Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

wali
7. júl 2008

denisocka - no coko 🙂 aj u nas bola problem. a podla popisu by to mohol byt nieco ako nabeh na AE, ale samotny exzem este snad ani nie. poriadne to premazavaj a hlavne vysad to, na co mas podozrenie, ze to mohlo sposobit. tym by ste sa mohli vyhnut samotnemu exzemu 😉

lusil - dobry tip na hotel, ja radsej take odporucane ako na slepo 😎

lusil2005
7. júl 2008

ved to - tiez som radsej ked mi niekto podla osobnej skusenosti povie objektivne ako bolo ako citat propagacne info z cestoviek...

denisocka
7. júl 2008

no baby,dnes poobed kukám,že ma cely chrbat sama červena bodka! čo to je?potničky sotva,je "kosa" ,naposledy som dala marhulu -cca 5dni dozadu a jablka surove 😖 ,čoko som už nejedla asi týžden a dačo !

lusil2005
7. júl 2008

no denis, tazko povedat. moja mala teraz tie bodky tiez. a zmizli. ja na tvojom mieste by som prestala uplne zo vsetkymi prikrmami ktorymi si si neni stopercentne ista, a postupne sledovala a zacala po jednom zaradovat znovu.

denisocka
7. júl 2008

hej ,asi tak ! no ale je to dosť o ničom,darmo píšem čo kedy som dala ked mám z toho chaoz

lusil2005
7. júl 2008

ja viem. je to tazke 😖 najhorsie je ze pri jednom musis ostat aspon 4-5 dni. najlepsie aj tyzden. lebo vyhadzat sa moze aj po troch dnoch. vtedy to treba stiahnut, zas pockat bez toho kym sa nevylieci a zas skusat. je to nadlho a hlavne onervy. a uspech nieje zaruceny. 😅

selu
7. júl 2008

ahoj holky, prisla jsem vas po dlouhe dobe pozdravit 😵

...u nas bojujeme statecne, ve stredu to budou tri tydny co drzim vylucovaci dietu, tak uz jsem nakoupila i jogurt a acidofilko, tak jsme zvedava, pekne se nam to zhojilo, jen na tom hrudnicku zustalo par pidi flicku velikosti tak 3x3 milimetry, ale jak uz tu bylo hodne krat zminene, nikdy neni jiste cim to je...porad koupu v otrubach na stridacku s omyvanim cernym cajem, mazu masti od dokiny + promazavam tak 3x denne modrou indulonou a nekdy niveou, tak uvidime, co to udela jak zaradim mlecne vyrobky atd, na citrusove plody ani rajcata si netroufam ani orechy nebudu pokouset, to vydrzim 😀

tak preju vsem klidne obdobi, ted jak je chladneji je nam evidentne lip nez v tech pecacich 🙄

jabber
7. júl 2008

aduska - to jsem ani netušila, že jdo homeopatií léčit i takovýhle věci 😕 🙂 - tak to je super! Je to zázrak - říkám to pořád 🙂 😉 . Chorvatsko je super 🙂

denisocka - a dáváš do koupele nějaký olejíček, když pak nemažeš?

jabber
7. júl 2008

denisocka - ono to tím jídlem ve finále totiž ani bejt nemusí 😖

denisocka
7. júl 2008

jabber-nedávam,masím občas , bud olejom alebo mliekom,nie vždy

a nemôže to byť trebars z bananu,že proste bol trpky,alebo inak postriekany? že raz by na nejhho nereagoval a raz hej?

ešte ma napada žltok,ten sme dali v nedelu 1x

jabber
7. júl 2008

denisocka - hlavně mastit a mastit a mastit - to je základ, i několikrát za den 😉 . Jinak to může bejt v podstatě z čehokoli, toho se těžko dopátráš 😒

ivka144
7. júl 2008

Aduska, ja to vobec nechapem, ako ste to mohli zvladnut, ale obdivuje Ta. Verim, ze mi bude dopriate poznat tie stavy len z tvojho rozpravania. A to co ste robili s mokvajucimi zahybmi? Ved bambulkovia ich maju milion!!! A Ti chodil niekto s malym pomahat? A to mas este Misku, nie? No zasnem. Hlvne drzim palce a spoluverim, ze teraz ste uz na ceste von z kola a ze tieto zlepsenia su uz trvale, zo srdca Vam to prajem.
Dnes som chcela volat homeopatke, ale je na dovolenke, dva tyzdne :( Neviem, co budeme robit, vcera som malemu nedala homeopatika, som myslela, ze dnes mi povie, ci dat ci nie. Lebo viem, ze ked je hrozny priebeh, upravuje sa davkovanie, tak som rozmyslala, ci nedat len raz za 10 dni alebo ob tyzden? No ale snad nejak tie dva tyzdne vydrzime, aj ked...

lusil2005
7. júl 2008

boze babulky ☹ ja vas citam a spominam ako sme sa my takto trapili... si pametam ako som raz prisla pozriet malu ked zaspinkavala vecer, a sa mi zdalo ze ma nieco na pyzamku - na ramienkach, tak som zazla a ona to mala cele krvave z toho ako si rozskriabala licka 😖 ja do revu, a ona ako ma zbadala sa zacala tak ziarivo usmievat 😅 snad sa z toho vsetky nase pokladiky dostanu... ja len verim, ze sa nam to na zimu nevrati do starych kolaji 🙄

denisocka
8. júl 2008

sme s5 od lekarky,
ohladne ekzemu a červenych vyrašiek na chrbate vravela,že je to už dosť važne-teda že toto je už naozaj začiatok ekzemu,a že je to z potravín -prikrmoch,ale že nikdy neprídem z čoho konkretne,lebo že to nie je na 1 potravinu ale na MIX -teda broskyna + banan - nič, banan + jabko -reakcia, zemiak + mrkva -reakcia ,mrkva + broko nič ..... napríklad ,že mám davať len 1 druh a nemiešať ich dokopy

a dala nam balneum.mám inač aj fenistil kv.doma,kolko mu možem dať pri výseve?

jabber
8. júl 2008

lusil - a co vy, takže se od Chorvatska držíte? 😎 To mě nestraš s tou zimou, já už doufám, že se to nevrátí 😕 🙂 . Taky vždycky když to tady čtu, tak si vzpomenu na tu beznaděj, když byla malá osypaná, jak jsem obrečela každý nový flek a jak se to strašně dlouho vůbec nelepšilo.......a najednou to bylo zničehonic pryč - hrozně rychle 😎

denisocka - ono to většinou zřejmě z potravin je, ale není to pravidlo, mě naopak mudra říkala, že mám vyměnit prací prášek.....může to být ze zvířete doma....z toho čím třeba vytíráš podlahu.....z prachu.....z čehokoliv. Nám se výměna pracího prášku osvědčila, naopak jakákoliv dieta byla marná. Pak už jsem jedla cokoliv a na malou to nemělo žádný vliv.

denisocka
8. júl 2008

no dnes to už nie je červene -najviac tie vyražky sčerveneli včera po obede a dnes su už blede. a prášok mám stale od malilinka len lovelu

asi to bude kombinacia banan + jablko

aduska27
8. júl 2008

Ivka, hej - mas pravdu s tymi zahybmi, babenka ich maju dost, no nastastie Patulko nie je klasicka "buchticka" - tak sa mu to aspon neparilo. A ako sme to mohli zvaldnut? ( I ked nemyslim, ze je to uz minulost, stale bojujeme...) Normalne, ako kazdy kto musi a nema na vyber. Kazdy sa dopredu hrozi, ze on by toto nezvladol, ale ked to pride, musis - co ine cloveku ostava. Velakrat to bolo na hrane, vela preplakanych noci , aj dni - aj z mojej strany. Tolko co som sa naplakala za posledny polrok, som urcite neplakala za cely zivot. Stale som si hovorila, keby som aspon nemala Misku - strasne sme ju museli odsunut, odkedy sa Patko narodil-vysvetlovali sme jej vela,ze je chory a musime mu pomoct, no napriek tomu tym trpela. Bola chora aj ona vlastne 3/4 roka v kuse, absolvovali sme uz vsetky mozne vysetrenia, no pravdepodobne to ma psychicky povod. tak som nakoniec uplne zrusila skolku a boli sme vsetci traja spolu doma. Bolo to sice o hubu, nikdy som netusila ako moze byt clovek unaveny - nikdy som si rano nepamatala ako som dosla do postele 😀 . Dakujem za uznanie, aj za drzanie palcov- ani nevies ako veeeelmi si ma potesila, aj ja dufam ze bude uz len lepsie.
No a co sa tyka pomoci - obcas mi pomohla Miska, ked malemu drzala pri prebalovani rucky a vecer pri kupani manzel, tot vsjo. Rodicov aj celu rodinu mam v KE, TV...a svokrovci nejavia nejaky zaujem ani o nas ani o deti. Maleho pozriet neprisli ani raz, Misku su ochotni si zobrat na par hodin raz za pol roka. Vlastne sa takmer nestykame, i ked byvaju kusok od nas ☹ . No ale teraz maju nasi Misku uz druhy tyzden, tak mam volnejsie, potom zas pojdeme na dva tyzdne do Chorvatska a este sa chystame na cca 2 tyzdne do Kosic - tak nam leto nejako zbehne 😎 . Aj ja na vas stale myslim, hocikedy si spomeniem, ze sa trapite- snad vas to nezastihne v takom rozsahu ako to moje male chudatko. A napriek tomu ten chlapcek je ako slniecko, napriek vsetkemu trapeniu co od narodenia zazil. A hlavne nemysli dopredu co bude, ako bude...co ma prist pride, zvladnes vsetko, uvidis. 😅
Ja ti poradit velmi s davkovanim nemozem, my berieme kvapky a 2x denne, vy to mate ine - a nemozes skusit pripadne konzultovat s inou homeopatkou? Nam ta nasa dopredu vravela ze bude v zahranici, ale zo pokial bude nieco surne, mame volat. Este si sa pytala na tie mokvajuce zahyby - tak v podsate nic sme nerobili, nam sa vsetko hojilo samo - stacila modra indulona. Vyhadzovalo a hojilo sa to doslova priamo pred ocami.

Lusil, pamatam si ako si pisala, ze mala je krvava - plakala som vtedy a nedokazala si to ani predstavit. Uz to viem, to iste robi aj maly, ja revem a on sa na mna ziarivo usmeje ☹ . Tak hes hes, nech je ten ekzem hnusny uz navzdy od vas (aj nas, aj ostatnych) prec!

Denisocka, to teda strasny chaos v tom stravovani, ja sa snazim uz pol roka odsledovat co malemu vadi a nedari sa 😒 . I ked teraz ked nejem uz takmer nic, tak sa to trosku zlepsuje.

Boze baby, ako tak spominate, je mi do revu a len sa modlim, nech sa to aj nam zlepsi, lebo uz sa zrutim 😔 .

Denisocka, na Lovelu je vela deti alrgickych, bacha na nu - i ked nam kozna kazala prat prave v Lovele.

Rozpravala som s alergologom, a on spominal ze treba rozlisovat alergiu a intolernaciu na potraviny. Ze trebars ked zjem kusok cokolady, tak pohoda - ale ked sa prezeriem, tak sa moze vyhadzat - a tak to moze byt s hocijakym jedlom. A ze aj ked sa z testov nepotvrdi alergia, neznamena to - ze organizmus s nou nema problem.No skratka chaos - jednoduchsie to bude az prestanem kojit. A ze v praxi sa to robi tak, ze mamicke aj dietatu vari niekto treti a nesmu vediet co jedia - ze najlepsie keby nas na 10 dni hospitalizovali.No a uz fakt koncim ,lebo z toho bude roman 😕 .

aduska27
8. júl 2008

A este predsa nieco - viem ze sa to tu uz x-krat rozoberalo, ale nepamatam si a nemozem listovat vsetky prispevky - prosim, prosim ake opalovacie kremy to mate pre deturence? Nas sa to vtedy netykalo, na tu straznu kozu som nemohla dat nic, tak som to velmi nevnimala, osprvaedlnujem sa.
Hej, este ten alergolog vravel, ze ak ma dieta alergiu na potravinu, tak sa do pol hodiny po zjedeni vyhadze, ze musi mat zihlavku.

lusil2005
8. júl 2008

aduska to som si aj ja myslela ze jednoduchsie to bude ked prestanem kojit... ale je to aj nadalej tazke kedze mala je vo veku kedy chce vsetko to co maju ostatni. a samosrejme ze nemoze nic ☹
nehovoriac o tom ze je ako maly vysavac. chodi po byte s ocami nalepenymi na zemi (a nie len po byte, aj po vonku) a ked zbada nejaku smet, omrvinku, hocico, SUP s tym do ust! musim vysavat aj 2-3 x denne 😅

adus my pouzivame microsun baby. je to faktor 30, a vyraba to ta firma co vyraba daylong. daylong kids je tiez perfektny, ale tento microsun je do jedneho roka. daylong kids je od jedneho roka. neparfemovany, a ma fizykalne filtre. nie chemicke. a perfektne na nom je ze staci natriet raz a je vode aj oteruvzdorny. moja MUDr. doslova povedala "rano natries a vecer mas problem zmyt" 😀

natalia3
8. júl 2008

Ahoj holky, potrebuji poradit, Tobi ma taky at. ekzem, a ted v lete je to hruza, kdyz vyjdeme ven a obliknu mu jen kratasky, celou bodu se skrabe, potom je cely cerveny, ale prece mu nemuze porad davat dlouhe kalhoty. Jak to resite vy???? Dik Nat

denisocka
8. júl 2008

baby,a tie bodky je čo,alergia?ako sa toho zabviť

lindulak
8. júl 2008

Ahojte maminy! My mame tiez nejaky nabeh na AE /ako to niektora z vas nazvala/. Asi pred mesiacom sa mi mala vyhodila z jahod, co som ja zjedla. Potom to zmizlo a teraz nedavno sa vyhodila zase na plieckach - vraj to nevyzera byt z jedla ale skor z niecoho, s cim prisla do kontaktu - z nejakeho oblecenia - davam jej len cistu bavlnu, ale vraj to moze byt aj z tych lemov, co su okolo na tricku. A na krku ma taky ekzemik suchy - spravil sa jej na hemangiome, vraj je tam koza velmi tenka a citliva a nesmie sa o nic triet. Tak teraz aby som vyhodila klobuciky co mame a kupila nejake nove, lebo tieto sa jej tam akurat tru... Kozna nam dala Advantan a Imazol /miesat jedna k jednej/ a potom este borovu vodu na cistenie zahybov a nejaky miesany zinkovy olej. Inak mala nema suchu kozu, ani ju nemusim natierat, len tvaricku teraz v lete, lebo pouzivame ochranny krem s UV - Microsun baby, ktory trochu vysusa kvoli tym mineralnym filtrom. No nejak som sa rozpisala 😔

A baby papriku mozem jest, ked kojim? Mam dojem, ze ked jej zjem len trochu tak nic, ale je pravda, ze predtym ako sa vyhodila som ju jedla kazdy den.. ???

Ja celkove malej zavadzam potraviny velmi opatrne, este som jej napr. nedala surove ovocie - len varene, aj banan sa bojim dat teraz uz 😒

Diky za rady 🙂

aduska27
8. júl 2008

Lusil - jednoduchsie urcite vtom, ze budem sledovat stravu malemu, a nie obom -ked sa maly vyhadze, nikdy neviem ci to je z jeho jedla, ci z mojho....on je v podstate vyhadzany stale a je strasny problem so zavadzanim novych jedal...hruza, snad chapes co myslim. Proste teraz je vela moznosti a kombinacii z coho je vyhadzany, ked dokojim a stale to tak bude, aspon budem vediet ze to nebolo mojou stravou. dakujem za tip na krem.

Natalia, my mame ekzem dost silny, ked je horko tak von ani cez den nechodime, az vecer - a obliekam mu dlhe platene nohavice, tricko s dlhym rukavom a ponozky, inac sa doskriabe dokrvi.Aj ked ma kozu peknu, aj tak sa vie doskriabat, takze my sme stale v tom istom a letne oblecenie vobec nepouzivame ☹ .

Lindulak - pisala som to trochu vyssie, ak ma mala problem s nejakou potravinou a jes ju stale vo velkom mnozstve, tak sa vtedy moze vyhadzovat. Ked si das trosku, nemusi sa stat nic - u nas to tak bolo kedysi s cokoladou, teraz uz radsej nejem vobec. Papriku som zatial neskusala, dost sa jej bojim 😢 .

Denisocka, keby som vedela ako sa tych bodiek zbavit 😖 . Uz s nimi bojujeme nejaky ten mesiac a furt neuspesne.

denisocka
8. júl 2008

aduska,a čo to je,preboha šak to može byť akovidím od jedla,aj od oblečneia,aj od orašku a čojaviem čoho...ale čo su tie pupenčeky???nie su červene,tie na pleciach a hrudniku,len take vydute a vidieť ich en pod "slnkom!

a ešte,ten BALNEUM čo dávam do kupela,tak po niom ešte niečim natierať??????????????????????

lusil2005
8. júl 2008

denis ja som tiez davala balneum a potom som aj natierala.

jabber
8. júl 2008

denisocka - já jsem si taky několikrát myslela, že už to mám čím to je....a nakonec to tak nikdy nebylo 😖 - podezřívala jsem mlíko, pak zase brambory........ale jinak na banán vážně bacha - jak se trhají zelené, tak to není nic moc 😒 a Lovelu bych taky na zkoušku vyměnila, taky jsme jí ze začátku měli. Já bych namazala až po nějaké době po koupeli, aby ten olejíček na kůži trošku vydržel. Já jsem vždycky po koupání namazala asi tak za 2 hod, když už malá spala, akorát obličej a krk, ruce - kam jsem se prostě dostala - a celé tělíčko až když jsem v noci přebalovala nebo až ráno. A moc po koupání neotírat, spíš tak jako poplácat, nechat oschnout.

lindulak - s paprikou bych to taky moc nepřeháněla 😖

aduska - taky máme Microsun 30 a je super 😉 😎

Holky, držte se!!!

ivka144
8. júl 2008

Aduska, no tak to je teda nemile, s tou nepomocou a vzdialenostou starych rodicov. Co sa tyka Misky, to Ti verim, my mame len jedno, ale bratovi sa teraz narodilo druhe a viem, ze to cele obavy z toho, ako starsie prijme surodenca a ziarlivosti a podobne veci a to moze byt problem aj ked su deticky celkom zdrave.
Inak s tym zvladanim, to mas pravdu, clovek vzdy dajak veci zvladne, ked musi, ci uz lepsie, ci uz problematicky. Alebo skor opacne / cloveku je vzdy nadele len tolko, kolko je schopny zvladnut. Takze ked nieco zle pride vzdy sa snazim mysliet nato, ze musim mat schopnost to zvladnut, ked to prislo. Ale je to niekedy neuveritelne tazke.

Neviem, ci aj Vy, ale ja okrem toho, ze mi je to luto a mrzi ma velmi, ako sa maly trapi, tak niekedy stracam celkom nervy. Jasne, ze chuda babo a navyse nemoze za to a nemoze nic ine robit ako to, co robi - skrabat sa a revat a skubat sebou. Ale ked uz 2-3hodiny v noci bojujeme, ta zacnem byt uz vnutorne celkom agresivna, ide ma porazit.

Inak teraz maleho mazem sudokremom, to je asi jedina vec uz, co mam pocit ze troska pomoze, lebo hoci to ma suche napriklad na licach, ale cez to to stale mokva, teda najma, ked sa poskrabe. A aj ten zvysok - ruky, krk, chrbatik - aj ked je to suche, tak ked to mastim, tak sa to este viac zduri, scervenie a niekedy lahsie rozmokva.

Aduska, a Ty si inak co robila s tymi vriedkami na chrbatiku? Aj si niecim dezinfikovala? Na som pouzivala Jarishov roztok, neviem, ci to daco robi, mozno to je len nieco ako borova voda - aj na tvar a tak som davala, lebo sa furt bojim, aby sa mu to nepozanasalo, ked to ma mokvave, otvorene.
A este! Neviem, ci si to pisala, ale mate zubky? Alebo idu Vam uz? Ci Vam nieco takeo tiez zasiahlo do vyvoja toho ekzemu... Nam sa inak o tych UV kremikoch ani nesniva, samozrejme...

A posledna vec to oblecenie - to je sila... V tych horucavach to je teda sila, ked musis takto obliekat. Nas stupel si roztahal vsetkz bodynka - ako tam je ten tzv. obalkovy vystrih, tak sa mu to dobre da uz cez pliecka prevliect, ake to ma vytahane. A ked ma podbradnik, ta ho skube dole a sucha si to tam..., dost mu davame, lebo sa slini od mala velmi a vela aj grcka alebo ked pije stavicku... Ale aj tak ked ideme vonku, tak uz sa hanbim za tu nekulturu, ma len par veci, co obleciem, ked niekam ideme a dole, nech nie je vsetko od tych masti vsetkych, mokvania a staviciek...

cermonca
8. júl 2008

ahoj 🙂
Můžu se mezi vás přidat?
Dnes jsem se dozvěděla že má malá atopický ekzém,nikdy jsem se s ním nesetkala tak ani nevím co mi čeká.Po přečtení pár stránek jsem docela vyděšená.

Malá má asi tři týdny na rukou v podpaží a v loketních jamkách suché červené flíčky,pak se mi ještě osypaka na zádech a bříšku napřed to vypadalo jako potničky ale už jsou to také ty suché mista 😠

Mám to promazávat Lipobází několikrát denně,dvakrát denně Zyrtec kapky,večer koupat v oleji Linola,na ty nejhorší projevy Locoid Lipocrem.Mým strach z těch kortikoidů prý se můžou dávat jen pár dní,no a co když se to nezahojí vysadí se a nebo jak?Mám spoustu otázek a pořád se mi to vše motá v hlavě ☹
Mudra mi nedoporučila žádné diety jen řekla že je to určitá alergie ale že je skoro nemožné zjistit na co je.Jen se zmínila o aviváži že nemám používat.
Chci se zeptat kojím malou ráno a večer může mít vliv to co sním já?
A ještě další dotaz můžu používat opalovaví krém Nivea?Nemáte s ním někdo spatné zkušenosti?Právě dřív jsem měla Avon a změnila jsem ho za Niveu protože se mi zdálo že to má z toho ale to jsem o nějakém ekzému neměla ani tucha 😒
Jo a ještě jsem tu četla že je dobrá solná jeskyně,máte s tím nekdo nějaké zkušenosti?Chci tam malou vzít.

Sorry že jsem vás takhle napoprve zahltila 😉

cermonca
8. júl 2008

je mi líto že to dětičky tak svědí ☹ U malej jsem zatím nějaké svědění nezaregistrovala,tak se jen modlim aby to nepřišlo.
nedá mi to ani spát se chci dovědět víc a víc o tomto problému tak brouzdám po netu 😒

denisocka
9. júl 2008

jabber - no teraz ako ta čítam o tých zelených bananoch -tak mi sme v nedelu boli na nakupoch a melemu som hned kupila velky strapec bananoch,zelenych samozrejme a pár žltejších a hned som ho v aute nakrmila - a kým sme došli domov mal nachrbate tie bodky a na další den už červene (samozrejme že banan som mu zas dala )

tak skusim ešte aj toe banany vysadiť a dám len jablko alebo nič