ryma nebo zuby stav zhorsily, nedalo se nic testovat, jednou mi otekla v obliceji az ji nebyly skoro videt oci, podrazdena, spat bez rukavic neslo ani nahodou a prestoze ten kortikoid doma mame, tak bych po nem nesahla.Po mnoha a mnoha opatreni a prestoze jsme zadny alergen nenasly, je Viki uz dva mesice v poradku. Moc drzim peste, zvladne to kazdy, ale chce se kousnout a vydrzet 😉.

blankarybka
17. júl 2012

@xmalij závidím odhodlanost, trpělivost a čistou kůži 🙂 😉 Gratulece!!!
Jen se tě zeptám... Holtova mast, Vitella ichtamo, dehtová mast... není to náhodou totéž? Myslím jako na stejné bázi... říkám tomu pracovně uhlí 😉 Smrdí to, je to tmavé a nesmí to na slunce... My teda máme tu dehtovou mast, trochu nám zabírá, vždycky to po ní zeschne a zesvětlá, ale jakmile ji přestanu dávat, vrátíme se zpět 😒

xmalij
17. júl 2012

@blankarybka diky, no neni to dokonaly, zacina se drbat, more sice byla odmena a zafungovalo na doleceni, ale jsme zpet v nasich sragorach, tak cekam...
Ja ti nevim, asi jo..Vitella je sice bila, ale smrdi.