Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
4. apr 2011

Moje články jsou už tady!!!!! A je tam i manuál,jak s tím neřádstvem, jakým je atop.ekzém, zatočit!!!! 🙂

http://www.proalergiky.cz/deti-do-tri-let/

A tady se mě, ženy, můžete ptát, na co chcete ohledně potrav.alergií, atop.ekzému, inhalačních alergií, atd.

http://www.proalergiky.cz/forum/?text=read&id=3...

monapink
4. apr 2011

ahoj,mam dotaz ohledne UM NESTLÉ ALTHÉRA ,muzu vyzkouset sve dceri podat na noc? Mame alergii na BKM,stale kojim,ale mala se mi ted velmi casto budi,nevydrzi spinkat ani do pulnoci od vecerniho kojeni v osm,jak dosud..neni to tim,ze by chtela k mamince,ale tim,ze ma hlad,vytahne stovku,pak padesatku a pak treba i pres stovku,prevazovala jsem si ji..
Jsem uz z toho kojeni v noci unavena a nevyspala,tak nejak citim,ze ma hlad,je pro nas UM reseni?V noci i neklidne spinka,brisko snad neboli,dietu dodrzuji a vse si hlidam 😉
Kojit chci dal,bojim se,abych si to timto nepokazila,ale kdyz dam flasku jen vecer a pak uz k ranu a cely den bych jen kojila,tak snad bych si to kojeni mohla udrzet..

kazdovci
4. apr 2011

vela maminiek dokrmuje a koja uspesne aj vo veku jedneho roka dietatka, a ked sa k tomu prida lepsi nocny spanok, zasluzite si viac oddychu obe...takze podla mna dokrmovanie ako take je OK. s nestle althera ako vhodnym UM to je uz otazka na fundovane maminky 😉

hnedoocka23
5. apr 2011

@monapink ahoj,přes den taky kojím,ale na noc mu dávám 90ml UM nutrilon allergy care+co si vezme ještě z prsu a jsme spokojení 🙂

marda
5. apr 2011

zdravim Vas,mam dotaz dcera ma tez ekzem a abkm-muze jist ryzovy dezert amunacek?ma osm mesicu.diky za odpoved

luthien.k
5. apr 2011

@monapink, ano, Neslte Althera je UM pro alergiky na BKM, takže jistě můžeš vyzkoušet, ale zkus nejdřív jen malou dávku, třeba 10 ml a zvyšuj postupně a dávej nejdřív ráno/dopoledne, kvůli případné reakci - ve dne se vše řeší lépe, než večer nebo v noci. Existuje totiž asi 5% alergiků na BKM, kteří ani tato štěpená UM nesnesou a musí mít speciální mléko štěpené na aminokyseliny - Neocate (dostupný jen na předpis - teda koupit se dá, ale stojí asi 1700,- Kč pixla). Ale věřím, že to nebude váš případ, nicméně opatrnost je vždy na místě.

monapink
5. apr 2011

ju,ja moc dekuji za odpovedi..potesilo mne,ze mne tu nikdo neodsoudil,ze chci podat UM i presto,ze muzu kojit..Kojit chci dal,jen doufam v lepsi spani..
luthien.k dekuji za radu,vyzkousim teda nejprve vzorek..Doufam,ze to co pises nebude nas pripad,uz takhle to nemame od zacatku jednoduche a ted se prohnem i skrz to UM..ale,co bych pro to nase zlaticko neudelala a neobetovala,ze? 😉 Od te doby,co dodrzuji dietu je vse jednodussi a za to muzu podekovat tady tem strankam a Tobe luthien.k 😉 a dodatecne gratuluji k dalsimu klouckovi..

luthien.k
5. apr 2011

@monapink, nejsme tu na odsuzování ale na radění a podporu, ne? 😉 Jestli opravdu tolik vypije a chce ještě, tak to zřejmě bude hlady.
Jinak já jsem svého času kupovala Bebilon pepti na MMB (polský Nutrilon alergy care) za stejnou cenu, za kterou ho u nás hradí pojišťovna, ale už tam tu nabídku nevidím, on je v Polsku jen na předpis a tak ho není možné jen tak koupit, nicméně některým šikovným maminkám obchodnicím se to dařilo a prodávaly ho na MMB dál...

matula321
5. apr 2011

ahojte, pred dvoma dnami sa mi drobec 4,5 mes. vyhadzal - male cervené vyrazky, uz to ma po celom telicku, nesvrbi ho to, neskriabe sa, neviem co by to mohlo byt, ja mam tiez atop, ale toto neviem, co myslite, moze atop aj nesvrbiet ? zajtra idem k lekarke, tak uvidim co povie.... je plne dojceny, rozmyslam co som take zjedla, sakra, z coho sa mohol vysypat 😖 😖 ☹ ale neviem, vela veci som jedla aj pred tym, tak som si nasadila dietu ...

luthien.k
5. apr 2011

@matula321, AE svědět nutně nemusí, genetická zátěž tam je... Nicméně ještě to hned nemusí znamenat, že se o AE jedná, navíc to nemusí být jen z jídla - nebyli jste v posledním týdnu na očkování? Nezměnila jsi prací prášek, aviváž (tu je nutné u rizikových dětí vůbec nepoužívat), netlačí už se mu zoubek?
Kdyby sis vzpomněla a vypsala cca dva dny dozadu před tím vysypáním, co jsi jedla, možná by to taky napovědělo...

modra1
5. apr 2011

@marda môže 😉.

modra1
5. apr 2011

@matula321 alebo k svrbeniu dôjde v štádiu hojenia, keď sa to trocha vysuší 😒. Každopádne, teraz by bolo dobré nasadiť mu antihistaminikum - Fenistil kvapky, a užívať probiotiká - keď kojíš, stačí ak ich budeš užívať ty, dlhodobo, pomôžu obom 😉. AKo je to s mliekom v tvojom jedálničku, čím malého krémuješ (celkove kozmetika), režim kúpania, zvieratá v byte ?

lelask
6. apr 2011

ahojte, malej na v podkoleni vytvorila taka akoby vyrazka cca 4mm cervena a zatvrdnuta-co by som jej na to mala davat?
Behom 3 tyzdnov sa zo suchych miest spravil skaredy exem,ktory ju svrbel, vznikli nejake vyrazky - vsetko vyzera uz na ustupe,len ta jedna vyrazka sa mi nepaci.
Kupem v balneum,kremujem modrou indulonou,bepanthenom. Davam jej aj probiotika a vecer 5 kv. fenistil.

Poznate syr z Billy -Minus L - bezlaktozovy?

luthien.k
6. apr 2011

@lelask, já nějak ztrácím přehled, vy jste na dietě bez BKM, ano? Nešlo by to vyfotit, co se jí udělalo? Jestli je to aktivní fáze ekzému, tak ani indulona ani bepanthen (ani balneum) nejsou vhodné, chce to zbavit se toho začervenání, a to nejlépe kombinací - potřít hydratační emulzí (emolient) - například A-Derma Exomega, Bioderma Atoderm PP apod. a pak na to zinkovou mast od HBF nebo třeba Ichtyo Care pastu nebo Sudocrem - ty to vyhojí - a až zmizí začervenání (může se to i olupovat), tak pak to teprve začít promašťovat...

lelask
6. apr 2011

@luthien.k ano ,ona je na BKM ja jem skoro nic z mliecnych vyrobkov, dojcime. Pomaly sa dostavame do fazy ,ze budeme obe na BKM.
Skusim to odfotit. A ano uz som jej to parkrat natrela sudokremom. Ostatny exem vyzera akoby po poprhleni zihlavou,take trosku zhrubnutejsie.

lelask
6. apr 2011

pripajam fotky, v skutocnosti mi to nepripada take strasne ako to vyzera na tych fotkach ☹

Cim kremovat dietatku ruky? Aby sa to pekne vsiaklo, ak by si nahodou suchala ocka.

ludmilabb
6. apr 2011

@luthien.k ja teraz okrem Ichtyolovej pasty nic nedavam, ma to lepsie, sice stale cervene, ale uz bez pupikov, suchsie ale kym nezmizne scervenanie nechcem davat nieco ine aj ked mi uz prislo bambucke maslo 😝
skusila som si dat opat syr a dnes mm dal Sofii obliznut zo zakysanky 😖

ludmilabb
6. apr 2011

@luthien.k a zabudla som napisat ze si to skrabe takze to tiez zhorsuje situaciu ☹

desmodka
6. apr 2011

ahojte baby, neradi ale patrime k vam, dnes sme boli s malym u koznej a podozrenie na AE 😒 v nedelu sa mu spravil flak pod okom tak sme dnes sli ku koznej... z nicoho nic.... dostali sme locoid... vobec netusim z coho to moze mat, chcem skusit vynechat vsetky mliecne vyrobky ci to neni alergia na bielkovinu kr. mlieka - ma vyznam sa takto testovat???, je prevazne dojceny a s nami zje tak 3-4 lyzicky nasho jedla..inak si to neskrabe zatial.. a takto to nejako vyzera ked mu je teplo tak to takto zcervena

modra1
6. apr 2011

@lelask písala si síce pre luthien, ale odhadujem, že ani ona z toho nebude múdra. Môžeš presnejšie napísať či malá papá BKM a či ty ješ BKM keďže kojíš, alebo obe ste na diéte. Ak ste na diéte, žiadny syr nemôžete, ani bezlaktózový, ten je pre tých, ktorí majú intoleranciu laktózy, ale nie pre alergikov na BKM.

modra1
6. apr 2011

@lelask Krémovať ruky, myslíš dlane? AK nemá suchú kožu tak netreba krémovať špeciálne, ale napr. Bioderma Atoderm PP je dobre vsiakavá.

luthien.k
6. apr 2011

@ludmilabb, ahojky, určitě zkus ten test udělat nějak systematicky, jak jsem Ti už asi psala, tj. týden jíst každý den mléčné výrobky, začít nejlépe půlkou jogurtu, pokračovat celým, pak celý a sýr a potém totéž plus cokoli dalšího mléčného. Takhle nahodile si sem tam dát mléčné (a nebo přímo Sofi - je mi jasné, že v tom jsi nevinně 😉), to se fakt nevypozoruje nic...
Škrábání je nahouby, škrabe si to asi i ve dne, co? Už to aspoň bledne? Možná už je ta fáze zralá na doléčení a promaštění (Vitella, Bepanthen...), až to začne blednout, tak určitě. Bambucké máslo si nech na každodenní péči o suchá místa 😉

modra1
6. apr 2011

@ludmilabb Ak má malá alergiu na BKM, tak určite v aktívnej fáze ekzému neexperimentujte s mliečnymi jedlami. Keď sa to vyhojí, môže sa BKM vyskúšať najskôr cez tvoje mlieko, ale na vymiznutie alergie je potrebné dodržiavať diétu dlhšie, aspoň 6 mesiacov. Niektorým deťom pomáhajú na svrbenie Fenistil kvapky, žiaľ nie všetkým.

luthien.k
6. apr 2011

@desmodka, jestli to správně chápu, tak malý nedostává příkrmy klasickým způsobem - začít jedním druhem zeleniny, dávat několik dní a sledovat reakci, pak přidat další druh zeleniny a totéž, za nějakou dobu přidat maso, pak ovoce, kaši...? Jestli ne a dostává od vás, tak to může být trochu problém, protože to jen tak nevypozoruješ, na co reaguje (a myslím, že to bude z jídla).
Máte v rodině nějaké alergie, astma, ekzémy? Měl malý v minulosti nějaké potíže typu: průjmy, hleny a krev ve stolici, dýchací potíže (časté nemoci horních cest dýchacích), chudokrevnost...? Ty jíš mléčné výrobky každý den? Dostal už malý přímo nějaké mléčné výrobky (i skrytě, třeba omáčku, kde byla smetana, sušenky se sušeným mlékem apod.)? Pokud žádné takové potíže neměl a Ty od začátku jíš mléčné nebo ho už dřív dostal přímo, tak nemyslím, že by za to mohlo mléko...
Zkus si vzpomenout, co dostal k jídlu v rozmezí dva dny před tím výskytem fleku, to by mohlo napovědět.

modra1
6. apr 2011

@luthien.k Ahoj, si tu, tak nebudeme písať súčasne 😉. Už ste doma?

luthien.k
6. apr 2011

@ludmilabb, @modra1 má samozřejme pravdu, kromě toho systematického testování je třeba počkat na uklidnění ekzému...

luthien.k
6. apr 2011

@modra1, už jsme doma od minulé středy 🙂 Já dnes spala hodinu a půl odpoledne s klukama, tak se mi nějak nechce... Už jsem i vyžehlila 😝 😀

luthien.k
6. apr 2011

@modra1, já myslím, že se hezky doplňujeme 😀