Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lusil2005
21. mar 2008

inac baby, boli sme s malou na sono obliciek a zhodou okolnosti nam ho robila nejaka pani doktorka ktora sa hned zacala zaujimat o ten exem a vysvitlo ze je homeopatka. teda aj. tak skuste kuknut ak zhanate v BA.
www.altmedic.sk

mischell7
22. mar 2008

Ahojte maminky dnes som videla príspevok v Tv o lekárke z Čiech, ktorá sa zaoberá psoriazou a atopickým ekzémom...Tvrdí tam, že to dokaže za tri mesiace úplne vyliečiť...jej stránka: www.psoriazum.com.
Skúste sa tam kuknúť ...Stretli ste sa už s niečím takým?

nissanek
22. mar 2008

vero, vejce i cukr v peceni a kdekoliv jinde, takže když je nejhůř, peču z křepelčích vajec...což se dost prodraží 😠 a taky je tp dost pracný. Sladim medem nebo javorovým sirupem. Já si jako pamlsek dělám jahelnou kaši nebo jahelník s merunkama. Přesnídávky je ale dobrý nápad.

a jak jste teda na tom stou dietou??? Dodržujete jí na 100%?

jabber
22. mar 2008

nissanek - jak jsem psala výš - já už žádnou dietu nedržím, bo to bylo k ničemu....jím všechno a nic se nehorší 🙂

Jinak na med bacha - to je solidní alergen 😖

mori
22. mar 2008

nissanek - píšeš že sladíš medem - na ten mě dr. na kožním upozorňovala docela důrazně, že ten nedávat 😅

diddi
22. mar 2008

vraj je dobre ist s babätkom na liecenie do smrdak

nissanek
23. mar 2008

mori - no tak ten med nepřeháním (sladím jím jenom ten jahelník nebo jahelnou kaši), ale asi ho teda vynechám úplně. Ta moje dieta mi přijde dost drastická, vlastně nemůžu vůbec nic co jsem byla zvyklá. Největší problém je asi přeničná mouka, ta je úplně ve všem (i v celozrným pečivu). Nikdy jsem nevěřila, že chleba jenom z žitný mouky může být tak hnusný 😝 .
jaber - diskuzi čtu napřeskáčku, je dost dlouhá, tak díky za odpověď, já se sice pořád s tou dietou snažím, homeopatka měřila Kristýnce alergii na jednotlivé potraviny na přístroji EAV (je to něco jako elektrický odpor kůze v akupunkturních bodech) a nejhůř jí právě vycházela pšeničná mouka a kravská (ale i kozí) bílkovina. Já nevím jestli tomuto měření mám moc věřit, memáte s tím někdo zkušenost?
Pak mě ale poslala na klasické alergologické vyšetření z krve (Kristýnky) do motolské nemocnice (Dr Fuchs), prý dokáže velmi přesně indikovat potravinové alergie.

lusil2005
23. mar 2008

nissanek ja by som to aspon skusila na tyzden - dva. drzat tak drasticky. to by si mohla uvidiet nejaku zmenu ak to zaberie. a ak nie, nedrzala by som sa toho az tak striktne.

mischell7
23. mar 2008

Ahoj píšem ešte raz lebo nikto nereagoval...Nepočuli ste o dr. z Čiech čo sa zaoberá atopickým ekzémom?
Tiež je to nejaký prístroj na akupunktúrne body a zistí čo škodí organizmu...

mischell7
23. mar 2008

nissanek nepočula si o dr. z Olomouca?

nissanek
23. mar 2008

Lusil - no já si vždycky řeknu, že to teda teď zkusím, ale prostě jsem slaboch. A hlavně těch omezení je tolik, že nevěřím, že všechno můžou být alergeny...možná to ještě zkusím... ta naše beruška je tak sladká a nechci, aby ji něco trápilo, jako třeba bjbej AE 😠
mischell - žádnýho dr z olomouce neznám neb jsem z Prahy, ale ten přístroj o kterém píšeš asi EAV, mrkni sem:
http://terapie.az4u.info/cs/alternativni-terapi...
já chodím s AE k doktorce z Prahy Barandova, je to pediatrička, homeopatka, a vyšetřuje i EAV, jestli chceš, dám ti kontakt do IP.

mischell7
23. mar 2008

nissanek- to ona ti dala tu dietu? nevieš či to niekto robí aj na Sk?

jabber
23. mar 2008

mischell7 - taky jsem o ní neslyšela...

nissanek - určitě všechno alergeny nejsou, jenže když se neví z čeho to je, tak se právě musí vypustit všechno...a pak postupně vracet. Ale jak říkám, u nás to nemělo žádný vliv 😖 , takže to z jídla zřejmě nemá

nissanek
24. mar 2008

michell - ano, ona mi dala tu dietu, o Sk bohužel nemám informace
jabber - tak si dám dva týdny 100% diety a uvidím, ono se jí to ale průběžne zlepšuje a zase zhoršuje, i když tu dietu moc nedržím...tak to zkusím a snad něco vypozoruju

mirell
24. mar 2008

ahojte, viete mi poradit ako spravit kupeľ z otrub? dakujem

jabber
24. mar 2008

nissanek - tak to přesně dělalo nám i když jsem jí držela, chvíli lepší chvíli horší...

andilek
24. mar 2008

holky, našla jsem našemu Ondráškovi za ouškem červený flíček, občas se mu na něm vytvoří stroupek, který se sloupne, ukazovala jsem to dr., ale neřekla na to nic 😒
no a dneska jsem objevila to samé v podpaží 😒 ..... tak nevím, jestli by to nemohl být AE 😕

jabber
24. mar 2008

andilek - může to být, ale taky nemusí....možná má jen prostě suchou kůži, tak mu to maž 😉 . Ten stroupek má z čeho, si to jako rozškrábe? Svědí to?

andilek
25. mar 2008

jabber, neškrábe si to, takže ho to asi ani nesvědí a stroupek se udělá prostě sám, no 7.4. jdeme do poradny, tak to ještě zkonzultuji s dr. 😝

wali
25. mar 2008

my sme dnes boli u homeopatky na kontrolu a vsetko vyzera dobre, upozornila ma, ze aj ked to uz dlhsi cas nema, ze nemam prestavat s liecbou a predpisala nam zase dalsie homeopatika.

mischell - o tom dr v cechach som nepocula, akurat o nejakom dr v bojniciach a potom o panovi Dedikovi, co pisala Zuzitka.

andilek, hlavne to malemu maz, snad to nebude AE!! drzim palce..

mirell - kupel z otrub: 5 pol. lyzic otrub zaliat pol litrom prevarenej vody, po par minutach, ked sa to vyluhuje, to zliat a pridat do vanicky do kupela. po kupeli do 3 minut nakremovat telicko aj tvaricku.

lusil2005
25. mar 2008

no, tak my mame vysledky testov... zatial len telefonicky, ale dr nam povedala ze mala ma velmi silnu alergiu na kravske mlieko, na psenicnu muku, na vajcia, na zvieraciu srst atd... a ze by bolo fajn keby som prestala kojit aby sa dalo odkontrolovat co mala papa... ☹ mne je z toho uplne do placu. ved ona ma alergiu na veci ktore su vsade!!! a ako mam prestat kojit? ved ani neviem ako na to. a chcela som kojit co najdlhsie 😢

lucy81
25. mar 2008

lusil 2005, to mi je fakt ľúto.. ☹ ja si vás vždy prečítam, lebo aj moja malá má AE..
a tiež ju kojím + príkrmy a od ukončeného 8. mesiaca som pomaly začala pridávať aj lepok.. zatiaľ je to ok, ale aj teraz sa jej ekzém zhoršil, ja som ale nikdy nezaznamenala nejakú reakciu zo stravy.. 😖 a v letákoch čo mi dala kožná sa píše, že strava nemá nejaký zvláštny vplv na AE samozrejme okrem alergénov.. ale ako píše lusil2005, jej dcérka má aj iné druhy alergie ako AE, ale tie sa dajú zistiť len testom..

lusil2005
25. mar 2008

ani ja som nezaznamenala zmenu. uspesne uz styri dni papka jogurt na ranajky. a akurat prvy den sa trosku na brusku vyhadzala ale hned jej to zmizlo a odvtedy v pohode. tak ja neviem. ☹ najviac ma mrzi to kojenie... odkedy som bola tehotna a mala som vela obmedzeni, kazdemu som hovorila ze ked prestanem kojit, spravime strasnu mojito party!!! ale teraz vobec nemam chut nijako oslavovat alebo robit party 😔

lucy81
25. mar 2008

to ti verím lusil, aj mne by bolo ľúto / aj bude/ keď prestanem kojiť..
a prečo vlastne to obmedzenie v kojení..? myslíš, že MM nejako blokuje účinky alergie..?

lusil2005
25. mar 2008

lucy nie ale doktorka nam povedala ze vzhladom na to ze mala ma alergiu na veci ktorym sa v beznom zivote neda vyhnut, takze jej tie alergeny vo velkom dodavam materskym mliekom by bolo lepsie keby som prestala kojit aby mala tie alergeny odnikial neprijmala...

lucy81
25. mar 2008

aha takže takto to je.. ☹
a ako jej robili tie testy..?

lusil2005
25. mar 2008

zobrali jej krvicku. tri skumavky!!! 😖

mischell7
25. mar 2008

Ahoj lusil2005 držím palce aby sa mala čím skor naučila papať z flaše...to jej brala krv vaša dokina alebo kožná?

jahodka11
25. mar 2008

lusil, ja prave teraz riesim to iste...musim prestat kojit, maly ma ekzem, aj ked ja uz pomaly nic nejem....:( tak som sa rozhodla, ze prestanem kojit, prikladam si maleho raz denne, ale mlieko mam stale, dokonca viac....to akoby naschval....takze musim ist k dr pre tabletky alebo injekciu alebo co.....je mi to luto, ale kedze uz viac ako 5 mesiacov nic nejem a maly ma aj napriek tomu ekzem (sice nam zabera taha hneda masticka od koznej, nieco ako pytiol), ale toto nie je riesenie a potrebujem aj ja energiu, musim to riesit tym, ze prestanem kojit...
a kedy budete mat vysledky z krvi?

lusil2005
25. mar 2008

jahodka vysledky uz mame a nechcem prestat kojit prave kvoli tomu ze materske mlieko je pre alergikov to najlepsie co mozu dostat. skus este chvilku pockat - aspon kym vam urobia testy aby si mala istotu ze to ma malicky z jedla. on to totizto moze mat z prachu, roztocov, trav, hocicoho. vobec mu nemusi ukoncenie kojenia pomoct. prave naopak.
mischel kozna nas poslala na imunologiu a tam jej robili testy.