Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
27. mar 2014

@miminkacik ta dieta, jak o ní mluvila mirkita:

http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin...

pak jsou pro základní zorientování v problematice ekzému tak malých dětí tyto články

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

hojda
27. mar 2014

Nemá někdo tip čím mazat atopika při neštovicích? Kamarádka s tím bojuje, místa jim mokvají a jiný zase vysušením praskají 😔

matotibo
27. mar 2014

@matotibo
prajem pekný večer, chcem sa opýtať už druhý týžden berieme hylak máme pokračovať, telo má úplne čistučké na tvári sa objaví sem tam fliačik skôr také bodky ale je to oveľa lepšie, od piatku stále soplíme neviem či to budú zúbky, ešte nemá ani 1, dávam jej sinupret a fenistil, premasťujem 1x až 2x denne a to len tvár, do kúpeľa používam oilatum, dnes asi o 2 som jej dala pribináčik polovicu zatiaľ je v pohode

brtkulka
27. mar 2014

@kam.zyk takze jablcko len varene, ale obcas mozem skusit surove - ako zareaguje?

matotibo
27. mar 2014

@kam.zyk prajem pekný večer, chcem sa opýtať už druhý týžden berieme hylak máme pokračovať, telo má úplne čistučké na tvári sa objaví sem tam fliačik skôr také bodky ale je to oveľa lepšie, od piatku stále soplíme neviem či to budú zúbky, ešte nemá ani 1, dávam jej sinupret a fenistil, premasťujem 1x až 2x denne a to len tvár, do kúpeľa používam oilatum, dnes asi o 2 som jej dala pribináčik polovicu zatiaľ je v pohode

macinka13
27. mar 2014

@kam.zyk dakujem, zajtra skusim kupit tie tabletky a skusim aj strukoviny.

katkatt
27. mar 2014

ahojte, ake pracie prasky pouzivate pri detoch s ekzemom? ak kupujete cez net, potesim sa aj konkretnej stranke napisanej cez IP 😉

salome123
28. mar 2014

@fifitko25 s cim si davala malej/malemu to pseno? ja som ho davala s mrkvou a nastala reakcia a preto som pseno vysadila. neskor som zistila, ze problem robila mrkva. dnes idem otestovat pseno znovu... tentokrat s bananom. dam ti vediet 🙂

salome123
28. mar 2014

@majjjka24 nemohlo to byt tym, ze sa chytil vajicka a potom si pretrel oci? mam s niecim podobnym skusenost 😠

majjjka24
28. mar 2014

@salome123 presne nad tým uvažujem.... je to veľmi pravdepodobné, že to spôsobilo to vajíčko.... a vtedy ked sa to stalo pri upratovaní garáže, mal malý natretú tvár, takže sa mu ten prach nalepil na kožu a asi to spôsobilo tú alerg. reakciu... ☹

fifitko25
28. mar 2014

@salome123 v kalerabovej polievke... Nemal nejaku extra reakciu, zdalo sa mi, ze sa viac skrabal.... Ale to on sa často rozhodne, ze sa ide skrabat ☹

fifitko25
28. mar 2014

@katkatt my perieme v Dreft sensitive a v pohode 🙂

fifitko25
28. mar 2014

@kam.zyk mohol by maly skusit domácu vyzivu z čiernych ribezlí? Je to v pomere 60:40 jablko-ríbezle. Je to asi alergen, ale ked je to prevarene, problém by nemal byt, však?

salome123
28. mar 2014

@fifitko25 a neupodozrievas kalerab? u nas je kalerab na zozname vysoko podozrivych potravin ☹ dam ti vediet ako sme my dopadli s tym psenom dnes. my mame reakcie snad na vsetko jedlo, tak som sama zvedava ako to dopadne tentokrat s psenom.

fifitko25
28. mar 2014

@salome123 Hm nerobím často kalerab, niekedy do polievky supnem... Ale nemal to škrabanie nejak viac ako inokedy... On ma ekzem len pod kolenami, ani sa mu to nezhorsilo, len niekedy je to viac svrbive... Mám pocit, ze je to uz o zvyku, to škrabanie ☹

dlugi
28. mar 2014

@kam.zyk Ahoj.Stručně naše léčba: Dcera (2 roky) má na ručičce ekzém máme mazat Eucerin krém AtopiControl + zinková mast a probiotika Hylak a Infants Dophillus, vysadit BKM.
Mazala jsem převážně zinkovou mastí a vypadalo to, že se to lepší. Pak před víkendem nastal zlom a začala se zase hodně škrábat, tak jsem zase mazala společně eucerin krém a zinkovou mast a ručička se trošku zhoršila - dost zčervenala. Nevím zda to bylo eucerinem nebo zda to byl následek jídla - o víkendu malá jedla vajíčka. V úterý (kdy už jsem mazala zase jen zinkovou mastí-vypadá to, že jí zinková mast vyhovuje nejlíp, ale strašně vysušuje) jí to opět zarudlo - jedla hroznové víno. Nyní je ručička trochu červená, ale strašně suchá. Přikládám foto. Můžeš mi prosím poradit jak postupovat dál? A už to budou 3 týdny, kdy jsme měli zkusit jogurt. Prosím poraď. Moc děkuji.

demo
28. mar 2014

@kam.zyk rekapitulacia: dvojrocny, cervene fliacky na kozi, cca 6 kusov, podla teba kandida, uziva infant dophilus, hylak, natierali sme sudokremom a jednorazovo gencianou. fliaciky su prec, sice to trvalo nejaky cas, ale zmizli 🙂. myslim, ze sudokrem zabral ale napriklad ta genciana vobec nie. dakujem a pozdravujem

vikinak25
28. mar 2014

Ahoj,
Mám doma 4 měsíčního chlapečka. Ve 3 měsíci se mu na tvářičce objevil červený flíček, postupně se zvětšoval a flíčky se začaly objevovat i na bříšku a pod koleny. Paní doktorka nam doporučovala všelijaké krémy, zkoušela jsem i Indulonu a Niveu. Nic nepomohlo.
V drogerii mi pak doporučili dětský krém od značky Henep cosmetics, typ Babynol. Jedná se o Bio kosmetiku z dýňového a slunečnicového oleje, rakytníku a D-panthenolu. Krém používáme cca měsic a po ekzému ani stopa. Je fakt, že pokud malého zapomenu namazat, opět se mu objeví flíček na tvářičce, ale už se neškrábe a bříško má úplně hebounké. Tak jsem se jen chtěla podělit o zkušenosti a třeba některé z vás nebo vašemu miminku pomůže.
Pěkný den...

zuzanask
28. mar 2014

@kamzyk poradite nejaky osvedceny krem na ochranu 6m atopika proti slnku? Premazavame A-dermou, vysadena BMK, koža už čistunka.

kenka1988
28. mar 2014

@kam.zyk ahoj, chcela by som ta poprosit o pomoc s liecenim ekzemu u mojej dcerky. Ruche cervene flaky sa jej zacali tvorit po kupeni jednej ciapky, ktora sa viazala pod bradu, vyhodilo sa jej to v oblasti tej snurky, neskor to preslo na rucicky a nozicky. Premastovala som to, no moc nepomahalo. Neskor po ockovani sa jej vyhodili male vyrazky, ako potnicky, po chrbte, bruchu a tvaricke. To som uz riesila s koznymi, najskor na to isla mast afloderm, potom locoid - v malom mozstve na tvar, po nej sa to stratilo na par dni, no po ockovani, to vystupilo opat. Uz som zufala, tie masticky nechcem uz brat, ako mam vsak postupovat dalej? Dakujem za odpoved

halime
28. mar 2014

@kam.zyk dakujem za stránku uz mam prestudovanu 🙂 a tuna este pripájam fotky ... Partner hovorí ze sa mu polepšilo ze sa to vsetko pomaly hojí ale ja moc velke zlepšenie nevidím :( dakujem za všetky rady ... Hlavne este musíme nájsť nieco vhodne na hydrataciu. Zatiaľ mame Aveeno cream coloidal oitment vždy mu pomáhal len ten ale teraz vidím ze musíme asi zmeniť na nieco ine. Biodermu tuna nekúpim a Eucerine som zatiaľ tiez videla len lotion pre ženy musim sa prejst po okoli hádam niekde nájdem. Ak nie istí to Nasa babička a balík ži Slovenska 🙂)))

halime
28. mar 2014
salome123
29. mar 2014

@fifitko25 vcera sme dali pseno o 11:00, cely den bola v pohode, ale vecer prislo neskutocne skrabanie ☹ tak neviem, ale tipujem to na to pseno ☹

fifitko25
29. mar 2014

@salome123 môj včera nič neobvykle nejedol a aj tak sa v noci skrabal ☹ vždy o 1:00 začne, takmer na minútu presne ☹

emocia
29. mar 2014

@vandas ahoj, napíšem tu niečo, nad čím mnohé z vás asi budú krútiť nosom 😲 – urinoterapia: Tisícky rokov stará, odskúšaná a fungujúca terapia všetkého. Neprávom zabúdaná, odstrkovaná. Je nespočetnkrát účinnješia ako akékoľvek lieky, v našom geopriestore aj tak lekár podá iba liek, ktorý potláča príznaky, ale nelieči príčinu... O čom to je...? Urinoterapia funguje podobne ako homeopatia, ale podstatne účinnejšie. Len na prvé počutie či prečítanie je to desivé... Ćítajte ďalej, prosím, lebo toto je naozaj zázračná vec. Ako sa človek zbaví predsudku, otvorí sa informáciám. To je to najdôležitejšie, potom si človek môže vyberať. Odporúčam knihy MUDr. Vilmy Partykovej, českej lekárky, ktorá sa stala urinologičkou, študovala v starých centrách tejto terapie, kde ešte žije jej duch. Veľmi odporúčam: u nás dospelému synovi vyliečila atopický ekzém na rukách, priehlavkoch, pod kolenami, na krku. Po krátkej terapii 5 kvapiek ranného moču pod jazyk počas ranného trónenia na WC 😉 – stačí 10 minút, potom sa to vypľuje a ústa sa vypláchnu sa stav totálne zmenil 🙂 🙂 🙂 Príznaky ekzému zmizli za tri týždne. Je pravda, že sa po čase objavili opäť, ale už iba na rukách, čiže treba terapiu opakovať. U mňa to vyliečilo palcový kĺb na pravej ruke, ktorý som mala poranený po páde z bicykla a nechcel sa asi 5 rokov dobre zahojiť. Je to vyliečené, je funkčný, vytlačím citróny a prípadne aj otvorím otváračom fľašu vína 😀 Ruka funguje plnohodnotne 😎 želám vám otvorené hlavy a srdcia na preštudovanie tejto zázračnej metódy a tiež potom na jej aplikáciu 🙂 Alena, poradkyňa BA

salome123
29. mar 2014

@fifitko25 nasa sa skrabe len pri zaspavani... uz davno to nemala tak zle ako vcera. cez den sa takmer vobec neskrabe.

vasilisa
29. mar 2014

Ahoj, taky bojuju s AE u téměř 2 leté dcery. Řešíme to hlavně úpravou stravy podle rad homeopatky, ke které chodíme co 3 měsíce. Ona tvrdí, že ekzém je vždy záležitost minimálně jednoho až dvou let. Než se tělo tak nějak vyčistí. Tak holt musíme vydržet. My už to teda řešíme skoro rok a ne že by se nic nezlepšilo, ale je to tak spíše jako na houpačce. Chvíli dobré, pak se to zase zhorší nebo objeví jinde. A když už je úplně nejhůř a dcera se hodně škrábe, tak holt přijdou na řadu na 2-3 dny kortikoidy. NO naštěstí to není moc často. Jen jsem se chtěla zeptat......často je tady zmiňovaná kosmetika Eucerin nebo Bioderma. Které krémy nebo mléka z těch značek konkrétně u vás fungujou? Díky za radu. JInak nám celkem dobře promašťuje čisté bambucké máslo. Není tak drahé, je čistě přírodní a fakt hodně masté.

ika84
29. mar 2014

citam tu obcas ze uvarene ovocie, napr jablko co je u nas alergen nevadi....naozaj? Esteze mame plno jabloni v zahrade hm :/ a ak nevadi tak ako dlho varit alebo s cim atd aby jablka synovi nezhorsovali akzem?

ika84
29. mar 2014

a este mam jednu otazku, ekzem liecime kratko a nikto v rodine ho nema tak neviem ako sa k nemu spravat napr. v lete. Ideme k moru, lebo to vraj lieci ekzemy ale ako so slnkom? tu na svk sa zvykneme skryvat pred slnkom ale v chorvatsku sa nam to asi nepodari....ako ste to riesili vy, skusenejsie mamicky?

simie10
29. mar 2014

Ahojte kočky, ja som atopička už od malinka- toľko krémov čo na mňa vypotrebovali-už by sme mali barák kdesi v Miami a 10áut k tomu. Robili mi rôzne vyšetrenia-hlavne na alergény, ale nikdy sa na nič neprišlo. Až som objavila naozaj skvelú pani kožnú doktorku tá mi zobrala z postihnutých miest ster a výsledok? zlatý stafylokok- konečne po 22rokoch aspoň viem čo mi vlastne je. Predpísala mi aj mastičku, aby som ho udržiavala pod kontrolou, lebo nedá sa toho už nikdy zbaviť len držať v stave aby neprepukol do viditelných rozmerov a konečne som ako tak spokojná.