Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

gedgitka.a
8. dec 2008

nadad: já Lipobase nebo obyč kosmetickou vazelínou a jinak používám ten Konopnej krém a na hlavičku Konopnou kůru zatím se nám to o něco zlepšilo a nerozšiřuje se, seborhoiu jsem na hlavičce, už skoro vymítili s exémem to tak jednoduchý nebude 😒

nadad
9. dec 2008

Holky, můžete mi prosím napsat, jestli se už 5 měsíční miminko dokáže cíleně drbat, pokud ho svědí kůže? My máme trošku červený flíčky na ručičkách a nožičkách už asi měsíc, ale přijde mi, že ho to nesvědí, pořád je docela v klidu. děkuji za info.

aduska27
10. dec 2008

Nadad,
mysli, ze niektore baby pisali, ze moze. Ked mal nas Patrik 5 mesiacov a vyhadzany chrbatik, tak sa akoby suchal o vanku ci postielku - ale len malicko. Vtedy si to velmi neuvedomoval - nastastie, klasicky sa urcite neskriabal.

kate77
10. dec 2008

Ahoj,hlásim sa do klubu..atopikov..máme to od 2 týždnov...naša sa škriabe..presne na nožičkách kde má exem..ked ju rozbalím..a to od 2 mes,tak nechápem,lebo viem že by to podle odborníkov nemalo byt cielené..prax je iná..
Prečítala som si tu zhruba všetko..exem je teda vec trávenia?Naša pije od mala N.Pepti a stejne má exem..tak len premazujeme a používame holtův krém...stále dokola....skusim teda čo ste písali....ale možno to tiež bude len škoda penazí..za pokus to stojí....My sme na tom tak,že chvílu dobre,chvílu zle..ked ju napr.nababuším teraz v zime a sme vonku dlho,hned sa jej to vyhodí..aké čiapky dávate?Sa snažím aby bola na hlave bavknená..ale nejak tiež nepomáha..

gedgitka.a
10. dec 2008

ahojky holky, tak já dnes byla s malým u kožní ke, který mě poslala kámoška a ta mi řekla, že prý by u každého mimča, kterému se udělá vyrážka na obličeji nestrašila s atopákem a pochválila nás, jak to má malej na hlavičce a ksichtíku krásný, máme dál promazávat jen Lipobasy a dala nám ichtamolovou pastu, ale ani ta prej nezabírá každému, prý ji doktoři nemíchají všichni stejně, ze stejných ingrediencí, tak uvidím co to s malým udělá. Jinak na hlavičce potvrdila seborhoickou dermatitdu a na tu budu dál dávat Konopnou kůru před koupelí ta nám na to zabrala líp, než všechno předtím a Konopný krém na exém taky, takže určo můžu doporučit zkusit. Jinak mě také řekla, že opravdu atopák to není, jak mi bylo řečeno u nás na poliklinice u 60% kojenců, ale tak u 15% a asi půlce miminek to zhruba do 2let vymizí a mají pokoj, zbytku to přejde do další dětské formy.

martynna
12. dec 2008

Ahoj, tak se taky hlásím do klubu. ☹
Tedy nevím, jestli je to ten typický atopický ekzém, doktor to nepotvrdil, ale určitě něco na ten způsob. Synovi budou za chvíli 4 měsíce a začalo se to projevovat asi před měsícem, zatím nic hrozného, njedřív měl takovou suchou kůži a rukách, doktorka mi na to předepsala nějaký krém na promaštění, který se vyrábí v lékárně, mazala jsem ho přes týden a výsledek byl, že se to jen zhoršilo a z rukou to přelezlo i na bříško a na nožičky. Před týdnem jsem zkusila modrou indulonu a to byl jako zázrak, za dva dny byl úplně čistý, to trvalo 3 dny, včera večer jsem koukala, že má zase červenou kůži na rukách a přes noc se to rozšířilo na obličej na bříško i na záda, jsou to takový červený tečky. Tak zkouším zase indulonu...

gedgitka.a
14. dec 2008

Ahojky no mi to máme zatím jen na hlavičce a obličeji, snad se to malému nerozleze dál, pořád mažu tu konopnou mast a promašťuju Lipobasy a přes den to skoro není znát, má to červené vždycky po koupání a ráno, když vstanem a to mu to i v noci aspoň 2x máznu Lipobasy. Včera jsem si uvědomila, že jsem jedla pomazánkový krevetový máslo jen trošku, ale ráno to měl víc červené a taky nee čokoládu a tu já miluju, ale mrňouska víc, takže jsem se jí vzdala a uvidíme, ale jak jsem tak vzpomínala nám se to objevili pár dní potom co jsem začla prát v Lovele a dávat to oblečení mrňouskovi, ale zajímaví je, že na tělíčku nic zatím nemá, tak jsem to spíš spustila nějakým ee jídlem, vůbec nejím ořechy,citrusový ovoce, ryby, vejce a čoko, zbytek jen v mini množství, myslím si, že zas všechno vynechávat není ok, když se začíná přikrmovat není mimčo zvyklé skoro na nic a může to podle mě pro něj být ještě horší 😕

anke
2. jan 2009

Ahoj, tak nas to taky dostihlo. Jsem ekzematik, tak jsem s tim tak trochu pocitala, ale stejne. No rozjelo se to az ted v 8M. Chtela jsem se zeptat, zda se to nekomu zhorsilo pri rustu zoubku. Maly se ted nehorazne osypal na nozickach a kolem loktu ... dala jsem si sice pomeranc, ale myslim, ze uz jsem ho jednou mela a nic. Peru jen v mydlovem prasku pro alergiky nebo v oriskach, jinak si nejsem vubec niceho vedoma ... ☹

denisocka
4. jan 2009

ahojte kočky,ak by ste chceli pozrite čo máme teraz my https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... idu nám aj zuby,tak neviem,možno ste sa s tým stretli

dididi30
4. jan 2009

denis ja si myslim,ze je to alergia na nieco co drobcek spapal a nebadi,ze ma uz rok, alergia sa moze objavit v ktorom kolvek veku....tak treba navstivit lekarku 😉

denisocka
4. jan 2009

jasne,čo spapal-šak ako si videla,vynechávam zo stravy postuplne,najhoršie že kojím,tak sa to ešte komplikuje,....

kolko trav kým prejde alergen do mlieka? alebo ked on niečo zje tak za aku dobu sa z toho vyhadže?

denisocka
5. jan 2009

baby ,ta toto máme aj my na líčkach,hruza (toto niesme my)

ma to hlavne ráno po zobudení,až do krvy,potom to kus vybledne,ostanu len vyrašky a potom po spánku zas - a to nemusi spať na líčkach,aj ked spí na chrbate .

dnes nam na to uplne super zabrala modra indulona,HOLT ho štíplal a plakal ... po indulone a hodinovej prechadzke v mraze to zmyzlo

čo to je ? http://www.rodina.cz/g/myclanky/ekzem_2_tvare.jpg

denisocka
5. jan 2009

toto sme my http://forum.rodinka.sk/download.php?id=237232 po inudlone zmyzlo,teraz spí asi hodinu na bruchu a už zas to ma červene a horuce

denisocka
7. jan 2009

baby,ma sme dnes dostali výsledky IgE 33 - takže nabeh na atop je tu,sme objednane na gastro,či nema alergiu BKM alebo helokobaktera alebo ktovie čo?

junovka
7. jan 2009

denisocka, alergiu na BKM ti vedia zistit aj z KO, napr. aj na alergologii.
Inak, denisocka, moja znama ma v poslednej dobe tiez podobny problem s malickym a to taky, ze ked jej maly vypije Nutrak HA, nevypije ho sice bohvieco, nakolko uz pomaly jej odmieta mlieko, tak stale pocas pitia a po piti asi 5 minut, tak ma ceveny velky fliacik na licku.Potom mu zmizne.Tiez to chce riesit, ze preco? 😕 😒

gedgitka.a
7. jan 2009

no vidíte holky a mě dr i kožní řekli, že jestli bude malej na něco alergickej, mi jsou zodpovědně schopni prokázat z vyšetření, až po 3 roce života 😒 , ale nám se malej osypal někdy začátkem 3 měsíce a, už mi 2 kožní, naše dětská dr a dnes i lékarnice řekli, že pokud se to udělá prckům v kojeneckém období od narození zhruba do 6 měsíce max 1 roku, jde o kojeneckou formu atopáku a ta prý 98% miminek zmizne a mají pak, už pokoj, pokud se to oběví pozděj je to prý, už ta dětská forma a ta, pak dost dětem přejde i do formy dospělé, ale většinou pro to jsou rodinné dispozice a také, kdyby prý všem kojencům měl být prokázaný atopák, bylo by tu prý půl národa Atopiků, tak nevím nám pořád dávaj nějaký patlání a osypanej je malej pořád 😒 ☹

denisocka
7. jan 2009

tých alergii a kadečoho je neurekom 😔

gedgitka.a
7. jan 2009

jojo já nejím a nepiju spoustu věcí a malej je osypanej stále, tak budu doufat, že se toho co nejdřív zbaví a bude mít pokoj napořád 🙂

lusana
8. jan 2009

ahoj, ja tiež iba kojím a 3 mesačný syn je osypaný celý asi od 6 týždňa, tiež nemôžem prísť na to z čoho to je

denisocka
8. jan 2009

baby dala som enajke foto do alba

gedgitka.a
8. jan 2009

no mi včera dostali zase další patlání na zklidnění a doporučení zkusit Exomegu od A-dermy koupila jsem mycí gel a krém a prvně to měl rozpálený a dnes je to trochu lepší, ale to bylo vždycky skoro po všem, nejdéle to měl skoro pryč po Konopným krému a Lipobasy, ale po 3 týdnech šup a je to tu zpět, tak asik zkusím jak mi dnes poradila lékárnice Homeopata a bude sice to stojí peníze, ale prý to neřeší jen povrchovej stav exému, ale jde to do hloubky problému, tak uvidím jestli najdu nějakýho a budem mít úspěch písnu

silvinka
12. jan 2009

ahojte maminky, chcela by som vas poprosit o radu , zial pri mojich troch certoch nemam velmi cas citat vas dozadu , moj dvojrocny syncek ma uz asi pol roka velmi skaredu ranku pod kolienkom , davali sme mu tam ichtyolovu masticku ale velmi to nezaberalo, teraz za posledny mesiac sa mu to rozsirilo na chrbatik a chuda to ma aj na pindikovi :(((((((((((( velmi ho to svrbi, dvaja dr. nam povedali ze je to atop. ekzem, jeden ze je to zparenina ze ho moc obliekam a sa spoti a potom sa vyhadze. Kedze mam zakazane svoje albumy musela som poprosit baby z oktobroviek 2008 aby mi docasne fotky umiestnili tam , tak ak si najdete chvilku babule mrknite sa na to , ci to maju aj vasi drobci podobne.

Zaroven ak je dg. spravna a je to atop. ekzem co vam na to predpisali a taktiez ak mate niektore nejake recepty pre atopikov /nemyslim zoznam alergenov o tom ako taky prehlad mam ale mam na mysli skor konkretne recepty/ dak vas poprosim o pridanie lebo ten moj 2 rocny drobec je velmi malo a vzdy si vybera a tak mam zo stravou s nim dost velke problemy

tu su fotky https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

velmi mi pomozete dakujem

wali
12. jan 2009

silvinka, mrkla som na fotku, ale mne to atopicky exzem nepripomina. co myslite vy ostatne maminy? mozno niektora mala takuto formu AE, my teda nie. my sme to mali zliate do takych flakov. silvinka, ak by to bol AE, treba to hlavne premastovat, na zaciatok modrou indulonou, ta je vzdy poruke. a viem, ze sa budem opakovat, ale odporucala by som ti homeopata a liecit to cestou homeopatie. lebo kazde dietatko reaguje na ine veci, tak tazko povedat, co prave tomu tvojmu vadi v strave a co nie. a homeopat ti najlepsie pomoze, kedze sa konkretne zameria na tvojho drobca.

jabber
12. jan 2009

souhlasím s každým slovem wali 🙂

silvinka - neudělala jsi v poslední době nějakou změnu? Třeba prací prášek? Určitě na jeho prádlo radši nepoužívej aviváž 😒 držím pěsti

dadulka19
12. jan 2009

silvinka,no mne sa to vidí na ten AE,ale rozškriabaný.Len som to ešte nevidela takto na chrbátiku.Moj dcérka to má na rukách(komplet,aj pršteky)a druhá dcérka aj nôžky-lýtka,stehienka.Teraz v zime sa AE vždy zhoršuje,keďže sa treba viac obliekať.

wali
12. jan 2009

jabber 🙂 uz sme sa tu hodne dlho nestretli. inak ten praci prasok to je fakt. to ma nenapadlo. ked toho moze byt milion! silvinka, hlavne nech sa toho rychlo zbavite!

silvinka
12. jan 2009

jeej dakujem babule za rychle odpovede , jabber praveze nie, perem ln v detskej lovele a 2x necham zmykat , a potom susim v susicke, pouzivam veci len zo 100 perc. bavlny , a maly sa vyhyba alergenom v jedle ako je mleko, citrusy , cokolada .....

mne sa to nezda tiez kvoli tomu ze to ma na chrbte lebo atopici to mavaju po vacsine na noach a rukach nie ? a maly to ma aj na pindurovi, na rukach vobec, na nozicke len pod pravym kolienkom .....

dadulka19
12. jan 2009

AE býva aj na tváričke ☹ ..ozaj,teraz ma napadlo,že na MMB boli raz fotky bábätka z Čiech a to malo AE kompletne na celom telíčku.Bolo odfotené len z predu,ale vyzeralo to hrozne ☹

jabber
12. jan 2009

wali - no jo, tohle téma už pro nás není naštěstí aktuální 😉 🙂

silvinka - no my jsme měli hlavně tváře a krk a jen pár flíčků bylo na břiše, rukách, zádech a na nohách. Lovelu jsem do té doby, než se to malé ve 3 měsících objevilo, používala taky 😒 Lovela je pěkný sajrajt....ale u vás to tím zřejmě teda nebude, protože když jsi jí používala 2 roky bez problémů....ale stejně, zkus jí vyměnit za něco jiného. Buď mýdlový prací prášek, ale i tam jsou optické zjasňovače anebo mýdlové ořechy, případně nějaký ekologický prášek (lépe gel) bez chemikálií. A homeopatem nic nezkazíte 😉 nás z toho homeopatie dostala.

silvinka
12. jan 2009

no nad homeopatom uvazujem uz davejsie ale neviem ziadneho zohnat :(