Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mimikas
11. jún 2013

@demo hlavne na zaklade toho ze ked sme vylucili mlieko uplne a pili len neocate tak nedoslo absolutne k ziadnemu zlepseniu, UM sme potom nasadili naspat a tiez nedoslo k zmene teda k zhorseniu ekzemu. Ked sme boli na normalnom UM tak nam lekarka robila aj krvne testy a boli negativne. Teraz pijeme Alergy care len ako prevenciu, nedavame nic mliecne a ekzem ma maly stale, takze alergia na BKM tam nie je.

demo
11. jún 2013

@mimikas vyradila by som vsetko mliecne, aj tie ovcie a kozie jogurty a ja osobne by som ani neminala peniaze na UM - v takomto veku. Inak, co sa tyka "udrzby" pokozky, my sme tiez velmi dlho hladali vhodne mlieko, na vsetko zle reagoval. Nakoniec sa nam osvedcilo A-derma Exomega, mozes si vypytat v lakarni testovacie balenie. Toto mlieko ho jedine nestipalo. Ale je to individualne,samozrejme. Je to inak o nervy, toto tapanie. Mozno ide aj o to, na ako dlho ste to mlieko vysadili. Ked todobre chapem, tak to zlepsenie niekedy trva dost dlho, kymsa organizmus zotavi a tak.

katyxq
11. jún 2013

@mimikas ještě možná jedna věc - současně s mléčným jste vyřadili i hovězí a telecí maso, sóju, karob, skryté mléko (prostě podle složení pečivo a jiné) a taky vejce a kuře, taky třeba pšenici, ořechy, ryby, kořenovou zeleninu? ... je celkem dost možné, že to je alergie na jinou a nebo ještě současně i jinou potravinu než BKM

chovancova27
12. jún 2013

ahojte, naša homeopatka mi poradila k moru pre malého s ekzémom Weledu opalovací krém... máte skúsenosť? že aj Bioderma s minerálnym filtrom upcháva pokožku...

luthien.k
12. jún 2013

@chovancova27 obávala bych se éterických olejů, které mohou dráždit, navíc je to jen SPF 20, pokud nemají ještě nějaký jiný, který jsem nenašla...

wali85
12. jún 2013

Ahoj,jdu si k Vám zkušeným pro radu,mám chlapečka 11 měsíců s AE,momentálně nás postihly neštovice,ted jsou ve fázi kdy zasychají,hrozně ho to svědí.Dáváme Fenistil kapky,ale potřeboval by už promazat,čím?Nejhorší to je pod plenkou,to je jedná velká mapa neštovic,nemáte nějaký tip jak hojení urychlit a pokožku dostat co nejdříve do přijatelného stavu?Děkuji 🙂

vrtulka81
16. jún 2013

mamky nemáte recept na dobrou domácí zmrzlinu bez BKM? popř minimum vajec 😉 Díííííky

emka13
16. jún 2013

@monca1111 ahojky a odkiaľ ste? nakoľko Vám pomohla tá homeopatia? je to fakt účinné? čo všetko je pre to potrebné urobiť? my sme z východu tak ma to zaujíma kde ten homeopat je

monca1111
17. jún 2013

@emka13 vygooglite si nejakého v okolí, my chodíme tu v Rimavskej Sobote,kde bývame, k MUDr. Sedláčkovej - ona je primárka na novorodeneckom a toto robí ako druhú prácu. nám to pomohlo, tak ako som písala cca za 4mesiace z mokvavého stavu - hrozného, a teraz sme ok, na chrbátiku máme jeden ružový fliačik 2x1cm veľký, takže super, určite so skúste, napíšem vám aj podrobnejšie ak by ste chceli, pekný deń

vrtulka81
17. jún 2013

@monca1111 můžu se zeptat co s váma homeopatka dělala? NEmusím vědět názvy tho co vám dávala,stačí všeobecně 😉

monca1111
17. jún 2013

@vrtulka81 dobrý večer, pozrela malej kožu, len na pohľad a pohmat, potom sa pýtala na stravovanie a rodinnú anamnézu (čo sa týka alergií a ekzému - dosť podrobne cca 1hod) vyhodnotila a predpísala nám preparáty, 2 mesiace sme brali jeden druh, potom 2 mesiace iné dva druhy preparátov a zabralo, takže ja to veľmi odporúčam, pekný večer

wolfina
17. jún 2013

ahoj i když nerada ale asi se budu muset pridat.. moje č mesicni holcicka ma vždy kdzy je teplo potnicky v oblicejiku a skacou doslova před očima ..bojim bojim je to asi atopak ja ho jako mala mela... ma to v obliceji a nikde jinde...chjo a davaji nam kortikoidy a ja se snazm hledat nejakou alternativu nemae někdo zkušenost s homeopatii nebo cinskou medicínou?
dik

zuzana9411
17. jún 2013

Ahojte, poradíte mi prosím? Môj11 mesačný syn má AE. Momentálne sme vo fáze "kľudu". Každý deň ho natieram telovým mlieko A derma. Chcemsa opýtať, môžem ho natierať opalovacim kremom 50? A musí byť nejakej špecialnej značky ? Nerada by som mu uškodila. Ďakujem

adela27
17. jún 2013

Taky se přidávám.. malé vyskákal ekzém te´d v 28 měsících!! a Já tento úplně stejný mám dva roky na hřbetu ruky.. třeba dva tři měsíce, pak zmizí, pak se zase na chvíli objeví a furt dokola.. někdy to svědí.. malá se nějak extra nedrbe, ale občas zabrousí - má to nad loktama a v podpaží, jen na jedné straně..doktorka, že je to asi reakce na prací prášek a že se teď víc zapojí, napsalala excipial s nějakým olejíčkem...kortikoidy jsem brala jako malá a nechci to svinstvo vidět, i když účinek to mělo, ale chci něco šetrného, přeci jen je malá, poradíte někdo?

katyxq
17. jún 2013

@wolfina pro diagnózu na kožní, pokud je to AE, tak základ jsou tyhle články věry Zíkové http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

wolfina
17. jún 2013

Diky

meleri
18. jún 2013

@adela27 ahoj, zkousela jsem homeopatika, levandulovy olej, ale bohuzel krome kortikoidu nam nezabira nic.

ted se nam exem dost zhorsil, je horko, maly se poti, tak je to asi tim?

chtela jsem se pustit do te diety, ale nemam na to silu, protoze maly ted dost malo ji, vynechavam akorat syry.

prasek zkus nejaky bio, zkousela jsem Frosch, ale je to komercni prasek jako vsechny jine, chce to neco opravdu ciste bio.

ja mam za to, ze je to i pylem, ted je hodne pylu protoze soused ma same borovice, tak to lita k nam.

je to marny boj, u nas zatim zabiraji fakt jen ty kortikoidy....

meleri
18. jún 2013

jeste jsem chtela napsat, ze by me zajimalo, zda nekomu ta homeopatie precejen zabrala.

my mame toto:

histaminum,
asiodatum

a pak takova kura parkrat do mesice: psorinum a calcarea carbonica.

vysledek fakt zadny, naopak se to zhorsilo, ale to urcite bude tim horkem...

datela
19. jún 2013

Holky,pokud někomu z vás vyhovuje opalovací mléko od Biodermy,tak mrkněte do bazárku.Prodávám nepoužité.Manžel ho koupil,ale kamarádka mi dala trošku na zkoušku,ať to nemusím otvírat a vůbec nám nevyhovuje

luthien.k
19. jún 2013

@meleri dieta je bohužel u malých dětí základ. Kupodivu se může i stát, že na eliminační dietě se dítku spraví chuť k jídlu, když dojde k vyřazení některé z jeho alergizujících potravin 😉 A on má prokzanou alergii na pyly? Bio ještě neznamená nealergizující, a to ani z kosmetiky, bohužel, dost dětem třeba vadí éterické oleje, které jsou téměř v každé přírodní kosmetice...

vrtulka81
19. jún 2013

HOlky nedíval se někdo na barandov?Na tu paní Alenku pastelku?N Aalergie doporučila Dinazir,nebo tak něco..... nevíte o tom něco?Jne by mě to zajímalo🙂

abbie
19. jún 2013

ahojte, zhorsil sa ekzem u vasich deti v tejto horucave? nam sa strasne zhorsil, ma vysyp po celom tele a svrbi ho to 😢 nikdy na tom takto zle nebol ...

vrtulka81
19. jún 2013

ještě mám dotaz,co doma dáváte do bazénu,máme takovou tu Obi kaluž,loni sme nasypali obyč kuchyňskou sl,že se dává 10kg na kubík vody,chlor dávat nechci,máte někdo zkušenost z tou solí co je určena přímo do bazénu ?

luthien.k
19. jún 2013

@abbie ano, píšou to maminky ze všech stran, že tím pocením a sluníčkem se dětičky horší, jediná rada na to vyhýbat se těmto dvěma hlavním spouštěčům potíží, jak to jen jde...

oktarina
19. jún 2013

@luthien.k to je ráda nad zlato - jak se teď vyhnout horku a spoceni... ☹ i když nejsme venku mezi 10 a 18, malá se stejně zapotila, že ji vyskakaly potnicky, u nás zabralo @abbie otirat párkrát denně zinkou se studenou vodou a okamžitě utřít vklepavanim do suchá a namazat ☹ máte-li někdo lepší typ, sem s ním...

luthien.k
19. jún 2013

@oktarina pravda, že leckdo má vedro i doma, ale kdo ne, nemusí to přehánět s chozením ven. Jinak chladit žínkou je dobrý nápad. My třeba máme doma 22 st. C, což je asi v dnešních dnech luxus, to uznávám...

luthien.k
19. jún 2013

Jo a nezoufejte, má se ochladit... 😉 http://www.chmu.cz/portal/dt?portal_lang=cs&men...
Až trochu moc na můj vkus...

meleri
19. jún 2013

@luthien.k vcera jsem poprve nahradila mleko mlekem z ovesnych vlocek a chutnalo mu to, bylo v tom kakao.

jenze cim mam nahradit treba bily jogurt?? nebo krupici? pani rekla, ze to ovesne mleko se nesmi varit, a on ma porad rad krupici k veceri.

jinak se snazim, nedavam syry, peru v jemnem prasku, jenze fakt nevim, co mu muze vadit...

zitra chci jeste koupit nejake ty nudle bezlepkove. ale pak uz zatim nevim co jeste zmenit....

meleri
19. jún 2013

tak jak tak ctu tak ten atopicky exem se kazdemu teda horsi s tim horkem....:( to jsem necekala.. syn ma k tomu jeste potnicky...
ale ja jsem za to horko vdecna, radsi horko nez ta desna zima a nemoci....