Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vrtulka81
21. feb 2014

@kam.zyk no gencu me vymlouvali dr,ze se nebude prodavat,ze je karcinogenní,nechapu,po takové době,asi nekomu sase vadi jeji ucinku,hlavne ze se tim maze kde co a uz od kojencu.Pujdu ji tam naplacat,snad se to nerozleze vic.Mozna na me Imazol nepusobi ze sem tehu,nebo to bude trvat dyl,prece jen je to tělo unavené

vrtulka81
21. feb 2014

Holky nemate problem sehnat Biodermu atoderm crem? U nas je nejaky výpadek,kdyz nemeli baleni 1+1 zdarma,aspon bylo jedno samostane ke koupi,ale ted uz snad mesic neni

kam.zyk
21. feb 2014

@vrtulka81 já bych dala ten Hylak, to se pak srovná rychlejc. No jo, ono při těhu je hodně velká spotřeba minerálů vitamínů...na druhou stranu,multivitamíny v těhu podporují atop u dětí, takže nahnat to stravou je jediná možnost. Kdosi tady radil lněný olej, omega 3 mastné kyseliny - to je čsato nedostatek, takže tak půlku lžičky týdně, to samý dýňový olej (půl lžička týdně) , zelenina ovoce...

vrtulka81
21. feb 2014

@kam.zyk s malou si davame,ja dve lz denne a ona jen jednu,konopneho oleje.Teda a ja se vitaminama pro tehu cpu od zacatku,i tak mam vseho málo,chudokrevna silene..... Prckove me vsechno sni

mizulienka
21. feb 2014

@kam.zyk ahoj, dakujem 😉
berie popri ATB aj probiotika, to nestaci? treba k tomu pridat aj ten hylak?

kamila84
21. feb 2014

@denula84 prečitajte si vyššie môj komentar aj my sme mali podobne fľaky ☹ zabudla som ešte napisať že pomaly do dvoch rokoch som jej čokoladu vylučila z jedalnička a aj na citrusove plody niekedy jej mandarinky vyvolali reakciu ale vy ešte mate male babo ako pišete prevažne kojene 🙂

kamila84
21. feb 2014

@salome123 môj nazor ekzem to nie je je to silna reakcia na nejake jedlo napr. paradajky konkretne u mna vyvolali koznu reakciu alebo citrusy no ťažko určite navšteva lekara

matotibo
21. feb 2014

@kam.zyk
mám bepanthen, calcium, excipial, holtov krem,myslite že je to AE či niejaká alergia?mám vynechať nejaké jedlo dakujem

macinka13
21. feb 2014

@demo este taka blba otazka, tym olejom ho mam natierat, alebo to ma jest? Dnes som kupila lanovy olej, tak nech viem,akou formou mu to mam podat. Dakujem.

kam.zyk
21. feb 2014

@matotibo vynechte zatím jen BKM, tj.mléko a mléčné výrobky, a sice na cca týden. A mažte Bepanthenem a chtělo by to sehnat zinkovou mast. V lékárně jí prodávají bez předpisu. Není drahá. Budete to mazat navrch na Bepanthen = napřed Bep.a pak navrch zinkovou mast, slabě.

kam.zyk
21. feb 2014

@macinka13 hlavně ne natírat, ale jíst 🙂

matotibo
21. feb 2014

OK vynechám už som nad tým rozmýšľaľa či ne od toho to má poslednú dobu pijem každý den mlieko aj jej som dávala kremik, skúsim týžden vynechať a budeme natierať chcem sa opýtať dr.mi teraz kázala kúpať v Oilatum Emollient - tekutý parafín mám ju v tom kúpať dakujem

macinka13
21. feb 2014

@kam.zyk aha, ok. Som nevedela, lebo uz sme natierali olivovy aj slnecnicovy olej, tak ci aj lanovy. A po akych davkach by sa to malo jest? Dakujem.

demo
21. feb 2014

@macinka13 a kde si ho kupila? lebo s lanovym olejom je jeden problem a to ten, ze je vacsinou pokazeny. alebo sa pokazi rychlo po otvoreni. musi byt v chladnicke. ked je horky,nesmie sa jest vobec. preto sa mi zda byt lepsi ten lanicnikovy.
Ak lan, tak semienka, rozmixovat tesne pred konzumaciou. rozmixovane neskladovat, tiez sa rychlo kazia.

kaja73
21. feb 2014

@demo znacka Solio je fajn-mala som uz doma 3 flasky lanoveho oleja od nich a vsetky boli OK.
Ine znacky -a teda mal som ich doma uz aspon 5- boli vsetko na prd 😝

demo
21. feb 2014

@kaja73 mne zhorkli dve a uz som sa na to prave potom vyprdla tiez. ale pozriem znacku co pises

kaja73
21. feb 2014

@demo ja som si tiez povedala ze s lanovy koncim.,kedze 5 flasiek slo do smeti...toto bola posledna sanca a vyslo to.
U nas to maju v zdravej vyzive a skladuju to v chlade.....doslova je chutny..teda nema skoro ziadnu chut...

demo
21. feb 2014

@kaja73 no vidim, ze aj v BA sa da kupit, pozriem to, dakujem

kaja73
21. feb 2014

@demo potom napis aky bol...u mna tri flasky a vsetky 3 boli OK.

demo
21. feb 2014

@kam.zyk zaujimalo by ma, co hovoris na ostropestrecovu kasicku a jej podavanie detom. Mozem to dat 9 rocnemu dietatu? A ak ano, ake davkovanie? Uvazujem, ze ju vyrobim doma. Je to bezpecne? Uvadza sa, ze je to dobre aj pre atopikov, kedze aj ekzem suvisi s pecenou. http://www.varimezdrave.cz/jarni-ocista-pro-nas...

macinka13
21. feb 2014

@demo kupila som v dm drogerii, to fakt moze byt uz pokazeny? Idem ho okostovat.

demo
21. feb 2014

@macinka13 no v DM ho nemavaju v chladnicke. asi bude zly.

kaja73
21. feb 2014

@macinka13
@demo dm kovy siel do smeti-horky ako blen.

kam.zyk
21. feb 2014

@demo trochu se toho bojím, zrovna ten ostropestřec je jedna z nejúčinnějších látek v bylinářství....bála bych se to dát malému dítěti, fakt nevím dávkování, aby se nic nepokazilo. Sobě bych to dala, ale dítěti takhle malému ne....

demo
21. feb 2014

@kam.zyk ano, ja tiez vaham. keby si napisala, ze je to ok, tak idem do toho. skoda.

macinka13
21. feb 2014

@demo chuti horko, takze ho mozem rovno vyhodit?
@kaja73 aj moj je asi zly:(

kaja73
21. feb 2014

@macinka13 ked je horky tak ho vyhod-dobry lanovy nema takmer ziadnu chut a vobec nie je horky.......

kam.zyk
21. feb 2014

@kaja73 nejlepší je nadrtit si ty semínka...koupit celý a vždy si to drtit "čerstvě"...

kam.zyk
21. feb 2014

@demo anebo to napřed ozkoušej na sobě ty!!!! 🙂 a pak se rozhodneš 🙂

jirinamarie
21. feb 2014

Nase mala tim hodne trpela, svedeni a neklid. Nakonec nam pomohla dieta-vysadili jsme vaj. Bilek a mala dostala misto Sunaru neocate. Plus dernatologicka lecba-maste mam od doktorky. Krom Adermy nic nekupujem a stopro se vyplatilo neexperimentovat a poslouchat doktory.